Jüpiter Boğa Burcunda- Sizi Nasıl Etkiliyor?

16 Mayıs 2023- 26 Mayıs 2024

16 Mayıs’ta şans gezegeni Jüpiter Boğa burcunda ilerlemeye başlıyor ve 26 Mayıs 2024’e dek Boğa’da olacak.

Hayallerimiz ya da uzun vadeli planlarımızı gerçekleştirmek için sağlam adımlar atabilir, planlı, pratik ve gerçekçi bir şekilde ilerleyebiliriz. Jüpiter’in büyüme isteği Boğa’nın sabrı ve dayanıklılığı ile birleşince maddi dünyada elle tutulur sonuçlar görmek mümkün.

Jüpiter sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

 

Yükselen Koç: Bolluk bereket

Kişisel büyüme ile geçen bir yıldan sonra iş, para ve güvenlik konuları önem kazanıyor. Jüpiter Boğa burcunda, para evinizden geçerken kariyerinizde yeni bir sayfa açılıyor.

Ani, beklenmedik olayları ve değişimleri gösteren Uranüs de 2018 Mayıs ayından beri Boğa burcunda, son yıllarda para ile ilgili bazı iniş-çıkışlar yaşadınız. Jüpiter, bu sene sorunları çözmek ve işleri yoluna sokmak için size şans getiriyor. Maddi sorunları çözme, borçları ödeme ve bütçenizi yoluna koyma fırsatı var. Yeni gelir kaynaklarının ortaya çıkması mümkün.

2023’te ya iş hayatında yetenekleriniz fark edilecek ve maddi anlamda kendinizi daha güvende hissedeceğiniz koşullar oluşacak ya da özel hayatınızdaki olumlu gelişmeler sayesinde kendi değerinizi fark edeceksiniz. 2. Ev özdeğerle ilgili, hayata ve başkalarına kattıklarınızı daha iyi göreceksiniz ve bu durum iç dünyanızda çocukluktan gelen bazı olumsuz inançların çözülmesine, iyileşmesine yardım edecek.

Jüpiter risk almayı severken Boğa sağlamcıdır, bu sene iyi hesaplanmış riskler size zenginlik getirebilir. 2023 sonbaharı iş ve parayla ilgili bir dönüm noktasına işaret ediyor, zira 28 Ekim 2023’te Ay tutulması Jüpiter’le birleşiyor. Güzel fırsatlar çıkabilir, yeni bir işe ya da pozisyona geçecek, iş kuracak ya da yeni gelir yolları bulacaksınız. Maddi güvencenizi oluşturmak için bayağı yol kat edebilirsiniz.

 

Yükselen Boğa: Şanslı bir dönem

16 Mayıs’tan sonra Jüpiter Boğa burcunda, kabuğunuzdan çıkma zamanı. Hayalinizdeki ilişki ya da iş fırsatı ile karşılaşabilir, seyahat edebilir, eğitime başlayabilir, uzun süredir yapmak isteyip de ertelediğiniz şeyler için harekete geçebilirsiniz.

Oldukça maceralı ve güzel bir yıl olabilir, keyfiniz yerine gelebilir. Neşeniz, yaşama sevinciniz ve umudunuz artıyor. Hem sosyal hem de ikili ilişkilerden yana şansınız açık.

15 Mayıs 2018’den beri yani Uranüs burcunuza geçtiğinden beri, hayatınız bir miktar kaos ve değişim sürecinde… Özgürleşiyor, gerçekten ne istiyorsanız, neye inanıyorsanız, nasıl yaşamak istiyorsanız, bu yönde adımlar atıyorsunuz. Bu inişli çıkışlı olsa da heyecan verici ve canlandırıcı bir süreç.

16 Mayıs 2023’te Jüpiter Boğa’ya geçmesi ile birlikte taşlar yerine oturacak. Şimdi kendinizi daha iyi tanıyorsunuz. Size sorumluluk ve liderlik getiren başlangıçlara hazır olun. Jüpiter bir yıl kadar Boğa’da olacak.

Hayata daha olumlu bakacak ve risk almaya meyilli olacaksınız. Yeni şeylere başlamak her zamankinden çekici gelecek. Diğer insanlarla iyi ilişkiler kuracak, girdiğiniz ortamda dikkat çekeceksiniz. Kendinizi daha iyi ifade edecek ve iletişimden keyif alacaksınız.

Kendinizi geliştirmek ve yeni şeylere başlamak için mükemmel bir zaman. Seyahate çıkmak, yeni bir kursa, eğitime başlamak, yurtdışına gitmek, üniversiteye dönmek söz konusu olabilir.

Eğer kendi işinizi yapıyorsanız sosyal medyada görünür olma, web sitenizi, sosyal medya hesaplarınızı güncelleme ve kendinizi en iyi şekilde ortaya koyma zamanı.

Jüpiter, en son 4 Haziran 2011- 11 Haziran 2012 arasında Boğa’daydı. Bu tarihlerde yaşadıklarınızı gözden geçirin, önümüzdeki yıl aynı temalarla karşılaşabilirsiniz.

 

Yükselen İkizler: Duygusal iyileşme

Bu yavaşlamak ve dinlenmek için iyi bir zaman zira, yaklaşık bir yıl sonra, Jüpiter 26 Mayıs 2024’te, Haziran 2012’den beri ilk defa, İkizler’e geçecek ve sizin için yeniliklerle dolu, hareketli ve şanslı bir dönem başlayacak. (Jüpiter 12 yılda bir aynı burca geliyor.)

Şimdi yenilenme ve arınma zamanı. Dinlenmeye, yazmaya, uzun süredir ilgilenmediğiniz ancak aklınızın bir köşesinde kalan konularla ilgilenmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Bilinçaltında gömülü duygular açığa çıkabilir. Rüyalar, sezgiler yol gösterebilir.

2018 Mayıs’tan beri Uranüs de Boğa’da, son yıllarda kontrol dışı bazı gelişmeler canınızı sıktı. Bilinçaltı korku ve dürtüler ya da sırlar beklenmedik bir şekilde açığa çıkıyor. Sizi fazlasıyla huzursuz eden insanlar, çileden çıkaran olaylar başarınızı ve mutluluğunuzu sabote ediyor gibi görünüyor. Aslında bu kişiler bilinçaltınızda gömülü bazı deneyimleri size yeniden yaşatmakta.

2023’te hazır Jüpiter Boğa burcunda iken biraz içe dönmeniz, kendinize vakit ayırmanız ve iç dünyanızda olan biteni gözlemlemeniz çok yol kat etmenizi sağlayacak. Jüpiter ve Uranüs 12. Evde, bilinçaltını keşfetmek için size hiç olmadığı kadar büyük bir potansiyel getiriyor. Bağımlılık, korkular ve ilişkilerle ilgili çalışabilir, terapi, vb. den yararlanabilirsiniz.

Duygularınızı ve iç dünyanızı gözlemleyin. Bu sayede, geçmişten gelen duygusal yüklerden kurtulabilir ya da kendinizi sabote ettiğiniz durumları fark edebilirsiniz.

Hayata güvenmek, akışa uymak, din, ruhsal çalışmalar, inziva, yoga, meditasyon, bilinçaltına yönelik çalışmalar ya da enerji uygulamaları ile ilgilenmek için iyi bir zaman.

Jüpiter 12. evde iken bağımlılık (kahve, sigara, alkol, uyuşturucu, televizyon, internet, oyun, vb.)  ve kaçış eğilimleri güçlenebilir. Eş bağımlı ilişkiler (codependency), kurban psikolojisi, sınır sorunları açığa çıkabilir. Ancak sorunu daha net görmek çözüm bulmanızı sağlayacak.

 

Yükselen Yengeç: Sosyal hayat, eğlence

Çok çalıştığınız bir yıldan sonra yeni insanlarla bir araya gelmek ve çevrenizi genişletmek önem kazanıyor. Artık pek de ortak noktanız kalmayan kişilerle görüşmekten vazgeçeceksiniz. Ancak yeni ve size farklı kapılar açabilecek kişiler de hayatınıza girecek.

2023’te iş hayatında başarılı bir yıl geçireceksiniz, belki de farklı bir yola gireceksiniz. Yıl sonunda ise gelecek planlarınız ve hedefleriniz netleşecek ve ne yöne gideceğiniz ortaya çıkacak. Zira, 28 Ekim 2023’te Ay tutulması Jüpiter’le birleşiyor, önemli bir dönüm noktası olabilir.

16 Mayıs’tan sonra Jüpiter Boğa burcunda, sosyal hayatınız canlanacak. Sosyal çevre ve arkadaşlar güçlenmenize ve özgürleşmenize neden olacak.

Sosyalleşmek için karşınıza çıkan fırsatları kaçırmayın. Yeni arkadaşlıklar, dostluklar hatta iş birlikleri kurulabilir. Eski arkadaşları arayabilir, uzun süredir görmediğiniz dostlarla görüşebilirsiniz. Ya da yeni ortamlara girebilir, farklı insanlarla tanışabilirsiniz.

Hiç olmadığınız kadar sosyal ve arkadaş canlısı olacaksınız, buna siz de şaşırabilirsiniz. Bu dönemde kurduğunuz arkadaşlıklar ilerde kalıcı dostluklara dönüşebilir. Bir gruba ya da derneğe katılabilir, kendiniz bir grup kurabilir, farklı insanları bir araya getirebilirsiniz.

Sosyal medya aracılığı ile yeni insanlarla tanışabilir hatta kendiniz internet üzerinden koçluk, eğitim vermeye ya da satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Ani, beklenmedik olayları ve değişimleri gösteren Uranüs de 2018 Mayıs ayından beri Boğa burcunda, son yıllarda arkadaş ilişkilerinde ani kopmalar yaşadınız. Belki de eski dostlarla fazla ortak noktanız kalmadı. Jüpiter, bu sene daha mutlu olabileceğiniz bir çevreye gireceğinizi, daha uyumlu olabileceğiniz kişilerle buluşacağınızı gösteriyor. Farklı insanlarla bir araya gelebilir, bu sayede hayatın farklı yönlerini görüp özgürleşebilirsiniz. Gelecek planlarınız ve idealleriniz de değişiyor.

 

Yükselen Aslan: İş, başarı, kariyer

16 Mayıs’ta şans gezegeni Jüpiter Boğa burcunda, yıldız haritanızda iş hayatı, kariyer ve toplumdaki rolünüzle ilgili 10. Eve geçiyor ve kariyer açısından en şanslı yıllarınızdan biri başlıyor.

Uzun zamandır süregelen çabalarınızın sonuçlarını almaya başlıyor, işinizde istediğiniz noktaya geliyorsunuz. Karşınıza güzel fırsatlar çıkıyor. Terfi edebilir ya da üstlerinizin dikkatini çekebilirsiniz. 28 Ekim 2023’te Ay tutulması Jüpiter’le birleşiyor, önemli bir dönüm noktası olabilir. Jüpiter burada evliliğe de işaret edebilir. (Özellikle kadınlar için)

Yükselebilir, iyi bir iş teklifi alabilir ya da başka bir alana/sektöre geçebilirsiniz. Çalıştığınız sektördeki en iyi şirketlerden teklif almanız mümkün. Şimdiki işinizle ilgili fırsatlar da olabilir. Çalıştığınız şirket yeniden yapılanabilir ve sizi yeni bir pozisyona atayabilir veya farklı bir yere gönderebilir.

Ani, beklenmedik olayları ve değişimleri gösteren Uranüs 2018 Mayıs ayından beri Boğa burcunda, son yıllarda iş hayatında bazı iniş-çıkışlar yaşadınız. Jüpiter, bu sene sorunları çözmek ve işleri yoluna sokmak için size şans getiriyor. Bir süredir iş değiştirmek istiyor, daha özgür bir alanda çalışmak ya da kendi işinizi yapmak istiyor olabilirsiniz. Belki de iş değiştirmek için birtakım eğitimler alıyor, girişimlerde bulunuyorsunuz. Neyse ki, 2023’te çabalarınız olumlu sonuç verecek ve istediğiniz değişikliği yapabileceksiniz.

Eğer mevcut işinizde mutlu iseniz, sürpriz bir terfi ya da yer değişikliği, örneğin yurtdışı ya da şehir dışında görev almak söz konusu olabilir. Üstlerden destek görebilirsiniz.

Jüpiter 12 yılda bir aynı burcu ziyaret ediyor, en son 4 Haziran 2011- 11 Haziran 2012 arasında Boğa’daydı. Bu dönemde yaşadıklarınızı gözden geçirin, önümüzdeki yıl aynı temalarla karşılaşabilirsiniz.

Eğer mevcut işinizde öğrenecek, yapacak şey kalmadığını düşünüyorsanız ya da işiniz size artık heyecan vermiyorsa dramatik değişiklikler yapabilir, tamamen farklı bir alana geçebilirsiniz.

 

Yükselen Başak: Eğitim, seyahat, yurtdışında şans

2023 Mayıs’ta Jüpiter Boğa burcunda olacak ve önümüzdeki aylarda hayat felsefeniz, inançlarınız, idealleriniz yenilenecek. Ufkunuz genişleyecek, hayata farklı bir pencereden bakacaksınız. Umulmadık olaylar farklı fikirlere, yaşam tarzlarına daha toleranslı olmanızı sağlayabilir.

Yabancılar, yurtdışı, seyahat ve eğitimle ilgili olumlu gelişmeler olabilir. Özellikle 28 Ekim’deki Ay tutulmasında olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Şimdi kendinizi geliştirme zamanı. İlginizi çeken konuları araştırın, kurslara, eğitimlere katılın, eğer mümkünse yurtdışına çıkın, seyahat edin. Bu sene yeni deneyimler, yeni yerler görmek ve yeni insanlar tanımak size iyi gelecek.

Eğer öğretmen, öğrenci ya da yazarsanız, bu transit sizi özellikle olumlu etkileyecek.

İş ya da seyahat için yurtdışına çıkabilir, yabancılardan destek görebilirsiniz. Bildiğiniz çevrenin, kültürün dışına çıkmanız iyi olabilir, hem yenilenme hem de öğrenme açısından.

Birçok konuda daha meraklı olacak ve öğrenmek isteyeceksiniz, öğrendikleriniz ufkunuzu genişletecek, size yeni kapılar açacak.

Hayata güveniniz artacak, bir süredir kendinizi sıkışmış hissediyorsanız, bu dönem size iyi gelecek, rutinin dışına çıkacak ve özgür hissedeceksiniz. Hayata daha olumlu bakabilir, iyimser olabilir, risk alabilirsiniz.

 

Yükselen Terazi: Duygusal özgürlük

2023’te, ilişkiniz derinleşebilir, yakınlaşabilir. Partnerinizle birlikte yaşamaya, evlenmeye, çocuk sahibi olmaya, ev almaya ya da ortak iş yapmaya karar verebilirsiniz. Yakın ve derin ilişkilerle ilgili, ruhsal iyileşme ve kişisel dönüşüm potansiyeli getiren olumlu koşullar var. Yakınlarınız dolayısıyla finansal koşullarınız iyileşebilir. Eş ya da ortağınızın geliri artabilir.

Bu durum bir iş ortaklığı için de geçerli olabilir. Maddi destek bulabilir, iyi yatırımlar yapabilirsiniz.

28 Ekim 2023’te Boğa burcunda Ay Tutulması var. Tutulma Jüpiter’le birleşiyor ve maddi konuları yoluna sokmakta size şans getiriyor. Bu duygusal ve finansal olarak yenilendiğiniz, korku ve bağımlılıkları geride bıraktığınız bir dönem olabilir. Elinize önemli bir maddi kaynak geçebilir. Evlilik kararı almak, hamilelik, ayrılık, miras vb. hayatınızı tamamen değiştirecek önemli bir olay gündeme gelebilir.

2023’te bilinmeyen, gizemli konulara ya da psikolojiye ilgi duyabilirsiniz, sezgileriniz güçleniyor, iç dünyanızdaki korkuları, bağımlılıkları geride bırakmak kolaylaşıyor. Değişime daha kolay uyum sağlıyorsunuz.

Eğer ilişkinizi bitirmeye karar verirseniz, ki Satürn yıldız haritanızda aşkla ilgili 5. Evden geçerken bu da mümkün, mal paylaşımı gibi bir süreç yaşayabilirsiniz. Tazminat, nafaka vb. gündeme gelebilir.

Bu yatırım fırsatlarını değerlendirmek için de iyi bir yıl. Kripto paralar, borsa ve diğer yatırımlarla ilgilenebilirsiniz. Finansal ortaklıklar, yatırımlar, borç, kredi, vergi, sigorta ve miras konularıyla ilgili şansınız açık. Ortaklıklardan finansal kazanç sağlayabilir, istediğiniz koşullarda kredi ya da borç bulabilirsiniz.

Ancak bilmediğiniz işlere girmeyin, tüm yatırımınızı aynı sepete koymayın, ani iniş-çıkışlardan etkilenebilirsiniz.

Yükselen Akrep: İlişkilerde mutluluk

16 Mayıs’ta şans gezegeni Jüpiter Boğa burcunda ilerlemeye başlıyor ve bir süredir ikili ilişkiler ve ortaklıkla ilgili 7. evinizde ilerleyen Uranüs’e katılıyor. Jüpiter bir yıl kadar burada olacak. Son yıllarda ilişkilerde yaşadığınız iniş-çıkışlar bu yıl daha olumlu bir seyir alabilir. Zira, 2018 Mayıs ayından beri ani, beklenmedik olayları ve değişimleri gösteren Uranüs, özel hayatınızda türbülansa, ayrılığa, farklı, sıradışı, heyecan verici ancak güvenilmez kişilerle bir araya gelmeye ve istikrarsızlığa işaret ediyor. Diğer yandan artık, ikili ilişkilerde kendinizi daha açık ve özgürce ifade ediyorsunuz. “Mış gibi” yapmaktan vazgeçtiniz, gerçek ilişkiler kurmak istiyorsunuz.

2023 yılında Jüpiter, size ikili ilişkiler ve ortaklıklardan yana şans getiriyor. Sizi gerçekten anlayan ve tamamlayan, birlikte iyi bir ikili olacağınız kişilerle karşılaşacaksınız, dostluk, ortaklık ya da romantik bir ilişki gündeme gelecek.

Eğer yalnızsanız, karşınıza yeni insanlar çıkacak, sizden farklı bir kültürden ya da yabancı bir ülkeden biriyle birlikte olmanız mümkün. Partneriniz size çok şey katabilir, ilişkiniz kendinizi geliştirmenize yol açabilir. Ya da ayrı şehirlerde ilişki yürütebilir, bu yüzden sık sık seyahat edebilirsiniz.

Eğer uzun süreli bir ilişki içerisindeyseniz, evlilik gündeme gelebilir, partnerinizin hayatında olumlu gelişmeler olabilir ve birlikte daha uyumlu, iyi vakit geçirebilirsiniz.

Eğer uzun süreli bir ilişkiyi bitirmek istiyorsanız, Jüpiter burada dostça bir ayrılık getirebilir.

28 Ekim 2023’te Ay tutulması Jüpiter’le birleşiyor, ilişkilerde önemli bir dönüm noktası olabilir, nişan ya da evlilik gündeme gelebilir. Şanslı bir ortaklık söz konusu olabilir.

Jüpiter en son 4 Haziran 2011- 11 Haziran 2012 arasında Boğa’daydı. Bu tarihlerde yaşadıklarınızı gözden geçirin, 2023’te aynı temalarla karşılaşabilirsiniz.

 

Yükselen Yay: Çalışmak, düzen, rutin

Bu transit günlük hayatınızı düzene sokmak ve sağlığınızı güçlendirmek için mükemmel bir dönemi gösteriyor.

Ani, beklenmedik olayları ve değişimleri gösteren Uranüs 2018 Mayıs ayından beri Boğa burcunda, son yıllarda iş hayatında ya da çalışma ortamında bazı iniş-çıkışlar yaşadınız. Jüpiter, bu sene sorunları çözmek ve işleri yoluna sokmak için size şans getiriyor. Belki de iş değiştirmek, daha özgür bir alanda çalışmak ya da kendi işinizi yapmak istiyorsunuz. Beraber çalıştığınız insanlarla ilgili sorunlar, beklenmedik olaylar canınızı sıktı. 2023’te çabalarınız olumlu sonuç verebilir ve istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.

Ya da eğer varsa sağlık problemleri düzelebilir, sağlıklı yaşam konularına merak salabilir ve kendinize iyi bakmaya başlayabilirsiniz. Eşyalarınızı elden geçirmek ve sadeleşmek için de iyi bir dönem.

Eğer birilerini işe almanız gerekiyorsa ya da eviniz için yardımcı arıyorsanız, istediğiniz gibi birini bulabilirsiniz. Çocuklar için bakıcı tutabilir ya da günlük işler için ailenizden destek alabilirsiniz. İşyerinde keyifle birlikte çalışabileceğiniz insanlar olabilir, iş arkadaşlarınızdan destek göreceksiniz. Geliriniz artabilir, karşınıza yeni iş fırsatları çıkabilir.

İşleri kolay halletmeniz, daha pratik ve verimli çalışmanız mümkün çünkü detaylara pek takılmıyorsunuz. İşle ilgili eğitim alabilir, yeteneklerinizi geliştirebilir, çeşitli kurslara katılabilir ve eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz.

Jüpiter, sezgilerinizi ve yaratıcılığınızı arttıracak. Aklınıza yeni, yaratıcı fikirler gelebilir, sorunlara kolaylıkla çözüm bulabilirsiniz.

28 Ekim 2023’te Boğa burcunda Ay Tutulması var. Tutulma Jüpiter’le birleşiyor ve iş hayatında size şans getiriyor. Yeni projeler ve sağlığınız, dış görünüşünüzle ilgili kararlar alacak, muhtemelen beslenme, egzersiz, günlük yaşam ve çalışma biçiminizi değiştirecek, daha sağlıklı ve verimli hale getireceksiniz.

 

Yükselen Oğlak: Aşk, yaratıcılık, eğlence

Şans gezegeni Jüpiter, 16 Mayıs 2023’te yıldız haritanızda aşk, romantizm, çocuklar, eğlence, hobi ve keyiflerle ilgili 5. Eve geçiyor ve kendinizi daha fazla ifade edip daha çok eğleneceğiniz, hayatın tadını çıkaracağınız bir dönem başlıyor.

Bu ön plana çıkmak ve kendinizi göstermek için mükemmel bir zaman. Sosyal hayatınız canlanacak, daha fazla dışarı çıkacak, eğleneceksiniz. Neşeli ve keyiflisiniz. Aşktan yana şanslısınız, birçok kişinin dikkatini çekiyorsunuz, çekiciliğiniz yüksek.

Ani, beklenmedik olayları ve değişimleri gösteren Uranüs de 2018 Mayıs ayından beri yıldız haritanızda 5. Evde ilerliyor. Son yıllarda özel hayatınızda istikrarı yakalamakta zorlandınız. Kuvvetle muhtemel karşınıza çekici ancak güvenilmez tipler çıktı. Ya da çocuklarınızın asi tavırları ile karşılaştınız. Neyse ki Jüpiter, 16 Mayıs’ta Boğa burcuna geçiyor ve şartlar olumlu yönde değişiyor.

28 Ekim Ay tutulması Jüpiter’le birleşiyor, kalbinizi ilgilendiren meselelerde önemli bir dönüm noktasını gösterebilir. Çocuk sahibi olabilir ya da üzerinde çalıştığınız bir projeyi tamamlayabilirsiniz. Kendinizi güçlü bir şekilde ifade edip ortaya koyacağınız ve dikkat çekeceğiniz yaratıcı bir döneme giriyorsunuz. Eğer yalnızsanız, güçlü bir aşk, ciddi bir ilişki gündeme gelecek.

5. ev tiyatro, sahne, sanat ve oyunculuk ile de ilgili. Eğer bu alanlardan birinde çalışıyorsanız, 2023 sizin yılınız olabilir. Başarı, güç, hatta ün kapınızda… Yetenekleriniz ve çalışmalarınız beklemediğiniz bir ilgiyle karşılaşacak. Youtube, instagram vb. bir ortamda keşfedilebilir ve parlayabilirsiniz. Kolaylıkla ilham bulabilir, en güzel işlerinizi üretebilirsiniz.

 

Yükselen Kova: Evde mutluluk

Şans gezegeni Jüpiter, 16 Mayıs 2023’te Boğa burcuna, yıldız haritanızda ev, aile ve iç dünya ile ilgili 4. Eve geçiyor ve daha rahat, huzurlu bir dönem başlıyor.

Geçtiğimiz yıllarda birkaç kere taşındınız, ev ya da şehir değiştirdiniz. Ev-aileyle ilgili iniş-çıkışlar ve iç dünyanızda değişimler oldu. Zira ani, beklenmedik olayları gösteren Uranüs 2018 Mayıs’tan beri Boğa burcunda, önemli kırılmalara işaret ediyor. Neyse ki, 2023 yılında şartlar olumlu yönde değişiyor ve kendinizi daha güvende hissedeceğiniz bir dönem başlıyor.

28 Ekim 2023’te Ay tutulması Jüpiter’le birleşiyor, bu bir dönüm noktası olabilir. Sonbaharda ev ve aileyle ilgili önemli gelişmeler var. Güzel fırsatlar karşınıza çıkabilir, istediğiniz gibi bir ev bulmak ya da satın almak söz konusu olabilir.

Hayalinizdeki eve taşınabilir, evinizi hep istediğiniz şekilde dekore edebilirsiniz. Ev, arsa almak, yatırımların değer kazanması ya da evden çalışmaya başlamak mümkün.

Kendinizi güvende hissettiğiniz bir ilişki kurabilir, evlenmeye ya da beraber yaşamaya karar verebilirsiniz. Ailenizle iyi anlaşacak, onlardan destek göreceksiniz. Evde huzur, mutluluk var. Geçtiğimiz yıllarda sorumluluklarınız arttı ve oldukça yoruldunuz. Şimdi biraz dinlenme, kendinize ve ailenize vakit ayırma, yenilenme zamanı.

Jüpiter yıldız haritanızda kariyer alanının tam karşısından geçiyor, işten uzaklaşmaya, çalışmalarınızı hafifletmeye, ev, aile ve sevdiklerinize vakit ayırmaya ihtiyaç duyacaksınız. Aile içerisinde kurduğunuz duygusal bağlar güçlenecek.

Eviniz kalabalıklaşabilir, bir akrabanız yanınıza taşınabilir ya da eğer öğrenciyseniz arkadaşlarınızla eve çıkabilirsiniz. Anne- babanız geçici olarak yanınıza gelebilir ya da siz onlarla yaşamaya başlayabilirsiniz.

 

Yükselen Balık: Geziler, kardeşler, iletişim

Şans gezegeni Jüpiter, 16 Mayıs 2023’te yıldız haritanızda iletişim ve yakın çevre ile ilgili 3. Eve geçiyor ve hareketli bir dönem başlıyor.

Şimdi artık kendinizi daha fazla ifade etme ve görüşlerinizi dile getirme zamanı. İletişimden, konuşmaktan, sohbet etmekten keyif alacak, fikirlerinizi özgürce ifade edeceksiniz.

Jüpiter sizi kardeşler, yakın akrabalar, komşular ya da eğitimle ilgili olumlu etkiliyor. İyimser olacak, yakın çevrenizde öne çıkacak, komşularla iyi ilişkiler kuracaksınız.

Kardeşlerle ilgili güzel haberler, mutlu gelişmeler olabilir. Kardeş, kuzen ya da akrabalarla ilişkileriniz iyiye gidecek, onlardan destek göreceksiniz.

İşiniz dolayısıyla seyahat etmeniz gerekebilir, kısa süreli yolculuklar söz konusu olabilir. Uzun yürüyüşler yapabilir, bisiklete binebilir, kısa tatillere çıkabilirsiniz.

Yakın çevrenizdeki etkinliklere ve organizasyonlara katılın, anlaşabileceğiniz, kafa dengi insanlarla tanışabilirsiniz. Sosyal hayatınız canlanıyor, daha çok gezecek ve arkadaşlarla bir araya geleceksiniz.

Jüpiter öğrenmekle ilgili 3. Evden geçerken bilgiye aç olacaksınız. İlginizi çeken atölyelere katılın, kurslara gidin, kitap okuyun, video seyredin, araştırma yapın ya da yabancı dil öğrenin.

Eğer yazar ya da eğitmenseniz, çalışmalarınız ilgi görecek, kendinizi sosyal medya, reklam ve pazarlama araçları ile daha fazla tanıtacaksınız. Bir web sitesi, Youtube kanalı, TikTok ya da instagram hesabı açmanız mümkün. Çeşitli workshop ve online kurslara katılabilir ya da siz online eğitim vermeye başlayabilirsiniz.

28 Ekim 2023’te Ay tutulması Jüpiter ile birleşiyor. Sonbaharda eğitim, iletişim, yayıncılık ya da kardeşlerle ilgili önemli gelişmeler var. Eğer yazmakla uğraşıyorsanız, yazdıklarınızı yayınlamak için güzel fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Yakın çevrenizde iş birliği yapabileceğiniz insanlarla tanışabilir, yeni projelere başlayabilirsiniz.

 

error: Content is protected !!