Jüpiter Koç Burcunda Sizi Nasıl Etkiliyor?

“Bir umudu olmalı insanın, ilk bahar güneşi gibi.”

Jüpiter, 11 Mayıs- 28 Ekim 2022 ve 20 Aralık 2022- 16 Mayıs 2023 arasında Koç burcunda.

Jüpiter 11 Mayıs’ta Koç’a geçiyor, 28 Ekim’e dek burada, 28 Ekim- 20 Aralık arasında ise Balık’a geri dönecek. 20 Aralık 2022’de yine Koç’a geçecek ve 16 Mayıs 2023’e dek burada.

Bu dönemde şansımız kendi isteklerimizi takip etmekten ve cesur davranmaktan geçiyor. Risk almak, kendimizi ortaya koymak ve harekete geçmek şans getirecek. Daha bireysel hatta bencil olmak mümkün. Durağanlıktan çıkmak isteyecek, yenilik ve macera arayacağız. Bir süredir takılıp kaldıysak, değişim için adım atmanın tam zamanı.

Jüpiter Koç’ta sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

 

Yükselen Koç: Yeni hevesler, başlangıçlar

Jüpiter, 11 Mayıs 2022’de Koç burcuna geçiyor ve sizin için şanslı bir dönem başlıyor. Jüpiter 12 yılda bir aynı burcu ziyaret ediyor, en son 6 Haziran- 9 Eylül 2010 ve 22 Ocak- 4 Haziran 2011 arasında Koç’taydı. Bu tarihlerde yaşadıklarınızı gözden geçirin, önümüzdeki yıl aynı temalarla karşılaşabilirsiniz.

Jüpiter Koç’ta iken size yeni başlangıçlar, hevesler getirecek. Yeni insanlarla tanışabilir, ilginizi çeken eğitimlere katılabilir, uzun zamandır çıkmak istediğiniz o seyahate çıkabilir, yeni bir ilişkiye başlayabilir ya da eğer kendi işinizi kurmak istiyorsanız, harekete geçebilirsiniz. Şimdi risk alma, aksiyona geçme, yeni şeyler deneyimleme ve ufuklarınızı genişletme zamanı.

Yılın başından beri kendinizi bir miktar görünmez hissettiniz, fakat artık nereye gitseniz dikkatler üzerinizde. Jüpiter Koç’ta iken popülerliğiniz ve çekiciliğiniz had safhada. Yeni insanlarla tanışacak, arkadaşlıklar kuracak, birçok kişinin ilgisini çekeceksiniz. Grup içinde lider olabilir, diğerlerini peşinizden sürükleyebilirsiniz.

Jüpiter konfor alanından çıkmak ve yeni şeylere başlamak yönünde sizi destekliyor. Cömert ve iyimser, diğer insanları oldukları gibi kabul eden tavrınız ilişkilerinize olumlu yansıyor. Geçmişte takıldığınız konuları geride bırakıyor, hayata daha olumlu bakıyorsunuz. Kendinize güveniniz yerine geliyor.

Tek başına seyahate çıkabilir, bir kursa/eğitim programına yazılabilir ya da sanat, boyama, resim dersleri alabilirsiniz. İlgi duyduğunuz şeylerin peşine düşün, fazla düşünmeyin ve hayatın tadını çıkarın.

Bu sene şans sizden yana. Varsa sağlık problemleriniz düzelecek ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Ancak savurganlığa, aşırı iyimserliğe ve kilonuza dikkat edin.

Görünüşünüzle ilgilenebilir, gardırobunuzu yenileyebilir, bir stil danışmanıyla görüşebilir ya da kendi zevkinize uygun bazı değişiklikler yapabilirsiniz.

Ön plana çıkmak size şans getirecek, diğer insanlarla bir araya gelmeniz ya da sosyal medyada kendinizi en iyi şekilde ortaya koymanız önemli. CV ya da profilinizi elden geçirin ve diğer insanlarla bir araya gelme imkânlarını kaçırmayın.

Bu dönemde özgürlüğe her zamankinden fazla değer vereceksiniz. 2022’de Uranüs’le birleşen tutulmalar yıldız haritanızda Boğa burcuna 2. Eve düşüyor. (30 Nisan Güneş tutulması, 8 Kasım Ay tutulması) Değerleriniz değişebilir, ruhsal/manevi değerler ve özgürlük sizin için daha önemli olabilir, daha çok şeye sahip olmaya ve maddiyata ilginizi yitirebilirsiniz. Özgür olmak ve hayatı bir macera, yolculuk gibi yaşamak isteyebilir, bu sebeple yaşam biçiminizi değiştirebilir ve daha sade bir yaşamı benimseyebilirsiniz.

 

Yükselen Boğa: Duygusal iyileşme

Jüpiter, 11 Mayıs 2022’de Koç burcuna, yıldız haritanızda bilinçaltı ve bitişlerle ilgili 12. Eve giriyor.

Jüpiter, 16 Mayıs 2023’te Boğa’ya yani burcunuza geçecek ve sizin için şanslı bir dönem başlayacak. 11 Mayıs 2022’den itibaren yaklaşık bir yıllık süreçte ise kendi içinize dönme, dinlenme, yenilenme ve duygusal olarak iyileşme zamanı.

Bu dönemde şartları zorlamayın ve kendinizi yıpratmayın. Hayat mücadelesinden ve koşuşturmadan uzaklaşmak iyi fikir. Her ne kadar Satürn Kova’da, yıldız haritanızda iş ve kariyerle ilgili 10. Evde, üzerinizde iş, görevler ve sorumluluklarla ilgili baskı oluştursa da, ara ara kısa da olsa kendinize vakit ayırmaya, tatile çıkmaya, hiçbir şey yapmadan bir süre vakit geçirmeye çalışın. Zira, buna ihtiyacınız var. Sürekli dinlenemeyeceğimiz gibi sürekli çalışamayız da, şimdi biraz dinlenmeye hakkınız var.

Bu dönemde bilinçaltında risk almak ya da kendinizi öne sürmekle ilgili korkuları fark edebilirsiniz. Günümüzde çok popüler olan yoga, meditasyon, mindfulness gibi tekniklerle ilgilenebilir, eğer zaten bu tarz işlerin içindeyseniz, daha da derinleşebilirsiniz.

Yoga inzivaları, bilinçaltına yönelik çalışmalara katılmak için iyi bir zaman. Daha fazla uykuya ihtiyaç duyabilir, duygularınızı keşfetmek ve ifade etmek için sanatsal çalışmalardan fayda sağlayabilirsiniz. Doğada vakit geçirmek de iyi gelecek.

Bu dönemde iş ve parayla ilgili bazı sorunlar yaşarsanız, (zira Mars yıl sonunda 30 Ekim 2022-12 Ocak 2023 arasında yıldız haritanızda parayla ilgili 2. Evde geri gidiyor ve Satürn 7 Mart 2023’e dek kariyerle ilgili sizi zorluyor) akışa güvenin çünkü Jüpiter 16 Mayıs 2023’te Boğa burcuna geçecek ve şansınız açılacak. Hayatınızda yeni bir dönem başlayacak. Şimdi bu yeni dönem için hazırlık zamanı.

 

Yükselen İkizler: Sosyal çevreniz genişliyor

Jüpiter, 11 Mayıs 2022’de Koç burcuna, yıldız haritanızda arkadaşlar, gruplar ve gelecek planları ile ilgili 11. Eve giriyor.

11 Mayıs 2022’den itibaren yaklaşık bir yıllık süreçte sosyal çevre ve arkadaşlardan yana olumlu koşullar var.

Yeni bir çevreye girebilir, yeni insanlarla tanışabilir, kendinizi ve diğer insanları daha iyi tanımanıza yol açacak deneyimler edinebilirsiniz. Online ya da yüz yüze grup eğitimlerine katılmanız, iş ya da özel hayatınızda ekip çalışmalarında yer almanız, bu sayede keyifli vakit geçirmeniz, çok şey öğrenmeniz ve kendinizi geliştirmeniz mümkün.

11 Mayıs’tan sonra sosyalleşme ve diğer insanlarla tanışma fırsatını kaçırmayın, zira bu sene aşk da sosyal bir ortamda ya da arkadaşlar aracılığıyla karşınıza çıkacak.

Arkadaşlarla ilişkileriniz daha iyiye gidecek, onların desteğini alacak, ufkunuzu genişleten insanlarla tanışacak ve yakın dostluklar kuracaksınız.

Hiç olmadığınız kadar sosyal ve arkadaş canlısı olabilir, kendinizi şaşırtabilirsiniz. Bu dönemde kurduğunuz arkadaşlıklar ilerde kalıcı dostluklara dönüşebilir. Grup, dernek vb. yerlere katılabilir, kendiniz bir grup kurabilir, farklı insanları bir araya getirebilirsiniz.

İş hayatında “network”ünüzü genişletebilir ve etkili insanlarla tanışabilirsiniz. Bu, kariyerinizde ilerlemenize de yardımcı olacak. Zira, Satürn 7 Mart 2023’te Balık burcuna geçecek ve kariyerinizde önemli bir dönem başlayacak.

Jüpiter parasal konuları da olumlu etkiliyor, kariyeriniz ve son yıllardaki yoğun çalışmanıza bağlı olarak kazancınız artıyor. Hedefleriniz netleşiyor, ideallerinizi takip ediyor ve hayatın sizi desteklediğini görüyorsunuz.

 

Yükselen Yengeç: İş hayatında başarı, yükseliş

Jüpiter, 11 Mayıs 2022’de Koç burcuna yıldız haritanızda iş hayatı, kariyer ve toplumdaki rolünüzle ilgili 10. Eve geçiyor ve kariyer açısından en şanslı yıllarınızdan biri başlıyor.

Jüpiter 12 yılda bir aynı burcu ziyaret ediyor, en son 6 Haziran- 9 Eylül 2010 ve 22 Ocak- 4 Haziran 2011 arasında Koç’taydı. Bu tarihlerde yaşadıklarınızı gözden geçirin, önümüzdeki yıl aynı temalarla karşılaşabilirsiniz.

İş hayatında şanslı bir döneme giriyorsunuz ve bu dönem 16 Mayıs 2023’e dek devam edecek. Yükselebilir, iyi bir iş teklifi alabilir ya da başka bir alana/sektöre geçebilirsiniz. Uranüs’le birleşen tutulmalar da yıldız haritanızda 11. Evde yer alıyor ve sosyal çevrenizin değişeceğini gösteriyor. Yeni işiniz dolayısıyla yeni insanlarla tanışacaksınız, farklı kişilerle bir araya geleceksiniz ve hayatınız renklenecek.

Geçtiğimiz aylarda Jüpiter Balık’ta iken aklınıza gelen fikirler doğrultusunda harekete geçebilir ya da zaten harekete geçtiyseniz işlerin daha kolay ilerlediğini görebilirsiniz. Finansal bir ortaklık ya da iş ortaklığı söz konusu olabilir, zira Satürn yıldız haritanızda ortaklıkları gösteren 8. Evde.

Jüpiter burada evliliğe de işaret edebilir. (Özellikle kadınlar için)

Şans gezegeni Jüpiter kariyer evinde ilerlerken çalıştığınız sektördeki en iyi şirketlerden teklif almanız mümkün. Şimdiki işinizle ilgili fırsatlar da olabilir. Çalıştığınız şirket yeniden yapılanabilir ve sizi yeni bir pozisyona atayabilir veya farklı bir yere gönderebilir. Önemli bir pozisyona geçebilir, yönetici, lider/öncü ya da otorite konumuna gelebilirsiniz. 2022’de her zamankinden daha azimli olacaksınız.

Uzun süreli bir birlikteliğiniz varsa, partnerinizle yeni hedeflere odaklanabilir, birlikte iş kurabilir, seyahat edebilir ya da eğitim alabilirsiniz.

Eğer mevcut işinizde öğrenecek, yapacak şey kalmadığını düşünüyorsanız, ya da işiniz size artık heyecan vermiyorsa dramatik değişiklikler yapabilir, tamamen farklı bir alana geçebilirsiniz.

 

Yükselen Aslan: Yeni girişimler

Jüpiter, 11 Mayıs 2022’de Koç burcuna, yıldız haritanızda eğitim, seyahat ve yurtdışı ile ilgili 9. Eve giriyor. 28 Ekim’e dek burada olacak. 28 Ekim’de Balık burcuna geri dönecek ancak 20 Aralık’ta tekrar Koç’a geçecek ve 16 Mayıs 2023’e dek Koç’ta. Jüpiter, 16 Mayıs 2023’te Boğa’ya yıldız haritanızda 10. Eve geçecek ve kariyerinizde şanslı bir dönem başlayacak.

11 Mayıs 2022’den itibaren yaklaşık bir yıllık süreç ise kendinizi geliştirme zamanı. İlginizi çeken konuları araştırın, kurslara, eğitimlere katılın, eğer mümkünse yurtdışına çıkın, seyahat edin. Bu sene yeni deneyimler, yeni yerler görmek ve yeni insanlar tanımak size iyi gelecek.

Eğer böyle bir şey ilginizi çekiyorsa; yazmaya ya da eğitim, seminer vermeye başlamanız mümkün. Eğer zaten yazmakla uğraşıyorsanız, yazdıklarınızı yayınlatabilirsiniz. Bu fikirlerinizi ifade etmek, düşüncelerinizi yaymak ve öğretmek için mükemmel bir yıl. Seminer, eğitim, sosyal medya, online video vb. araçlarla bildiklerinizi başkalarına aktarmanın tam sırası.

Eğer öğretmen, öğrenci ya da yazarsanız, bu transit sizi özellikle olumlu etkileyecek.

İş ya da seyahat için yurtdışına çıkabilir, yabancılardan destek görebilirsiniz. Bildiğiniz çevrenin, kültürün dışına çıkmanız iyi olabilir, hem yenilenme hem de öğrenme açısından.

Birçok konuda daha meraklı olacak ve öğrenmek isteyeceksiniz, öğrendikleriniz ufkunuzu genişletecek, size yeni kapılar açacak.

Hayata güveniniz artacak, bir süredir kendinizi sıkışmış hissediyorsanız, bu dönem size iyi gelecek, rutinin dışına çıkacak ve özgür hissedeceksiniz. Hayata daha olumlu bakabilir, iyimser olabilir, risk alabilirsiniz.

Hayat felsefeniz, inanç ve idealleriniz yerli yerine oturuyor. Bu da doğru kararlar vermenize ve adımlar atmanıza neden olacak.

Girişimcilik ve kendi işini kurmak isteyenler için de güzel, harekete geçebilir, kendi işinizi kurabilirsiniz.

Akademik alanda başarılı sonuçlar elde edebilir, kendinizi geliştirebileceğiniz eğitimlere katılabilirsiniz.

Felsefe ya da dinle ilgilenmeniz de mümkün.

Davalar lehinize sonuçlanabilir, yasal problemler çözülebilir.

 

Yükselen Başak: Maddi destek

Jüpiter, 11 Mayıs 2022’de Koç burcuna, yıldız haritanızda ortak finansal konular, yatırımlar ve içsel değişimle ilgili 8. Eve giriyor.

11 Mayıs 2022’den itibaren yaklaşık bir yıllık süreçte içsel değişimden yana olumlu koşullar var. Kendinize ve duygularınıza odaklanacak, yüzeysel ilişkilerden uzaklaşmak isteyeceksiniz.

Geçtiğimiz aylarda başlayan bir ilişki ciddiye binebilir, nişan, evlilik ya da birlikte yaşamak söz konusu olabilir. Hem özel hayatınızda hem de iş hayatında başkalarıyla güçlerinizi birleştirebileceğiniz bir dönemdesiniz.

Psikoloji veya ölüm, ölüm ötesi gibi bilinmeyen, metafizik konulara merak salacak, kendi içinize dönecek, korkuları ve egosal istekleri, bağımlılıkları geride bırakacaksınız. Dikkatiniz bir miktar iç dünyanızda olacak, kişisel gelişim, psikoloji, astroloji gibi kendinizi tanımaya yönelik eğitimlere, kurslara katılabilir, oldukça popüler olan yoga, meditasyon, mindfulness teknikleri ile ilgilenebilirsiniz. Bu teknikler içinden geçtiğiniz duygusal değişim-dönüşüm sürecini kolaylaştıracak.

Hayatınızda bir sayfa kapanıyor, 2023’te yeni bir sayfa açılacak. Jüpiter’in Koç’taki yolculuğu size yenilenme, duygusal iyileşme ve ruhsal özgürleşme getirecek. Psikolojik değişimler sağlığınıza da olumlu yansıyacak. Evlilik kararı almak, hamilelik, ayrılık, iş değişikliği, miras vb. hayatınızı tamamen değiştirecek önemli bir olay gündeme gelebilir.

Bu transit maddi açıdan da olumlu gelişmeler vadediyor. Başkalarından maddi destek görebilirsiniz, eşinizin geliri artabilir, kredi- borç bulabilir ve işinize yatırım yapabilirsiniz. Varsa borçlarınızı ödemeniz ya da yatırımların değer kazanması mümkün.

İşinizi büyütmek ya da yurtdışına açılmak için finansal bir ortaklığa girme olasılığı da var.

 

Yükselen Terazi: İlişkilerde şans

Jüpiter, 11 Mayıs 2022’de Koç burcuna geçiyor ve ilişkilerde şanslı bir dönem başlıyor. Jüpiter 12 yılda bir aynı burcu ziyaret ediyor, en son 6 Haziran- 9 Eylül 2010 ve 22 Ocak- 4 Haziran 2011 arasında Koç’taydı. Bu tarihlerde yaşadıklarınızı gözden geçirin, önümüzdeki yıl aynı temalarla karşılaşabilirsiniz.

Son yıllarda özel hayatınızda zor bir dönemden geçtiniz, Satürn Aralık 2017- Aralık 2020 arasında yıldız haritanızda iç dünyanızı ve ailenizi gösteren 4. Evden geçti. Hayatınızda yeni bir temel attınız, ev, aile ve iç dünyanızla ilgilendiniz. Muhtemelen kendinizi güvende hissetmekte zorlandınız, bilinçaltı korkular ve bastırdığınız duygular ortaya çıktı, duygusal sorunlarla yüzleşmek durumunda kaldınız. Ailevi kırılmalar da olmuş olabilir.

Satürn, Aralık 2020’den beri aşkla ilgili 5. Evden geçiyor ve kalbinizle ilgili konularda sizi gerçeklik testine tabi tutuyor. Zorluklar halen devam etse de 11 Mayıs’ta Jüpiter, ikili ilişkiler, evlilik, ortaklık ve yakın dostluklarla ilgili 7. Eve geçiyor ve yaklaşık bir yıl burada olacak.

Jüpiter özel hayatınızı, ilişkilerinizi yoluna sokmak için şans getiriyor. Son yıllarda bu alanda oldukça zorlandınız, nefes almaya ihtiyacınız var.

Eğer yalnızsanız hayatınıza yeni biri girebilir, tutkularınızı canlandırabilir. Bu kişi başarılı, cömert, iyi biri ve ilişkiniz size çok şey katacak.

Eğer uzun süreli bir ilişki içindeyseniz, Jüpiter bir süredir yaşadığınız sorunları çözmenize yardım edecek. Kaybettiğiniz uyumu tekrar yakalamanız mümkün. Partneriniz dolayısıyla seyahat edebilir, yeni yerler görebilirsiniz. Partnerinizin hayatında olumlu gelişmeler olabilir. Bir süredir birlikte olan çiftler bu yıl beraber yaşamaya, nişanlanmaya ya da evlenmeye karar verebilir.

Uzun süreli ilişkilerde birlikte seyahate çıkmak, eğitime katılmak ya da yeni bir projeye başlamak ilişkinize heyecan, mutluluk getirecek. Beraber çalışabilir, gezebilir, yeni insanlarla tanışabilir ve yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Birbirinize daha fazla özgürlük tanıyıp her konuda daha çok destek olacaksınız.

Diğer yandan Jüpiter burada iken kısmetiniz açık, eğer zaten kötü giden bir ilişki varsa başka insanlar ilginizi çekebilir ya da siz onların ilgisini çekebilirsiniz ve aklınız çelinebilir. Ayrılık kararı almak veya dostça ayrılmak da daha kolay olabilir.

İş hayatında da Jüpiter sizi destekleyecek, birlikte çalıştığınız kişilerle ilişkileriniz iyiye gidecek, şanslı bir ortaklık söz konusu olabilir. Bir danışman, koç, sosyal medya uzmanı ya da terapistten destek alabilirsiniz.

 

Yükselen Akrep: İş fırsatları

Jüpiter, 11 Mayıs 2022’de Koç burcuna, yıldız haritanızda işyeri, birlikte çalıştığınız kişiler ve hastalıklarla ilgili 6. Eve giriyor.

11 Mayıs 2022’den itibaren yaklaşık bir yıllık süreçte Jüpiter çalışmak, günlük hayatınızı düzenlemek ve sağlığınızı iyileştirmek için sizi olumlu etkiliyor.

Verimli çalışacak, işleri daha kolay halledeceksiniz. Birlikte çalıştığınız kişilerden destek görecek ya da yeni biriyle çalışmaya başlayacaksınız.

Varsa iş ortamında sorunlar çözülebilir, yeni elemanlar ya da projeler sayesinde daha verimli ya da mutlu çalışacağınız bir düzen oluşabilir. Geliriniz artabilir, karşınıza yeni iş fırsatları çıkabilir.

Günlük hayatınızda yapılması gereken işleri daha iyi planlıyor, detayları daha çok fark ediyorsunuz. Çalışmaktan ve küçük şeylerden mutlu olacaksınız.

Hayatınızı düzene sokabilir, sadeleşebilir, bazı işleri başkalarına devredebilir, işte ya da evde sizin için çalışacak kişiler bulabilirsiniz.

Eşyalarınızı elden geçirmek, kullanmadıklarınızı elden çıkarmak, evinizi sadeleştirmek için de uygun bir dönem.

Jüpiter burada iken sağlıklı yaşam konularına merak salabilir, kendinize daha iyi bakabilirsiniz. Beslenme sisteminizi değiştirebilir, glütensiz beslenme, aralıklı oruç vb. deneyebilir, spor, yoga ya da pilatese başlayabilirsiniz.

 

Yükselen Yay: Aşk, eğlence, sanat

Jüpiter, 11 Mayıs 2022’de Koç burcuna geçiyor ve aşktan yana şanslı bir dönem başlıyor. Jüpiter 12 yılda bir aynı burcu ziyaret ediyor, en son 6 Haziran- 9 Eylül 2010 ve 22 Ocak- 4 Haziran 2011 arasında Koç’taydı. Bu tarihlerde yaşadıklarınızı gözden geçirin, önümüzdeki yıl aynı temalarla karşılaşabilirsiniz.

Bu, 12 yıldır yaşadığınız en eğlenceli yıl olabilir. Eğer yalnızsanız, aşık olabilir, yeni bir ilişkiye başlayabilir veya birçok kişinin dikkatini çekebilirsiniz.

Ön plana çıkacak, kendinizi daha açık ve özgürce ifade edeceksiniz. Mayıs’a kadar evinizde ailenizle mutlu olacak, içsel olarak yenilenecek, duygusal olarak iyileşeceksiniz. 11 Mayıs’tan sonra ise kabuğunuzdan çıkma zamanı. Kendinizi daha çok ifade edip eğleneceğiniz bir yıl başlıyor. Büyük ölçüde içe döndüğünüz bir dönemden sonra bir sürü yaratıcı fikir ve yaşama sevinciyle ortaya çıkıyorsunuz.

Aşk, romantizm, eğlence ve çocuklardan yana oldukça şanslısınız. Yaratıcılığınız ortaya çıkıyor, sosyal hayatınız canlanıyor, daha fazla dışarı çıkıyor, eğleniyorsunuz. Neşeli ve keyiflisiniz. Bu ön plana çıkmak ve kendinizi göstermek için mükemmel bir zaman.

Çeşitli kurslara katılabilir, yeni ilgi alanları keşfedebilir, yeni insanlarla tanışabilirsiniz. 28 Ekim’de Jüpiter tekrar Balık’a geçecek, yaklaşık 2 ay kadar 20 Aralık’a dek, yine içe dönmek, dinlenmek, ailenize ve sevdiklerinize, iç dünyanıza vakit ayırmak isteyeceksiniz. Ancak 20 Aralık’tan sonra Jüpiter gene Koç’a geçecek ve yaklaşık 5 ay daha 16 Mayıs 2023’e dek yıldız haritanızda aşk, eğlence, yaratıcılık, sanat, hobiler ve çocuklarla ilgili 5. Evde olacak.

Eğer yalnızsanız, güçlü bir aşk gündeme gelecek. Bu yıl karşınıza çıkan kişi normalde tipiniz olmayabilir, aranızda kültür, yaş, yaşam tarzı farklılığı ya da mesafe söz konusu olabilir. Ayrı şehirlerde ya da ülkelerde ilişki yürütebilir veya tatilde tanıştığınız biriyle güzel bir birliktelik yakalayabilirsiniz.

Uzun süreli ve rutine binen ilişkilerde ise eğlenceye öncelik vermek, heyecanı ve mutluluğu yenileyecek. İş, görev ve sorumlulukları organize edin ve birlikte eğlenebileceğiniz, keyif alabileceğiniz şeyler planlayın. Birbirinize şikâyet etmeyi bırakın; işten, güçten bahsetmeyin. Hayatınıza yenilik getirin, yemeğe çıkın, seyahate gidin, farklı deneyimlere yer açın.

5.ev çocuklar, oyun ve yaratıcılıkla ilgili, çocuklarla birlikte olmak, oyun oynamak, yaratıcı bir şeyler yapmak da size çok iyi gelecek. Eğer çocuk sahibi olmak istiyorsanız, şanslı bir dönemdesiniz. Çocuklarla ilişkileriniz iyileşiyor, onlara daha çok zaman ayırabilirsiniz. Ya da bir hobiye başlayabilir, yaratıcı yönlerinizi keşfedebilirsiniz. Boş zamanınızda telefona bakmak yerine dans edin, resim yapın, yazı yazın.

Eğer kendi işinizi yapıyorsanız, medya, reklam ve pazarlama çalışmalarında başarılı olabilirsiniz. Dikkat çekebilir, tanınabilir, işinizi büyütebilirsiniz.

5.ev tiyatro, sahne, sanat ve oyunculuk ile de ilgili. Eğer bu alanlardan birinde çalışıyorsanız, başarılı olacak, takdir edileceksiniz. Yetenekleriniz ve çalışmalarınız beklemediğiniz bir ilgiyle karşılaşacak. Youtube, instagram vb. bir ortamda tesadüfen keşfedilebilir ve bir anda parlayabilirsiniz.

 

Yükselen Oğlak: Evde mutluluk

Jüpiter, 11 Mayıs 2022’de Koç burcuna, yıldız haritanızda ev, aile ve iç dünyanızla ilgili 4. Eve giriyor.  28 Ekim’e dek burada olacak. 11 Mayıs 2022’den itibaren yaklaşık bir yıllık süreçte aile içerisinde kurduğunuz duygusal bağlar güçlenecek.

Varsa aile içerisinde problemlerin çözüleceği bir döneme giriyorsunuz. İç dünyanızla ilgili de olumlu değişimler var. Kendinizi daha huzurlu ve güvende hissedeceksiniz. Duygularınıza önem vermek, ailenizle, sevdiklerinizle birlikte olmak iyi gelecek.

Hem kendinize hem de sevdiklerinize daha fazla vakit ayırmak isteyecek, iş hayatından, koşuşturmacadan, rekabetten uzaklaşmaya ihtiyaç duyacaksınız.

Anne-babanızla ilişkileriniz iyileşebilir. Memleketinizi ziyaret etmek, akrabalarla bağlantı kurmak, soy ağacınızı ve aile kökenlerini araştırmak için de iyi bir zaman.

Son 5 yılda oldukça yoruldunuz, hayatınızda yeni bir dönem başladı, yeni sorumluluklar gündeme geldi. Jüpiter Koç’ta iken ruhunuz biraz olsun dinlenecek, kaygılar geride kalacak. Aslında, buna ihtiyacınız var.

Daha büyük bir eve taşınabilir ya da varsa evinizde yapmak istediğiniz değişiklikleri gerçekleştirebilirsiniz. Başka bir şehirde çalışmak üzere bir iş teklifi almanız ve taşınmanız da mümkün.

Eğer ev satın almak istiyorsanız, istediğiniz koşullarda beğendiğiniz bir ev karşınıza çıkabilir. Varsa gayrimenkullerin değeri yükselebilir, alım satımdan kâr elde edebilir ya da yazlık, arsa vb. alabilirsiniz. Miras olasılığı da var.

Bazı yükselen Oğlak’lar bu yıl evlenebilir, aile kurabilir, çocuk sahibi olabilir.

 

Yükselen Kova: Yeni bir çevre, arkadaşlıklar

Jüpiter, 11 Mayıs 2022’de Koç burcuna, yıldız haritanızda yakın çevre ve iletişimle ilgili 3. Eve giriyor.  28 Ekim’e dek burada olacak. 11 Mayıs 2022’den itibaren yaklaşık bir yıllık süreçte eğitim, iletişim, kardeş ve akrabalardan yana olumlu koşullar var.

Çevrenizi genişletecek, yeni insanlarla tanışacak, bulunduğunuz muhitte etkinliklere, organizasyonlara katılacaksınız. Bu etkinlikler oldukça keyifli geçebilir, yeni insanlarla tanışmak, yeni arkadaşlıklar söz konusu olabilir. Pandemi yüzünden son birkaç yıldır evlere kapandık. 11 Mayıs 2022’den sonra kendinizi dışarı atabilir, evde durmakta zorlanabilir, sık sık seyahat edebilir, gezilere, kurslara, online ya da yüz yüze eğitimlere katılabilirsiniz. Yurt içi ya da yurtdışı seyahatler söz konusu olabilir. Eğer uzun süredir aileniz, kardeş ya da akrabalarınızla bir araya gelmediyseniz, bu dönem size iyi gelecek çünkü bol bol görüşecek ve hasret gidereceksiniz. Kardeşlerinizle ilgili güzel gelişmeler olabilir, mutlu haberler alabilirsiniz.

Yakın çevrenizde öne çıkacak, komşularla iyi ilişkiler kuracaksınız. Dışadönüksünüz, diğer insanlarla birlikte olmak ve sohbet etmekten keyif alıyorsunuz. Sosyal çevreniz, görüştüğünüz ve birlikte vakit geçirdiğiniz insanlar değişebilir.

Bilgi, eğitim anlamında kendinizi geliştirmek için mükemmel bir dönemdesiniz. Sizi sınırlayan düşünce kalıpları ve önyargılardan kurtuluyor, hayata daha geniş bakıyorsunuz.

İlginizi çeken kurslara katılın ya da varsa iş hayatında ilerlemek için gereken eğitimleri alın. Bu süreçte beraber çalışabileceğiniz ya da takılabileceğiniz insanlarla tanışmanız mümkün.

Gündelik iletişiminiz, telefon ve e-mail trafiğiniz artacak, daha meraklı ve aktif olacak, düşüncelerinizi daha çok dile getireceksiniz.

Eğer kendi işinizi yapıyorsanız, şimdi reklam, pazarlama ve sosyal medyaya ağırlık verme zamanı. İletişime önem verin, gerekirse bu konuda uzman olan kişilerle çalışın.

Sosyal medyada daha fazla vakit geçirme olasılığı da var. Paylaşımlarınız dikkat çekebilir, bu sayede daha çok kişiye ulaşabilirsiniz. Youtube, instagram ya da TikTok’a girmenin tam sırası.

Eğer okumak ve yazmakla ilgileniyorsanız, bu dönemi tam bir kitap kurdu olarak geçirebilir ya da bir yaratıcı yazarlık atölyesine katılabilirsiniz.

 

Yükselen Balık: Bolluk bereket

Jüpiter, 11 Mayıs 2022’de Koç burcuna, yıldız haritanızda para, değerler ve özdeğerle ilgili 2. Eve giriyor.  28 Ekim’e dek burada olacak. 11 Mayıs 2022’den itibaren yaklaşık bir yıllık süreçte hem kendinize verdiğiniz değer hem de kazandığınız para artıyor.

Bu sene toplu bir ödeme almanız ve maddi durumunuzun iyileşmesi mümkün. Eğer borçlarınız varsa, kapatabilir, bütçenizi yoluna sokabilirsiniz.

Varsa yatırımlar değer kazanabilir, finansal konularla ilgilenebilir, bu konuda eğitim alabilir, farklı yatırım türlerini araştırabilirsiniz. Yeni gelir kaynakları ortaya çıkabilir.

Parasal durumunuzdaki iyileşme gereğinden fazla harcamaya yol açabilir, önünüze çıkan seçenekler ne kadar çekici olsa da paranızı boşa harcamayın, tutumlu olun.

İkili ilişkiler ya da iş hayatında yeteneklerinizin fark edilmesi neticesinde kendi değerinizi anlayacağınız bir dönem başlıyor. Hoş, çekici biriyle tanışabilir, kendinizi belki de layık görmediğiniz bu kişinin size olan ilgisine şaşırabilirsiniz. Ya da iş hayatında çalışmalarınız sizi iyi bir noktaya getirecek, zam alabilir, terfi edebilir veya daha iyi bir işe geçebilirsiniz.

İşiniz dolayısıyla yer değiştirmeniz ve başka bir şehre taşınmanız mümkün. Eğer kendi işinizi kurmak istiyorsanız, Jüpiter bununla ilgili de şans getiriyor. Yavaş ama emin adımlarla ilerleyecek, sağlam bir iş kuracaksınız. İşinizde teknolojiyi daha fazla kullanmaya başlayacak ve yeniliğe açık olacaksınız. Sosyal çevrenizden, dostlarınızdan destek alabilirsiniz.

Eğer yalnızsanız, güzel bir birliktelik ya da başarılı bir ortaklık kurabileceğiniz bir kişi ile karşılaşabilirsiniz, bu kişi tanıdığınız ancak potansiyelini fark etmediğiniz, güvenilir biri de olabilir.

Eğer bir birlikteliğiniz varsa, partneriniz ya da ortağınızla bazı hedefler koyabilir ve yatırım yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!