2020’de Neler Olacak?

2019, Satürn ve Plüton birbirine yaklaşırken tutulmalar da Yengeç/Oğlak aksına geçince oldukça zorlayıcı bir yıl oldu. 2020’de gökyüzünde Oğlak vurgusu devam ediyor, bir de Venüs gerilemesi ve Mars gerilemesi üzerine ekleniyor. Özelikle yılın 2. yarısı riskli, zira Mars 6 ay kadar Koç burcunda kalacak ve Oğlak’taki Satürn ve Plüton ile ters açı yapacak.

Çok sağlam hiç yıkılmaz gördüğümüz bazı yapılar, kurumlar, liderler 2020’de yıkılacak.

Ağır, kasvetli, eskinin çözüldüğü, yeninin henüz ortaya çıkmadığı, ciddi, iş odaklı bir yıl 2020.

Ocakta Satürn-Plüton kavuşumu, sonun başlangıcı, yıl içinde 3 kez Jüpiter-Plüton kavuşumu, büyük dönüşüm, yıl sonunda Jüpiter-Satürn kavuşumu var, yeni bir dönem başlıyor.

2012-16 yılları arasında Uranüs-Plüton karesi hayatımızı değiştirdi, 2019-20 de aynı şekilde hayatımızı değiştirecek.

Bu sene bir hayli üretken bir yıl olacağa benziyor. 2 Aralık 2019’da büyüme ve genişlemeyi gösteren Jüpiter Oğlak’a geçiyor ve halihazırda Oğlak’ta olan ciddi Satürn ile derinlik, güç ve dönüşüm gezegeni Plüton’a katılıyor. Statü, başarı ve saygınlığa önem veren Oğlak, Zodyak’ın en hırslı burçlarından biri. Bu yıl elle tutulur, somut başarılar elde etmek, ayaklarımızı yere sağlam basmak ve hedeflerimizi gerçekleştirmek için mükemmel görünüyor.

Diğer yandan geçmişten gelen alışkanlıklara ve sorunlara dikkat edin, zira Güney Ay Düğümü de 5 Mayıs 2020’ye dek Oğlak’ta olacak. Güney ay düğümü karma, bizi geçmişe çeken ve gelişimimize engel olan koşullarla ilgili. 2018 Kasım’dan beri Oğlak’ta olan Güney ay düğümü devletlerin, ekonomik sistemin, büyük kurumların ve hiyerarşik yapıların zamanın gerisinde kaldığını ve günün ihtiyaçlarını karşılayamadığını gösteriyor.

12 Ocak 2020’de Satürn ve Plüton Oğlak’ta birleşecek, 33-38 yılda bir gerçekleşen bu kavuşum bazı devlet, lider ve kurumların çöküşüne işaret ediyor. Geçmişte Satürn-Plüton açıları yıkımlara, savaşlara da denk gelmiş.

Nisan, Haziran ve Kasım 2020’de ise Jüpiter, yine Oğlak’ta Plüton ile birleşecek ve gücü kötüye kullanan, yozlaşan bazı kişi ya da kurumlarla ilgili gerçekler ve perde arkasında yaşananlar ortaya çıkacak.

Ocak, Haziran ve Temmuz aylarında Yengeç/Oğlak aksında 3 de tutulma yaşayacağız. Bu tutulmalar 2018 Temmuz’da başlayan tutulma serisinin devamı niteliğinde.

Oğlak iş, kariyer, otorite figürleri, kurallar ve babayı sembolize ederken, Yengeç ev, aile, duygusal bağlar ve anneyi gösterir. 5 Mayıs 2020’ye dek Kuzey ay düğümü Yengeç’te, ne kadar zıt olsa da Oğlak temaları ile aynı dönemde Yengeç temaları da yükseliyor ve ikisi arasında denge kurmamız gerekiyor. Bunu kendi içimizde ve hayatımızda eril-dişi enerji dengesini kurmak ve korumak olarak da düşünebiliriz. Duygulara önem vermeli ve yakın ilişkilere özen göstermeliyiz.

22 Mart-2 Temmuz arasında Satürn, 1991-94’ten beri ilk defa, ilerleme ve teknolojiyle ilgili Kova burcuna geçiyor. Bu dönemde 2021 ve 22 yıllarında yaşayacağımız konular karşımıza gelebilir, kısa bir fragman izleyebiliriz. (Satürn 2021-22’de Kova’da olacak.) Teknolojik çalışmalar artabilir ve teknoloji hayatımızda daha fazla yer kaplamaya başlayabilir. Kova aynı zamanda toplumsal konuları, kolektif çabaları ve insana, bireye değer veren yaklaşımları gösterir.

Oğlak burcundaki gezegenler 2020’de materyalist kaygıları, hırsları çoğaltırken, herkes kendi çıkarı peşinde şartları zorlayabilir. Yıl sonunda ise hem Satürn hem de Jüpiter Kova’ya geçecek ve toplumsal çıkarlar ve grup bilinci öne çıkacak. Satürn 17 Aralık 2020’den 7 Mart 2023’e dek Kova’da olacak. Jüpiter ise 2 gün sonra 19 Aralık 2020’de Kova’ya geçiyor ve 2021 sonuna dek Kova’da.

21 Aralık 2020’de Satürn yılın 2. önemli kavuşumunu yapacak ve Jüpiter’le birleşecek. Bu kavuşum 0°29’ Kova’da olacak. 20 yılda bir gerçekleşen Jüpiter-Satürn kavuşumu 1802’den beri toprak burçlarında gerçekleşiyor. Ve kapitalizmin gelişimini, metalaşmayı, maddi genişleme ve büyümeyi gösteriyor. Son 2 yüzyıldır ekonomik değer yaratmak ve zenginleşmek önem kazandı ve dünyada daha önce hiç olmayan bir bolluk ortaya çıktı. Diğer yandan artık öyle bir noktaya geldik ki küresel ısınma sonucu iklim değişiyor, okyanuslar plastikle doldu ve insanlar ne kadar çok şeye sahip olsalar da mutlu değiller.

Önümüzdeki 150 yıl boyunca Jüpiter ve Satürn kavuşumu hava burçlarında Kova, İkizler ve Terazi’de gerçekleşecek. Yani trend değişiyor. Bilgi, teknoloji, iletişim ve eğitim öne çıkıyor. Zihinsel gelişim, teknolojik gelişim söz konusu olacak.

5 Mayıs’ta Ay düğümleri Yengeç/Oğlak aksından çıkıyor ve İkizler/Yay aksına geçiyor. Ay düğümleri 18 Ocak 2022’ye dek burada olacak ve bu süre zarfında tutulmalar da İkizler/Yay burçlarında gerçekleşecek. İkizler/Yay aksı iletişim, yayıncılık ve medyayı gösteriyor. Etik değerler, gazetecilik, uluslararası ilişkiler ve ticaretle ilgili değişimler var.

2020’de hem Venüs hem de Mars geri gidiyor. İlişkileri gözden geçirmek gerekiyor. Venüs 3 Nisan-7 Ağustos arasında İkizler’de olacak ve sosyallik, flört, iletişim öne çıkacak. 13 Mayıs-25 Haziran arasında ise geri gidecek. Venüs geri giderken eski sevgililer geri dönebilir. Eğer eski bir aşk canlanırsa, temkinli bir iyimserlikle yaklaşmakta fayda var. Çiftler geçmişten gelen bir sorunu masaya yatırabilir. Eğer yeni biriyle tanışırsanız dikkatli olun, beklenmedik sorunlar çıkabilir ve ilişki umduğunuz gibi gitmeyebilir.

Mars ise yılın 2. yarısında (28 Haziran 2020-7 Ocak 2021) kendi burcu Koç’ta olacak. Mars Koç’ta oldukça güçlüdür, savaşçı ve mücadeleci bir o kadarda tepkisel, bireysel ve aceleci yönlerimiz öne çıkıyor. Mars 10 Eylül-14 Kasım arasında geri gidiyor. Bu dönemde projeler aksayabilir, gecikmeler olabilir, tartışmalar, kazalar gündeme gelebilir.

2020 numerolojide 4 senesine denk geliyor. 4 sayısı da -Oğlak burcu gibi- sabırlı, disiplinli bir şekilde çalışmak demek. Üretken, ciddi, iş odaklı bir yıl var önümüzde. Hepimize kolay gelsin…

error: Content is protected !!