Jüpiter Oğlak Burcunda Sizi Nasıl Etkiliyor?

Jüpiter, 2 Aralık 2019 – 19 Aralık 2020 tarihleri arasında Oğlak burcunda.

9 Kasım 2018’den beri Yay’da olan Jüpiter, 2 Aralık 2019’da Oğlak burcuna geçiyor ve 19 Aralık 2020’ye dek Oğlak’ta olacak.

Karmik Satürn, Plüton ve Güney Ay Düğümü bir süredir zaten Oğlak’ta ilerliyor ve şimdi Jüpiter de bunlara katılıyor.

Oğlak otorite figürlerini, yaşlıları, devletleri, liderleri, büyük kurumları ve sistemleri gösterir. Statü, prestij ve başarıya önem veren azimli, dürüst, hedef odaklı, tedbirli, ciddi, kontrollü ve dayanıklı bir burç.

Jüpiter ise genişleme ve büyümeyi sembolize ediyor, gelişimi ve fırsatları gösteriyor. Jüpiter Oğlak’ta iken hedeflerimize ulaşmak için disiplinli, kararlı bir yaklaşım geliştirmeli ve adım adım ilerlemeliyiz. Rekabet artabilir. Diğer yandan çalışmaktan, hedefe odaklanmaktan keyif alabilir ve zorlukları aşabiliriz. Maddi başarı ve finansal iyileşme söz konusu olabilir. İş, görev, başarı odaklı kişiler için güzel bir zaman.

Ne istediğimize, bizim için neyin önemli olduğuna karar verip, bu yönde harekete geçmek, eğitim almak, yeteneklerimizi geliştirmek iyi fikir.

Hayata bakış açımız ve değerlerimiz ise daha geleneksel ve muhafazakar olacak.

Karamsarlık, hüzün, melankoli ve yalnızlığa eğilim artabilir.

Jüpiter Oğlak’ta iken neler olacak?

Jüpiter bir burcu 12 yılda bir ziyaret ediyor. 3 Ocak 1996-21 Ocak 1997 ve 18 Aralık 2007-5 Ocak 2009 arasında da Oğlak’taydı. Jüpiter’in daha önceki Oğlak geçişlerinde olanları hatırlayabilirseniz, bu yıla dair bir fikir oluşturabilirsiniz. O dönemde hayatınızda neler iyiye gitti, bakış açınızı genişletti, hangi konuda, hayatınızın hangi alanında daha çok şey öğrendiniz, fırsatlarla karşılaştınız?

Jüpiter Oğlak’ta sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

Yükselen Koç

Jüpiter 2 Aralık 2019’da yıldız haritanızda iş hayatı, kariyer ve toplumdaki rolünüzle ilgili 10. Eve geçiyor ve kariyer açısından en şanslı yıllarınızdan biri başlıyor.

Uzun zamandır süregelen çabalarınızın sonuçlarını almaya başlıyor, işinizde istediğiniz noktaya geliyorsunuz. Karşınıza güzel fırsatlar çıkıyor. Terfi edebilir ya da üstlerinizin dikkatini çekebilirsiniz. Buna bağlı olarak sorumluluklarınız artabilir ve çok çalışmanız gerekebilir. Jüpiter burada evliliğe de işaret edebilir. (Özellikle kadınlar için)

İster başka bir yerde ister kendiniz için çalışın bu sene amaçlara odaklanacak, sağlam adımlar atmak ve planlı gitmek isteyeceksiniz. Sizden tecrübeli, yaşça büyük kişilerden çok şey öğrenebilir, otoriteye saygı duyabilir, başarı ve saygınlık elde etmek için çok çalışabilirsiniz. 2020’de her zamankinden daha azimli olacaksınız. Ancak etik değerlere ve kurallara uymaya dikkat edin, başarı hırsı sizi yoldan çıkarmasın. İş dolayısıyla seyahat etmeniz veya taşınmanız da mümkün.

Eğer mevcut işinizde öğrenecek, yapacak şey kalmadığını düşünüyorsanız, ya da işiniz size artık heyecan vermiyorsa dramatik değişiklikler yapabilir, tamamen farklı bir alana geçebilirsiniz. 10. Ev uzun vadeli hedeflerle ilgili, “Hayatta ne yapmak istiyorum, hayat amacım ne?” gibi sorular kafanızı meşgul edebilir. Deneyimli kişilerden destek, koçluk alabilirsiniz. Eğer zaten alanında başarılı ve tecrübeli biriyseniz, daha fazla toplum önüne çıkmanız ve tanınmanız mümkün.

Jüpiter en son 18 Aralık 2007-5 Ocak 2009 arasında Oğlak’taydı. Bu tarihlerde yaşadıklarınızı gözden geçirin, 2020 yılında aynı temalarla karşılaşabilirsiniz.

Yükselen Boğa

Jüpiter 2 Aralık 2019’da yıldız haritanızda eğitim, seyahat ve yurtdışı ile ilgili 9. Eve geçiyor. Bu önemli bir transit, zira Satürn ve Plüton da burada ilerliyor. Satürn 2018-20, Plüton ise 2008-23 arasında Oğlak burcunda 9. Evinizde. Son yıllarda hayata bakış açınızı değiştiren birçok olayla karşılaştınız. Görüşlerinizin derinden değiştiği bir süreçten geçiyorsunuz. 2020 yılı bu sürecin tepe noktasını işaret ediyor. Hayat felsefeniz, inançlarınız ve idealleriniz yerli yerine oturuyor. Uzun süredir hiç bu kadar kendinizden emin olmamıştınız. Fikirlerinizi gözden geçirdiniz, hatalı ya da eksik noktaları düzeltiniz ve 2020 yılında dünyayı olduğunuz gibi değil, olduğu gibi görmeye başlayacaksınız. Bu da daha doğru kararlar vermenize neden olacak.

Jüpiter en son 18 Aralık 2007-5 Ocak 2009 arasında Oğlak’taydı. Bu tarihlerde yaşadıklarınızı gözden geçirin, 2020’de aynı temalarla karşılaşabilirsiniz.

Bu fikirlerinizi ifade etmek, düşüncelerinizi yaymak ve öğretmek için mükemmel. Girişimcilik ve kendi işini kurmak isteyenler için de güzel, harekete geçebilir, risk alabilirsiniz. Üniversiteye dönmek, yüksek lisans ve doktora yapmak için de uygun. 2020 yılında akademik alanda başarılı sonuçlar elde edebilir ya da kendinizi geliştirebileceğiniz eğitimlere katılabilirsiniz.

Sizden farklı kültüre, geçmişe, altyapıya sahip insanlarla bir araya gelecek, belki de yabancı bir dil öğrenmeye başlayacaksınız. Yurtdışına seyahat edebilir, iş ya da özel hayatınız dolayısıyla yabancılarla temas kurabilirsiniz.

Felsefe ya da dinle ilgilenmeniz olası. Davalar lehinize sonuçlanabilir, yasal problemler çözülebilir. Hayata bakış açınız genişliyor, önyargılardan kurtuluyorsunuz. Bildiğinizden çok başka hayatların var olduğunu görüyor ve hayatın akışına güven duyuyorsunuz.

Yükselen İkizler

Jüpiter 2 Aralık 2019’da yıldız haritanızda yakın ilişkiler, finansal ortaklıklar ve yatırımlarla ile ilgili 8. Eve geçiyor. Bu ya hep ya hiç diye düşüneceğiniz ve hiçbir şeyi yarım bırakmak istemeyeceğiniz bir dönemi gösteriyor. 7. Ev evlilik ise 8. Ev balayı sonrası, bir insanla maddi manevi yakınlaşmak ve hayatınızı birleştirmek demek.

Hem iş hem de özel hayatınızda 2019’da başlayan ilişkiler, ortaklıklar ciddileşiyor. Kendinize ve duygularınıza odaklanacak, yüzeysel ilişkilerden uzaklaşmak isteyeceksiniz.

2019’da kurduğunuz ilişkiler derinleşecek ve maddi-manevi kaynaklarınızı birleştirmek söz konusu olacak. Partnerinizle birlikte yaşamaya, evlenmeye, çocuk sahibi olmaya, ev almaya ya da ortak iş yapmaya karar verebilirsiniz. Yakın ve derin ilişkilerle ilgili, ruhsal iyileşme ve kişisel dönüşüm potansiyeli getiren olumlu koşullar var. Anlayışınız yükseliyor ve ilişkiniz derinleşiyor. Korkularla yüzleşiyor, ruhsal olarak iyileşiyor, yenileniyorsunuz. Yakınlarınız dolayısıyla finansal koşullarınız iyileşebilir. Eş ya da ortağınızın geliri artabilir.

2020 yatırım fırsatlarını değerlendirmek için de iyi bir yıl. Finansal ortaklıklar, yatırımlar, borç, kredi, vergi, sigorta ve miras konularıyla ilgili şansınız açık. Ortaklıklardan finansal kazanç sağlayabilir, istediğiniz koşullarda kredi ya da borç bulabilirsiniz. Bir yakınınızdan size miras kalması olasılığı da var.

2020 içsel dönüşüm için önemli bir yıl, yüzeysel ilişkilerden uzaklaşmak, yakın ilişkilere odaklanmak, psikoterapi ya da ruhsal çalışmalarla ilgilenmek ve iç dünyanızda olan bitene dikkat etmek yenilenmenizi sağlayacak.

Jüpiter en son 18 Aralık 2007-5 Ocak 2009 arasında Oğlak’taydı. Bu tarihlerde yaşadıklarınızı gözden geçirin, 2020’de aynı temalarla karşılaşabilirsiniz.

Yükselen Yengeç

2 Aralık 2019’da iyimser Jüpiter bir süredir ikili ilişkiler ve ortaklıklarla ilgili 7. evinizde ilerleyen Satürn ve Plüton’a katılıyor ve buradaki ağır, kasvetli havayı dağıtıyor. Bu sene neyse ki son yıllarda ilişkilerde yaşadığınız sorunlar çözülecek ve dengeler yerli yerine oturacak.

2020 yılında sizi gerçekten anlayan ve tamamlayan, birlikte iyi bir ikili olacağınız kişilerle karşılaşacaksınız, dostluk, ortaklık ya da romantik bir ilişki gündeme gelecek.

Normalde tipiniz olmayan, farklı kişilerle bir araya gelebilirsiniz, kültür, yaş ya da yaşam tarzı olarak farklı bir insan size yeni ufuklar açabilir. Farklı şehirlerde hatta ülkelerde ilişki yürütmeniz mümkün.

Bir süredir birlikte olan çiftler bu yıl nişanlanmaya, beraber yaşamaya ya da evlenmeye karar verebilir.

Eğer ilişkinizde artık yaşanacak ve öğrenecek bir şey kalmadıysa, Jüpiter burada partnerinizle yollarınızı ayıracağınızı da gösterebilir ancak bu dostça olacak. Eğer ayrılık olursa, kısa zamanda çok daha uyumlu olabileceğiniz biriyle tanışacaksınız.

Jüpiter en son 18 Aralık 2007-5 Ocak 2009 arasında Oğlak’taydı. Bu tarihlerde yaşadıklarınızı gözden geçirin, 2020’de aynı temalarla karşılaşabilirsiniz.

Yükselen Aslan

Jüpiter 2 Aralık 2019’da yıldız haritanızda sağlık ve günlük işlerle ilgili 6. Eve geçiyor. Satürn ve Plüton da burada ilerliyor. (Plüton 2008’den, Satürn 2018’den beri 6. Evinizde.)

2020’de günlük hayatınız, rutinleriniz, günlük işleriniz ve sağlığınız tıkır tıkır işler bir duruma gelmeli. Bu dönemde uzun süredir iş hayatında yapmak istediğiniz değişimleri yapabilirsiniz. 2020’de iş hayatında yaşadığınız sorunlar çözülecek ve işler, projeler, iş ortamı ve ilişkiler yerli yerine oturacak.

2020’de sağlığınıza, çalışmalarınıza, gündelik işlerinize ve verimliliğe odaklanacak, birlikte çalıştığınız kişilerle iyi ilişkiler kuracak ve onlardan destek göreceksiniz. Geliriniz artabilir, karşınıza yeni iş fırsatları çıkabilir.

Sağlığınıza ya da fit olmaya öncelik verebilir, beslenme alışkanlıklarınızı değiştirebilir ve sağlıklı yaşam konularına merak salabilirsiniz. Yoga, pilates, fitness vb. başlamanız mümkün. Varsa sağlık problemleriniz düzelecek.

Jüpiter en son 18 Aralık 2007-5 Ocak 2009 arasında Oğlak’taydı. Bu tarihlerde yaşadıklarınızı gözden geçirin, önümüzdeki yıl aynı temalarla karşılaşabilirsiniz.

Yükselen Başak

Jüpiter 2 Aralık’ta ev, aile ve iç dünyanızla ilgili 4. Evden çıkıyor, kabuğunuza çekildiğiniz ve duygusal olarak iyileştiğiniz bir yıldan sonra kendinizi daha fazla ifade edip daha çok eğleneceğiniz, hayatın tadını çıkaracağınız bir dönem başlıyor. Jüpiter aşk, eğlence, hobi ve keyiflerle ilgili 5. Eve giriyor.

Aşk, romantizm, eğlence ve çocuklardan yana oldukça şanslısınız. Yaratıcılığınız ortaya çıkıyor, kendinizi daha açık ve özgürce ifade ediyorsunuz. Sosyal hayatınız canlanıyor, daha fazla dışarı çıkıyor, eğleniyorsunuz. Neşeli ve keyiflisiniz.

Çocuk sahibi olabilir ya da üzerinde çalıştığınız bir projeyi tamamlayabilirsiniz. Kendinizi güçlü bir şekilde ifade edip ortaya koyacağınız ve dikkat çekeceğiniz yaratıcı bir döneme giriyorsunuz. Eğer yalnızsanız, güçlü bir aşk, ciddi bir ilişki gündeme gelecek.

5. ev tiyatro, sahne, sanat ve oyunculuk ile de ilgili. Eğer bu alanlardan birinde çalışıyorsanız, 2020 sizin yılınız olabilir. Başarı, güç, hatta ün kapınızda… Yetenekleriniz ve çalışmalarınız beklemediğiniz bir ilgiyle karşılaşacak.

Jüpiter en son 18 Aralık 2007-5 Ocak 2009 arasında Oğlak’taydı. Bu tarihlerde yaşadıklarınızı gözden geçirin, önümüzdeki yıl aynı temalarla karşılaşabilirsiniz.

Yükselen Terazi

Jüpiter 2 Aralık’ta ev, aile ve iç dünyanızla ilgili 4. Eve giriyor ve size bunlarla ilgili mutluluk vaat ediyor. Bir süredir nereye ait olduğunuzu merak ediyor ve “yerleşme”ye çalışıyorsunuz. Geçtiğimiz yıllarda birkaç kere taşınmış, ev ya da şehir değiştirmiş olabilirsiniz. Muhtemelen hayatınızda ailevi sorumluluklar ve köklü değişimler var. 2020 yılında nihayet yerinizi, evinizi, yuvanızı buluyor ve kendinizi güvende hissedeceğiniz, kök salacağınız bir döneme giriyorsunuz.

Güzel fırsatlar karşınıza çıkabilir, istediğiniz gibi bir ev bulmak ya da satın almak söz konusu olabilir.

Jüpiter en son 18 Aralık 2007-5 Ocak 2009 arasında Oğlak’taydı. Bu tarihlerde yaşadıklarınızı gözden geçirin, önümüzdeki yıl aynı temalarla karşılaşabilirsiniz.

Yükselen Akrep

Jüpiter 2 Aralık’ta yakın çevre ve iletişimle ilgili 3. Eve giriyor. Satürn ve Plüton da bir süredir burada ilerliyor. Düşünceleriniz ve iletişim şekliniz değişiyor. Zaten bir süredir içten içe bu konular üzerinde çalışıyorsunuz. Şimdi artık kendinizi daha fazla ifade etme ve görüşlerinizi dile getirme zamanı.

Yakın çevrenizde öne çıkabilir, komşularla iyi ilişkiler kurabilirsiniz. Daha dışa dönüksünüz, diğer insanlarla birlikte olmak ve sohbet etmekten keyif alıyorsunuz. Sosyal çevreniz, görüştüğünüz ve birlikte vakit geçirdiğiniz insanlar değişiyor. Yeni insanlarla tanışıyor, onlar sayesinde yeni şeyler öğreniyorsunuz. Jüpiter öğrenmekle ilgili 3. Evden geçerken bilgiye aç olacaksınız. İlginizi çeken etkinliklere katılın, kurslara gidin, kitap okuyun, video seyredin, araştırma yapın ya da yabancı dil öğrenin. Eğer yazar, öğrenci ya da öğretmenseniz, bu transit sizi özellikle olumlu etkiliyor.

Yeni şeyler öğrenmek ya da öğretmek için güzel bir dönemdesiniz. Birçok konuya ilgili duyabilir, çeşitli kurs ve eğitimlere katılabilirsiniz. Kendinizi iyi ifade ediyorsunuz. Muhtemelen çok konuşuyor, okuyor veya yazıyorsunuz. Belki de sosyal medya ve internetle haşır neşir olacaksınız.

İşiniz dolayısıyla seyahat etmeniz gerekebilir, kısa süreli yolculuklar söz konusu olabilir. Uzun yürüyüşler yapabilir, bisiklete binebilir, kısa tatillere çıkabilirsiniz. Yakın çevrenize geziler hayatınızı güzelleştirecek. Varsa kardeşlerinizle aranızdaki problemler çözülecek, onlardan destek göreceksiniz. Kardeşinizin hayatında olumlu gelişmeler olabilir.

Jüpiter en son 18 Aralık 2007-5 Ocak 2009 arasında Oğlak’taydı. Bu tarihlerde yaşadıklarınızı gözden geçirin, önümüzdeki yıl aynı temalarla karşılaşabilirsiniz.

Yükselen Yay

Jüpiter 2 Aralık’ta para ile ilgili 2. Eve giriyor, eğlenceli bir yıldan sonra bazı şeyleri yerine oturtmanız ve gerçek dünyaya geri dönmeniz gerekiyor. Jüpiter risk almayı severken Oğlak sağlamcıdır, bu sene iyi hesaplanmış riskler size zenginlik getirebilir. 2019 Aralık ayı hayatınızda iş ve parayla ilgili bir dönüm noktasına işaret ediyor. 2020’de sizin için mükemmel yeni bir işe ya da pozisyona geçecek, iş kuracak ya da yeni gelir yolları bulacaksınız. Bu yıl maddi güvencenizi oluşturmak için bayağı yol kat edebilirsiniz. Güzel fırsatlar karşınıza çıkabilir, istediğiniz gibi bir iş bulmak ya da yeni bir iş kurmak söz konusu olabilir.

Jüpiter en son 18 Aralık 2007-5 Ocak 2009 arasında Oğlak’taydı. Bu tarihlerde yaşadıklarınızı gözden geçirin, önümüzdeki yıl aynı temalarla karşılaşabilirsiniz.

Yükselen Oğlak

Jüpiter 2 Aralık’ta yıldız haritanızda kişiliğinizi, dış görünüşünüzü, sağlığınızı ve başlangıçları gösteren 1. Eve giriyor, önümüzdeki yıla damganızı vurmaya hazır olun. 2020 size başarı, onur, saygınlık ve liderlik getiriyor. Öyle görünüyor ki sorumluluk almanıza ve yol göstermenize ihtiyaç olacak.

Kabuğunuza çekildiğiniz ve hayatınızdan çıkması gereken şeyleri geride bıraktığınız bir yıldan sonra yeni bir döneme giriyorsunuz. 2020’de şans sizden yana.

Jüpiter konfor alanından çıkmak, yeni şeylere başlamak yönünde sizi destekliyor. Birçok yönden hayatınız daha iyiye gidiyor ve olumlu gelişmelerle karşılaşıyorsunuz. Cömert ve iyimser, diğer insanları oldukları gibi kabul eden tavrınız ilişkilere olumlu yansıyor. Dış görünüşünüzü yeniliyor, iyi alışkanlıklar ediniyor, yeni tanıştığınız insanların dikkatini çekiyorsunuz. Yeni deneyimlere açık olarak kendinizi geliştiriyor, ufkunuzu genişletiyorsunuz. Geçmişte takıldığınız konuları geride bırakıyorsunuz. Kendinize güveniniz artıyor ve hayata olumlu bakıyorsunuz.

Bu sene uzun yıllardır süregelen dönüşüm tamamlanıyor ve küllerinizden yeniden doğuyorsunuz. 2008’den beri Oğlak’ta ilerleyen Plüton yavaş ve derin bir değişimi gösteriyor. 2018’de Satürn de Oğlak’a girdi ve bu süreci daha da belirgin bir hale getirdi. 2019’da Oğlak’ta 3 de tutulma yaşadınız. Geçtiğimiz 2 yıl oldukça zor olsa da 2019 Aralık’ta Jüpiter’in Oğlak’a geçmesiyle hayatınızda her şey yerli yerine oturuyor. Şimdi kendinizi çok daha iyi tanıyorsunuz ve çok daha güçlüsünüz. Size sorumluluk ve liderlik getiren yeni başlangıçlara hazır olun.

Jüpiter en son 18 Aralık 2007-5 Ocak 2009 arasında Oğlak’taydı. Bu tarihlerde yaşadıklarınızı gözden geçirin, önümüzdeki yıl aynı temalarla karşılaşabilirsiniz.

Yükselen Kova

Uzun bir araya hazır mısınız? Jüpiter 2 Aralık’ta yıldız haritanızda bilinçaltı, kapanışlar ve bitişleri gösteren 12. Eve giriyor, bütün yıl burada ilerleyen Satürn ve Plüton’a katılıyor. Öncelikle bu yılı atlattığınız için tebrikler, 2019 hayatınızda sadece bir defa yaşayacağınız oldukça zor bir yıl. Bu yıl arkadaşlarınızın desteği olsa da yılın büyük çoğunluğu kontrolünüz dışındaki gelişmeler, üzüntüler, belki kayıplar ve depresyona eğilimle geçti.

Bazı şeyleri geride bıraktınız, bilinçaltı korkularla yüzleştiniz ancak bu alanda halen biraz daha işiniz var gibi görünüyor. Neyse ki, Jüpiter işinizi kolaylaştıracak, 2020 yılı size duygusal ve ruhsal iyileşme getirecek. Hayatınızda sizi ne aşağıya çekiyor? Neyi bırakmanız, kimi affetmeniz gerekiyor? Bitirmeniz gereken ancak halen tutunduğunuz iş, ilişki, arkadaşlık ve alışkanlıklar neler?

Önümüzdeki yıl biraz içe dönmeniz, kendinizle hesaplaşmamış ve bitmemiş işlerle ilgilenmeniz gerekiyor. Zira, 19 Aralık 2020’de Jüpiter burcunuza geçecek, üstelik Satürn’le birlikte ve sizin için yeni bir dönem başlayacak. Şimdi hazırlık ve temizlik zamanı.

Jüpiter en son 18 Aralık 2007-5 Ocak 2009 arasında Oğlak’taydı. Bu tarihlerde yaşadıklarınızı gözden geçirin, önümüzdeki yıl aynı temalarla karşılaşabilirsiniz.

Yükselen Balık

2 Aralık 2019’da iyimser Jüpiter, yıldız haritanızda arkadaşlar ve grup çalışmalarıyla ilgili 11. Eve giriyor. Çok çalıştığınız yoğun bir yıldan sonra yeni insanlarla bir araya gelmek ve çevrenizi genişletmek önem kazanıyor. Bir süredir Satürn ve Plüton da burada ilerliyor ve sosyal çevreniz değişiyor, büyük ihtimal birçok kişi hayatınızdan çıktı ve yeni insanlar girdi, arkadaşlıklarda sınırları yeniden çizmeniz ve bazı kişilerden uzaklaşmanız gerekti. Jüpiter’in Oğlak’a geçmesiyle birlikte arkadaş listenizde son bir güncelleme yapmanız gerekecek. Artık pek de ortak noktanız kalmayan kişilerle görüşmekten vazgeçeceksiniz. Ancak yeni, farklı ve size farklı kapılar açabilecek kişiler de hayatınıza girecek. Gelecek planlarınız ve hedefleriniz netleşecek ve ne yöne gideceğiniz ortaya çıkacak.

Jüpiter en son 18 Aralık 2007-5 Ocak 2009 arasında Oğlak’taydı. Bu tarihlerde yaşadıklarınızı gözden geçirin, önümüzdeki yıl aynı temalarla karşılaşabilirsiniz.

error: Content is protected !!