Şubat’ta Gökyüzü

Şubat ayında 2 önemli gökyüzü hareketi var:

  • Merkür 3 Şubat’ta Balık’a geçiyor. 17 Şubat’ta geri gitmeye başlayacak. (3-17 Şubat gölge dönem) 10 Mart’a kadar geri gidiyor. Merkür Balık’ta hem zararlı konumda hem geri gidiyor, yanlış anlamalar, iletişim sorunları, haberleşme, ulaşım ve teknoloji ile ilgili aksaklıklara dikkat! Önemli kararlar almaktan kaçının, yanılmak olası.
  • Mars 16 Şubat’ta Oğlak’a geçiyor. 2020’de Oğlak burcunda sıradışı bir gezegen yoğunluğu var. Jüpiter, Satürn, Plüton ve Güney Ay Düğümü Oğlak’ta. 16 Şubat-30 Mart arasında Mars da ekleniyor. Mars Oğlak burcunda yücelir, bu dönemde son derece kararlı olabiliriz. Neyse ki Güneş 19 Şubat’ta Balık’a geçecek, Merkür ve Güneş Balık’ta Oğlak burcundaki gezegenlerle uyumlu açılar yapacak ve ortamı yumuşatacak, zira Mars, Satürn ve Plüton Oğlak’ta oldukça merhametsiz görünüyor. En iyi ihtimalle hayatın gerçeklerini daha iyi anlayabilir, işe güce odaklanabiliriz. Merkür geri gidiyor, daha dikkatli ve derin düşünebilir, hayatta neyin önemli neyin önemsiz olduğunu ayırt edebilir, eşyaları, evrakları vb. elden geçirebilir ve hayatımızı sadeleştirebiliriz. Mars Oğlak’ta ilerlerken sırayla Güney Ay Düğümü, Jüpiter, Plüton ve Satürn ile birleşecek. Oğlak burcu yıldız haritamızda hangi evde yer alıyor ise o evle ilgili konularda değişimi tetikleyecek.

Şubat başında Kova’da ilerleyen Güneş, 19 Şubat’ta Balık’a geçiyor. (Güneş 20 Mart’a dek Balık’ta olacak.) Güneş 19 Şubat’tan sonra Uranüs, Mars ve Ay düğümleri ile uyumlu açı yapacak.

Şubat başında Kova’da ilerleyen Merkür ise 3 Şubat’ta Balık’a geçiyor. Merkür 17 Şubat’ta geri gitmeye başlayacak. (3-17 Şubat gölge dönem) 4 Mart’ta Kova’ya geçiyor, 10 Mart’a dek geri gidiyor. Merkür 10 Mart’ta düzelecek ve 16 Mart’ta tekrar Balık’a geçecek. (10-29 Mart gölge dönem) Merkür bu ay, Uranüs, Ay düğümleri ve Mars ile uyumlu açı yapacak.

Şubat’ın ilk haftasında Balık’ta olan Venüs, 7 Şubat’ta Koç’a geçiyor. (Venüs 5 Mart’a dek Koç’ta olacak.) Venüs 1-4 Şubat arasında Plüton ve Satürn ile uyumlu açı yapıyor. 9-10 Şubat’ta ise Kiron’la birleşiyor. Venüs 23-24 Şubat arasında Jüpiter, 28-29 Şubat arasında Plüton ile kare açıda.

Şubat’ın ilk 2 haftasında Yay’da olan Mars ise 16 Şubat’ta Oğlak’a geçiyor. (Mars 30 Mart’a dek Oğlak’ta olacak.) Mars 20-22 Şubat’ta Uranüs’le üçgen, Kiron’la kare açıda olacak. 25-26 Şubat’ta ise Güney Ay Düğümü ile birleşiyor.

Şubat’ın 2. yarısında Oğlak’taki Jüpiter, Balık’taki Neptün’le uyumlu açıda olacak.

Şubat’ta Merkür dışında tüm gezegenler ileri harekette.

9 Şubat’ta saat 10:30 civarında 20 derece Aslan burcunda Dolunay var. Dolunay Mars ile üçgen açıda. Dolunay haritasında Venüs Kiron’la birleşiyor. İkili ilişkilerde hassas bir zaman olabilir.

23 Şubat’ta saat 18:30 civarında 4 derece Balık burcunda Yeni Ay var. Yeni Ay geri giden Merkür ile birleşiyor, Oğlak’taki Mars, Boğa’daki Uranüs ve Ay Düğümleri ile iyi açıda. Şubat’ın ikinci yarısında (ve Mart’ta) gökyüzünde Oğlak vurgusu var. İş ve görev odaklıyız ancak bu konulara yaklaşımımız değişiyor, bazı kalıpları geride bırakıyoruz. Yeni ay olaylara daha yukarıdan bakacağımızı gösteriyor, büyük resmi görebiliriz ve düşüncelerimiz değişebilir.

Şubat ayı gökyüzü hareketleri sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

error: Content is protected !!