Venüs Oğlak Burcunda Geri Gidiyor

19 Aralık 2021 – 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Venüs, Oğlak burcunda geri gidiyor.

Venüs, 5 Kasım 2021’de Oğlak burcuna geçti ve 6 Mart 2022’ye dek Oğlak’ta.

Venüs normalde bir burçta yaklaşık 25 gün kalıyor ancak geri hareketi nedeniyle bu sene 4 ay kadar Oğlak’ta. 19 Aralık 2021- 29 Ocak 2022 arasında ise geri gidiyor. (Venüs, yaklaşık 18 ayda bir geri gidiyor. En son 13 Mayıs- 25 Haziran 2020 tarihleri arasında İkizler burcunda geri gitmişti.)

Bu dönemde yeni bir ilişkiye başlamak, nişanlanmak, evlenmek, ortaklık kurmak, estetik yaptırmak, önemli bir satın alma gerçekleştirmek ve önemli finansal kararlar almak iyi bir fikir değil.

Venüs geri giderken ilişkilerde görmezden gelinen sorunlar büyüyebilir, uyum yaratmak zor olabilir, para ile ilgili sorunlar yaşanabilir.

Değer verdiğiniz şeyler değişebilir; eski dostlar, sevgililer, tanıdıklarla bir araya gelebilirsiniz. Ödenmemiş alacakların tahsil edilmesi mümkün olabilir.

Venüs geri giderken,

 • İlişkinizdeki sorunları fark edebilir, konuşabilir, daha yakın ve derin bir ilişki kurabilirsiniz.
 • İlişkinizde mutlu olmanızı engelleyen kalıpları, oynadığınız rolleri, geçmişten gelen korkuları fark edebilirsiniz.
 • Size uygun olmayan biriyle olduğunuzu fark edebilir ve ayrılabilirsiniz.
 • Eski sevgili/eşle tekrar bir araya gelebilirsiniz.
 • İdeal ilişki arayışında olup gerçekleri görmekte zorlanabilirsiniz.
 • Sağlıksız ilişki kalıpları tekrar edebilir.
 • Tepkisel davranabilirsiniz.
 • Aslında sizin için uygun olmasa da eski sevgiliye geri dönmek isteyebilirsiniz.
 • İlişkide görmezden geldiğiniz sorunlarla yüzleşmek ve istemeseniz de ayrılmak durumunda kalabilirsiniz.
 • İlişkilerde ego çatışmaları yaşanabilir.
 • Bastırdığınız olumsuz duygular açığa çıkabilir.
 • Para ile ilgili endişelenebilir ya da gereksiz harcama yapabilirsiniz.
 • Hayattan keyif almakta zorlanabilirsiniz.

Ne yapmalı?

 • Kendi içinize dönün.
 • İlişkilerde davranışlarınızı, altta yatan motivasyonları, beklentileri, duyguları gözlemleyin.
 • Ego çatışmalarından uzak durun.
 • Bastırdığınız olumsuz duygular açığa çıkabilir. Terkedilme/reddedilme korkusu, değersiz, önemsiz, yalnız hissetmek gibi… dikkat edin.
 • Tepki vermeden önce sakinleşmek için kendinize zaman ayırın.
 • İntikamdan uzak durun.
 • Gereksiz harcama yapmayın.
 • İlişkinizde sorun yaşasanız da kafanızı dağıtmak için ailenizle arkadaşlarınızla görüşün, partnerinize odaklanmayın.
 • Yeni başlayan ilişkilerde karşınızdakini tanımak ve güvenmek için kendinize zaman verin.
 • Estetikten ve kalıcı değişikliklerden uzak durun.
 • İlişkilerde alma-verme dengesine dikkat edin.
 • İlişkinizi ideal beklentilere göre değerlendirmeyin.
 • Güzellik ve fiziksel görünüşle ilgili takıntı yapmayın. Önemli kararlar almayın.

Venüs 8 yılda bir aynı burçta geri gidiyor, 22 Aralık 2013- 31 Ocak 2014 tarihleri arasında yine Oğlak’ta geri hareketteydi. O dönemde ilişkiler ya da para ile ilgili yaşadıklarınıza benzer temalar gündeme gelebilir.

Venüs’ün geri hareketi sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

Yükselen Koç

19 Aralık 2021 – 29 Ocak 2022 arasında Venüs, Oğlak burcunda geri gidiyor.

Venüs Oğlak’ta iken hedeflerinizi gözden geçirecek, iş hayatına odaklanacaksınız. Önceliğiniz iş hayatında iyi ilişkiler kurmak olmalı. Özellikle Venüs geri giderken diplomatik davranın. Olumlu olarak, eski iş arkadaşları ile iletişim kurabilir, bir araya gelebilirsiniz.

İş, başarı ve sorumluluklara yaklaşımınız değişiyor. İş hayatında gizli konular ya da entrikalar, “Taht oyunları” gündemde. Yöneticilerinizle güç mücadelesine girmekten uzak durun.

Özellikle Venüs geri giderken diğer insanların sizi nasıl gördüğüne, itibarınıza özen gösterin ve kariyer amaçlarınızı yeniden düşünün. İlişkilerle ilgili sorunlar işinizi, kariyerinizi etkileyebilir. İş ortamında karşınızdakine güvenmekte zorlanabilirsiniz. Çalışmaya ve görevlere odaklanabilir, sevdiklerinizi ihmal edebilirsiniz. İlişkiler inişli çıkışlı olabilir, karşınızdakinin duygularına dikkat etmek gerek.

Venüs geri giderken eski bir sevgilinizin aklınıza gelmesi, eski günlere özlem duymak söz konusu olabilir. Eski sevgilinizle karşılaşabilir, görüşebilir ya da eski sevgiliniz/eşinizden haber alabilirsiniz.

Eğer yeni bir ilişkiye başlarsanız, işleri ağırdan alın ve ilişkinizin yoluna girmesi için Venüs’ün düzelmesini bekleyin. Eğer eski bir sevgiliyle tekrar bir araya gelirseniz, beraberliğinizin iyi gidip gitmeyeceğini görmeniz zaman alabilir.

Yükselen Boğa

19 Aralık 2021 – 29 Ocak 2022 arasında Venüs, Oğlak burcunda geri gidiyor.

Görüşleriniz kökten değişiyor, inançlarınızı sarsan gelişmeler var. Derin düşünüyor, hayatın anlamını sorguluyor, din, felsefe ve ruhsal konuları araştırıyorsunuz.

Venüs Oğlak’ta iken seyahatte ya da internet üzerinden biriyle tanışabilir, farklı bir ülkeden ya da kültürden biriyle görüşmeye başlayabilirsiniz.

Ancak 19 Aralık-29 Ocak arasında Venüs geri giderken, yurtdışı seyahatlerde ya da yabancılarla ilişkilerde problem çıkabilir. Yasal meseleler, eğitim, medya ve yayıncılıkla ilgili sorunlarla uğraşmanız gerekebilir.

Venüs geri giderken, ikili ilişkilerde bağlanma problemleri, bilinçaltı olumsuz inançlar su yüzüne çıkabilir. Geçmişten bugüne yaşadığınız sorunların kökenini anlayabilirsiniz. Karşınıza çıkan kişiler, yaşadığınız sorunlarda ortak ne var? Ne canınızı yakıyor? Neyi öğrenmeniz ya da bırakmanız gerekiyor? Duygularınız üzerinde daha derin bir çalışma yapmanız gerekebilir.

Yükselen İkizler

19 Aralık 2021 – 29 Ocak 2022 arasında Venüs, Oğlak burcunda geri gidiyor.

Tutkulu bir ilişki söz konusu olabilir. Ancak 19 Aralık-29 Ocak arasında Venüs geri gidiyor, işler sarpa sarabilir. Venüs 18 ayda bir geri hareket ediyor, en son 13 Mayıs-25 Haziran 2020 arasında geri gitmişti. Hem de İkizler burcunda… muhtemelen aşk hayatınız biraz karışmıştı. Neyse ki, Venüs 2028’e dek bir daha İkizler burcunda geri gitmeyecek.

İlişkilere bakışınızda önemli değişimler var. Tutku güvensizlikleri tetikliyor. Sırlar ve yoğun duygular açığa çıkabilir, öfke ve kıskançlık problem olabilir.

Venüs geri giderken ortak finansal konulara ve yatırımlara dikkat edin, borç-alacak, kredi, sigorta, mirasla ilgili problemler yaşanabilir. Yakın ilişkilere özen gösterin, partnerinizin değer verdiği şeyleri anlamaya çalışın.

Venüs geri giderken eski bir aşk, ilişki tekrar gündeme gelebilir, sırlar ortaya dökülebilir. Sizden gizlenen şeyleri öğrenebilir ya da sizin gizlediğiniz bazı şeylerin ortaya çıktığını görebilirsiniz.

İkili ilişkilerde geçmişte yaşadığınız sorunlara benzer sorunlar yaşayabilir, bilinçaltı kalıpları daha iyi anlayabilirsiniz. Sırları paylaşmak partnerinizle daha yakın bir ilişki kurmanıza yol açabilir.

Yükselen Yengeç

19 Aralık 2021 – 29 Ocak 2022 arasında Venüs, Oğlak burcunda geri gidiyor.

Yeni tanıştığınız biriyle gayet iyi başlayan flört 19 Aralık’tan sonra sarpa sarabilir, zira Venüs 19 Aralık- 29 Ocak arasında yıldız haritanızda ikili ilişkilerle ilgili 7. Evde geri gidiyor. Geçmişten gelen sorunlar, bilinçaltı kalıplar su yüzüne çıkabilir; ilişki beklediğiniz gibi gitmese de iç dünyanızda ciddi bir temizlik yapma, ilişkilerle ilgili temel bir sorunun farkına varma ve geride bırakma şansı var.

Venüs geri giderken eski eş ya da sevgilinizle tekrar bir araya gelmeniz de mümkün. Ancak işlerin nasıl gideceğini görmek için kendinize zaman tanıyın ve hemen kesin bir karara varmaktan kaçının. Karşınızdaki kişi her ne kadar “değiştiğini” söylese de…

Bir birlikteliği olan kişiler ise geçmişten gelen sorunları konuşmak, çözmek durumunda kalabilir, halı altına süpürülen konular açığa çıkabilir, görünen o ki bir şeylerin değişmesi gerekiyor.

Venüs’ün geri hareketi ilişkilerle ilgili önemli testlerden geçtiğiniz uzun bir dönemin (Aralık 2017’den beri) sonuna denk geliyor. Son yıllarda hem kendiniz hem de yakın ilişkide bulunduğunuz kişiler hakkında çok şey öğrendiniz, kalıpları kırdınız, dengeleri yeniden oluşturdunuz. Kendinizi ve sevdiklerinizi daha iyi tanıdınız, ilişkilerin gerçek doğasının farkına vardınız. Ancak değişmesi, dönüşmesi gereken son bir nokta var gibi görünüyor.

Yükselen Aslan

19 Aralık 2021 – 29 Ocak 2022 arasında Venüs, Oğlak burcunda geri gidiyor.

Son aylarda üzerinde çalıştığınız bir proje 19 Aralık’ta gerilemeye başlayabilir. Bazı gecikme ve aksaklıklar söz konusu. Aralık ayında işyerinde arka planda ego çatışmaları yaşanmış olabilir, kim dost kim düşman anlamakta zorlanıyorsunuz. Gizli konular, ilişkiler, kapalı kapılar ardında dönen olaylar var. Güç mücadelelerine dikkat etmek gerekiyor.

29 Ocak’a dek iş ortamında ilişkilere dikkat edin, geçmişten gelen kırgınlıklar su yüzüne çıkacak. Günlük işler aksayabilir, gecikmeler yaşanabilir. Projeleri elden geçirmeniz ve bazı düzeltmeler yapmanız gerekebilir. Beraber çalıştığınız kişilerle fikir ayrılığına düşebilirsiniz. Bazı kişilerle yollarınızı ayırmaya karar verebilir, yeni eleman arayabilirsiniz. Yorgunluk, huzursuzluk, dinlenme ihtiyacı ortaya çıkabilir. 29 Ocak’tan sonra ise işler daha rahat ilerleyecek.

Venüs geri giderken eski müşteriler, çalışanlar ya da iş arkadaşları ile karşılaşabilir, görüşebilirsiniz. Kendinizi bakıma almak, beslenmenize dikkat etmek, egzersize başlamak için iyi bir zaman. Gardırobunuzu, giyim tarzınızı gözden geçirebilir ve giymediğiniz kıyafetleri elden çıkarabilirsiniz.

Venüs Oğlak’ta iken önemli bir projeye odaklanabilir, iş hayatında yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Ancak bu proje planlanandan uzun sürebilir.

Yakın ilişkilerde ya da finansal konularda bazı sorunlar yaşanabilir, sevgilinizin yaptığı/söylediği şeyler gözünüze batabilir, ailenizin her dediği yanlış gelebilir. İlişkilerde geçmişten gelen sorunlar yüzeye çıkıyor.

Yükselen Başak

19 Aralık 2021 – 29 Ocak 2022 arasında Venüs, Oğlak burcunda geri gidiyor.

Venüs Oğlak’ta iken çocuklarla ilgili konulara ya da yaratıcı çalışmalara odaklanabilirsiniz.

19 Aralık 2021- 29 Ocak 2022 arasında Venüs yıldız haritanızda aşkla ilgili 5. Evde geri gidiyor, geçmişten gelen birkaç drama hazır olun. İlişkilerde eski inançlar, davranış kalıpları, hayal kırıklıkları açığa çıkıyor. Siz farkında olmasanız da karşınızdaki kişi bunları tetikleyebilir.

Venüs en son 22 Aralık 2013- 31 Ocak 2014 tarihleri arasında yine Oğlak’ta geri gitmişti, o dönemde ne olmuştu, eğer hatırlıyorsanız bu günler için ipucu verebilir.

Eski sevgilinizle ya da eşinizle tekrar görüşmeye başlayabilirsiniz. Hâlâ çözmeniz gereken bazı sorunlar olsa da özellikle Ocak’tan sonra ilişkiniz yoluna girebilir, bu sefer işler daha iyi gidecek gibi görünüyor.

Belki de geçtiğimiz aylarda yeni biriyle tanıştınız ve tutkulu bir aşk başladı. Maalesef, bu dönemde yoğun duygular ve kıskançlık ortaya çıkabilir. Sevgilinizin fazlasıyla kıskanç olması ya da sizin bu kişiyi kıskanmanız, ona güvenmekte zorlanmanız ve kendinizi tetikte hissetmeniz, “Acaba beni aldatıyor mu, başka birisi mi var?” diye kafayı yemeniz mümkün.

Eğer bu ilişkiye bir şans verirseniz, işler belki Ocak’tan sonra düzelebilir-29 Ocak’ta Venüs düz harekete geçiyor. Jüpiter ise 29 Aralık 2021’de, yıldız haritanızda ikili ilişkilerle ilgili 7. Eve girdi, yani bu sene kısmetiniz açık, eğer bu kişinin size uygun olmadığını düşünüyorsanız, yol yakınken ayrılın, vakit kaybetmeyin.

Eğer bir birlikteliğiniz varsa geçmiş sorunlar, çözülmeyen ancak halının altına süpürülen kırgınlıklar tekrar gündeme geliyor. Bunları konuşabilir hatta evlilik terapisi veya çift terapisine gidebilir ve ilişkinizde daha mutlu, uyumlu bir döneme adım atabilirsiniz.

Yükselen Terazi

19 Aralık 2021 – 29 Ocak 2022 arasında Venüs, Oğlak burcunda geri gidiyor.

Son yıllarda (Aralık 2017- Aralık 2020 arasında) yoğun olarak ailevi meselelerle uğraştınız. Aralık ayında yine ailevi bir konu gündeme gelebilir. Muhtemelen geçmişten gelen bu konuyu çözmeniz gerekiyor.

Belki de eski sevgiliniz ya da eşinizle tekrar görüşüyorsunuz ve birleşmeyi düşünüyorsunuz. İç dünyanız yine çalkalanıyor gibi görünüyor. Derinlerde gömülü duygular, tutkular, korkular açığa çıkıyor, çocukluğunuza geri dönüyor ve benzer travmaları yaşıyorsunuz.

Venüs geri giderken eviniz, aileniz ve anne-babanızla ilgilenin, iç dünyanıza ve duygularınıza dikkat edin. Aile içi problemler ya da evle ilgili sorunlar çıkabilir. Muazzam bir içsel dönüşüm sürecindesiniz. İç dünyanızda ve ailevi ilişkilerde önemli bir değişim ve yenilenme var. Olaylara farklı bakmaya başlıyorsunuz.

Melankoliye kapılabilir, geçmişe özlem duyabilir, çocukluğunuzu, gençliğinizi hatırlayabilirsiniz. Ailenizle vakit geçirmek, memleketinize gitmek ya da akrabaları ziyaret etmek iyi olabilir.

Venüs Oğlak’tayken evde daha çok vakit geçirmeniz ya da evden çalışmanız gerekebilir. Taşınma ya da tadilatla uğraşabilir, dekorasyonla ilgilenebilir ve evinizi güzelleştirebilirsiniz.

Venüs 584 günde bir geri gidiyor (yaklaşık 42 gün) ve bu dönemde romantik ilişkileri gözden geçirmek gerekiyor, çoğu zaman geçmişten gelen kalıplar, çözülmemiş duygusal sorunlar su yüzüne çıkıyor. Eğer biriyle birlikteyseniz, geçmiş kırgınlıklar gündeme gelecek ve bunları çözmeniz gerekecek. Eğer yalnızsanız, karşınıza çıkan bir kişi geçmiş travmaları, romantik ilişkilerde yaşadığınız hayal kırıklıklarını hatırlatabilir, bilinçaltı kalıpları tetikleyebilir. Bu kişiye aşık olabilirsiniz ancak size uygun olmayabilir, karar vermek için Venüs’ün Oğlak’tan çıkmasını bekleyin. (6 Mart 2022)

Yükselen Akrep

19 Aralık 2021 – 29 Ocak 2022 arasında Venüs, Oğlak burcunda geri gidiyor.

Venüs Oğlak’tayken iletişim yeteneklerinizi geliştirebilir, daha direk ve açık bir şekilde isteklerinizi ifade edebilirsiniz. İlişkilerde iletişime dikkat etmek ve dürüst olmak, ne istediğinizi, beklediğinizi ifade etmek iyi olabilir. Karşınızdakini dikkatle dinlemeye de özen gösterin.

Yaratıcı yazarlık, etkili iletişim, hızlı okuma ya da yabancı dil vb. bir kursa katılabilirsiniz.

Aralık, Ocak aylarında Venüs geri giderken iletişim kazaları yaşanabilir, kardeş, kuzen ya da akrabalarla sorunlar, yakın çevrenizle ilişkilerde soğukluk ve uzaklaşma söz konusu olabilir. İş arkadaşlarıyla iletişim kurmakta zorlanabilir, kardeşinizle eski bir mesele yüzünden tartışabilir, akrabalarla siyasi görüşler sebebiyle ters düşebilirsiniz. Ya da eğitim hayatında bazı problemler çıkabilir.

Geçmişten gelen bazı meseleler hatırlanabilir, konuşulabilir, eski komşular, uzun süredir görmediğiniz akrabalarla görüşebilirsiniz. Varsa kırgınlıklar düzelebilir. Bazı ilişkiler sarpa sarabilir ve sınırları yeniden çizmek, beklentileri ortaya koymak, sorunları konuşmak gerekebilir.

Bir eğitimde, kursta biriyle tanışabilir ya da yakın çevrenizden biriyle romantik bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Dikkatli olun, Venüs düzeldikten sonra beklenmedik sorunlar çıkabilir ve işler tersine dönebilir. Böyle bir durumda yaşananlar geçmiş duygusal travmaların farkına varmanıza sebep olacak.

Yükselen Yay

19 Aralık 2021 – 29 Ocak 2022 arasında Venüs, Oğlak burcunda geri gidiyor.

Bu dönemde kendinizi eski sevgilinizi düşünürken bulabilirsiniz. Karşılaşmanız, görüşmeniz de mümkün. Eğer uzun süreli bir ilişki içindeyseniz, birlikteliğinizin ilk zamanlarını hatırlayabilirsiniz. Belki de evlilik, çoluk çocuk derken artık birbirinize eskisi kadar vakit ayıramıyor ve eski günleri özlüyorsunuz.

Venüs yıldız haritanızda parayla ilgili 2. Evde olduğundan değerlerinizi ve paraya bakış açınızı, harcama, biriktirme alışkanlıklarınızı sorgulayacaksınız. Yaptığınız bazı harcamalar için “bu gerçekten gerekli miydi” diye düşünebilirsiniz.

Maddi durumunuzu gözden geçirmek ve bütçe yapmak iyi fikir. Venüs geri giderken tutumlu olun, zira ödemelerde gecikme olabilir. Finansal meselelere kafa yorabilir, yatırımları araştırabilir, para ile ilgili korkuları ve olumsuz inançları fark edebilir, değiştirebilirsiniz.

Venüs her 584 günde bir, yani yaklaşık 1,5 yılda bir, geri gidiyor. Bu dönemde eski aşklar gündeme gelebilir -bazen sadece zihninizde de olsa-, ilişkilerde geçmişten gelen kalıplar ortaya çıkabilir, bu kalıpların farkına varmak iyi olabilir.

Venüs, 2020 yılında 13 Mayıs-25 Haziran arasında İkizler burcunda, yıldız haritanızda ikili ilişkilerle ilgili 7. Evde geri gitmişti ve bu etkiyi oldukça güçlü hissettiniz. Halen o dönem yaşadıklarınızın izi ilişkilerinizi bulandırıyor olabilir; o dönemden kalan olumsuz duyguları, düşünceleri fark edebilirsiniz.

Venüs’ün şimdiki geri gidişi Oğlak’ta yıldız haritanızda para ve özdeğerle ilgili 2. Evde, ikili ilişkilerde 2020 yılındaki kadar güçlü bir etki olmasa da, kendi değerinizi sorguladığınız, kendinizden şüpheye düştüğünüz bir dönem olabilir. Eski sevgilinizin evlendiğini duymak, eski eşiniz ve yeni sevgilisiyle karşılaşmak gibi olaylar maalesef Venüs geri giderken olabilecek şeyler.

Venüs Oğlak’ta olduğundan ilişkilere daha geleneksel, tutucu yaklaşabilir ya da ne hissettiğinizden çok sevgilinizin yanınızda nasıl görüneceği ile ilgilenebilirsiniz. Başarılı, güçlü kişiler dikkatinizi çekebilir, bu kişilerin karizmasına kapılabilirsiniz.

Venüs geri giderken terkedilme korkusu, kaybetme korkusu, değersizlik duygusu ve güvensizlikler tetiklenebilir. İlişkilerde duygusal dengenizi kaybetmenize yol açabilir.

Yükselen Oğlak

19 Aralık 2021 – 29 Ocak 2022 arasında Venüs, Oğlak burcunda geri gidiyor.

Venüs Oğlak’ta iken biriyle birlikte olsanız da olmasanız da kendinize öncelik verin. İsteklerinize, ihtiyaçlarınıza ve mutluluğunuza özen gösterin. Sevdiğiniz şeylere vakit ayırın, yeteneklerinizi ortaya çıkarın. Bazı sağlık sorunları ortaya çıkabilir, sağlığınızı ihmal etmeyin.

Sanatla uğraşmak için güzel bir dönem, ilginizi çeken bir hobiye -resim, heykel, taş/ahşap boyama, seramik, ebru vb.- başlamak iyi olabilir.

Venüs 584 günde bir geri gidiyor- bu sene 19 Aralık- 29 Ocak arasında- fakat, 8 yıl önce 21 Aralık 2013- 31 Ocak 2014 arasında yine Oğlak’ta geri gitmişti. O zaman ne oldu? O dönemde karşılaştığınız temalar tekrar gündeme gelebilir, son yıllarda öğrendiğiniz bazı dersleri fark edebilirsiniz.

Belki de o zaman hayatınızda olan biri tekrar hayatınıza girecek. Ya da aynı şekilde hissetmenize yol açan yeni biri karşınıza çıkabilir.

Venüs geri giderken ilişkilerle ilgili bilinçaltı kalıpları, inançları fark edebilirsiniz. Özellikle de sorunlu bir ilişki yaşadıysanız, kalbinizi çarptıran ancak size uygun olmayan birine kapıldıysanız, yaşadıklarınızı analiz etmek bilinçaltınızdaki duygu ve düşünceleri anlamanızı sağlayacak.

İkili ilişkilerde zor bir dönem olabilir, ilişkileri gözden geçirmeniz gerekiyor. Eğer başkalarının ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarınızın önüne koyuyor ve diğer insanları memnun etmeye odaklanıyorsanız, ilişkilerden geri çekilme ve içe dönme ihtiyacı duyabilirsiniz. Partnerinizden uzaklaşmak isteyebilir, tek başınıza bir şeyler yapmayı özleyebilirsiniz.

Sağlık problemleri söz konusu olabilir, kendinize iyi bakın. Venüs geri giderken estetik müdahalelerden ve görünüşünüzle ilgili büyük değişikliklerden kaçının. Parayla ilgili önemli kararlar almayın, duygusal harcamalar yapmayın.

Yeni bir ilişkiye başlarsanız, kendinize zaman verin, ne kadar mükemmel görünse de karşınızdaki göründüğü gibi olmayabilir. Ya da Venüs düzeldikten sonra ilişki farklı bir yöne gidebilir.

Yükselen Kova

19 Aralık 2021 – 29 Ocak 2022 arasında Venüs, Oğlak burcunda geri gidiyor.

Hayatınızda özellikle kalple ilgili mevzularda bir sayfayı kapatma zamanı. Venüs 4 ay boyunca yıldız haritanızda teslimiyet, duygusal iyileşme, bitişler ve kapanışlarla ilgili 12. Evde olacak. 6 Mart 2022’ye dek bilinçaltında büyük bir temizlik yapma fırsatı var. Geçmiş hayal kırıklıkları, kalp kırıklıkları, gereğince tutulmamış yaslar gündeme geliyor, bu sefer bu sayfaları tamamen kapatma ve geride bırakma şansı var.

Bu dönemde ikili ilişkilerde tekrarlayan problemlerin kökenine inmek ve bilinçaltı duygu, düşünceleri ortaya çıkarmak mümkün. Geçmişten gelen kalıpları tetikleyen birine kapılabilir, aşık olabilirsiniz. Diğer yandan Venüs geri giderken karşınızdakini tanımak için kendinize zaman verin, Venüs düzeldikten sonra gördüğünüz manzara değişebilir. Ne olursa olsun, işler istediğiniz gibi gitmese de, bu ilişki size kendiniz ve ilişkiler hakkında çok şey öğretecek.

Şimdi biraz içe dönme ve geçmişi, yaşadıklarınızı sorgulama zamanı. İlişkilerde hep aynı şeyi mi yaşıyorsunuz, aynı senaryo sadece kişiler mi değişiyor? Bu senaryonun kökenine inebilir, kendi yaptığınız hatalar ya da yanlış inançlarla yüzleşebilir, bilinçaltınızdaki ilişki dinamiklerini ortaya çıkarabilirsiniz. Belki de sevileceğinize inanmadığınız için yakınlık kurma kapasitesi olmayan kişilere çekiliyorsunuz.

Venüs 12. Evden geçerken bastırılmış duyguları hissetme ve duygusal olarak iyileşme şansınız var, pişmanlık, kızgınlık, hayal kırıklığı gibi duyguları hissetmeye izin verin. Hoş olmasa da, bu duyguları layıkıyla hissetmek geçmişi geride bırakmanızı sağlayabilir, sizi çıkışa götürebilir.

Özellikle Venüs geri giderken 19 Aralık-29 Ocak arasında geçmişte olanlar aklınıza gelebilir. Ya da eski sevgiliniz arayabilir, eski sevgilinizle/eşinizle karşılaşmanız, görüşmeniz mümkün.

Eğer yeni biri ile tanışırsanız, ayaklarınızı yere sağlam basın, zira Venüs 12. Evde hayal gücünüzün sizi olmadık şeylere inandırabileceğini gösteriyor. Fazlasıyla romantik, verici ve hayalci olmak mümkün. İlişkilerde kurban-kurtarıcı teması ortaya çıkabilir, karşınızdakine yardım etmek, onu içinde bulunduğu zor durumdan kurtarmak isteği, size ihtiyacı olduğu düşüncesi kafanızı bulandırabilir, olayları doğru değerlendirmekte zorlanabilirsiniz.

Yükselen Balık

19 Aralık 2021 – 29 Ocak 2022 arasında Venüs, Oğlak burcunda geri gidiyor.

Bir grup, dernek içerisinde ya da arkadaşlar aracılığıyla biriyle tanışabilir, romantik bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Ya da bir arkadaşlık aşka dönüşebilir, belki de yakın bir arkadaşınızın sizden hoşlandığını fark edeceksiniz. Eğer siz aynı ilgiyi paylaşmıyorsanız, bir süre sonra işler sarpa sarabilir, arkadaşlığınız zora girebilir.

Venüs geri giderken eski arkadaşlarla görüşebilir, uzun süredir görmediğiniz dostlarla bir araya gelebilirsiniz. Lise ya da üniversite grubu gibi özlediğiniz arkadaşlarla bir araya gelmek iyi gelecek. Varsa kırgınlıklar düzelebilir ya da geçmişi konuşabilir, eski günlere özlem duyabilirsiniz.

Venüs geri giderken eski aşklar gündeme gelebilir ya da eski bir dostluk aşka dönüşebilir. Fakat dikkatli olun, arkadaşlık çizgisini geçtikten sonra olacaklardan pişman olmayın.

Eğer yalnızsanız, Tinder vb. uygulamalar sayesinde birileriyle tanışabilirsiniz ancak hemen karar vermeyin. Eğer hoşlandığınız biri karşınıza çıkarsa, işleri ağırdan almaya çalışın. Bu dönemde başlayan ilişkiler daha sonra farklı bir yöne gidebilir.

Venüs her 584 günde bir geri hareket ediyor. Hem sosyal hem de ikili ilişkileri gözden geçirmek, daha sağlıklı ilişkiler kurmak için bu süreçte yaşadıklarınızı iyi gözlemleyin. Bazı hayal kırıklıkları ya da üzüntüler olsa da almanız gereken dersleri almak ileride daha mutlu ilişkiler kurmanızı sağlayacak.

Uzun süredir birlikte olan çiftler geleceğe dair planları konuşmak isteyebilir, geçmişten gelen bazı konular gündeme gelebilir.

Venüs geri giderken bir arkadaşınızla aranız bozulabilir ya da uzun süredir görmediğiniz bir dostunuzdan haber alabilirsiniz.

495,00

  1. 2023'TE NELER OLACAK?
2023'te Türkiye, Jüpiter, Satürn ve diğer gezegen transitleri, tutulmalar, yeni ay ve dolunaylar, geri giden gezegenler, her burç için yıllık yorum. 153 sayfa, PDF Kitap + ASTRO Bonus
 1. Kitapla birlikte Astro Bonus formunu indirin.
 2. Sorunuzu doğum bilgilerinizle (doğum tarihi, yeri ve saati) iletisim@duygupekbey.com adresine gönderin.
 3. 2 gün içerisinde size sorduğunuz soru için e-mail ile astrolojik yorum gönderilecek.
Bonusu 2023 yılında dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

99,00

  1. 2023'TE NELER OLACAK?
2023'te Türkiye, Jüpiter, Satürn ve diğer gezegen transitleri, tutulmalar, yeni ay ve dolunaylar, geri giden gezegenler, her burç için yıllık yorum. 153 sayfa, PDF Kitap

error: Content is protected !!