Plüton Kova Burcunda- Burçlara Göre Etkiler

23 Mart- 11 Haziran 2023

21 Ocak- 2 Eylül 2024

19 Kasım 2024- 19 Ocak 2044

pluton kova burcunda

Plüton, 23 Mart 2023’te -1798’den beri ilk defa- Kova burcuna giriyor. 2044 yılına dek Plüton Kova burcunda ancak geri hareketi dolayısıyla hem 2023’te hem de 2024 sonbaharında Oğlak’a geri dönecek.

Plüton 23 Mart 2023’te Kova’ya geçecek ancak 11 Haziran 2023’te Oğlak’a geri dönecek. 21 Ocak 2024’e dek Oğlak’ta olacak. 21 Ocak-2 Eylül 2024 arasında Kova’da, 2 Eylül-19 Kasım 2024 arasında kısa bir süre için tekrar Oğlak’ta olacak. 19 Kasım 2024’te uzun bir süre için -yaklaşık 20 yıl- Kova’ya geçecek.

Plüton, yoğun bir enerjidir ve köklü değişimlere yol açar. Yenilenme, bitiş ve başlangıçlarla ilişkilidir. Olumsuz anlamda güç ve kontrol etme isteğini gösterir.

Yıldız haritanızda Plüton’un transit geçtiği evle ilgili konular radikal dönüşüme uğrar. Plüton, etkisini ani göstermez, yavaş ve derinden ilerler. Kontrol dışı, kaderseldir. Dramatik krizler, büyük dönüşümlere eşlik eder.

Plüton, var olan bir sistemi, yapıyı yok eder ve yerine yenisini kurar. Hayatınızı dönüştüren bir kişi ya da olay hayatınıza girebilir. Plüton’un geçtiği alanda güç savaşları, derin ve içsel bir dönüşüm ve daha derin anlam arayışı olabilir.

Plüton Kova burcunda neler getirecek?

Plüton Kova burcunda sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

YÜKSELEN KOÇ

Plüton, 2023 yılında yaklaşık 3 ay için Kova burcuna yıldız haritanızda arkadaşlar, gruplar ve geleceğe bakış ile ilgili 11. Eve giriyor. 23 Mart-11 Haziran arasında Plüton Kova burcunda olacak, 11 Haziran’da Oğlak’a geri dönecek. Plüton, 21 Ocak 2024’te 20 yıl süre ile -2044’e dek- ziyaret edeceği Kova’ya yerleşecek.

23 Mart-11 Haziran arasında yaşadıklarınıza dikkat edin, önümüzdeki 20 yıl için ipucu olabilir.

Uzun yıllardır iş, görev ve sorumluluklar için yaşadınız, şimdi sizi gerçekten neyin mutlu edeceğini bulma zamanı. Plüton Kova’da iken, hedefleriniz ve hırslarınız tamamen değişebilir. Gerçek arzu ve ideallerinizin farkına varabilir ve kendinizi onlara ulaşmaya adayabilirsiniz. İstekleriniz değişirken arkadaşlarınız ve sosyal çevreniz de değişecek. Yoğun, duygusal ve tutkulu insanlara çekilecek, sizi etkileyen güçlü kişilerle tanışacaksınız. Arkadaş ilişkilerinde ani ve büyük değişiklikler, bozulmalar olabilir. Topluma yardım etmek ve toplumu geliştirmek isteyebilir; sosyal yardım derneklerine, gizli gruplara ya da ruhsal hareketlere katılabilirsiniz. Toplumsal idealler uğruna mücadele edeceksiniz. Arkadaşlar ve sosyal çevrede ölümler, entrikalı durumlar olabilir. 40 yıllık dostlarınızla ayrı düşmek, politikaya ya da tarikata girmek olası.
 

YÜKSELEN BOĞA

Plüton, 2023 yılında yaklaşık 3 ay için Kova burcuna yıldız haritanızda iş, kariyer ve başarı ile ilgili 10. Eve giriyor. 23 Mart-11 Haziran arasında Plüton Kova burcunda olacak, 11 Haziran’da Oğlak’a geri dönecek. Plüton, 21 Ocak 2024’te 20 yıl süre ile -2044’e dek- ziyaret edeceği Kova’ya yerleşecek.

23 Mart-11 Haziran arasında yaşadıklarınıza dikkat edin, önümüzdeki 20 yıl için ipucu olabilir.

Önümüzdeki yıllarda iş hayatında büyük değişimler yaşayacaksınız. Eğer size uygun olmayan veya mutlu olmadığınız bir işte çalışıyorsanız, kariyerinizi tamamen değiştirecek ve başka bir alana geçeceksiniz. Başarı, tanınma ve güç elde etme arzusu ile hırslı ve iradeli olacaksınız. Otoriteye tahammül etmekte zorlanabilir, baskıcı patronlarla çatışabilirsiniz.

Başarı, kariyer, otorite, ün ve tanınma konularındaki tavrınız tamamen değişebilir. Hayat amacınızı fark edebilir, potansiyelinizi gerçekleştirmek için risk alabilir ve kendinizi ortaya koyabilirsiniz. Alanınızda tanınacak, ödül alacak veya yükseleceksiniz. Kendi işinizi kurmak ve girişimcilik için de harika bir zaman. Kararlı, yaratıcı ve çalışkansınız. Tutkularınızı ve hedeflerinizi gerçekleştirmek isteyeceksiniz. Liderlik beceriniz de artıyor. Eğer gücünüzü kötüye kullanırsanız, başarısızlıkla karşılaşabilirsiniz.
 

YÜKSELEN İKİZLER

Plüton, 2023 yılında yaklaşık 3 ay için Kova burcuna yıldız haritanızda yurtdışı, eğitim, seyahat, hukuk ve hayata bakış ile ilgili 9. Eve giriyor. 23 Mart-11 Haziran arasında Plüton Kova burcunda olacak, 11 Haziran’da Oğlak’a geri dönecek. Plüton, 21 Ocak 2024’te 20 yıl süre ile -2044’e dek- ziyaret edeceği Kova’ya yerleşecek.

23 Mart-11 Haziran arasında yaşadıklarınıza dikkat edin, önümüzdeki 20 yıl için ipucu olabilir.

Önümüzdeki yıllarda dünya görüşünüz, bakış açınız büyük ölçüde değişecek. Hayatın anlamını arayacak, birden fazla din, felsefe ya da ideolojiyi araştıracaksınız. Ciddi tartışmalardan zevk alacak ve mümkün olduğunca çok şey öğrenmek isteyeceksiniz. Gerçeğin peşine düşecek, vizyonunuzu genişletecek ve yeni fikirler keşfedeceksiniz. Çeşitli gurular ya da öğretmenlerle temas edebilir, metafizikle ilgilenebilirsiniz. Başka ülkelere gidebilir, yurtdışında çalışabilir, eğitim alabilirsiniz. Yabancıların etkisinde kalmanız da mümkün.

Bu transitin başlarında hayata bakış açınızdaki eksik/hatalı noktalar zorlu bir şekilde ortaya çıkabilir.

Uç durumlarda din değiştirebilir, ruhsal bir harekete veya dini bir tarikata katılabilirsiniz.

Görüşlerinizi başkalarına kabul ettirmeye çalışabilir, eğer Plüton yıldız haritanızla ters etkiler yapıyor ise eğitimde, uzun seyahatlerde, yurtdışında veya hukukla ilgili konularda sorun yaşayabilirsiniz.
 

YÜKSELEN YENGEÇ

Plüton, 2023 yılında yaklaşık 3 ay için Kova burcuna yıldız haritanızda ortak finansal konular, kredi, borç-alacak, yatırımlar, yakın ilişkiler ve duygusal dönüşüm ile ilgili 8. Eve giriyor. 23 Mart-11 Haziran arasında Plüton Kova burcunda olacak, 11 Haziran’da Oğlak’a geri dönecek. Plüton, 21 Ocak 2024’te 20 yıl süre ile -2044’e dek- ziyaret edeceği Kova’ya yerleşecek.

23 Mart-11 Haziran arasında yaşadıklarınıza dikkat edin, önümüzdeki 20 yıl için ipucu olabilir.

Önümüzdeki yıllarda hayatınızın en büyük gelişimini ve kişisel dönüşümünü yaşayacaksınız. Derin bağımlılıkları, egoyu ve arzuları bırakabilirsiniz. Ruhsal etkiler ön planda olacak. Psikoloji, astroloji, metafizik, ölüm, ölüm ötesi ve reenkarnasyonla ilgilenebilirsiniz.

Muazzam yenileyici enerjiye ve cinsel potansiyele sahipsiniz ve size zarar veren davranışları kökten yok etmek için kararlı olacak, sorunları bastırmak yerine çözmeye odaklanacaksınız. Gücü nasıl kullandığınızı ve başkalarını kontrol/idare etmek, değiştirmeye çalışmak gibi eğilimleri analiz edeceksiniz.

Ortak işler, finansal ortaklıklar veya mirasla ilgili yoğun deneyimler, eşin, ortağın parasında büyük değişimler yaşanabilir. Ortak paralar, vergi, miras konularında güç mücadeleleri ve problemler olabilir.
 

YÜKSELEN ASLAN

Plüton, 2023 yılında yaklaşık 3 ay için Kova burcuna yıldız haritanızda ikili ilişkiler ve ortaklıklar ile ilgili 7. Eve giriyor. 23 Mart-11 Haziran arasında Plüton Kova burcunda olacak, 11 Haziran’da Oğlak’a geri dönecek. Plüton, 21 Ocak 2024’te 20 yıl süre ile -2044’e dek- ziyaret edeceği Kova’ya yerleşecek.

23 Mart-11 Haziran arasında yaşadıklarınıza dikkat edin, önümüzdeki 20 yıl için ipucu olabilir.

Bu transitin başında eğer yalnızsanız, duygusal ve tutkulu bir ilişki başlayabilir. Eğer biriyle birlikteyseniz, ilişkiniz büyük bir değişim sürecine girecek. İlişkideki sorunlar, gerilimler ya da eksikler yüzeye çıkabilir. Artık yüzeysel ilişkilere katlanamayacaksınız, zira tutku arıyorsunuz. Size uygun olmayan biriyle birlikteyseniz, ilişkinizin bitmesi de mümkün.

Birine sırılsıklam aşık olabilir, hatta eş ruhunuzla tanışabilirsiniz. Geleceğinizde büyük etkiye sahip olacak çekici ve güçlü insanlarla bağ kuracaksınız. Evlilik sizi dönüştürebilir, partnerinizden baskı görebilirsiniz. Kıskançlık problem olabilir. Önümüzdeki 20 yılda ilişkinizde birçok büyük değişiklikler, bozulmalar ve güç savaşları yaşayacaksınız ancak aynı zamanda nasıl seveceğinizi ve sevileceğinizi öğreneceksiniz. Başkalarıyla ilişki kurma beceriniz önemli ölçüde gelişecek.

Uç durumlarda davalar, açık düşmanlar ve rakipler sizi zorlayabilir, dikkatli olun.
 

YÜKSELEN BAŞAK

Plüton, 2023 yılında yaklaşık 3 ay için Kova burcuna yıldız haritanızda çalışma hayatı, iş ortamı, günlük rutin ve sağlıkla ilgili 6. Eve giriyor. 23 Mart-11 Haziran arasında Plüton Kova burcunda olacak, 11 Haziran’da Oğlak’a geri dönecek. Plüton, 21 Ocak 2024’te 20 yıl süre ile -2044’e dek- ziyaret edeceği Kova’ya yerleşecek.

23 Mart-11 Haziran arasında yaşadıklarınıza dikkat edin, önümüzdeki 20 yıl için ipucu olabilir.

Eğer sağlığınızla ilgili ihmal edilen şeyler varsa ele alınması gereken problemler olarak patlak verebilir. Sağlığınız için sorumluluk almanız, beslenme sisteminizi hatta yaşam biçiminizi, uç durumlarda işinizi değiştirmeniz gerekebilir. Plüton’un yenileyici etkisinden dolayı bedeninizi tamamen yenileyebilir ve mükemmel bir sağlığa kavuşabilirsiniz.

Önümüzdeki 20 yıl süresince birçok konuda kendinizi geliştirecek ve hayatınızı iyileştireceksiniz. Detaylı çalışmalarda başarılı olacak, teknik, karmaşık ve dikkat isteyen işlerde sivrileceksiniz. Günlük işlerde azimli, hatta takıntılı ve kontrolcü olabilirsiniz. Aşırı mükemmeliyetçi hatta işkolik olmanız da mümkün. Bu transitin başında, iş değiştirebilir, kendinize en uygun işi bulmaya çalışabilirsiniz.  Çalışanlar ya da işverenlerle güç savaşları yaşanabilir, işyerinde duygusal ve hassas olabilirsiniz.
 

YÜKSELEN TERAZİ

Plüton, 2023 yılında yaklaşık 3 ay için Kova burcuna yıldız haritanızda aşk, çocuklar, yaratıcılık ve kendini ifade ile ilgili 5. Eve giriyor. 23 Mart-11 Haziran arasında Plüton Kova burcunda olacak, 11 Haziran’da Oğlak’a geri dönecek. Plüton, 21 Ocak 2024’te 20 yıl süre ile -2044’e dek- ziyaret edeceği Kova’ya yerleşecek.

23 Mart-11 Haziran arasında yaşadıklarınıza dikkat edin, önümüzdeki 20 yıl için ipucu olabilir.

Önümüzdeki yıllarda hayatı daha yoğun yaşayacak, bireyselliğinizi ve enerjinizi daha güçlü ifade edeceksiniz. Pasif bir şekilde kenarda durmak yerine oyuna katılacaksınız. Kalbinizin sesini dinleyecek ve ona göre hareket edeceksiniz. Yaratıcılığınız ortaya çıkıyor, hayattan aldığınız keyif ve özgüveniniz artıyor. Hayatınızda hiç olmadığı kadar sanatsal işler üretebilirsiniz.

Çocuk sahibi olabilir, çocuklarınıza derin bir şekilde bağlanabilir ve onlarla güçlü bağlar kurabilirsiniz. Çocuklarla ilgili deneyimler hayatınızı değiştirecek. Çocuklarınız çok başarılı olabilir, ödül kazanabilir ya da tanınabilir. Uç durumlarda, beklenmedik ciddi zorluklara katlanabilirler.

Yoğun aşklar önemli dersler getirebilir ve sizi dönüştürebilir. Aşkta saplantılı, sahiplenici ve tutkulu olabilirsiniz. Alkol ve uyuşturucu bağımlılığına karşı kendinizi koruyun, eğer haz peşinde iseniz, kumar, alkol ya da eğlenceyi abartabilir, zarara uğrayabilirsiniz.
 

YÜKSELEN AKREP

Plüton, 2023 yılında yaklaşık 3 ay için Kova burcuna yıldız haritanızda ev, aile ve iç dünya ile ilgili 4. Eve giriyor. 23 Mart-11 Haziran arasında Plüton Kova burcunda olacak, 11 Haziran’da Oğlak’a geri dönecek. Plüton, 21 Ocak 2024’te 20 yıl süre ile -2044’e dek- ziyaret edeceği Kova’ya yerleşecek.

23 Mart-11 Haziran arasında yaşadıklarınıza dikkat edin, önümüzdeki 20 yıl için ipucu olabilir.

Önümüzdeki yıllarda iç dünyanızda büyük dönüşümler yaşayacaksınız. Aile ve ev konularında büyük değişimler olacak.

Eski alışkanlıkları ve şartlanmaları geride bırakacaksınız. Psikoterapi ve danışmanlık almak için iyi bir dönem. Derin çocukluk bağımlılıklarından özgürleşebilirsiniz.

Bu transitin başında ev hayatınız yoğun bir şekilde etkilenebilir. Evde aniden duygusal ve mutsuz hissedebilirsiniz. Evde olan biteni kontrol etme ihtiyacı ortaya çıkabilir. Aile içerisinde otoriter, baskıcı olabilirsiniz. Yaşadığınız yer çok önem kazanabilir. Şehir ya da ülke değiştirebilir, evle ilgili önemli yenilikler yapabilirsiniz. Eviniz yıkılıp yeniden yapılabilir. Aile içinde zorlanmalar, güç çekişmeleri, kopuşlar yaşanabilir.
 

YÜKSELEN YAY

Plüton, 2023 yılında yaklaşık 3 ay için Kova burcuna yıldız haritanızda yakın çevre, kardeşler, düşünce biçimi, eğitim ve iletişimle ilgili 3. Eve giriyor. 23 Mart-11 Haziran arasında Plüton Kova burcunda olacak, 11 Haziran’da Oğlak’a geri dönecek. Plüton, 21 Ocak 2024’te 20 yıl süre ile -2044’e dek- ziyaret edeceği Kova’ya yerleşecek.

23 Mart-11 Haziran arasında yaşadıklarınıza dikkat edin, önümüzdeki 20 yıl için ipucu olabilir.

Önümüzdeki yıllarda eğitim hayatında dönüşümler, kardeşler, yakın akrabalar, komşularla ilişkilerde büyük değişimler yaşayacaksınız. Konsantrasyonunuz artacak, durumları değerlendirmekte, sorunları çözmekte mükemmel yeteneklere sahip olduğunuzu fark edeceksiniz. Zihinsel çalışmalara odaklanabilir, farklı konularla (astroloji, yoga, vs.) ilgilenebilirsiniz.

Psikolog, danışman, öğretmen ya da araştırmacıysanız en verimli yıllarınız olabilir.

Daha derin düşünecek ve bilgiye açık olarak kendinizi geliştireceksiniz. Derin araştırmalar yapabilirsiniz, yaratıcı gücünüz, ikna ve iletişim yeteneğiniz ortaya çıkacak.

Kardeşlerle yapılan işler önem kazanabilir. Kardeşleriniz sizi güçlü bir şekilde etkileyebilir ya da güç savaşları, çatışma ve rekabet olabilir. Kardeşlerle daha derin duygusal bağlar kurulabilir.
 

YÜKSELEN OĞLAK

Plüton, 2023 yılında yaklaşık 3 ay için Kova burcuna yıldız haritanızda para, değerler ve özdeğer ile ilgili 2. Eve giriyor. 23 Mart-11 Haziran arasında Plüton Kova burcunda olacak, 11 Haziran’da Oğlak’a geri dönecek. Plüton, 21 Ocak 2024’te 20 yıl süre ile -2044’e dek- ziyaret edeceği Kova’ya yerleşecek.

23 Mart-11 Haziran arasında yaşadıklarınıza dikkat edin, önümüzdeki 20 yıl için ipucu olabilir.

Önümüzdeki yıllarda değer verdiğiniz şeyler ve gelir kaynaklarınız, nereden ne kadar para kazandığınız büyük değişim gösterebilir.

Maddi mücadeleler söz konusu olabilir. Ya da ruhsal bir arayışa girip mal-mülk sahibi olmaya önem vermeyeceksiniz. Maddi konulara, sahip olduklarınıza bakış açınız değişecek.

Zengin, varlıklı olmak isteyebilir, maddi güvenlik arayabilir ve bu konuda çaba gösterebilir hatta güç savaşlarına girebilirsiniz.

Kontrolünüz dışındaki etkenler gelir kaynaklarınızı, işinizi etkileyebilir, uç durumlarda aniden büyük bir zenginlik kazanabilir ya da iflas edebilirsiniz.

Kendi değerinizi sorgulayabilir, kendinizi ispat etmeye çalışabilirsiniz.

Para kazanmakta becerikli olmanız da mümkün. Dünyevi zevklerin, mal mülkün tadını çıkarabilirsiniz.
 

YÜKSELEN KOVA

Plüton, 2023 yılında yaklaşık 3 ay için Kova burcuna yıldız haritanızda kişilik, sağlık ve görünüş ile ilgili 1. Eve giriyor. 23 Mart-11 Haziran arasında Plüton Kova burcunda olacak, 11 Haziran’da Oğlak’a geri dönecek. Plüton, 21 Ocak 2024’te 20 yıl süre ile -2044’e dek- ziyaret edeceği Kova’ya yerleşecek.

23 Mart-11 Haziran arasında yaşadıklarınıza dikkat edin, önümüzdeki 20 yıl için ipucu olabilir.

Önümüzdeki yıllarda kişiliğinizi yeniden oluşturacak, özgüveninizi yeniden inşa edeceksiniz. Artık sizi yansıtmayan huy ve tavırları geride bırakacak, içgüdülerinize göre davranacak, kendinizi daha iyi tanıyacaksınız. Hayatınızda köklü değişiklikler gündeme gelebilir.

Yakın ilişkiler bu süreçten etkilenebilir, bazı ilişkilerde dengeler değişirken bazı ilişkiler sona erebilir.

Büyük fiziksel değişimler, dış görünüşünüzün tamamen değişmesi de olası. Ters etkilerde sağlık sorunları yaşanabilir. Estetik ameliyat, çok kilo alma/verme vb. söz konusu olabilir.

Dayanıklılığınız artacak, mücadele gücünüz ortaya çıkacak, çevrenizi kontrol etmek ya da çevrenizde etkili olmak isteyeceksiniz. Otoriter olabilir, daha önce ses çıkarmadığınız şeylere karşı çıkabilirsiniz. Güç mücadeleleri, diğer insanlarla ego çatışmaları gündeme gelebilir. Daha cesur, kararlı, yaratıcı ve enerjik olabilir, kişisel gelişim, astroloji ve yoga ile ilgilenebilirsiniz.
 

YÜKSELEN BALIK

Plüton, 2023 yılında yaklaşık 3 ay için Kova burcuna yıldız haritanızda bilinçaltı, bitişler ve kontrol dışı durumlarla ilgili 12. Eve giriyor. 23 Mart-11 Haziran arasında Plüton Kova burcunda olacak, 11 Haziran’da Oğlak’a geri dönecek. Plüton, 21 Ocak 2024’te 20 yıl süre ile -2044’e dek- ziyaret edeceği Kova’ya yerleşecek.

23 Mart-11 Haziran arasında yaşadıklarınıza dikkat edin, önümüzdeki 20 yıl için ipucu olabilir.

Önümüzdeki yıllarda kontrolünüz dışındaki gelişmeler sizi içe dönmeye ve bilinçaltınızı araştırmaya itebilir. Olumsuz inançları, korku ve endişeleri kökünden çözmek için bilinçaltınızın derinlerine inebilir, yoga, meditasyon, astroloji, psikoloji, ruhsal ve mistik çalışmalarla ilgilenebilir, rüya analizleri ya da psikoterapiden fayda görebilirsiniz.

Ruhsal açıdan özgürleşeceğiniz ve egosal kalıpları geride bırakacağınız bir süreçtesiniz. Bilincinizi arttıran, farkındalığınızı yükselten ve sizi “an”a getiren her türlü çalışma olumludur.

Ters etkilerde hastalıklar, psikolojik sorunlar, önemli kayıp ve zorlanmalar, kontrol dışı durumlar, gizli ilişkiler gündeme gelebilir. Depresyon, yalnızlık, izole olmak, sınırlamalar (hapse girmek, hastanede yatmak) söz konusu olabilir.

error: Content is protected !!