Uranüs Boğa Burcunda (2018-2026)

Uranüs 15 Mayıs 2018- 26 Nisan 2026 arasında Boğa’da.

Uranüs devrimleri, ani değişimleri ve teknolojiyi gösteriyor. Boğa ise maddi konular, güvenlik, sanat, gıda, tarım ve doğa ile ilgili. 2018-26 arasında bu alanlarda radikal değişiklik, iniş-çıkış, kriz ve yenilikler var.

Uranüs Boğa’da iken finansal sistemde dünya çapında değişimler olacak. Boğa burcu parayı ve kaynakları sembolize ediyor, 2008’de ABD’de mortgage krizi ile başlayan ve Avrupa’ya da yayılan ekonomik kriz sonrasında dünya ekonomisi toparlanamadı ve 2018 yılından sonra kriz derinleşmeye başladı. (Bkz: 2019 ABD-Çin ticaret savaşı) 2020 salgını ile birlikte ise küresel ekonomi çöktü. Üretim, tüketim, ticaret, turizm ve ulaşım durdu. Petrol tarihte ilk defa eksi fiyattan satıldı (20 Nisan 2020) Uranüs 84 yılda bir aynı yere geliyor ve bundan önceki Boğa geçişinde (1934-1942) yine küresel bir kriz (Büyük Buhran) vardı.

Maalesef, Uranüs Boğa’da iken ekonomik sarsıntılar ve güvende hissedemediğimiz koşullar ortaya çıkıyor, Uranüs bu burçta düşüşte kabul ediliyor.

Bu dönemde teknolojiyi para kazanmak için kullanmak üzere yeni ve farklı yöntemler geliştirebiliriz. Gittikçe daha çok sayıda insan evden çalışmaya, internet üzerinden iş yapmaya başlayabilir. Evrensel temel gelir gibi uygulamalar yaygınlaşabilir.

Diğer yandan Uranüs doğal afetlere, çevre kirliliğine ve küresel ısınmaya da dikkat çekiyor.  Örnek: Temmuz 2019’da başlayan ve aylarca (8 ay) söndürülemeyen Avustralya yangınları. (Yangınlar Mart 2020’de sona erdi.) Hayvanların yaşam alanlarının işgal edilmesi sonucu insanlara bulaşan virüsler ve 2002’de Hong Kong’ta ortaya çıkan SARS, 2012’de Ortadoğu’da ortaya çıkan MERS ve 2019’da Çin’de ortaya çıkan ve çok daha büyük bir salgına yol açan COVID-19.

Uranüs Boğa’ya geçtiğinden beri yaklaşık 2 yıl oldu, değişimi gittikçe daha çok fark ediyoruz. Uranüs 2021’de Satürn’le kare açı yapacak (2021 Şubat, Haziran ve Aralık) ve hem bireysel hem de kolektif düzeyde değişim devam edecek, önemli kırılmalar olacak. Yine en riskli konular doğal afetler ve ekonomi.

Uranüs Boğa’da iken en çok etkilenecek kişiler sabit burçlar (Boğa, Aslan, Akrep ve Kova). Bu burçlarda Güneş, Ay, Yükselen ya da çok sayıda gezegeni olanlar.

Uranüs Boğa’da sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

Yükselen Koç: Değerleriniz Değişiyor

Uranüs, para, gelir, maddi varlık ve kaynaklarla ilgili ani gelişmelere işaret ediyor. Bu dönemde (2018-26) değerleriniz, para kazanma ve harcama şekliniz değişiyor. Uzun saatler çalışmak ya da rutin işler yapmak istemiyorsunuz. Mevcut işinizde daha fazla özgürlük arıyorsunuz. Uranüs teknolojiyi de gösteriyor, internet üzerinden iş yapmaya ya da işinizde teknolojiyi daha fazla kullanmaya başlayabilirsiniz.

Uranüs Boğa’da pek rahat değildir, bu burçta düşüşte kabul edilir. Hayatınızda iş, para ve özgürlük dengesini kurmak biraz zaman alabilir ve maddi olarak iniş-çıkış yaşayabilirsiniz. Para ile ilgili dikkatli olun, tasarruf yapın, kenarda mutlaka bir miktar para bulundurun.

Yükselen Boğa: Kendime Yeni Bir Ben Lazım

Uranüs 2018-26 arasında Boğa’da olacak ve hayatınızın birçok alanında, iş, kariyer, ilişkiler ve dış görünüşünüzde önemli değişiklikler yapacaksınız.

Özgürlük sizin için önem kazanıyor, eski kalıp ve kısıtlamalardan kurtuluyorsunuz. Beklenmedik tavırlarla çevrenizi şaşırtabilir, dürtüsel davranabilir, ani çıkışlar yapabilirsiniz. Kendinizi özgürce ifade etmeye ve risk almaya yatkınsınız. Muhtemelen dış görünüşünüzü yenileyecek ve tarzınızı değiştireceksiniz. Yenilik ve değişim heyecan veriyor, belki de hiç olmadığı kadar özgür hissediyorsunuz.

Bu yıllarda “Hayat, siz başka planlar yaparken başınıza gelenlerdir.” sözünü sık sık hatırlayabilirsiniz, plan, düşünce ve tavırlarınız beklenmedik bir şekilde değişebilir.

Yükselen İkizler: Farkındalığınız Artıyor

Uranüs Boğa’da iken (2018-26) bilinçaltı korku ve dürtüler beklenmedik şekilde açığa çıkabilir. Karşınıza çıkacak bazı olaylar ve insanlar bunda rol alabilir ve geçmiş travmaları, korku ve güvensizlikleri fark edebilirsiniz. Sizi fazlasıyla huzursuz eden insanlar, olaylar başarınızı ve mutluluğunuzu sabote ediyor gibi görünebilir. Ancak görünüşe aldanmayın. Bu olaylar sayesinde bilinçaltınızı keşfedeceksiniz. Bu süreçte kurban psikolojisinden uzak durun, unutmayın iç dünyanızı değiştirdiğinizde dış dünyanız da değişecek. Eğer duygularınızı görmezden gelirseniz, psikolojik sorunlar sağlığınızı etkileyebilir.

Bağımlılık, korkular, ilişkiler ve affetmekle ilgili çalışabilir, terapiden büyük fayda sağlayabilirsiniz. Duygusal ve ruhsal olarak yenileniyorsunuz, hayatla ilgili görüş ve inançlarınız değişebilir.

Yükselen Yengeç: Sosyal Çevreniz Değişiyor

Uranüs Boğa’da iken (2018-26) arkadaş çevreniz değişecek, sizin gibi düşünen insanlarla bir araya gelecek, idealleriniz için harekete geçecek ve toplumsal sorunlar için çalışacaksınız.

Farklı insanlarla bir araya gelmeniz hayatın farklı yönlerini görüp özgürleşmenizi sağlıyor.

Sosyal medyada daha fazla var olabilir, görünür hale gelebilirsiniz. Teknoloji ile ilgili beceriler kazancınızı artırabilir, işinizi olumlu etkileyebilir. Gruplar içerisindeki rolünüz değişebilir, sıradışı, farklı ve özgür ruhlu kişilere çekilebilir, yeni gruplara girebilirsiniz. Arkadaş ilişkilerinde ani kopmalar, grup çalışmalarında gerginlikler olabilir. Arkadaşlarınızın ne yapacağı belli değil. Diğer yandan sosyal çevreniz, sosyal hayatınız size heyecan ve ilham veriyor. Gelecek planlarınız ve idealleriniz de değişiyor.

Yükselen Aslan: Kariyer Yolunuz Değişiyor

Uranüs yıldız haritanızda kariyerle ilgili alandan geçiyor ve 2018-26 arasında iş hayatında değişime işaret ediyor. İşinizde daha fazla heyecan ve özgürlük arıyorsunuz. Sizi rahatsız eden ve sınırlayan koşulları değiştirmek için harekete geçebilir, fazla düşünmeden karar verebilirsiniz. Kendinizi daha çok ifade edecek, daha asi ve başına buyruk olacaksınız. İşinizle ilgili koşullar değişken ve ne olacağını tahmin etmek zor. Hayatınızda tamamen farklı bir yol çizmeye karar verebilirsiniz. Kendi kendinize koyduğunuz standartlardan, aile ya da çevrenizin beklentilerinden ve sizi sınırlayan düşüncelerden özgürleşiyorsunuz.

Uranüs size özellikle de özgürlüğünüz söz konusu olduğunda para/başarının o kadar da önemli olmadığını gösteriyor.

Teknoloji ya da astrolojiyle ilgili bir alanda çalışabilir ya da işinizde teknolojiyi daha fazla kullanabilirsiniz. Değişime açık olun ve sezgilerinizi takip edin.

Yükselen Başak: Maceraya Hazır Mısın?

Uranüs Boğa’da (2018-26) seyahat ve eğitim fırsatları ile dolu güzel bir dönem olabilir.

Bol bol seyahat edebilir, daha önce hiç gitmediğiniz yerlere gidebilir, farklı bir şehre ya da ülkeye taşınabilirsiniz. Sizden çok farklı insanlarla, daha önce var olduğunu bilmediğiniz hayatlarla karşılaşacaksınız.

Görüşlerinizi değiştiren ani olaylar olabilir, astroloji, teknoloji ve bilimsel konularla ilgilenebilirsiniz. Yabancı kültürler, seyahatler, akademik çalışmalar, felsefe ve eğitim aracılığıyla yeni şeyler öğreneceksiniz. Bütün bunlar bakış açınızın genişlemesine ve daha açık fikirli olmanıza yol açacak.

Eğer öğretmen ya da eğitmenseniz online eğitim vermeye başlayabilirsiniz. Uranüs buradan geçerken inanç ve görüşleriniz değişebilir, hukuki meselelerle ilgili dikkatli olmanız gerek.

Yükselen Terazi: Ani Değişimler

Uranüs Boğa’da iken (2018-26) yakın ilişkilerde dramatik değişimler yaşayabilirsiniz. Evlenebilir, boşanabilir, çocuk sahibi olabilir ya da ortak bir yatırıma girebilirsiniz. Duygusal ve finansal deneyimler ile kendinizi daha derinden tanıyacak, yoğun deneyimler yaşayacaksınız. Güven ve yakınlıkla ilgili önemli dersler alacaksınız.

Finansal olarak tedbirli olmanız önemli. Uranüs, ortak finansal konular, eşinizin geliri, vergi, sigorta, krediler, borç-alacak, miras ve yatırımla ilgili ani gelişmelere ve değişen koşullara işaret ediyor. İkili ilişki ve ortaklıklarda kendinizi korumaya almanız iyi olabilir. Tedbirli ve dikkatli olun. İniş çıkışlara hazırlıklı olmak için varsa borçlarınızı kapatın.

Ruhsal ve duygusal çalışmalara ilgi duyabilir, terapiden yardım alabilirsiniz. Hiç beklemediğiniz farkındalıklar ve çözülmeler yaşamanız mümkün. Çocukluğunuzdan gelen bazı travmalar çözülecek, duygusal ve ruhsal olarak yenileneceksiniz.

Yükselen Akrep: İkili İlişkilerde Devrim

Uranüs Boğa’da (2018-26) ikili ilişkilerinize dramatik değişimler, heyecan ve özgürlük getiriyor.

Beklenmedik gelişmeler, karşıtlık ve mücadeleler var. İkili ilişkilerde kendinizi daha açık ve özgür bir şekilde ortaya koyacak ve “mış gibi” yapamayacaksınız. Ne hissediyorsanız ne istiyorsanız söylemek ve yapmak isteyeceksiniz. Bu noktada ilişkinin bitmesi de umurunuzda değil. Artık sizi kısıtlayan ve kim olduğunuzu ifade etmenize izin vermeyen ilişkiler içerisinde kalmanız çok zor. Baskıcı ve kontrolcü insanlardan, düzeninizi bozmamak için sürdürdüğünüz ilişki ve dostluklardan uzaklaşıyorsunuz. Bu birliktelik/ortaklıklar kopma noktasına gelebilir.

Heyecan verici, sıra dışı, farklı ancak ne yapacağı belli olmayan insanlarla birlikte olabilirsiniz. Hayatınıza çektiğiniz insanlar özgürlüğüne fazlasıyla düşkün olabilir. İlişkilerde gerginlik yaşayabilir, partnerinizin/ortağınızın beklenmedik tavırları karşılaşabilirsiniz.

Alışılmadık deneyimler, elde olmayan ayrılıklar, ani başlayan ya da biten ilişkiler gündeme geliyor. Birbirine uygun çiftler ilişkilerini yenileyecek. Ancak eğer ilişkinizde kendinizi özgürce ifade edemiyorsanız, devam etmek istemeyeceksiniz. Kısa süreli ya da kesin bir ayrılık söz konusu olabilir. Belki de bir ayrılık sürecinin ardından tekrar bir araya geleceksiniz.

Yükselen Yay: Yeni Bir Rutin

Uranüs Boğa’da (2018-26) sağlığınız, iş yeriniz, çalışma arkadaşlarınız ve size bağlı çalışanlarla ilgili ani gelişmelere işaret ediyor. İş değişikliği yapabilir, alışılmadık saatlerde ya da farklı iş kollarında çalışabilirsiniz. İşinizde daha fazla heyecan ve özgürlük arayacaksınız. İş yeriniz ve çalışma hayatınızla ilgili koşullar değişken ve huzursuz edici (ya da heyecan verici) olabilir. İşinizde, günlük hayatınızda teknolojiyi daha fazla kullanmanız gerekebilir. Günlük hayatınızda kurallardan ve rutinlerden sıkılıyorsunuz, enerjiniz bir artıp bir azalıyor.

Bu dönemde hem spontane yaşamanın hem de günlük işleri ve görevleri yerine getirmenin bir yolunu bulmanız gerekiyor. Gündelik hayatınız kaosa dönmeyecek kadar planlı, sıkıcı/yorucu olmayacak kadar esnek olmalı.

Sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekiyor. Tuhaf rahatsızlıklar, bir ortaya çıkıp bir kaybolan alerjiler olabilir. İş stresi sağlığınızı etkileyebilir. Sağlık sorunlarını ihmal etmeyin.

Yükselen Oğlak: Aşkta Heyecan

Uranüs Boğa’da iken (2018-26) oyun ve eğlence hayatınızda önemli fark yaratacak.

Farklı konularla ilgilenecek, ilginç hobiler edinecek ve özgün şeyler üreteceksiniz. Eğer sanatla uğraşıyorsanız, dikkat çekici ürünler ortaya koyacaksınız.

Aşkta da beklenmedik gelişmeler var, sizden çok farklı, özgürlüğüne düşkün ve sıradışı biriyle karşılaşabilir, aniden başlayıp biten ilişkiler yaşayabilirsiniz. İlk görüşte aşk ya da çocuklarla ilgili ani gelişmeler olabilir. Çocuklarınız başına buyruk davranabilir, onlara sınırlama getirmekte zorlanıyorsunuz.

Bu dönemde özgürlük sizin için önemli, bağlanmakta zorlanabilir ve birden çok kişiyle görüşebilirsiniz. Karşınıza sizden çok genç, hayata bakış açınızı yenileyecek, size farklı bir perspektif kazandıracak biri çıkabilir. Aşk ilişkilerinde istikrar yakalamak zor, karşınızdaki kişilerin sağı solu belli değil. Beklenmedik bir hamilelik ya da çocuklarla ilgili gelişmeler hayatınızın akışını değiştirebilir.

Yükselen Kova: Ev/Ailede Devrim

Uranüs Boğa’da iken (2018-26) ev, aile hayatı ve duygularla ilgili olarak sizi etkileyecek. Yaşam biçiminiz değişecek, başka bir şehre taşınabilir, ev değiştirebilir, aile içerisinde değişimler yaşayabilirsiniz. Eğer çocuklarınız belli bir yaşa geldiyse, evden ayrılmaları mümkün.

Evlenebilir, boşanabilir, farklı insanlar -ev arkadaşları vb.- ile birlikte yaşayabilir, evinizde uzun süre akrabalarınızı ağırlayabilir, ailevi konularda beklenmedik değişimler yaşayabilirsiniz. Çocuk sahibi olabilir ya da evden çalışmaya başlayabilirsiniz.

Bu yıllarda yerleşik hayata geçmeniz biraz zor. Tam yerleştim derken tekrar taşınma gereği ya da ailevi bir konu ortaya çıkabilir ve planlar değişebilir. Ev/aileye yaklaşımınız değişiyor, daha fazla özgürlük arıyorsunuz. Geçmişe ve geleneklere karşı tutumunuz değişebilir ve geçmişten gelen bağlar kopabilir.

Yükselen Balık: Fikirler Değişiyor

Uranüs Boğa’da (2018-26) yakın çevrenizde hareketliliğe işaret ediyor. Günlük iletişimler, kısa yolculuklar hayatınıza canlılık getiriyor. İletişim, eğitim ya da yakın çevre ile ilgili koşullar değişken görünüyor.

Yakın çevrenizdeki bazı insanlardan uzaklaşıyor, farklı, ilham verici ve özgür ruhlu insanlarla bir araya geliyorsunuz. Bu kişiler sizinle aynı çevrede oturan, çalışan ya da her gün bir şekilde bir araya geldiğiniz insanlar.

Düşünce biçimi ve iletişiminiz değişiyor. Fikirlerinizi daha açık, özgür ve özgün bir şekilde ifade ediyorsunuz. Eğer normalde düşündüğünüzü açıkça söylemiyorsanız bu geride kalıyor, sözünü sakınmayan, hakkını savunan, sesini çıkaran birine dönüşüyorsunuz.

Teknolojiyi daha fazla kullanabilir, sosyal medya ve internetle haşır neşir olabilirsiniz. Kardeş, komşu ve yakın akrabalarla ilgili beklenmedik gelişmeler, ayrılık ve kopukluklar yaşanabilir.

Bu dönemde hayatınızda yazmak, öğrenmek, öğretmek, medya ya da yayıncılık ön planda olacak. Farklı konularla ilgilenecek, eğitim alacak ya da araştırma yapacaksınız.

error: Content is protected !!