2022’de Türkiye

2022 turkiye astrolojiHükümet bir süredir faiz indirimine giderek kredi talebini, tüketim, yatırım ve üretimi artırmak, yani piyasayı canlandırmak istiyor. Bu durumda istihdamın da artacağını düşünüyor.

Ancak faiz indirimleri ve yapılan açıklamalar sonrasında USD 13 TL’yi, Euro ise 14 TL’yi geçti ve dolardaki kontrolsüz tırmanış ticaretin durma noktasına gelmesine yol açtı. Fiyatlamalar anlık değişiyor ve değil yatırım yapmak, insanlar satış yapmak istemiyor. Birçok sektörde vadeli satışlar durdu, bazı üreticiler sipariş iptaline gitti. Halk zamlardan korunmak için stok yapmaya başladı. Hükümet ise faiz indirimlerinin ekonomiye 4-5 ay içerisinde olumlu yansıyacağı, sabırlı olunması gerektiği görüşünde.

Ekonomistler aynı görüşte değil.

Astrolojik olarak da öyle görünmüyor.

2022’de, maalesef büyük bir finansal krizle karşılaşabiliriz. Astrolojik göstergeler 2000- 2001 yıllarına benziyor. Hatırlayalım, 2001 krizinde bankacılık sistemi çökmüş, binlerce firma kapatılırken, yüz binlerce kişi işsiz kalmıştı.

1999’da, Satürn Boğa’da ve Uranüs Kova’da iken, Türkiye ekonomik açıdan son derece karamsar bir görünümdeydi. 17 Ağustos 1999 depremiyle birlikte durum daha da kötüleşti. 2000’de IMF’den borç alındı ancak 19 Şubat 2001 tarihinde daha büyük bir kriz çıktı.

2021- 22’de ise Satürn Kova’da, Uranüs ise Boğa’da yer alıyor. 2021’de ekonomik kriz derinleşti, enflasyon, ev fiyatları ve kiralar arttı. İşsizlik had safhaya çıktı. Dünyada da işler iyiye gitmiyor, enerji krizinin ortasındayız, petrol, doğalgaz, elektrik ve emtia fiyatları uçmuş durumda.

2022’de yüksek enflasyon, borç krizi ve yoksullaşma ile karşılaşabiliriz.

2021 yılı Aralık ayından itibaren kriz derinleşebilir ve işler Temmuz-Ekim arasında kontrolden çıkabilir.

Eylül-Ekim-Kasım aylarında ekonomik sarsıntılar yüzünden iktidar erken seçim kararı almak zorunda kalabilir.

25 Ekim 2022 Akrep’te Güneş Tutulması yönetim değişim sürecinin başlayacağını ve toplumun biraz olsun huzura kavuşacağını gösteriyor. (Türkiye’nin Güneş’i Akrep burcunda.)

8 Kasım 2022 Boğa’da Ay Tutulması ise Erdoğan’ın siyasi kariyerinin sonuna geldiğine işaret ediyor.

2022 astroloji yorumlarının bu zor dönemde size bir yol haritası sunması dileğiyle…

 

error: Content is protected !!