Yay Burcunda Ay Tutulması Sizi Nasıl Etkiliyor?

5 Haziran’da saat 22:12’de 15 derece Yay burcunda Ay Tutulması var. Tutulma geri giden Venüs’ün karşısında, Balık burcundaki Mars ve Neptün ile sert açıda.

Bir yılda 4-6 tutulma gerçekleşir, tutulmalar hızlı gelişen olayları ve dönüm noktalarını gösterir. Karar veremediğiniz noktalarda, tutulmalar sizi harekete geçirir ve bir karar verme noktasına getirir. Bu süreçte beklenmedik gelişmeler olabilir ve planlar değişebilir.

Eskiler tutulmalardan çok korkarlardı, felaket habercisi olarak kabul edilirdi. Felaket olmasa da, tutulmalar oldukça güçlü göstergelerdir ve sahneyi değiştirir.

Tutulmaların etkisi genelde 3-5 gün önce ya da sonra hissedilir, bazen 1 ay önce ya da sonra da fark edilebilir.

Ay Tutulması’nda Dünya, Ay ile Güneş arasına girer ve Ay’ın Güneş’in ışığını almasını engeller.

Bu dönemde kabul etmek istemediğimiz, bastırdığımız duygu ve düşünceleri fark edebilir, karanlık yönlerimizle yüzleşebiliriz. Ya da hayatımızdaki bazı olayların, insanların içyüzünü daha iyi anlayabiliriz. Ay Tutulması birtakım sonuçlara, kararlara, bitişlere ya da tamamlanmalara da işaret edebilir.

5 Haziran’daki tutulma ile birlikte tutulmalar İkizler- Yay burçlarına geçiyor. 5 Haziran 2020 ve 4 Aralık 2021 arasında İkizler-Yay ekseninde 6 tutulma gerçekleşecek. Küreselleşme yavaşlayacak, yerelleşme artacak, iletişim, hukuk, medya, seyahat, bilgi ve eğitim alanlarında değişimler olacak.

Ay Tutulması öncesinde ABD’de ırkçılık karşıtı gösteriler ve insanların sokağa dökülmesi tesadüf değil. Yay burcu yabancı kültürler, dinler, etnik köken ve inançları da gösteriyor. Tutulma yılın zor görünümlere sahip iki tutulmasından biri. (Diğeri 10 Ocak 2020- Yengeç’teki Ay Tutulması)

Türkiye’de de normalleşme kararının bu döneme denk gelmesi maalesef salgının seyri açısından umutlu olmayı zorlaştırıyor.

Ay tutulması sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

Yükselen Koç

5 Haziran’da Yay’da Ay Tutulması var. Eğer hayatınız rutin ve sıkıcı bir hale geldiyse bu tutulma, yeni kapılar açabilir ve rutinin dışına çıkabilirsiniz. Yeni bir eğitime ya da kursa başlayabilir, seyahate çıkabilir ya da akademik hayata geri dönüp yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Görüşlerinizi ve bakış açınızı değiştiren olaylar olabilir, kendinizi geliştirebileceğiniz çalışmalara katılacaksınız. Yeni girişimler gündeme gelebilir.

Yükselen Boğa

5 Haziran’da Yay’da Ay Tutulması var. Bonus, tazminat, miras gibi yüklü bir ödeme alabilirsiniz ancak uğraşmanız gereken bürokratik işlemler, vergi vb. konular var. Borç, kredi almak ya da ödemelerinizi yapılandırmak söz konusu olabilir. Yakın ilişkilerde gerginlik ya da maddi anlaşmazlıklar yaşanabilir, sırlar ortaya çıkıyor. İçsel değişim ve yenilenme dönemindesiniz.

Yükselen İkizler

5 Haziran’da Yay’da Ay Tutulması var. Bu tutulma ilişkiler açısından kritik görünüyor. Sizin için önemli biriyle ilgili gerçekleri görebilir ve bu kişiyi hayatınızdan çıkarmaya karar verebilirsiniz. Karşınıza girişken ve aktif kişiler çıkabilir, ilişkilerle ilgili ani kararlar gündeme gelebilir.

Yükselen Yengeç

5 Haziran’da Yay’da Ay Tutulması var. Sağlığınıza önem vermeniz gerek, yorgunluk bir sorun olabilir, alışkanlıklarınızı ve yaşam biçiminizi gözden geçirin. İş hayatında yeniden organize olmanız, bazı işleri delege etmeniz ve yardım almanız gerek. İşleri tek başınıza halletmekte zorlanacaksınız. İş ortamında gerilim, sizin için çalışan birinin beklenmedik bir şekilde işi bırakması söz konusu olabilir.

Yükselen Aslan

5 Haziran’da Yay’da Ay Tutulması var. Yaratıcı, sanatsal yetenekleriniz ortaya çıkıyor. Uzun zamandır üzerinde çalıştığınız bir konuda harekete geçebilir, “sahneye” çıkabilirsiniz. Bu tutulma aşkta gergin günleri ve yoğun duyguları gösteriyor. Size uygun olmayan birine kendinizi kaptırmanız olası. Bu kişi hayata bakış açınızı değiştirecek sizden çok farklı biri de olabilir. Eğer biriyle birlikteyseniz, işler sarpa sarabilir, kafanız karışabilir.

Yükselen Başak

5 Haziran’da Yay’da Ay Tutulması var. Taşınabilir, evinizde değişiklik ya da tadilat yapabilirsiniz. Hızlı karar verip harekete geçeceksiniz. Ev ya da arsa satın almanız mümkün ancak karar vermeden önce iyice inceleyin. Yanılmanız ya da yanlış bilgi almanız olası. Evlenmek, çocuk sahibi olmak ya da anne-babanızla ilgilenmenizi gerektiren durumlar söz konusu olabilir. Aile içerisinde ufak bir kriz çıkabilir.

Yükselen Terazi

5 Haziran’da Yay’da Ay Tutulması var. Yoğun bir kursa, eğitime başlayabilir ya da medya, yayıncılıkla ile ilgili bir projeye girebilirsiniz. Kardeşlerinizle ilgili önemli gelişmeler var. İşle ya da yabancılarla ilgili karışıklar, seyahatler ya da hukuki meseleler gündeme gelebilir. Düşünceleriniz, hayata bakış açınız değişiyor.

Yükselen Akrep

5 Haziran’da Yay’da Ay Tutulması var. Alacaklar gecikebilir ve ödemeleri yapmakta zorlanabilirsiniz. Bir gelir kaynağından vazgeçmeniz ya da işten ayrılmanız mümkün. Para ile ilgili sorunlar var. Yatırımların değeri dalgalanabilir, önemli bir satın alma sizi strese sokabilir.

Yükselen Yay

5 Haziran’da Yay’da Ay Tutulması var. Bu tutulma ilişkiler açısından kritik görünüyor. Hassas bir dönemdesiniz. Süregelen sorunlar canınıza tak edebilir ve ayrılmaya karar verebilirsiniz. Kendinize ve isteklerinize odaklanın. Sağlığınıza özen gösterin.

Yükselen Oğlak

5 Haziran’da Yay’da Ay Tutulması var. Dinlenin, kendinize vakit ayırın, kısa bir tatile çıkın ve enerjinizi toplayın. Tutulma önemli bir farkındalık ya da bitiş getirebilir. Eğer çok çalışıyor ve kendinize iyi bakmıyorsanız, tükenebilirsiniz. Yakın çevrenizde yanıltıcı konuşmalar olabilir, işle ilgili aksaklıklar yaşanabilir.

Yükselen Kova

5 Haziran’da Yay’da Ay Tutulması var. Size zarar veren bir arkadaşınızı, toksik bir ilişkiyi bitirmeniz ya da artık ait hissetmediğiniz bir grubun dışına çıkmanız gerekebilir. Gelecek planlarınız hızlı bir şekilde değişecek.

Yükselen Balık

5 Haziran’da Yay’da Ay Tutulması var. İş hayatında stresli bir dönem olabilir. Üstlerinizden biri işten ayrılabilir ya da çalıştığınız şirkette bazı değişimler olabilir. Gelişmeler sizi huzursuz edebilir, ne yöne gideceğinizi bilemeyebilirsiniz. Karar vermek için suların durulmasını bekleyin.

error: Content is protected !!