Mars İkizler Burcunda

20 Ağustos 2022- 25 Mart 2023 arasında (7 ay) Mars İkizler burcunda olacak, 30 Ekim 2022- 12 Ocak 2023 arasında geri gidecek. (Mars normalde bir burçta 2 ay kalıyor. Geri gittiği dönemlerde süre uzuyor, bu da 2 yılda bir oluyor.)

Mars İkizler burcunda iken daha meraklı, konuşkan olabilir, daha çok gezebilir, iletişim halinde olabiliriz. Odaklanmak zor olabilir, zihnimiz daldan dala atlayabilir, zihinsel aktivitemiz artabilir. Huzursuzluk, tartışma eğilimi, dedikodu, güncel haberlerle ilgilenmek söz konusu olabilir. Kararsız kalabilir ya da sık karar/fikir değiştirebiliriz.

30 Ekim 2022- 12 Ocak 2023 arasında Mars geri giderken işlerin istediğimiz hızda ilerlemesi zor, bu dönemde geri çekilmek, sabırlı olmak, yeni şeylere başlamaktansa devam eden işleri tamamlamak, dinlenmek, öfke ve kızgınlık kaynaklı çıkışlar yapmamaya dikkat etmek gerek. Mars geri giderken işler sarpa sarabilir, projeler aksayabilir, tartışma ve kazalar söz konusu olabilir.

Mars İkizler burcunda sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

Yükselen Koç: Dilin kemiği yok!

20 Ağustos 2022- 25 Mart 2023

2022 yılı sonbaharında bol bol gezebilirsiniz, zira Mars 20 Ağustos’ta İkizler burcuna yıldız haritanızda yakın çevre, kardeş, kuzen, akrabalar, kısa seyahat, iletişim ve eğitimle ilgili 3. Eve geçiyor.

Mars İkizler burcunda iken yakın çevrenizde aktif olabilir, kardeş, komşu ve akrabalarla görüşebilir ya da yeni bir gruba girebilirsiniz. Bulunduğunuz şehirde etkinliklere/kurslara katılacak ve yeni insanlarla tanışacaksınız.

Ancak 30 Ekim 2022- 12 Ocak 2023 arasında ilişkilere özen gösterin ve söylediklerinize dikkat edin. Yakın çevrenizde gerginlik yaşayabilir ve arkadaşlıkları sorgulayabilirsiniz. Alttan alta rekabet olabilir ve ilişkileri olumsuz etkileyebilir. Yakın bir arkadaş, kardeş, kuzen, komşu ya da birlikte çalıştığınız birisiyle sorun yaşayabilirsiniz, yıllar öncesinden gelen kırgınlıklar su yüzüne çıkıyor.

Mars geri giderken fazlasıyla şikâyet hatta dırdır etmeniz ya da istemeden de olsa kırıcı sözler sarf etmeniz mümkün. Eğer çevrenizdekilerle ilgili çok fazla konuşursanız, adınız dedikoducuya da çıkabilir.

Yakın çevrenizle fikir ayrılıkları ve tartışmalar söz konusu olabilir ancak farklı görüşlere toleranslı olmanız gerekiyor. Kendinizi yazarak ya da konuşarak ifade etmeniz önemli, duygularınızı içe atmayın fakat gereksiz tartışmalardan uzak durun.

 

Yükselen Boğa: Beklenmedik masraflar

20 Ağustos 2022- 25 Mart 2023

2022 yılı sonbaharında parasal konular gündemde olacak, zira Mars 20 Ağustos’ta İkizler burcuna yıldız haritanızda para, güvenlik ve değerlerle ilgili 2. Eve geçiyor.

Mars İkizler burcunda iken gelirinizi artırmak için mücadele edecek ve finansal işlerle, yatırımlarla ilgileneceksiniz. Dikkatli olmak gerek çünkü harcamalar artabilir, beklenmedik masraflar çıkabilir. Eğer para ile ilgili kısıtlamalarınız varsa, şimdiden tutumlu olmakta fayda var.

Eylül-Ekim aylarında işten ayrılmak ve/veya kendi işinizi kurmak söz konusu olabilir. Bu sebeple parasal konularla daha fazla uğraşmanız gereken bir sürece girebilirsiniz.

Özellikle, 30 Ekim 2022- 12 Ocak 2023 arasında masrafları kısmanız gerekebilir. Ödemelerle ilgili aksaklık ve gecikme olabilir.

Mars İkizler burcunda iken yeteneklerinizi geliştirecek, işinize ya da finansal yatırımlara odaklanacaksınız. Çeşitli yatırım türlerini araştırabilir ve bu konularda harekete geçebilirsiniz.

Ancak Mars geri giderken yatırımların değeri dalgalanabilir, sabırlı olun. İş ortamında gerginlik çıkabilir, fikir ayrılıkları yaşanabilir. Gereksiz tartışmalardan uzak durun.

 

Yükselen İkizler: Harekete geç

20 Ağustos 2022- 25 Mart 2023

2022 yılı sonbaharında projeler hızlanıyor, enerjiniz artıyor, zira Mars 20 Ağustos’ta İkizler burcuna yıldız haritanızda kişilik, görünüş ve başlangıçlarla ilgili 1. Eve geçiyor.

Eğer hayatınızda önemli bir değişiklik yapmak istiyorsanız, Mars size ihtiyacınız olan cesareti verecek. Yeni şeylere başlayabilir, yeni bir yola girebilirsiniz. Mars İkizler burcunda aceleci ve fevri davranışlara, köprüleri atıp kendi yoluna gitmeye sebep olabilir.

30 Ekim 2022’de Mars geri gitmeye başlayacak ve 12 Ocak 2023’e dek daha güçsüz bir konumda olacak. Bazı projelerde frene basmanız gerekecek. Bu dönemde işler istediğiniz gibi gitmediğinde çabuk sinirlenebilirsiniz, canınız sıkılabilir. Ancak yavaşlamanız daha iyi. Bazı iyileştirmeler yapabilir ve Mars düzeldikten sonra daha hızlı ilerleyebilir, daha iyi karar alabilirsiniz.

Mars İkizler burcunda iken tarzınızı ve görünüşünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz ancak 30 Ekim 2022- 12 Ocak 2023 arasında, Mars geri hareketteyken, büyük değişiklikler yapmayın.

 

Yükselen Yengeç: Terapi zamanı

20 Ağustos 2022- 25 Mart 2023

2022 yılı sonbaharında kontrol dışı gelişmeler canınızı sıkabilir, zira Mars 20 Ağustos’ta İkizler burcuna yıldız haritanızda bilinçaltı ve bitişlerle ilgili 12. Eve geçiyor.

30 Ekim 2022- 12 Ocak 2023 arasında Mars geri giderken, geçmişten gelen öfke ve kızgınlıklar su yüzüne çıkabilir. Öfkenizi içe atmayın ancak duygularınızı boşaltmak için sağlıklı yollar bulmanız gerek. Kendi başınıza uzun yürüyüşlere çıkmak hem duygularınızı hem de düşüncelerinizi yola sokmaya yardım edebilir. Koşu, yoga, karate, vb. iyi gelebilir.

Mars İkizler burcunda iken kendinizi geçmişi düşünürken, gözden geçirirken bulabilir, bundan sonra ne yapmanız gerektiğine karar vermeye çalışabilirsiniz. Hayatınızdan bazı şeyleri çıkaracak, bazı şeyleri geride bırakacak ve bir sayfayı kapatacaksınız. Bu nedenle üzülmek, yas tutmak ya da daha duygusal olmak ve hüzne kapılmak söz konusu olabilir.

Mars geri giderken, bilinçaltı duygu ve düşünceler açığa çıkacak, yalnız kalmaya ihtiyaç duyabilir, bilinçaltına yönelik çalışmalardan, psikoterapiden fayda sağlayabilirsiniz. Kendinizi sabote ettiğiniz noktaları fark edip geride bırakacak, yenileneceksiniz.

 

Yükselen Aslan: Eski dostlar

20 Ağustos 2022- 25 Mart 2023

2022 yılı sonbaharında arkadaşlıklar ve grup çalışmaları önem kazanıyor, zira Mars 20 Ağustos’ta İkizler burcuna yıldız haritanızda 11. Eve geçiyor.

Mars İkizler burcunda iken sosyal hayatınız canlanacak, arkadaşlarla sık sık bir araya geleceksiniz. İş hayatında ekip çalışmaları yoğun geçecek, yeni bir ekip kurmanız gerekebilir. Grup, dernek, vb. bir yere girebilir ya da üye olduğunuz dernekte aktif çalışmaya başlayabilirsiniz.

Ancak 30 Ekim 2022- 12 Ocak 2023 arasında, Mars geri giderken, işler sürüncemeye girebilir. Ekip içinde anlaşmazlık çıkabilir, projeler durma noktasına gelebilir. İnsanları idare etmekte zorlanabilirsiniz. Sosyal hayat size yorucu gelebilir, arkadaşlarla sürtüşmeler yaşanabilir. Bir arkadaşınızla aranızın bozulması ya da geçmişten gelen bir konunun tekrar gündeme gelmesi olasılığı var.

 

Yükselen Başak: İş hayatında sabırlı ol

20 Ağustos 2022- 25 Mart 2023

2022 sonbaharında iş hayatında uzun süreli bir proje gündeme gelebilir, zira Mars 20 Ağustos’ta İkizler burcuna yıldız haritanızda kariyer, başarı ve hedeflerle ilgili 10. Eve geçiyor.

Mars İkizler burcunda iken iş hayatında yükselmek için çalışabilir ya da eğer kendi işinizi yapmak istiyorsanız, harekete geçebilirsiniz. Hedeflerinize odaklanacaksınız, Mars hayallerinizi gerçekleştirmek için size cesaret verecek.

Ancak 30 Ekim 2022- 12 Ocak 2023 arasında yavaşlamak, şartları zorlamadan olan biteni değerlendirmek gerekiyor zira, Mars geri gidiyor. Projeler durma noktasına gelebilir, gecikme ve aksaklıklar çıkabilir. Bugüne dek yaptıklarınızı gözden geçirmek, detaylarla uğraşmak ve eksikleri tamamlamak iyi olacak.

Bu dönemde iş hayatında ilişkilere önem vermek gerek, beraber çalıştığınız kişiler ya da yöneticilerle anlaşmazlık yaşanabilir. İşlerin yavaş ilerlemesi canınızı sıkabilir. Kendinizi ve çevrenizi zorlamaktan kaçının, zira 12 Ocak 2023 sonrasında işler hızlanacak ve hedeflerinize ulaşmak kolaylaşacak.

 

Yükselen Terazi: Eğitim, seyahat

20 Ağustos 2022- 25 Mart 2023

2022 sonbaharında eğitim ve seyahat gündeminizde olacak, zira Mars 20 Ağustos’ta İkizler burcuna yıldız haritanızda 9. Eve geçiyor.

Mars İkizler burcunda iken üniversiteye geri dönebilir ya da başka bir alanda eğitim alıp uzmanlaşabilirsiniz. Mars, yeni girişimlerde bulunmak ve risk almak için size cesaret verecek. Şehir dışı ya da yurtdışı seyahatler yoğun olabilir ya da yasal meselelerle uğraşabilirsiniz. Rutinin dışına çıkıp kendinizi geliştireceğiniz bir dönem.

Ancak 30 Ekim 2022- 12 Ocak 2023 arasında, Mars geri giderken, işler sürüncemede kalabilir. Bazı planları ertelemek ve bugüne dek yaptıklarınızı değerlendirmek gerek. Gereksiz riskler almayın, yapabileceğinizden fazlası için söz vermeyin. Yeni girişimleri 12 Ocak 2023 sonrasına erteleyin, eksikleri tamamlayın. Eğitim hayatında gecikme ve aksaklıklar, yasal problemler, yurtdışı seyahatlerde terslikler olası.

Söylediklerinize dikkat edin, fazla açık sözlü ya da tartışmacı olabilirsiniz. Görüşlerinizi ve inançlarınızı güçlü bir şekilde ifade edebilir, onlar doğrultusunda harekete geçebilirsiniz. Eşinizin ailesiyle gerginlikler, hayata bakış açınızı değiştiren olaylar olabilir.

 

Yükselen Akrep: Borç-alacak

20 Ağustos 2022- 25 Mart 2023

2022 sonbaharında maddi konular gündeminizde olacak, zira Mars 20 Ağustos’ta İkizler burcuna yıldız haritanızda kredi, borç, alacak, vergi, sigorta, nafaka, tazminat ve mirasla ilgili 8. Eve geçiyor.

Mars İkizler burcunda iken ortak finansal konular, kredi, borç, alacak, miras, vergi ya da sigorta işleri ile ilgilenmeniz gerekiyor. Ortak harcamalar artabilir, parayla ilgili tartışmalar yaşanabilir. Ya da mal paylaşımı, miras paylaşımı, ayrılık, boşanma vb. gündeme gelecek.

İlişkilerde yoğun duygular ve tutkular ortaya çıkıyor ancak acele etmekten kaçının, partnerinizi ya da kendinizi bir karara zorlamayın.

30 Ekim 2022- 12 Ocak 2023 arasında, Mars geri giderken, işler sürüncemede kalabilir. Alacaklar gecikebilir, ödemelerde aksama yaşanabilir. Gizli konular, sevdiğiniz biriyle ilgili sırlar ortaya çıkabilir. Hızlı başlayan bir ilişki yavaşlayacak, biraz durup düşünmek ve olan biteni değerlendirmek iyi olacak. Öfke, kıskançlık gibi yoğun duygular hissedebilirsiniz, güvendiğiniz biri ya da bir terapistle konuşmak iyi gelebilir.

 

Yükselen Yay: İlişkilere dikkat!

20 Ağustos 2022- 25 Mart 2023

2022 sonbaharında ikili ilişkiler büyük bir gündem olacak, zira Mars 20 Ağustos’ta İkizler burcuna yıldız haritanızda 7. Eve geçiyor.

Mars İkizler burcunda iken ilişkilerde daha girişken ve bağımsız davranabilir, aktif ve iddialı kişilere ilgi duyabilirsiniz. Partnerinizin ya da ortağınızın fevri tavırlarıyla karşılaşmanız mümkün. En iyi ihtimalle, birlikte çok iş halledebilir, yeni girişimlerde bulunabilir ya da seyahate çıkabilirsiniz.

Ancak 30 Ekim 2022- 12 Ocak 2023 arasında, Mars geri giderken, önemli ilişkiler sarsılabilir. Partnerinizle uzlaşmanız zor görünüyor. Geçmişten gelen konular ortaya çıkıyor, tartışmalar büyüyor. Öfkenizi bastırabilirsiniz fakat daha sonra patlama olasılığı var. En iyisi açık olmak ve duygularınızı karşınızdakini kırmadan ifade etmek ve nerede ayrı düştüğünüzü, asıl problemi bulmak.

Bu dönemde eski sevgilinize kafayı takabilir, öfke, kıskançlık ya da tutku hissedebilirsiniz. Geçmişi sorgulamanız ve hâlâ bitmeyen duygularla karşılaşmanız mümkün. Ya da eski bir aşk canlanabilir, tekrar bir araya gelmeyi düşünebilirsiniz.

Eski eşinizle sorun yaşayabilir, çocuklarınız ya da başka ortak konularla ilgili anlaşmazlığa düşebilirsiniz.

Mars İkizler burcunda iken ilişkilere dikkat edin, fazla açık sözlü, fevri ya da tartışmacı olabilirsiniz. Birlikte çalıştığınız kişiler, partneriniz ve yakın dostlarınıza karşı diplomatik ya da uzlaşmacı olmanız zor görünüyor. Muhalefetle karşılaşabilirsiniz ve özel hayatınızda ya da iş hayatında ipler kopma noktasına gelebilir.

 

Yükselen Oğlak: Kendine iyi bak!

20 Ağustos 2022- 25 Mart 2023

2022 sonbaharında iş arkadaşlarıyla ilişkiler ve sağlık da gündeminizde, zira Mars 20 Ağustos’ta İkizler burcuna yıldız haritanızda 6. Eve geçiyor.

Çok çalışacak, enerjinizi işe aktaracak, günlük hayatınızda hareketli ve aktif olacaksınız. Uzun süreli bir proje gündeme gelebilir, işler yoğunlaşıyor. Hem kendinize hem de beraber çalıştığınız kişilere baskı yapabilir, fevri davranabilirsiniz.

Ancak 30 Ekim 2022- 12 Ocak 2023 arasında, Mars geri giderken, işler sürüncemede kalabilir, günlük işleri yoluna koymak zor olabilir. İş ortamında gerginlik, iş arkadaşları ya da çalışanlarla ilgili problemler var. Projeler gecikebilir, teknik konular aksayabilir. Strese bağlı sağlık sorunları olabilir, kendinize özen göstermeniz gerek. Eğer işinizde ya da çalıştığınız yerde mutlu değilseniz, iş arayışına girebilirsiniz.

Mars geri giderken verdiğiniz sözlere dikkat edin, projeleri yetiştirmek için ekstra zaman ayırın. Beklemediğiniz aksaklık ve gecikmeler olabilir. Çalışanlardan biri işten ayrılabilir ve her şeyi kendiniz yapmak durumunda kalabilirsiniz.

Spor yaparken ya da eğer makinelerle veya fiziksel bir işte çalışıyorsanız dikkatli olun, bedeninizi zorlamayın. Eski bir sakatlık nüksedebilir ya da kendinizi incitebilirsiniz.

Mars İkizler burcunda iken işinizde detaylara dikkat edin, iş ortamında ısrarcı ve tartışmacı olmanız mümkün. İş arkadaşlarınızın fevri tavırları ya da sizin için çalışan kişilerin beklenmedik hareketleri olabilir. Muhalefetle karşılaşabilirsiniz ve iş hayatında ipler kopma noktasına gelebilir.

 

Yükselen Kova: Aşk, çocuklar

20 Ağustos 2022- 25 Mart 2023

2022 sonbaharında aşk da gündeminizde, zira Mars 20 Ağustos’ta İkizler burcuna yıldız haritanızda 5. Eve geçiyor.

Savaşçı Mars 5. evde, yoğun duygular, tutkulu bir birliktelik ya da ciddi kavgalar gündeme gelebilir.

Mars İkizler burcunda iken dikkatler üzerinizde olacak. Sahne sanatları ya da sosyal medya ile uğraşıyorsanız, ön plana çıkabilir, “fenomen” olabilir, tanınabilirsiniz. Risk almaktan, kendinizi göstermekten çekinmeyecek ve rekabetçi olacaksınız. Enerjiniz yüksek, spor yapmak iyi fikir ancak Mars geri giderken kendinizi zorlamayın.

Bu dönemde çocuklarla birçok aktiviteye katılabilirsiniz, tartışmalar da yaşanabilir. Çocukların başına buyruk tavırları ile karşılaşabilirsiniz. Özellikle Mars geri giderken çocuklarla daha fazla ilgilenmek ve sabırlı olmak gerek.

Mars geri giderken egonuz kırılgan olacak, olumsuz eleştirilerden etkilenebilirsiniz. Aşkta işler sarpa sarabilir, hasıraltı edilmiş anlaşmazlıklar yüzeye çıkabilir. Duygularınızı ifade etmekte zorlanabilir ya da tepkisel davranabilirsiniz.

 

Yükselen Balık: Evde tadilat, ailevi konular

20 Ağustos 2022- 25 Mart 2023

2022 sonbaharında ev ve aile de gündeminizde olacak, zira Mars 20 Ağustos’ta İkizler burcuna yıldız haritanızda 4. Eve geçiyor.

Mars sizi duygular, iç dünya, geçmiş, kökler, güvende hissetmek, ev ve aileyle ilgili etkiliyor. Ev alabilir, taşınabilir, geçici olarak başka bir şehre yerleşebilir, evinizde dekorasyon ya da tadilat yaptırabilirsiniz. Aile içi tartışmalar çıkabilir, anne-babanızla ilgilenmeniz gerekebilir.

Mars geri giderken aile içinde geçmiş olaylar gündeme gelecek, kırgınlıklar su yüzüne çıkacak, aile içi dinamikler değişebilir.

Eğer evle ilgili sorumluluklarınız fazla ise ve aileniz size destek olmuyorsa, patlama noktasına gelebilirsiniz. O nedenle kendi payınıza düşeni yapın ancak diğerlerinin de kendi payına düşeni yapmalarını isteyin.

Mars geri giderken kendinizi güvende hissetmekte zorlanabilir, çocukluk travmalarını fark edebilir, iyileştirebilirsiniz.

error: Content is protected !!