Kova Burcu – Aylık Burç Yorumu

2021 Ekim Kova Burcu ve yükselen Kova

kova burcu aylık burç yorumu

Güneş, Merkür ve Mars Terazi’de: Seyahat, eğitim

Zihinsel faaliyetler ve iletişimi gösteren Merkür Ekim boyunca Terazi’de. Merkür geri hareketi nedeniyle iki aydan fazla Terazi’de, eğitim ve seyahatle ilgili 9. evde. (6 Kasım’a dek) Yeni şeyler öğrenmek, sanat, felsefe ile ilgilenmek ve düşüncelerinizi gözden geçirmek için iyi bir dönem. Ancak 27 Eylül- 18 Ekim arasında Merkür geri giderken sözlerinize dikkat edin ve önemli kararlar almayın. 18 Ekim’den sonra fikriniz değişebilir. Hukuki meseleler, seyahat ve eğitimde gecikme veya terslik yaşanabilir. Medya, yayıncılık, dış ticaret ve yurtdışı ile ilgili konulara dikkat etmek gerek.

20 Eylül- 3 Ekim arasında Merkür, Plüton’la kare açıda. Görüş ayrılıkları, ego çatışmaları yaşanabilir, sözleriniz yanlış anlaşılabilir.

2- 4 Ekim arasında Merkür Jüpiter’le üçgen açıda. Ertelenen bir eğitime başlayabilir ya da seyahate çıkabilirsiniz. Düşüncelerinizi sorgulayacak, merak ettiğiniz konuları araştıracak ve kafanızdaki soru işaretlerini çözeceksiniz.

15- 21 Ekim arasında Merkür Kiron’la karşı karşıya geliyor. Yakın çevrenizle görüş ayrılıkları, iletişim sorunları yaşanabilir. Sözlerinizi dikkatli seçmeniz gerek.

15 Eylül’de Terazi’ye geçen savaşçı Mars, 30 Ekim’e dek burada. Mars, eğitim, seyahat, hukuk ya da yayıncılıkla ilgili yoğun ve hareketli günleri gösteriyor. Eğitim için çaba sarf edebilir, seyahate çıkabilir, hukuki meselelerle uğraşabilirsiniz. Görüşlerinizi güçlü bir şekilde ifade edecek ve karşınızdakileri ikna edeceksiniz.

5- 11 Ekim arasında Güneş Mars’la birleşiyor. Sözlerinize dikkat edin, fazla açık sözlü ve direkt olabilir, tepki çekebilir.

20- 23 Ekim arasında Mars Plüton’la kare açıda. Görüş ayrılıkları nedeniyle çevrenizdekilerle ters düşebilirsiniz. Seyahatlerde aksaklıklar, hukuki konularda terslikler olabilir.

Venüs Yay’da: Arkadaşlarla iyi ilişkiler

Aşk, sevgi ve ilişkileri gösteren Venüs 7 Ekim’e dek Akrep’te. Güçlü kişilerin, yöneticilerin desteğini alacak, çalışmaktan, işe odaklanmaktan mutlu olacak, diğer insanlar üzerinde iyi bir izlenim bırakacaksınız.

7 Ekim- 5 Kasım arasında ise Venüs Yay’da olacak. Sosyal hayatınızda güzel gelişmeler var. Eski arkadaşlar, tanıdıklar ve dostlarla bir araya geleceksiniz.

Jüpiter Kova’da düzeliyor

18 Ekim’de düz harekete geçecek olan Jüpiter, 29 Aralık’a dek Kova’da olacak. Kendinize güveniniz artıyor ve hayata olumlu bakıyorsunuz. Daha cömert ve iyimser, diğer insanları oldukları gibi kabul eden tavrınız ilişkilerinize olumlu yansıyor. Görünüşünüzü yeniliyor, olumlu alışkanlıklar ediniyor, yeni tanıştığınız insanların dikkatini çekiyorsunuz. Daha çok risk alabilir, yeni şeylere başlayabilirsiniz. Yeni deneyimlere açık olarak kendinizi geliştiriyor, ufkunuzu genişletiyorsunuz. Geçmişte takıldığınız konuları geride bırakıyorsunuz.

 

2021’de Kova Burcu

Kova Burcu Özellikleri