Astroloji Eğitimi 2020-21

Üniversitede araştırma görevlisi olarak da çalıştım, kurumsal işlerde de. Astroloji ise açık ara en keyif aldığım ve mutlu olduğum iş.

Hayat bir yolculuk, astroloji ise bu yolculukta elimizdeki fener ya da yol haritası… Kendini tanımak, yaşadıklarını anlamak, bireysel ve kolektif düzeyde olacakları tahmin etmek mümkün astrolojiyle.

Eğer kendinizi tanımak, bu süreçte sağlam dostlar, arkadaşlar edinmek ve ilerde kendinize özgür, kimseye hesap vermeden çalışabileceğiniz bir yol çizmek istiyorsanız, bu eğitime katılabilirsiniz. Üstelik bu alanda çalışsanız da çalışmasanız da öğrendiğiniz her şey işinize yarayacak!

Eğitim Programı

Eğitimin ilk yılında (temel seviye) yıldız haritası yorumlamaya ilişkin bilgiler aktarılacak, 2. yılda ise (ileri seviye) öngörü teknikleri ve ilişkiler astrolojisi incelenecektir.

Temel Seviye - Yüz Yüze Eğitim

Temel seviye eğitim süresi 32 haftadır. Dersler haftada 1 gün 3 saattir. Hafta içi dersler Salı günü 11:00-14:00 arasında yapılacak. Hafta sonu sınıfı ise Cumartesi günü 14:00-17:00 arasında.

Yeni dönem temel seviye dersleri 24 Kasım Salı (hafta içi grubu) ve 28 Kasım Cumartesi (hafta sonu grubu) günü başlıyor.

Detaylı bilgi ve kayıt için e-mail iletisim@duygupekbey.com

Online Eğitim

Temel seviye eğitim süresi 32 haftadır. Dersler haftada 1 gün 3 saattir. Hafta içi akşam dersler Pazartesi günü 19:30-22:30 arasında yapılacak. Hafta içi gündüz sınıfı ise Cuma günü 13:00-16:00 arasında.

Online eğitim, internet üzerinden verildiğinden, evinizden ya da bilgisayar/telefon/tablet ile herhangi bir yerden katılabilirsiniz. Eğer dersi kaçırırsanız ya da tekrar izlemek isterseniz, istediğiniz zaman izleyebilirsiniz.

Detaylı bilgi ve kayıt için e-mail iletisim@duygupekbey.com

İleri Seviye

İleri seviye eğitim süresi 28 haftadır. Dersler haftada 1 gün 3 saattir. Dersler Çarşamba günü 13:00-16:00 arasında yapılacak.

İleri seviye dersleri 2 Aralık Çarşamba günü başlıyor.

Detaylı bilgi ve kayıt için e-mail iletisim@duygupekbey.com

*** Temel seviye eğitim sonunda temel bilgiler sınavı yapılacak, ileri seviye eğitim sonunda ise yorumlama projesi hazırlanacaktır. Yorumlama projesini başarıyla tamamlayan öğrenciler sertifika almaya hak kazanıyor.

Temel Seviye Ders Programı

 1. Astrolojiye giriş
 2. Elementler ve Nitelikler
 3. Harita eksenleri
 4. Burçlar
 5. Gezegenler
 6. Evler
 7. Ev sistemleri
 8. Açılar
 9. Ay Düğümleri ve Doğum öncesi tutulmalar
 10. Kiron ve Asteroidler
 11. Ay fazları
 12. Gece ve gündüz haritaları
 13. Harita tipleri
 14. Astronomi ve harita hesaplama
 15. Şans noktası
 16. Harita yorumlama
 17. Astrolojide etik kurallar

İleri Seviye Ders Programı

 1. Öngörümlerde semboller
 2. İlerletimler (progressions)
 3. Yönelimler (solar arc directions)
 4. Transitler
 5. Tutulmalar
 6. Profeksiyon
 7. Dönüş haritaları
 8. Firdaria
 9. İlişkiler astrolojisi
 10. Sabit yıldızlar
 11. Harmonik haritalar
 12. Orta noktalar
 13. Arap noktaları
 14. Rektifikasyon
 15. Seçim astrolojisi
 16. Ülkeler astrolojisi
 17. Harita yorumlama ve öngörüde bulunma
 18. Astrolojide etik kurallar