Ay Düğümleri Boğa/Akrep’te

ay düğümleriAy’ın Dünya etrafındaki yörüngesi ile Dünya’nın Güneş etrafındaki yörüngesinin kesiştiği noktalara Ay Düğümleri denir. Bu noktalardan kuzey kutba yakın olan Kuzey Ay Düğümü, güney kutba yakın olan ise Güney Ay Düğümü diye adlandırılır. Ay düğümleri birbirinin tam 180 derece karşısında yer alır.

Eğer reenkarnasyona inanıyorsanız, Güney Ay Düğümü önceki yaşamlarınızdan getirdiğiniz karmayı gösterirken Kuzey Ay Düğümü bu yaşamda geliştirmeniz gereken nitelikleri verir.

Güney Ay Düğümü bizi duygusal olarak geçmişe çeker. İçgüdüsel ve otomatik davranışlarımızı gösterir. Takıntılı, saplantılı bir şekilde içinde kalmaya çalıştığımız yerdir. Kuzey Ay Düğümü ise neyin eksikliği yüzünden dengesizlik yaşadığımızı anlatır. Bu özellikleri adeta hiç bilmeyiz, bize yabancıdır. Kuzey Ay Düğümü özelliklerini geliştirerek Kuzey Ay Düğümü ve Güney Ay Düğümü’nü dengelememiz gerekir.

Ay Düğümleri Burç Değiştiriyor

18 Ocak’ta Kuzey Ay Düğümü (14 Nisan 2003’ten beri ilk defa) Boğa burcuna, Güney Ay Düğümü ise Akrep burcuna geçiyor. (17 Temmuz 2023’e dek)

Ay Düğümleri ruhsal açıdan gelişmek ve ilerlemekle ilgili ve kadersel olayları gösteriyor.

Kuzey Ay Düğümü Boğa burcunda iken kendi kendimize yetmek, doğayı korumak ve parasal konularla ilgili değişimler olacak. Çevre kirliliğini azaltmak için yeni yaklaşımlar geliştirilebilir, toplumsal olarak önem kazanabilir, birçok insanın bu konuda farkındalığı, duyarlılığı artabilir. Doğayla uyumlu bir hayat sürdürmek için alternatif yollar, teknolojiler ortaya çıkabilir, bu yönde topluluklar kurulabilir. Uranüs de Boğa’da olduğundan finansal sistemle ilgili değişiklikler kapıda. Güç, para ve cinsellikle ilgili dersler var.

2022 yılında Uranüs Kuzey ay düğümü ile birleşecek. (31 Temmuz) Bu yeniye kucak açma ve geçmişte takıldığımız konuları geride bırakma zamanı. Hayatımıza bizi kısıtlayan, gelişimimize engel olan geleneksel düşünce, davranış kalıplarını değiştirmemize yardım edecek insanlar, gruplar girebilir. Bu sayede bazı düşünce ve davranışların artık işe yaramadığını hatta tam tersi ilerlememize engel olduğunu görebiliriz. Değerlerimiz değişecek, özgürleşeceğiz.

 

495,00

    1. 2023'TE NELER OLACAK?
2023'te Türkiye, Jüpiter, Satürn ve diğer gezegen transitleri, tutulmalar, yeni ay ve dolunaylar, geri giden gezegenler, her burç için yıllık yorum. 153 sayfa, PDF Kitap + ASTRO Bonus
  1. Kitapla birlikte Astro Bonus formunu indirin.
  2. Sorunuzu doğum bilgilerinizle (doğum tarihi, yeri ve saati) iletisim@duygupekbey.com adresine gönderin.
  3. 2 gün içerisinde size sorduğunuz soru için e-mail ile astrolojik yorum gönderilecek.
Bonusu 2023 yılında dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

99,00

    1. 2023'TE NELER OLACAK?
2023'te Türkiye, Jüpiter, Satürn ve diğer gezegen transitleri, tutulmalar, yeni ay ve dolunaylar, geri giden gezegenler, her burç için yıllık yorum. 153 sayfa, PDF Kitap

error: Content is protected !!