2021 Mart Yay Burcu ve yükselen Yay

yay burcu aylık burç yorumu

Mars İkizler’e geçiyor: İlişkiler ön planda

Fiziksel enerji ve eylemi gösteren Mars, nihayet burç değiştiriyor, 4 Mart’ta Boğa’dan çıkıyor ve İkizler’e, yıldız haritanızda ikili ilişkilerle ilgili 7. eve geçiyor. Mars 7 Ocak’tan beri Boğa’da, muhtemelen son iki ayda iş hayatında yoğun bir dönem yaşadınız, çok çalıştınız, gündelik işleri yoluna sokmak için çaba sarf ettiniz.

4 Mart’tan sonra ise diğerleri birlikte hareket etmek, birlikte bir şeyler yapmak öne çıkıyor. 4 Mart’ta İkizler’e geçen Mars, 23 Nisan’a dek burada. Mars ikili ilişkilerden yana hareketli ancak zaman zaman zorlayıcı bir dönemde olduğunuzu gösteriyor. Muhalefetle ve beklemediğiniz tavırlarla karşılaşabilirsiniz. Karşınızdaki kişiler aktif, enerjik ve agresif.

20- 23 Mart arasında Mars Satürn’le iyi açıda, acele etmeden adım adım ilerlemek sağlam bir dostluk ya da ortaklığa kapı açabilir.

Merkür Burç Değiştiriyor

Zihinsel faaliyetleri ve iletişimi gösteren Merkür ise Kova’da, 16 Mart’a dek eğitim ve seyahatle ilgili 3. Evde olacak. Okumak, yazmak, olaylara farklı açılardan bakmak, fikir alışverişinde bulunmak ve düşüncelerinizi, yazdıklarınızı, çalışmalarınızı gözden geçirmek için iyi bir dönem.

3- 6 Mart arasında Merkür Jüpiter’le birleşiyor, bir anlaşma/sözleşme gündeme geliyor. Kısa bir seyahat yapabilirsiniz. Yeni şeyler öğrenecek, gün içerisinde daha fazla iletişim halinde olacaksınız. Eğer yazmakla uğraşıyorsanız, bu günler oldukça verimli geçebilir.

Geri hareketi nedeniyle 2 aydır (8 Ocak’tan beri) Kova’da olan Merkür, 16 Mart’ta burç değiştiriyor ve Balık’a geçiyor. Ayın ikinci yarısında aile içerisinde ilgilenmeniz gereken kişiler olabilir. Evden çalışmanız da mümkün.

Venüs Balık’ta: Evde mutluluk

Aşk, sevgi ve beğenileri gösteren Venüs ise 21 Mart’a dek Balık’ta olacak. Evinizi güzelleştirecek, ailenize karşı hassas olacak ve özverili davranacaksınız.

Güneş Venüs’le birleşiyor: Aşk, Eğlence

Venüs 21 Mart’ta Koç’a geçiyor, 22-30 Mart arasında Güneş’le birleşiyor. Dışadönük ve aktifsiniz, birçok kişinin ilgisi üzerinizde. Flört, eğlence ya da tatil gündemde, hayatın tadını çıkarıyorsunuz. Çocuklarla iyi anlaşacak, keyif, eğlence ve hobilere zaman ayıracaksınız.

 

 

2021’de Yay Burcu

Yay Burcu Özellikleri