2021 Mart Koç Burcu ve yükselen Koç

koç burcu aylık burç yorumu

Mars İkizler’e geçiyor: Hareketli zamanlar

Fiziksel enerji ve eylemi gösteren Mars, nihayet burç değiştiriyor, 4 Mart’ta inatçı Boğa’dan çıkıyor ve İkizler’e, yıldız haritanızda yakın çevre ve zihinsel faaliyetleri gösteren 3. eve geçiyor. Mars 7 Ocak’tan beri Boğa’da sizi finansal konularda zorladı, muhtemelen beklenmeyen masraflarla karşılaştınız. Ancak 4 Mart’tan sonra bütçenizi kontrol altında tutmanız daha kolay.

4 Mart’ta İkizler’e geçen Mars, 23 Nisan’a dek burada kalacak. Yakın çevrenizde hareketli bir döneme giriyorsunuz. Bol bol gezebilir, konuşabilir, okuyabilir, yazabilir, kardeş, kuzen ya da komşularınızla vakit geçirebilirsiniz. İletişim trafiğiniz artıyor.

20- 23 Mart arasında Mars Satürn’le iyi açıda, bir arkadaşınızla birlikte çalışmaya karar verebilir, işleri kâğıda dökebilir, anlaşma imzalayabilirsiniz.

Merkür Burç Değiştiriyor

Zihinsel faaliyetleri ve iletişimi gösteren Merkür ise Kova’da, 16 Mart’a dek yıldız haritanızda arkadaşlar ve gruplarla ilgili 11. evde. Sosyal çevrenizde yeni şeyler öğreniyor, arkadaşlar sayesinde ufkunuzu genişletiyorsunuz.

3- 6 Mart arasında Merkür Jüpiter’le birleşiyor, planlarınızı gerçekleştirmek için başkalarıyla iş birliği yapabilir, istediğiniz takımı oluşturabilirsiniz.

Geri hareketi nedeniyle 2 aydır (8 Ocak’tan beri) Kova’da olan Merkür, 16 Mart’ta burç değiştiriyor ve Balık’a geçiyor. Sosyal ilişkilerden uzaklaşmak ve biraz kafa dinlemek isteyeceksiniz. Hayal kurmak, dizi/film izlemek, günlük işlerden ve somut gerçeklerden uzaklaşmak iyi gelebilir.

Venüs Balık’ta: Akışa bırak

Aşk, sevgi ve beğenileri gösteren Venüs ise 21 Mart’a dek Balık’ta olacak. Sezgilerinize kulak verin, rüyalarınıza dikkat edin. Eğer yaratıcı uğraşlar içerisindeyseniz, hayal gücünüz artıyor, işinize yarayabilir. Dinlenmek, tek başınıza vakit geçirmek iyi gelebilir. Şartları zorlamak yerine olayları akışa bırakın.

Güneş Venüs’le birleşiyor: Çekiciliğiniz artıyor

Venüs 21 Mart’ta Koç’a geçiyor, 22-30 Mart arasında Güneş’le birleşiyor. 21 Mart’tan sonra hem Güneş hem de Venüs burcunuzda olacak. Kendinize güveniniz, çekiciliğiniz ve yaşama sevinciniz artıyor. Çevrenizde etkili olacak, etrafınızdakileri peşinizden sürükleyeceksiniz.

Dış görünüşünüzle ilgilenebilir, tarzınızı ve kıyafetlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Hayattan daha çok keyif alıyor ve çevrenize neşe saçıyorsunuz.

 

2021’de Koç Burcu

Koç Burcu Özellikleri