Koç Burcunda Dolunay Sizi Nasıl Etkiliyor?

2 Ekim’de saat 00:05’te 9 derece Koç burcunda Dolunay var. Dolunay yaralı şifacı Kiron’la birleşiyor. Dolunay haritasında Mars, Satürn’le kare açıda, Güney ay düğümü ve Venüs’le üçgen açı yapıyor.

Mars Koç’ta geri harekette ve Satürn tarafından engelleniyor, Satürn yeni düzeldi (29 Eylül) ve oldukça güçlü durumda. Sınırlamalar, kısıtlamalar, kurallar, otoriterlik ve baskıyı akla getiriyor.

Gökyüzü bir yandan Koç burcuna vurgu yapıyor, harekete geç, aksiyon al, kendine güven diyor bir yandan da engeller var, yavaşla, iyi düşün, tedbirli ol, tekrar değerlendir, dikkat et diyor.

Dolunay Mars’ın Koç burcundaki transitinin (28 Haziran 2020-7 Ocak 2021) tam ortasına denk geliyor. Mücadele gücümüz ortaya çıkıyor, Koç temaları ile ilgili eksiklerimizi daha fazla fark edebiliriz, cesaret, kararlılık, liderlik, kendinin farkında olmak, isteklerini ifade edebilmek, kendini ortaya koyabilmek, inisiyatif alabilmek gibi…

Kendimizi zorlamadan, büyük riskler almadan, ufak adımlar atabiliriz. Bu adımlar iyileşmeye giden yeni bir yol açabilir önümüzde, kendine güven, gücüne sahip çıkma, kendini ifade etme ile ilgili duygusal iyileşmeye giden bir yol. Bu süreç 14 Kasım sonrasında Mars düz harekete geçtiğinde kolaylaşacak ve 7 Ocak’a dek devam edecek.

Dolunay sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

Yükselen Koç

2 Ekim’de Koç burcunda Dolunay var. Dolunay sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğini gösteriyor. Normalden daha duygusal ve hassas olabilirsiniz, duygusal tepkiler verebilir, fevri davranabilirsiniz. İş yükü yorulmanıza sebep olabilir. Kendinize iyi bakın, spor yaparken dikkatli olun, sakarlıklar, kazalar olası. Dinlenmeye ve sakinleşmeye vakit ayırın.

Yükselen Boğa

2 Ekim’de Koç burcunda Dolunay var. Bilinçaltı korku ve endişelerin açığa çıktığı bir dönemdesiniz. Kontrol dışı bazı gelişmeler canınızı sıkabilir, bitişler söz konusu olabilir. Kendinize iyi bakın, dinlenmeye zaman ayırın. Bazı inançları, görüşleri sorguluyor, güvende hissetmekte zorlanıyorsunuz. Bakış açınızı değiştiren, görüşlerinizi sarsan olaylar var. Bilinçaltındaki öfke ve kızgınlıklar yüzeye çıkabilir.

Yükselen İkizler

2 Ekim’de Koç burcunda Dolunay var. Bir arkadaşınızla yollarınız ayrılabilir, grup içerisinde sorunlar yaşanabilir. Arkadaşlarınıza karşı hassas olduğunuz bir dönemdesiniz. Geçmişten gelen konular gündeme gelebilir. Çevrenizdekilere güvenmekte zorlanıyorsunuz. Geleceğe dair hedeflerin uygulanabilir olmadığını görebilir ve planları değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Yükselen Yengeç

2 Ekim’de Koç burcunda Dolunay var. Üstlerinizden birinin işten ayrılması ya da çalıştığınız şirketle/sektörle ilgili gelişmeler iş hayatıyla ilgili sorunları öne çıkarıyor. Yeni bir yol çizmek isteseniz de birtakım engeller, kaygılar harekete geçmenizi zorlaştırıyor. İşten ayrılabilir ya da isteğiniz dışında başka bir pozisyona getirilebilirsiniz. İkili ilişkilerde yaşanan zorluklar canınızı sıkabilir, hedeflerinizi yeniden düşünmeniz gerekebilir.

Yükselen Aslan

2 Ekim’de Koç burcunda Dolunay var. Eğitim, yayıncılık, yurtdışı ya da hukukla ilgili gelişmeler, yeni girişimler, fikirler gündeme geliyor fakat işler istediğiniz hızda ilerlemiyor. İş yoğunluğu ya da sağlıkla ilgili endişeler var. Hayata bakış açınızı değiştiren olaylar, görüşlerinizi sarsan durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Yükselen Başak

2 Ekim’de Koç burcunda Dolunay var. Ortak finansal konular ya da yakınlarınızla ilgili kaygılar söz konusu olabilir. Borç-alacak, kredi, sigorta vb. ile ilgili parasal problemleri çözmeye çalışabilirsiniz. Duygusal ya da finansal bir kriz hayatla ilgili korkularınızı açığa çıkarıyor. Metafizik konular ya da psikolojiyle ilgilenebilirsiniz.

Yükselen Terazi

2 Ekim’de Koç burcunda Dolunay var. Dolunay ikili ilişkilerde hassas bir zamanı gösteriyor. Partnerinizle ilgili endişelenebilirsiniz, partnerinizle ilgilenmeniz gerekebilir. Eski sevgiliniz ya da eşinizle birtakım problemler yaşanabilir. Eğer mutlu olmadığınız bir ilişki içindeyseniz, ayrılık söz konusu olabilir. İkili ilişkilerde yaşadıklarınız duygusal olarak sizi etkiliyor, kendinize iyi bakın.

Yükselen Akrep

2 Ekim’de Koç burcunda Dolunay var. Sağlığınıza dikkat edin, stres ve yorgunluk sağlığınızı etkileyebilir. İşle ilgili terslikler ya da işyerinde yaşananlar canınızı sıkabilir. Beraber çalıştığınız bir kişi işten ayrılabilir, iş yükünüz artabilir ya da bu kişiyle problem yaşayabilirsiniz. İşten ayrılmanız da mümkün. Evde ya da işte sizin için çalışan kişilerle (bakıcı, temizlikçi, vb.) ilgili sorunlar günlük rutininizi aksatabilir.

Yükselen Yay

2 Ekim’de Koç burcunda Dolunay var. Aşktan yana oldukça hassas bir dönemdesiniz. Duygusal tepkiler verebilir, fevri çıkışlar yapabilirsiniz. Kendinizi sakince ifade etmekte zorlanıyorsunuz. Eğer mutlu olmadığınız bir ilişki içindeyseniz, ayrılık söz konusu olabilir. Çocuklarla ilgili hassasiyetler, kaygılar gündeme gelebilir.

Yükselen Oğlak

2 Ekim’de Koç burcunda Dolunay var. İç dünyanızla, ev ve aile konularıyla meşgul olduğunuz hassas bir dönemdesiniz. Anne, babanızla ilgilenmeniz gerekebilir, ev taşımak, tadilat yaptırmak söz konusu olabilir. Geçmişten gelen, çocukluğunuza ait bazı anılar canlanabilir, kızgınlıklar su yüzüne çıkabilir. Aile içerisinde duygusal krizler var.

Yükselen Kova

2 Ekim’de Koç burcunda Dolunay var. Kardeş, kuzen, akraba ya da komşularla anlaşmazlık yaşanabilir, geçmiş bazı konular gündeme gelebilir. Yakın çevrenizde olan bitenden etkilenebilir, objektif olmakta zorlanabilirsiniz. Sözlerinize dikkat edin, sivri dilli olabilir, duygusal tepkiler verebilirsiniz. Zihinsel yorgunluk, düşüncelerinizi gözden geçirme gereği, kısa seyahatler ve psikoloji vb. konularda okumak, eğitim almak söz konusu olabilir. Sosyal medyadan uzaklaşmaya ihtiyacınız var.

Yükselen Balık

2 Ekim’de Koç burcunda Dolunay var. Parayla, ödemelerle ilgili sorunlar yaşanabilir, gecikmeler olabilir, parasal kaygılar gündeme gelebilir. Beklenmedik masraflar bütçenizi zorlayabilir ya da ertelediğiniz harcamaları yapmak durumunda kalabilirsiniz. Değerlerinizi sorgulayacak, size hak ettiğiniz değeri vermeyen kişilerle ilişkileri gözden geçireceksiniz.

error: Content is protected !!