Venüs İkizler Burcunda (3 Nisan – 7 Ağustos 2020)

2020’nin ilginçliklerinden (!) bir tanesi de Venüs’ün İkizler burcundaki sıradışı uzun hareketi. İkizler akciğerleri de sembolize ediyor. Ancak şimdi bunun sağlığa değil ilişkilere (ve paraya) yansımalarından bahsedeceğim.

Venüs, sevgi ve güzellik Tanrıçası olarak bilinse de parasal konuları da etkiliyor, ilişkilerimizi, zevklerimizi ve değerlerimizi de (nelerden keyif alıyoruz, hayatta neye değer veriyoruz) gösteriyor.

Venüs 3 Nisan’da İkizler burcuna geçti ve 7 Ağustos’a dek burada.

-Venüs normalde bir burcu yaklaşık 25 günde geçiyor ancak geri hareketi nedeniyle (13 Mayıs – 25 Haziran) 2020 yılında 4 ay İkizler’de olacak.-

Venüs İkizler’de iken sosyallik, flört, iletişim öne çıkacak. Her ne kadar evlere kapanmış olsak da online olarak bir araya geleceğiz ve iletişim halinde olmaktan keyif alacağız. Konuşmak, okumak, yazmak ve öğrenmekten mutlu olacağız, bilgi alışverişi ve mizah artacak.

Venüs İkizler’de duygusal değil zihinsel, zihinsel faaliyetlerden keyif alıyor, zekadan etkileniyor. Venüs için burada havai ve değişken de diyebiliriz.

Bu sene Jüpiter Oğlak burcunda hareket ediyor ve Oğlak’ta zayıf. Venüs de 13 Mayıs -25 Haziran arasında geri gidecek ve güçsüz. Jüpiter zenginlik, Venüs para demek (diğer anlamlarının yanı sıra), Jüpiter iyimser olmak, Venüs huzurlu, mutlu olmak anlamına geliyor. Bu dönemde hayattan keyif almak ve umutlu olmak zor, tahammülümüz, toleransımız azalacak, finansal kaygılar öne çıkacak.

Venüs’ün güçsüz ya da zararlı olduğu konumlar ilişkilere önem vermemeyi, manipülatif ya da bencil olmayı gösterir. Dinlenmek, keyif almak, şükretmek zordur.

Venüs yaklaşık 19 ayda bir geri gider. Geri giderken Güneş’le birleşir ve her 19 ayda bir yeni bir Venüs döngüsü başlar. İlişkilerde geçmişten gelen konular gündeme gelir, bazen de ilişkiler sarpa sarar.

Var olan, süregelen fakat görmezden geldiğimiz ya da büyütmediğimiz problemler su yüzüne çıkabilir, büyüyebilir. İkili ilişkiler, arkadaşlıklar, dostluklar test edilir. Bazı ilişkiler, arkadaşlıklar kötüye gidebilir, değer verdiğimiz şeyler değişebilir ve kendimize rağmen sürdürdüğümüz ilişkiler bitebilir.

Venüs’ün geri hareketi ilişkiler açısından romantik ya da sinir bozucu olabilir, eski aşklar, ilişkiler gündeme gelir. Eski sevgilinizle tekrar bir araya gelebilir ya da eski eşiniz ve yeni sevgilisiyle hiç ummadığınız bir yerde karşılaşabilirsiniz. Değersizlik duygusu, ilişkilerle ilgili yaralar su yüzüne çıkar.

Bu dönem, tutulma mevsimine de denk geliyor (5 Haziran, 21 Haziran, 5 Temmuz) ve 18 Haziran-12 Temmuz arasında Merkür de (Yengeç’te) geri gidiyor.

Gelişmeler hızlanabilir ve hem iş hem de özel hayatımızda dönüm noktaları yaşanabilir.

Venüs 22 derece İkizler’de geri gitmeye başlayacak ve 5 derece İkizler’de düzelecek. Eğer doğum haritanızda İkizler burcunun 5-22 derecesi arasında Güneş, Ay ya da Venüs varsa bu sizin için duygusal iyileşme ve kendi değerini fark etme dönemi. Sevgi, aşk ve özdeğer konuları öne çıkıyor.

Venüs’ün geri hareketi takip edildiğinde 8 yılda oluşan 5 geri hareket zodyakta yıldız şeklini oluşturur. 2012 yılında başlayan 8 yıllık Venüs döngüsü bu yıl sona eriyor. 2012’de başlayan döngü ilişkilerde yeni temaları ve sorunları gündeme getirdi. 8 yıldır bunlarla uğraştık ve artık bunlar geride kaldı. 3 Haziran 2020’de yeni bir döngü başlıyor.

Venüs İkizler’de sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

Yükselen Koç

Kendinizi nasıl ifade ediyorsunuz ve karşınızdakileri ne kadar iyi dinliyorsunuz? 2020’de Venüs yıldız haritanızda sözel ifade ve iletişimle ilgili 3. Evde 4 ay kalacak ve bunları gözden geçireceksiniz. Venüs 3 Nisan’da İkizler burcuna geçiyor ve 7 Ağustos’a dek burada.

Venüs 13 Mayıs-25 Haziran arasında geri gidecek. Bu dönemde ilişkilerde problem yaşanabilir, iletişime özen göstermek gerek. Özellikle kardeşler, yakın çevrenizdeki insanlar ve komşularla ilişkilere dikkat edin. Eski aşklar aklınıza gelebilir, eski sevgiliniz geri dönebilir ya da eski eşinizle karşılaşabilirsiniz.

3 Nisan-7 Ağustos arasında yakın çevrenizden biriyle romantik bir ilişki söz konusu olabilir fakat Venüs geri harekette iken (13 Mayıs-25 Haziran) beklenmedik sorunlar çıkabilir ve ilişki umduğunuz gibi gitmeyebilir.

Venüs İkizler’de iken hem sosyal hem de ikili ilişkilerde iletişime önem vermek ve karşınızdakileri dikkatle dinlemek gerek.

Yükselen Boğa

Venüs 3 Nisan’da İkizler burcuna geçiyor, 13 Mayıs – 25 Haziran arasında geri gidecek ve 7 Ağustos’a dek İkizler’de olacak. Venüs normalde bir burcu yaklaşık 25 günde geçiyor, ancak geri hareketi nedeniyle 2020 yılında 4 ay İkizler burcunda.

Venüs Boğa burcunun yönetici gezegeni olduğundan Venüs’ün geri hareketi sizi diğer burçlardan daha çok etkiliyor. 13 Mayıs – 25 Haziran arasında kendinize dikkat edin, sağlığınıza özen gösterin.

Kendinizi iyi hissedeceğiniz aktivitelere zaman ayırın, sevdiğiniz müzikleri dinleyin, güzel yemekler yapın, sevdiklerinizle bir araya gelin ve hayattan keyif almaya çalışın. 13 Mayıs’a dek kendinizi şımartın, zira 13 Mayıs-25 Haziran arasında buna ihtiyacınız olacak.

Venüs geri harekete geçtiğinde terkedilme korkusu, mantıksız endişeler ve değersizlik duygusu ortaya çıkabilir. Bu nedenle partnerinizin üstüne düşebilir ve onu kendinizden uzaklaştırabilirsiniz. İnatçı ve yargılayıcı olmaktan kaçının, ilişkinizde huzur kalmayabilir.

Finansal durumunuza da dikkat etmeniz gerekiyor. Bütçe yapın, tutumlu olun ve harcamalarınıza dikkat edin, parayla ilgili gecikmeler olabilir.

Yükselen İkizler

2020 yılında Venüs, 3 Nisan-7 Ağustos arasında 4 ay boyunca İkizler burcunda, yıldız haritanızda kişilik, sağlık ve dış görünüşle ilgili 1. Evde olacak. Bu size cazibe, hoşluk ve çekicilik getirecek. Popülariteniz artıyor, görüştüğünüz kişiler etkinizde kalıyor.

Ancak Venüs 13 Mayıs – 25 Haziran arasında geri gidiyor, ilişkileri gözden geçirmeniz gerekiyor. Eğer başkalarının ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarınızın önüne koyuyor ve diğer insanları memnun etmeye odaklanıyorsanız, ilişkilerden geri çekilme ve içe dönme ihtiyacı duyabilirsiniz. Partnerinizden uzaklaşmak isteyebilir, tek başınıza bir şeyler yapmayı özleyebilirsiniz. İlişkilerde güvende hissetmekte zorlanıyorsunuz, geçmişten gelen sorunlar ortaya çıkıyor.

Bu dönemde biriyle birlikte olsanız da olmasanız da kendinize öncelik verin. İsteklerinize, ihtiyaçlarınıza ve mutluluğunuza özen gösterin.

13 Mayıs – 25 Haziran arasında eski sevgililer, aşklar gündeme gelebilir. Yeni bir ilişkiye başlamak pek iyi değil, beklenmedik sorunlar çıkabilir.

13 Mayıs – 25 Haziran arasında estetik müdahalelerden ve dış görünüşünüzle ilgili büyük değişiklikler yapmaktan kaçının. Parayla ilgili önemli kararlar almayın, duygusal harcamalar yapmayın.

Yükselen Yengeç

13 Mayıs – 25 Haziran arasında Venüs geri gidiyor ve sizi duygusal iyileşme yönünde destekliyor. Venüs İkizler burcunda, yıldız haritanızda sınırlar, bilinçaltı ve affetmekle ilgili 12. Evde olacak, uzun süredir devam eden bir sorunun kökenine inebilirsiniz.

Eğer geçmişten gelen bir kırgınlık, üstesinden gelemediğiniz bir ayrılık, kayıp ya da hayal kırıklığı varsa, bunu çözmek ve acının içinden geçmek gerekecek. Bir süre yas tutmak ve olumsuz duygulara izin vermek iyi olabilir.

Eğer uzun süreli bir birliktelik içindeyseniz, halının altına süpürdüğünüz ve yüzleşmekten kaçındığınız sorunlar su yüzüne çıkacak, terapi vb. bir destek almak ve partnerinizle birlikte bu problemleri çözmek gerekecek.

Eğer bir birlikteliğiniz yok ise, sorunları olan ve yardım edebileceğiniz kişiler ilginizi çekebilir ya da eski sevgililer, aşklar aklınıza gelebilir. Yeni bir ilişkiye başlamak pek iyi değil, umduğunuz gibi gitmeyebilir.

Yükselen Aslan

2020 yılında Venüs, 3 Nisan-7 Ağustos arasında 4 ay boyunca İkizler burcunda, yıldız haritanızda arkadaşlar ve sosyal çevreyi gösteren 11. Evde olacak. Venüs İkizler burcunda, sizi sosyal hayat ve grup çalışmalarıyla ilgili destekliyor.

Eğer yalnızsanız, sosyal çevrenizden biri dikkatinizi çekebilir ve yeni bir ilişki başlayabilir. Ya da bir arkadaşlık aşka dönüşebilir. Online çalışmalara katılabilir ve yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

Ancak Venüs 13 Mayıs – 25 Haziran arasında geri gidiyor, ilişkileri gözden geçirmeniz gerekiyor. Bu dönemde eski sevgililer, aşklar gündeme gelebilir.

Eğer uzun süreli bir birlikteliğiniz varsa, 13 Mayıs – 25 Haziran arasında partnerinizle gelecek planlarınız konusunda anlaşmakta zorlanabilirsiniz. Biriniz evlenmek isterken diğeri buna yanaşmıyor, biriniz çocuk sahibi olmak isterken diğeri başka bir şehre taşınmak istiyor olabilir. Belki de işle ilgili planlarınız birbiriyle çatışacak.

Venüs geri giderken, eski dostlar, arkadaşlarla bir araya gelebilir, keyifli zaman geçirebilir, eski günleri hatırlayabilirsiniz. Lise arkadaşları, üniversite gruplarıyla bir araya gelmeniz olası.

Bir arkadaşınızla aranız bozulabilir ya da uzun süredir görmediğiniz bir arkadaşınızla görüşebilirsiniz. Arkadaşlardan ve sosyal medyadan biraz uzaklaşmak isteyeceksiniz.

Yükselen Başak

2020 yılında Venüs, 3 Nisan-7 Ağustos arasında 4 ay boyunca İkizler burcunda, yıldız haritanızda iş ve kariyerle ilgili 10. Evde olacak.

İş hayatında dikkat çekecek, popüler olacak, iyi ilişkiler kuracaksınız. Üstleriniz sizi destekleyecek, toplumda ya da kariyerde bir şekilde ön plana çıkacaksınız. İşle bağlantılı olarak yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Diğer insanlar üzerinde iyi bir izlenim oluşturuyorsunuz. Eğer iş değiştirmek istiyorsanız, görüştüğünüz kişileri etkileyeceksiniz.

Ancak Venüs 13 Mayıs – 25 Haziran arasında geri gidiyor, ilişkileri gözden geçirmeniz gerekiyor. Bu dönemde eski aşklar gündeme gelebilir, eski sevgilinizle karşılaşabilirsiniz.

Venüs geri giderken eski iş arkadaşlarıyla görüşebilir ve bir araya gelebilirsiniz. Bu dönemde iş ortamında ilişkilere dikkat edin. Müşteriler, üstlerle iyi ilişkiler kurun, diplomatik olun. Eğer iş değiştirmek istiyorsanız, eski iş arkadaşları ya da yöneticilerinizle bağlantıya geçmek iyi fikir.

Yükselen Terazi

2020 yılında Venüs, 3 Nisan-7 Ağustos arasında 4 ay boyunca İkizler burcunda, yıldız haritanızda eğitim, seyahat, yurtdışı, hukuk, medya ve yayıncılığı gösteren 9. Evde olacak. Venüs İkizler burcunda, sizi inançlar ve ideallerle ilgili destekliyor.

Eğer yalnızsanız, yabancı bir ülkeden ya da farklı bir kültürden biri ilginizi çekebilir. Farklı şehirlerde yaşamak ya da yaş farkı söz konusu olabilir.

Eğer biriyle birlikteyseniz, partnerinizle yeni şeyler öğrenmekten ve felsefi konuşmalar yapmaktan keyif alacaksınız.

Ancak Venüs 13 Mayıs – 25 Haziran arasında geri gidiyor, ilişkileri gözden geçirmeniz gerekiyor. Bu dönemde yeni bir ilişkiye başlamak pek iyi değil, beklenmedik sorunlar çıkabilir.

Eğer uzun süreli bir birlikteliğiniz varsa, 13 Mayıs – 25 Haziran arasında partnerinizle daha açık konuşmak ve sorunları masaya yatırmak gerek. Geçmişten gelen konuları tartışabilir, kafanıza takılan şeyleri çözebilirsiniz.

Partnerinizle uzun vadeli hedeflerinizi gözden geçirmeniz ve farklı hayalleri, idealleri uzlaştırmanız gerekiyor.

Yükselen Akrep

2020 yılında Venüs, 3 Nisan-7 Ağustos arasında 4 ay boyunca İkizler burcunda, yıldız haritanızda borç-alacak, kredi, ortak para ve varlıkları gösteren 8. Evde olacak. Venüs İkizler burcunda, sizi yakın ilişkiler ve içsel değişimle ilgili destekliyor.

Eğer yalnızsanız, cinsel çekim ve tutkuya dayanan bir ilişkiye girebilirsiniz ancak Venüs geri giderken dikkatli olun işler sarpa sarabilir.

Venüs 13 Mayıs – 25 Haziran arasında geri gidiyor, bu dönemde yeni bir ilişkiye başlamak pek iyi değil, umduğunuz gibi gitmeyebilir.

Eğer biriyle birlikteyseniz, 13 Mayıs – 25 Haziran arasında değerlerinizin, ilişkilere ya da finansal konulara yaklaşımınızın farklı olması sorun yaratabilir. Biraz frene basmanız ve bu konuları konuşmanız gerek. Partnerinizle ya da ortağınızla paylaşmadığınız sırlar açığa çıkabilir ve kendinizi normalden daha hassas ve savunmasız hissedebilirsiniz. Ya siz ya da partneriniz, kendinizi açmak ve söylemekten korktuğunuz bazı konuları konuşmak isteyeceksiniz. Bu da partnerinizle yakınlaşmanıza ve ilişkinizin derinleşmesine sebep olacak.

Venüs geri giderken eski bir aşk canlanabilir, bir sebepten ayrılmış olduğunuz biriyle bir araya gelebilir, bir şans daha verebilirsiniz. Yine de 25 Haziran’da Venüs düzelene kadar net bir karara varmak zor. Eğer çok da güvenmediğiniz bir eski sevgili geri dönerse, uzak durun.

Venüs geri giderken sezgilerinize ve içgüdülerinize güvenmeniz zor olacak. Yanılabilirsiniz.

Yükselen Yay

2020 yılında Venüs, 3 Nisan-7 Ağustos arasında 4 ay boyunca İkizler burcunda, yıldız haritanızda ikili ilişkileri gösteren 7. Evde olacak. Venüs İkizler burcunda, sizi ilişkiler, evlilik ve ortaklıkla ilgili destekliyor.

Venüs yılın üçte birinde ilişkilerle ilgili sizi etkilerken ilişkide uyum yaratmaya, uzlaşmaya ve işbirliği yapmaya odaklanacaksınız. Diğer yandan Venüs 13 Mayıs – 25 Haziran arasında geri gidiyor, bu dönemde bu pek kolay olmayabilir.

Eski bir aşk canlanabilir, eğer yalnızsanız, eski sevgiliniz/eşinizle tekrar bir araya gelebilirsiniz.

Eğer biriyle birlikteyseniz, Venüs geri giderken bazı zorluklar çıkabilir, geçmişten gelen konular tekrar gündeme gelecek.

Eğer yalnızsanız, Venüs geri giderken yeni biriyle tanışabilirsiniz ancak bir süre sonra beklenmedik sorunlar çıkabilir ve ilişki umduğunuz gibi gitmeyebilir. Yaşananlar geçmişten gelen duygu ve güvensizliklerin su yüzüne çıkmasına sebep olacak.

Yükselen Oğlak

2020 yılında Venüs, 3 Nisan-7 Ağustos arasında 4 ay boyunca İkizler burcunda, yıldız haritanızda iş ortamı, iş arkadaşları ve sağlıkla ilgili 6. Evde olacak. Venüs İkizler burcunda, sizi hayatınızı organize etmekle ilgili destekliyor.

Venüs İkizler’de iken çalışmaktan keyif alacak, iş ortamında iyi ilişkiler kuracaksınız. Çalışma ortamınızı güzelleştirebilirsiniz, işleriniz yolunda gidecek. Sağlıklı yaşam konularına merak salabilir, bunları öğrenmekten ve kendinize iyi bakmaktan keyif alabilirsiniz.

Ancak Venüs 13 Mayıs-25 Haziran arasında geri gidiyor, bu dönemde iş ortamında ilişkilere özen gösterin, uzlaşmacı ve diplomatik davranın. Yorgunluk, huzursuzluk, dinlenme ihtiyacı ortaya çıkabilir. Venüs geri giderken sağlığınıza dikkat edin. Günlük işleriniz aksayabilir, gecikmeler yaşanabilir. Projeleri elden geçirmeniz ve bazı düzeltmeler yapmanız gerekebilir. Beraber çalıştığınız kişilerle fikir ayrılığına düşebilirsiniz. Sizin için çalışan bazı kişilerle yollarınızı ayırmaya karar verebilir, yeni eleman arayabilirsiniz.

Diğer yandan Venüs geri giderken eski iş arkadaşları ya da müşterilerle görüşmek ve tekrar birlikte çalışmak mümkün.

İlişkilerde verdiğiniz kadar alamadığınızı düşünebilir ya da her şeyi kendi başınıza halletmeye çalıştığınızı fark edebilirsiniz. Yükünüzü hafifletecek güvenilir kişiler bulmanız ve başkalarının size destek olmasına izin vermeniz gerek.

Yükselen Kova

2020 yılında Venüs, 3 Nisan-7 Ağustos arasında 4 ay boyunca İkizler burcunda, yıldız haritanızda aşk, çocuklar, hobiler, tatil ve eğlenceyi gösteren 5. Evde olacak. Venüs İkizler burcunda iken hayatın tadını çıkarın, hobilerinizle ilgilenin, sosyalleşmeye ve eğlenceye vakit ayırın. Çocuklarla güzel zaman geçirebilir, iyi anlaşabilirsiniz.

Venüs yılın üçte birinde aşkla ilgili 5. Evden geçerken genellikle sizi olumlu etkileyecek. Diğer yandan 13 Mayıs – 25 Haziran arasında geri gidiyor, bu dönemde işler biraz sarpa sarabilir.

Eski bir aşk canlanabilir, eğer yalnızsanız, eski sevgiliniz/eşinizle tekrar bir araya gelebilirsiniz.

Eğer biriyle birlikteyseniz, Venüs geri giderken hasıraltı ettiğiniz anlaşmazlıklar tekrar gündeme gelebilir ve bunlar üzerine konuşmanız gerekebilir.

Eğer yalnızsanız, Venüs geri giderken yeni biriyle tanışabilirsiniz ancak bir süre sonra beklenmedik sorunlar çıkabilir ve ilişki umduğunuz gibi gitmeyebilir. Yaşananlar geçmiş duygusal travmaların farkına varmanıza sebep olacak.

Yükselen Balık

2020 yılında Venüs, 3 Nisan-7 Ağustos arasında 4 ay boyunca İkizler burcunda, yıldız haritanızda ev, aile ve duyguları gösteren 4. Evde olacak. Venüs İkizler burcunda iken evinizi güzelleştirecek, dekorasyonla ilgilenecek, ailenizle birlikte olmaktan mutlu olacaksınız. Anne-babanızdan destek görebilir, geçmişi, çocukluğunuzu hatırlayabilirsiniz.

Venüs yılın üçte birinde iç dünyanızla ilgili 4. Evden geçerken genellikle sizi olumlu etkileyecek. Diğer yandan 13 Mayıs – 25 Haziran arasında geri gidiyor, bu dönemde çocukluk travmaları açığa çıkabilir. Anne-babanızla ilgili sorunlar olabilir, onlarla ilgilenmeniz gerekebilir. Ya da geçmiş kırgınlıklar su yüzüne çıkacak.

Eğer yalnızsanız, eski sevgiliniz/eşinizle tekrar bir araya gelebilirsiniz. Yeni biriyle tanışırsanız temkinli olun, bu kişi geçmiş duygusal travmaların farkına varmanıza sebep olabilir.

Eğer biriyle birlikteyseniz, Venüs geri giderken geçmişten gelen sorunlar gündeme gelecek ve bunları konuşmanız gerekecek.

error: Content is protected !!