Jüpiter Satürn Kavuşumu Sizi Nasıl Etkiliyor?

jüpiter satürn kavuşumu21 Aralık 2020’de Jüpiter Satürn kavuşumu 0°29’ Kova burcunda gerçekleşti. 20 yılda bir olan bu kavuşum yeni bir dönemin başlangıcını gösteriyor. Jüpiter ve Satürn en son 28 Mayıs 2000’de Boğa’da birleşmişlerdi.

Jüpiter-Satürn kavuşumu 1802’den beri toprak burçlarında gerçekleşiyor. Kapitalizmin gelişimini, metalaşmayı, maddi genişleme ve büyümeyi gösteriyor. Son 2 yüzyıldır ekonomik değer yaratmak ve zenginleşmek önem kazandı ve dünyada daha önce hiç olmayan bir bolluk ortaya çıktı.

Önümüzdeki 150 yıl boyunca Jüpiter ve Satürn kavuşumu hava burçlarında (Kova, İkizler, Terazi) gerçekleşecek. Yani trend değişiyor. Bilgi, teknoloji, iletişim ve eğitim öne çıkıyor. Zihinsel gelişim, teknolojik gelişim söz konusu olacak.

Maceracı Jüpiter ile garantici Satürn birbirinin zıddı olsa da ikisinin birleşimi hayallerimizi gerçeğe dönüştürebilecek sağlam bir yapı kurmaya işaret ediyor.

Jüpiter Satürn kavuşumu sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

Yükselen Koç

Oldukça yoğun ve iş odaklı bir yıl olan 2020’nin sonunda sahne değişiyor.

Jüpiter ve Satürn yıldız haritanızda 11. Evden geçerken sosyal çevreniz, görüştüğünüz ve beraber takıldığınız kişiler, arkadaşlar önem kazanıyor. Jüpiter çevrenizi genişletmenizi isterken Satürn seçici olmanızı, hedeflerinize uygun olmayan ve sizi aşağı çeken kişilerden uzak durmanızı talep ediyor.

21 Aralık 2020 civarında arkadaşlarınıza karşı sorumluluklarınızı yerine getirmek ile kafanıza estiği gibi davranmak arasında kalabilirsiniz. 2021 yılında sosyal çevrenizde kendinizi ait hissedeceğiniz bir grup ya da derneğe girebilir, arkadaş çevrenizde etkili olabilir, diğer insanları organize edip bir araya gelmelerini sağlayabilirsiniz.

Yükselen Boğa

Hayata bakışınızın netleştiği 2020’nin sonunda sahne değişiyor.

Jüpiter ve Satürn yıldız haritanızda 10. Evden geçerken iş dolayısıyla seyahat edebilir ya da uluslararası bir firmada işe girebilirsiniz. Jüpiter yüksek öğrenimi gösterdiğinden, eğitime başlayabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. 2021’de hem Jüpiter hem de Satürn iş ve kariyer hedeflerinizi gerçekleştirmek için sizi destekliyor.

Uzun zamandır süregelen çabalarınızın sonuçlarını almaya başlıyor, işinizde istediğiniz noktaya geliyorsunuz. Üstlerinizin dikkatini çekebilir ve terfi edebilirsiniz. Kariyeriniz/işinizle ilgili gelişmeler işinizde daha mutlu olmanızı ve özgür hissetmenizi sağlayacak. İyi bir iş teklifi alabilir, alanınızda tanınabilir, ödül alabilirsiniz.

Yükselen İkizler

İçsel değişim ve yenilenme yılı 2020’nin sonunda sahne değişiyor.

Jüpiter-Satürn kavuşumu yıldız haritanızda ideal, görüş ve inançlarla ilgili 9. Evde gerçekleşiyor. Satürn planlamayı, Jüpiter ise iyimser, umutlu olmayı gösteriyor, hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz net bir plan yapabilir, iyi bir yol bulabilirsiniz.

Jüpiter ve Satürn Kova’da, İkizler burcu ile uyumlu açı (üçgen) yapacak ve burcunuzu olumlu etkileyecek, 2020 Aralık ayı ve 2021 yılında hayallerinizi, ideallerinizi gerçekleştirmek için adım atabilir, harekete geçebilir, fırsatları görebilir, riskleri doğru değerlendirebilir ve yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. İstediğiniz bir alanda eğitim almanız ve kendinizi geliştirmeniz mümkün. Eğer yurtdışına çıkmak istiyorsanız, bunun için de mükemmel bir zaman.

Seyahat, eğitim, yayıncılık ve ufuklarınızı genişletmekle ilgili olumlu koşullar var. Birçok konuda daha meraklı olacak ve hayatla ilgili çok şey öğrenmek isteyeceksiniz. Yabancı ülkelere seyahat edebilir, iş ya da özel hayatınız dolayısıyla yabancılarla bir araya gelebilirsiniz. Öğretmek ya da yazmakla uğraşıyorsanız, daha üretken olacaksınız, yazdıklarınızı yayınlayabilirsiniz. Felsefe ve dinle ilgilenmeniz de olası. Üniversiteye dönebilir, akademik alanda başarılı olabilirsiniz. Davalar lehinize sonuçlanacak, yasal problemler çözülecek.

Yükselen Yengeç

İlişkilerle ilgili dersler aldığınız 2020’nin sonunda sahne değişiyor.

Jüpiter-Satürn kavuşumu yıldız haritanızda ortak finansal konular ve büyük değişimlerle ilgili 8. Evde. Yakın ilişkiler ciddiye biniyor, derinleşiyor, evlilik ya da ortaklık gündeme geliyor.

2021’de hayatınızda önemli ve yakın bir ilişki kurmak, bağlanmak, biz olmak, maddi-manevi birleşmek söz konusu olacak.

Yakın ve derin ilişkilerle ilgili, ruhsal iyileşme ve kişisel dönüşüm potansiyeli getiren olumlu koşullar var. Anlayışınız yükseliyor ve partnerinizle ilişkiniz derinleşiyor. Korkularınızla yüzleşiyor, duygusal olarak iyileşiyor, yenileniyorsunuz.

Yakınlarınız/partneriniz dolayısıyla finansal koşullarınız iyileşebilir. Partnerinizin geliri artabilir. Ortaklıklardan finansal kazanç sağlayabilirsiniz. Kredi çekebilir, borç alabilir, tahsil edemediğiniz alacakları tahsil edebilirsiniz. Miras olasılığı da var.

Yükselen Aslan

Oldukça yoğun ve iş odaklı bir yıl olan 2020’nin sonunda sahne değişiyor.

Jüpiter-Satürn kavuşumu yıldız haritanızda ilişkilerle ilgili 7. Evde gerçekleşiyor. Hem güvenilir hem de heyecan verici insanlarla bir araya geliyorsunuz.

Eğer yürümeyen bir ilişki içindeyseniz, fazla düşünmeden bu ilişkiyi bitirebilirsiniz. Karşınıza çıkan insanları doğru değerlendirebilir, yeni ilişkiler kurabilirsiniz. Jüpiter bu yıl kısmetli olduğunuzu gösteriyor. Satürn ise ayaklarınızı yere sağlam basmanıza ve doğru seçimler yapmanıza yardım edecek.

2021 yılında evlenebilir, yakın dostluklar, iş ortaklıkları kurabilirsiniz. Partnerinizle seyahat edebilir ya da farklı şehirlerde ilişki yürütebilirsiniz.

Evlendiğiniz kişi başarılı biri olabilir, ilişkiniz size çok şey katacak.

Bir arkadaşlık birlikteliğe dönüşebilir ya da arkadaşlar ve gruplar vasıtasıyla biri ile tanışabilir, yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz.

Yükselen Başak

Yaratıcılığınızı ortaya çıkardığınız 2020’nin sonunda sahne değişiyor.

Jüpiter-Satürn kavuşumu yıldız haritanızda iş hayatı ve hastalıklarla ilgili 6. Evde gerçekleşiyor. Sağlık ve fitness konuları her zamankinden çok ilginizi çekecek ve çalışma-dinlenme dengesini kurmaya çalışacaksınız.

2021’de sağlığınızla ilgilenecek, sağlıklı beslenmeye ve egzersiz yapmaya başlayacaksınız.

İşle ilgili eksikleri, günlük rutininizle ilgili verimsizlikleri fark edip düzeltebilirsiniz.

İşyerinde daha sistemli ve düzenli olacaksınız. İşleri daha iyi planlıyor, detayları daha çok fark ediyorsunuz. Geliriniz artabilir, karşınıza yeni iş fırsatları çıkabilir. Mesleki hedeflerinize ulaşmak için dikkatli, düzenli, planlı bir şekilde çalışabilir, pratik olabilirsiniz.

Yükselen Terazi

Hayatınızda yeni bir temel oluşturduğunuz 2020’nin sonunda sahne değişiyor.

Jüpiter-Satürn kavuşumu yıldız haritanızda aşk, çocuklar ve kendini ifade ile ilgili 5. Evde gerçekleşiyor. Gerçek aşkı bulmak, çocuk sahibi olmak ya da yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak söz konusu olacak.

2021 yılında hem ayaklarınızı yerden kesen hem de size güven veren birine aşık olabilirsiniz.

Eğer biriyle birlikteyseniz, ilişkiniz ciddiye biniyor, nişanlanmayı, evlenmeyi ya da birlikte yaşamayı düşüneceksiniz.

Kendinizi daha iyi ifade edecek, son 3 yıldır kapandığınız evinizden, kabuğunuzdan çıkacak, hayattan keyif alacaksınız. Sevdiğiniz bir alanda çalışmaya başlamanız ya da bir hobinizi işe dönüştürmeniz mümkün.

Çocuk sahibi olabilir ya da çocuklarla çalışmaya başlayabilirsiniz.

Yükselen Akrep

Düşünce ve iletişiminizin netleştiği 2020’nin sonunda sahne değişiyor.

Jüpiter-Satürn kavuşumu yıldız haritanızda ev, aile ve duygularla ilgili 4. Evde gerçekleşiyor. Taşınmak, ev almak, ait olduğunuz yeri bulmak ve “yerleşmek” söz konusu.

2021 yılında köklerinize dönebilir, ailenizle ve uzun zamandır görüşmediğiniz akrabalarınızla görüşebilirsiniz. Uzun süren bir küslük bitebilir, aranız düzelebilir.

İstediğiniz evi satın alacak, daha büyük bir eve taşınacak ya da evinizde tadilat yapacak ve istediğiniz hale getireceksiniz. Evinize ve ailenize odaklanacak, köklenecek ve evinizi sevdiğiniz, huzur bulduğunuz bir yer haline getireceksiniz.

Son 3 yılda çok gezdiniz, çok şey öğrendiniz, şimdi biraz durulma ve içe yönelme zamanı. Çocuk sahibi olabilirsiniz ya da ailevi sorumluluklar artabilir ancak yakınlarınızdan destek görüyorsunuz.

Yükselen Yay

Çalışmaya ve para kazanmaya odaklandığınız 2020’nin sonunda sahne değişiyor.

Jüpiter-Satürn kavuşumu yıldız haritanızda kardeş, kuzen, akraba ya da komşularla ilgili 3. Evde gerçekleşiyor. Bu ev eğitim, seyahat ve ticareti de gösteriyor.

2021 yılında gündelik iletişim, telefon ve e-mail trafiğiniz yoğunlaşıyor; yakın çevre, kardeş ve komşularla ilişkiler önem kazanıyor. Yeni şeyler öğrenmek ve öğretmek için olumlu koşullar var. Bir kursa yazılabilir ya da eğitim/seminer vermeye başlayabilirsiniz. Zihinsel çalışmalar yapacak, kendinizi iyi ifade edeceksiniz.

İşle ilgili seyahat, önemli bir anlaşma/sözleşme gündeme gelebilir.

Yakın çevrenizden biriyle birlikte çalışmak, iş birliği yapmak söz konusu olabilir.

Yazar, konuşmacı, öğretmen ya da eğitmenseniz, en verimli ve başarılı dönemlerinizden birine giriyorsunuz. Çok çalışacak, yaratıcı, yeni fikirler bulacak ve başarılı sonuçlar alacaksınız.

Yükselen Oğlak

Yeni sorumluluklar ve başlangıçlar yılı 2020’nin sonunda sahne değişiyor.

Jüpiter-Satürn kavuşumu yıldız haritanızda para, değerler ve güvenlikle ilgili 2. Evde gerçekleşiyor. Bu ev kendinize verdiğiniz değeri de gösteriyor.

Eğer maddi konularda bilinçli davranan, tutumlu biriyseniz ve son 3 yıldır Satürn burcunuzdan geçerken gereken çalışmayı yaptıysanız, 2020 Aralık ayında ve 2021 yılında çalışmanızın sonuçlarını görecek ve gelirinizi arttıracaksınız. Ancak eğer para konularında bilinçsiz davranıyorsanız, 2020 sonunda finansal konulara dikkat etmek ve bütçe yapmak durumunda kalabilirsiniz.

2021 yılında hem finansal fırsatlara açık olacak hem de temkinli hareket edeceksiniz, iyi hesaplanmış riskler alabilir, dikkatli değerlendirip yatırım yapabilir ve kazançlı çıkabilirsiniz. Yeteneklerinizi geliştirecek ve düşündüğünüzden daha değerli olduğunuzu fark edeceksiniz.

2021 yılında sağlam ve kârlı yatırım ya da iş fırsatları karşınıza çıkabilir ve maddi durumunuzu sağlamlaştırabilirsiniz. Ev ya da araba gibi büyük bir satın alma gerçekleştirebilirsiniz.

Yükselen Kova

Belirsizliklerle dolu 2020’nin sonunda sahne değişiyor.

Jüpiter-Satürn kavuşumu yıldız haritanızda kimlik, kişilik, kendini tanımlama ve başlangıçlarla ilgili 1. Evde gerçekleşiyor. Bu ev bedeninizi ve sağlığınızı da gösteriyor.

Jüpiter ve Satürn Kova’da, size yapmak istediğiniz değişimler için cesaret ve sağduyu getirecek. Hesaplanmış riskler alabilir, yeni şeylere başlayabilir, hayalleriniz, idealleriniz doğrultusunda adım atabilirsiniz.

Son 3 yıldır yaşadığınız belirsizlikler geride kalıyor ve hayatınız yeni başlangıçlar (iş, ilişki, eğitim, taşınma vb.) etrafında şekilleniyor. Kendinize güveniniz yerine gelecek ve daha iyimser olacaksınız, bir yandan da ayaklarınız yere sağlam basacak.

2021’de güçlenecek ve yenileneceksiniz. Çevrenizde etkili olabilir, eğitim ve seyahat fırsatlarıyla karşılaşabilirsiniz. Görünüşünüzü yenileyecek, iyi alışkanlıklar edinecek, yeni tanıştığınız insanların dikkatini çekeceksiniz.

Yükselen Balık

Gelecek planlarınızın netleştiği 2020’nin sonunda sahne değişiyor.

Jüpiter-Satürn kavuşumu yıldız haritanızda bilinçaltı, hayaller ve spiritüel konularla ilgili 12. Evde gerçekleşiyor. Bu ev bitişler ve sonları da gösteriyor.

2021’de içe dönmeniz, kendinizle hesaplaşmanız ve bitmemiş işlerle ilgilenmeniz gerekiyor. Bol bol dinlenin, okuyun, yazın ve kendinize vakit ayırın. Günlük hayatın koşuşturmasından ve hırslardan uzaklaşın.

Bilinçaltı ile ilgili çalışmalara katılabilir, terapiye başlayabilir ya da sanatla ilgilenebilirsiniz. Duygularınızı ifade edebileceğiniz ya da hayal gücünüzü yansıtabileceğiniz sanatsal çalışmalar size çok iyi gelecek.

Diğer yandan kaçışlar ve bağımlılıklar da gündeme gelebilir. Sürekli uyuyabilir, televizyon/dizi seyredebilir ya da eğer eğiliminiz varsa alkol vs. kullanabilir, depresyona eğilimli bir hale gelebilirsiniz. Olumsuz alışkanlıkları değiştirmek ve hayatınızdan çıkarmak için iyi bir dönemdesiniz.

Bu dönemde eğitim almak, tez hazırlamak, yazmak istediğiniz roman ya da üzerinde çalışmak istediğiniz bir konuya odaklanmak da iyi olabilir.

error: Content is protected !!