2021 Mart Kova Burcu ve yükselen Kova

kova burcu aylık burç yorumu

Mars İkizler’e geçiyor: Keyif, Eğlence

Fiziksel enerji ve eylemi gösteren Mars, nihayet burç değiştiriyor, 4 Mart’ta Boğa’dan çıkıyor ve İkizler’e, yıldız haritanızda aşk, çocuklar, hobiler, tatil ve eğlence ile ilgili 5. eve geçiyor. Mars 7 Ocak’tan beri Boğa’da, muhtemelen son iki ayda evle ilgilendiniz, taşınma, tadilat ya da ev işleri ile uğraştınız.

4 Mart’tan sonra ise daha dışadönük olacak, gezip eğleneceksiniz. 4 Mart’ta İkizler’e geçen Mars, 23 Nisan’a dek burada. Mars, aşk hayatınızın da hareketli olduğunu gösteriyor. Belki de çocuklarla ya da hobilerle ilgileniyorsunuz. Spor yapıyorsunuz, cesaretiniz ve fiziksel enerjiniz yüksek, kendinizi açıkça ifade ediyorsunuz.

20- 23 Mart arasında Mars Satürn’le iyi açıda, hem cesur hem de gerçekçisiniz, kendinden emin bir şekilde harekete geçebilir, risk alabilirsiniz.

Merkür Burç Değiştiriyor

Zihinsel faaliyetleri ve iletişimi gösteren Merkür ise 16 Mart’a dek Kova’da olacak. Önemli konuları değerlendirip yeni kararlar alacak ya da daha önce karar verip ertelediğiniz şeylerle ilgili harekete geçeceksiniz.

3- 6 Mart arasında Merkür Jüpiter’le birleşiyor, karşınıza çıkan fırsatları değerlendirecek, doğru karar vereceksiniz. Çok konuşabilir, yazabilir, karşınızdakileri ikna edebilirsiniz.

Geri hareketi nedeniyle 2 aydır (8 Ocak’tan beri) Kova’da olan Merkür, 16 Mart’ta burç değiştiriyor ve Balık’a geçiyor. Ayın ikinci yarısında maddi konularla ilgilenecek, bütçe ve hesap işleri ile uğraşacak ya da yatırımları araştırıp para ile ilgili düşüneceksiniz.

Venüs Balık’ta: Geliriniz artıyor

Aşk, sevgi ve beğenileri gösteren Venüs ise 21 Mart’a dek Balık’ta olacak. Maddi konularda olumlu gelişmeler var, beğendiğiniz şeyleri satın alabilir ya da gelirinizi artırabilirsiniz. Güzellik, estetik ya da dekorasyonla ilgili harcamalar olası.

Güneş Venüs’le birleşiyor: Hareketli günler

Venüs 21 Mart’ta Koç’a geçiyor, 22-30 Mart arasında Güneş’le birleşiyor. Yakın çevrenizde etkinliklere katılacak, gezecek, iyi vakit geçireceksiniz. Sözleriniz diğerlerini etkiliyor. Kardeş, komşu ve akrabalarla iyi ilişkiler kuruyor, birlikte olmaktan keyif alıyorsunuz. Okumak, yazmak ya da eğitim/workshoplara katılmak öne çıkabilir, sosyal medyada etkin olabilirsiniz.

 

2021’de Kova Burcu

Kova Burcu Özellikleri