Balık Burcunda Dolunay Sizi Nasıl Etkiliyor?

14 Eylül’de sabah 07:30 civarında 21 derece Balık burcunda Dolunay var. Dolunay Neptün’le kavuşumda, Mars ile karşıt, Jüpiter ile kare, Pluto ve Kuzey ay düğümü ile uyumlu açıda. Dolunay haritasında Mars, Neptün ile partil (aynı derecede) karşıt. Merkür ve Venüs 29 derece Başak’ta birleşiyor.

Dolunay büyük resmi görmemizi ve olanları daha iyi anlamamızı sağlayabilir. Rutinden sıkılmak, aşırı duygusallık ve gerçeklerden uzaklaşmak söz konusu olabilir. Şefkat, merhamet, empati ve hayal gücü artıyor ancak yanılabiliriz. Özverili davranmamızı gerektiren koşullar olabilir hayatımızda. Hayallere kapılmak, yanılmak, aldanmak ya da başkalarının bizi yanıltması mümkün. Bu dönemde gökyüzünde toprak vurgusu var, bu nedenle ayaklarımızı yere sağlam basabiliriz. Ancak yine de Dolunay biraz yüksekten uçmayı, hayalciliği gösteriyor. İlişkilerde yanılabiliriz, karşımızdakini olduğu gibi görmemiz zor gibi, idealize edebiliriz, fazla duygusal, hassas olabilir, çok etkilenebiliriz. Duygusal tepkiler vermemiz mümkün. Pratik, detaycı, düzenli, görev odaklı ve çalışkan olmak ile sezgileri, hayalleri ve duygusallığı dengelemek gerekiyor. Akışa bırakmak ve şartları zorlamaktan uzak durmak, şimdilik olanı olduğu gibi kabullenmek iyi olabilir.

Olumlu anlamda sezgisel bilgiye, ilhama açık, anlayışlı, özverili olabileceğimiz bir dönemdeyiz.

Eylül başından beri gökyüzünde yoğun bir toprak vurgusu ve özellikle Başak-Oğlak burçlarında gezegen yoğunluğu var. Yani aşırı gerçekçi, somut/maddi konulara, işe, güce odaklı bir atmosfer var. Dolunay bu durumu biraz hafifletebilir, bize iyi gelebilir. Biraz ara verip dinlenebilir, bazı şeyleri akışa bırakmak ve hayata güvenmek gerektiğini anlayabiliriz. Eylül’ün başından beri çok çalıştık. Birkaç gün dinlenmek iyi olabilir. Yaratıcı çalışmalar, sanat, sinema, müzik, edebiyatla ilgilenebiliriz.

Dolunay sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

Yükselen Koç

14 Eylül’de Balık burcunda Dolunay var. Son bir aydır oldukça yoğun çalışıyorsunuz. Dolunay dinlenmek, kısa bir tatile çıkmak ve kafa dinlemek için iyi bir zamanı gösteriyor. İşten güçten uzaklaşıp biraz kendinize vakit ayırın. Başkalarına yardım etmekten ya da hayallere dalmaktan keyif alabilirsiniz.

14-28 Eylül arasında Jüpiter, Neptün ile kare açıda olacak. Bu karenin ilkini Ocak ayında yaşadık, sonuncusu ise Eylül’de. Haziran-Eylül arasında etkili. Neptün hayallerle ilgili 12. Evinizde ilerliyor. Fazlasıyla iyimser olabilir ve riskli adımlar atabilirsiniz. Hayalleriniz büyüyebilir, her şey size mümkün görünebilir. Dikkatli olmanız ve tedbiri elden bırakmamanız gerekiyor. Zaten risk almaya eğilimli biriyseniz sınırlarınızı aşabilir, yapabileceğinizden daha fazlasına kalkışabilirsiniz. Detayları gözden kaçırabilir, gerçekçi olmaktan uzaklaşabilirsiniz. Dinlenmeye vakit ayırın, meditasyon yapın, ruhsal çalışmalara katılın, hayal edin, vizyon panoları yapın ve bakış açınızı genişletin. Ancak kime güvendiğinize dikkat edin. Jüpiter ve Neptün sert açıdayken kolaylıkla yanılabilir, kandırılabilirsiniz!

Yükselen Boğa

14 Eylül’de Balık burcunda Dolunay var. Dolunay bir arkadaşınızla ilgileneceğinizi, özverili davranacağınızı gösteriyor. Bu dönemde bir arkadaşınızın sorunları sizi etkileyebilir. Bu kişiyi idealize edebilir, gerçek yüzünü görmekte zorlanabilirsiniz. Ya da arkadaşlarınıza karşı hassas olabilir, onlar için hareket edebilirsiniz.

14-28 Eylül arasında Jüpiter -Neptün ile kare açıda olacak. Bu karenin ilkini Ocak ayında yaşadık, sonuncusu ise Eylül’de. Haziran-Eylül arasında etkili. Neptün arkadaş çevrenizi gösteren 11. Evde ilerliyor. Etrafınızdaki kişilere dikkat etmeniz gerekiyor. Çevrenizdeki insanlardan fazlaca etkilenebilir, onları olduğu gibi görmekte zorlanabilirsiniz. Bu kişiler sizi maddi olarak kayba uğratabilir. Arkadaşlarınıza borç verirken iyi düşünün. Olumlu açıdan bakarsak, sizi derinden anlayan duyarlı ve mistik insanlarla tanışabilir, dost olabilirsiniz. Sahte gurulara karşı da dikkatli olun. Kimse tüm cevaplara sahip değil ve her ne kadar hepimiz birbirimizden bir şeyler öğrensek de cevapları dışarıda değil içimizde aramalıyız.

Yükselen İkizler

14 Eylül’de Balık burcunda Dolunay var. Dolunay iş hayatında bir karar aşamasına geldiğinizi gösteriyor. İdealleriniz, hayalleriniz doğrultusunda harekete geçebilirsiniz. İş hayatında öne çıkacak, dikkat çekeceksiniz. Hem ev hem iş anlamında yoğun bir ay Eylül, fedakârlık yapmanız gerekebilir. Kendinize zaman ayırmakta zorlanabilirsiniz. Bu dönemde önünüze gelen tekliflere, işlere dikkat edin. Yanıltıcı olabilir, ayaklarınızı yere sağlam basın.

14-28 Eylül arasında Jüpiter -Neptün ile kare açıda olacak. Bu karenin ilkini Ocak ayında yaşadık, sonuncusu ise Eylül’de. Haziran-Eylül arasında etkili. Neptün, kariyer ve iş hayatını gösteren 10. Evde ilerliyor. Bu aylarda fazla iyimser olabilirsiniz, iş ya da özel hayatınızda karizmatik bir kişiden etkilenip bağlayıcı kararlar almaktan, işle ilgili büyük bir anlaşma yapmaktan ya da yeni başlayan bir ilişkide nikah kıymaktan falan J kaçının. Etkisinde kaldığınız kişi iyi niyetli ve güçlü biri olsa da, verdiği sözlerin arkasında duramayabilir. İşler ne kadar iyi gitse de, karşınızdakini tanımak için kendinize zaman verin, acele karar almayın. Jüpiter burada risk alma eğilimini gösteriyor, eğer bir iş ortaklığına girecekseniz, riskleri doğru hesapladığınızdan ve bilmeniz gereken her şeyi öğrendiğinizden emin olun.

Yükselen Yengeç

14 Eylül’de Balık burcunda Dolunay var. Dolunay hayata bakış açınızın yumuşayacağını gösteriyor. Spritüel bir konu, öğreti vb. ilginizi çekecek. Hayata başka bir açıdan bakacak ve daha ılımlı düşüneceksiniz. Bu dönemde ruhsal konular, yoga, meditasyon, felsefe ya da dine merak salabilirsiniz ancak düşünceleriniz etkiye açık, sahte gurulara, yalan yanlış öğretilere karşı dikkatli olun.

14-28 Eylül arasında Jüpiter -Neptün ile kare açıda olacak. Bu karenin ilkini Ocak ayında yaşadık, sonuncusu ise Eylül’de. Haziran-Eylül arasında etkili. Neptün yıldız haritanızda eğitim, seyahat ve yurtdışını gösteren 9. Evde ilerliyor. Heyecan verici yeni bir iş ya da proje karşınıza çıkabilir ve bu işe girmek, risk almak isteyebilirsiniz. Ancak detayları kaçırmanız ve konuyla ilgili olarak aşırı iyimser olmanız mümkün. Meselenin hukuki detayları ya da bilgi eksikliği yanlış bir yola girmenize sebep olabilir. Bu dönemde spritüel bir çalışma, guru ilginizi çekebilir ve bu kişiyi gözünüzde büyütebilirsiniz.

Yükselen Aslan

14 Eylül’de Balık burcunda Dolunay var. Dolunay maddi konularda fedakarlık yapabileceğinizi gösteriyor. Yakın ilişkilerde karşınızdaki kişiyle aranızdaki sınırlar kalkıyor ve duygusal olarak daha yakın hissediyorsunuz. Finansal konularda ise belirsizlik söz konusu. Bu dönemde finansal ortaklık ya da yatırım gibi şeylere girmeyin. Yanılmanız, yanıltılmanız olası. Psikoloji ya da metafizik konularla ilgilenebilirsiniz.

14-28 Eylül arasında Jüpiter -Neptün ile kare açıda olacak. Bu karenin ilkini Ocak ayında yaşadık, sonuncusu ise Eylül’de. Haziran-Eylül arasında etkili. Neptün yıldız haritanızda yakın ilişkiler ve yatırımları gösteren 8. Evde ilerliyor. Göz önünde olmaktan yorulabilir, mahremiyet arayabilirsiniz. Kendi özel hayatınıza ve iç dünyanıza dönebilirsiniz. Çekici ancak size uygun olmayan birine ilgi duymanız da mümkün. Aşkta yanılmak söz konusu olabilir, yoğun duygulara kapılabilir, ilişki içerisinde kendinizi kaybedebilirsiniz.

Yükselen Başak

14 Eylül’de Balık burcunda Dolunay var. Dolunay ikili ilişkilerde etkiye açık, hassas ve duygusal olduğunuzu gösteriyor. İkili ilişkilerde kafanız karışabilir bu dönemde. Karşınızdakini anlamakta, çözmekte zorlanıyorsunuz. Karşınızdaki kişiyi gözünüzde büyütebilir, yanılabilirsiniz. Ayrılık vb. durumlar kendinizden kuşkuya düşmenize neden olabilir.

14-28 Eylül arasında Jüpiter -Neptün ile kare açıda olacak. Bu karenin ilkini Ocak ayında yaşadık, sonuncusu ise Eylül’de. Haziran-Eylül arasında etkili. Neptün yıldız haritanızda ikili ilişkileri, yakın dostlukları ve iş ortaklıklarını gösteren 7. Evde ilerliyor. Bu aylarda kafanızda partnerinizle ilgili soru işaretleri oluşabilir ya da karşınızdaki kişiyi gözünüzde büyütebilir ve olduğu gibi göremeyebilirsiniz. Önemli kararlar almaktan kaçının. Evlilik, nişan, beraber yaşama vb. bir karar almak isteyebilirsiniz ancak yanılmanız mümkün.

Yükselen Terazi

14 Eylül’de Balık burcunda Dolunay var. Dolunay sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğini gösteriyor. Sağlık problemlerini ihmal etmeyin. Bu dönemde alerji vb. şeylerle karşılaşabilirsiniz. Bünyeniz hassas olabilir, yediklerinize dikkat edin, zehirlenme vs. karşı dikkatli olun. İş ortamında bazı belirsizlikler, kafanızı karıştıran durumlar olabilir. Başkalarına yardım etme, iş için fedakârlık yapma eğiliminde olacaksınız.

14-28 Eylül arasında Jüpiter -Neptün ile kare açıda olacak. Bu karenin ilkini Ocak ayında yaşadık, sonuncusu ise Eylül’de. Haziran-Eylül arasında etkili. Neptün yıldız haritanızda iş ortamı, beraber çalıştığınız kişiler ve sağlığınızı gösteren 6. Evde ilerliyor. Bu dönemde aklınız karışabilir, birden fazla seçenek arasında gidip gelebilirsiniz. İşle ilgili projelerde sizi yanıltan durumlar ya da insanlar karşınıza çıkabilir, risk alırken, anlaşma ve sözleşme yaparken dikkatli olun. Çok çalışıp yorulabilirsiniz, zihinsel yorgunluk sizi yıpratabilir, biraz durup dinlenmek ve kısa bir tatile çıkmak iyi fikir. Detaylarda kaybolmak, mükemmeliyetçilik, işte kaos söz konusu olabilir. Gerçekçi olmakta zorlanabilirsiniz.

Yükselen Akrep

14 Eylül’de Balık burcunda Dolunay var. Dolunay aşk ya da çocuklarla ilgili duygusal bir zamanı gösteriyor. Bu dönemde etkiye açıksınız. Platonik bir aşk gündeme gelebilir. Aşkta yanılmak söz konusu olabilir. Karşınızdakini olduğu gibi görmeniz zor. Kendinizi eğlenceye, yeme-içmeye kaptırmanız mümkün. Eğer sanatla ya da yaratıcı uğraşlarla ilgileniyorsanız, hayal gücünüz artıyor, güzel fikirler ortaya koyabilirsiniz.

14-28 Eylül arasında Jüpiter -Neptün ile kare açıda olacak. Bu karenin ilkini Ocak ayında yaşadık, sonuncusu ise Eylül’de. Haziran-Eylül arasında etkili. Neptün yıldız haritanızda aşk, çocuklar ve hobilerle ilgili 5. Evde ilerliyor. Bu aylarda hayatınızda daha çok heyecan ve eğlence arayabilirsiniz. Eğlence ve keyif ile disiplin ve çalışma arasında denge kurmanız zor. Aşkta karşınızdaki kişiyi gözünüzde büyütmeniz ve hayallere dalmanız mümkün. Parayla ilgili konularda ise çok dikkatli olun. Biri iyimser (Jüpiter) diğeri hayalci (Neptün) bu iki gezegen arasındaki ters açı yanılmanıza, kandırılmanıza, fazla yüksekten uçmanıza ve olmayacak işlere girmenize neden olabilir.

Yükselen Yay

14 Eylül’de Balık burcunda Dolunay var. Dolunay ev ve aileyle ilgili duygusal bir zamanı gösteriyor. Bu dönemde etkiye açıksınız. Geçmişi hatırlayabilir, özleyebilir, sevdiklerinize karşı hassas olabilirsiniz. Aile içerisinde özveri gerektiren durumlar ortaya çıkabilir. Belirsizlik, karışıklık ve kendinizi güvende hissetmenizi zorlaştıran koşullar var.

14-28 Eylül arasında Jüpiter -Neptün ile kare açıda olacak. Bu karenin ilkini Ocak ayında yaşadık, sonuncusu ise Eylül’de. Haziran-Eylül arasında etkili. Neptün ev, aile ve duygularınızı gösteren 4. Evde ilerliyor. Bu aylarda ev, aile ile ilgili fedakarlık yapmanızı gerektiren durumlar kendi yolunuzu çizmenize engel olabilir. Aileniz özgürlüğünüzden, arayışınızdan ya da hayatınızda bin tane aktivite olmasından rahatsız olabilir, size ihtiyaçları olduğunda yanlarında olmayacağınızdan korkabilirler. Suçluluk ya da endişeye kapılabilir ve sınır çizmekte zorlanabilirsiniz. Ailede sizin bakımınıza ya da desteğinize ihtiyaç duyan kişiler varsa bu kişiler için yardım almak kendi iş ve projelerinize odaklanmanıza yardımcı olabilir. Aileyle ilgili bir sırrın ortaya çıkması ya da bir yakınınızın kişisel problemlerini aşmak için sizden yardım istemesi mümkün.

Bu dönemde kendi limitlerinizi değerlendirmeniz de oldukça zor, aynı anda birçok şeye başlayabilir, fazlasıyla iyimser olarak olmayacak işlere girebilir, herkese ve her şeye yetişmeye çalışabilir ya da zevk, keyif ve eğlenceyi abartabilirsiniz. Ne kadar zor olsa da bazı işlere, projelere, tekliflere hayır deyin ve değişimi sindirmek için kendinize vakit ayırın.

Yükselen Oğlak

14 Eylül’de Balık burcunda Dolunay var. Dolunay yakın çevre, kardeş, komşu ya da akrabalarla ilgili duygusal bir zamanı gösteriyor. Yakınlarınız için özveride bulunabilirsiniz. Bu dönemde etkiye açıksınız. Sizi yanıltan ya da kafanızı karıştıran haberler, bilgiler söz konusu olabilir. Mistik konular ya da sanat, edebiyatla ilgilenebilir, eğer yazmakla uğraşıyorsanız, hayal gücünüzü ifade edebileceğiniz bir çalışma içerisine girebilirsiniz.

14-28 Eylül arasında Jüpiter -Neptün ile kare açıda olacak. Bu karenin ilkini Ocak ayında yaşadık, sonuncusu ise Eylül’de. Haziran-Eylül arasında etkili. Neptün yıldız haritanızda yakın çevrenizi, düşünce ve iletişiminizi gösteren 3. Evde ilerliyor. Eğer yavaşlamaz ve hayır demeyi öğrenmezseniz oldukça yorulabilirsiniz. Vücudunuz zorunlu dinlenme molaları yaratmak için hastalanabilir ve ister istemez programınıza ara vermek zorunda kalabilirsiniz. Yalan yanlış bilgiler, dedikodu, yüzünüze gülen ancak arkanızdan iş çeviren insanlar, yanlış anlama/anlaşılmalar kafanızı karıştırabilir. Çevrenizdeki insanlara dikkat edin, kime güveneceğinizi kestirmeniz zor.

Yükselen Kova

14 Eylül’de Balık burcunda Dolunay var. Dolunay para ile ilgili fedakarlık yapmayı gösterebilir. Alacaklarla ilgili gecikme ve belirsizlik, ödemelerle ilgili karışıklık söz konusu olabilir. Bu dönemde para ile ilgili yanılmanız ya da başkalarının sizi yanıltması ve gerçekçi olmayan beklentilere kapılmanız mümkün. Maddi konularda fazlasıyla idealist ya da hayalci olabilirsiniz. Önemli kararları güvendiğiniz kişilere danışmakta fayda var. Bu dönemde internet üzerinden dolandırıcılık, kredi kartı ya da şifre vb. çalınması gibi olaylar da olası, güvenliğe dikkat edin.

14-28 Eylül arasında Jüpiter -Neptün ile kare açıda olacak. Bu karenin ilkini Ocak ayında yaşadık, sonuncusu ise Eylül’de. Haziran-Eylül arasında etkili. Neptün yıldız haritanızda para, güvenlik ve değerlerle ilgili 2. Evde ilerliyor. Bu aylarda arkadaşlarınız arasında sizi yanıltan kişiler olabilir. Arkadaşlara borç vermekten ya da onlardan borç almaktan uzak durun. Eğer bir arkadaşınızla ortak bir projeye, işe girecekseniz, her şeyi detaylı bir şekilde konuşun. Ufaktan başlayın ve para ve diğer konulara yaklaşımını değerlendirin. Bu dönemde internet üzerinden dolandırıcılık, kredi kartı ya da şifre vb. çalınması gibi olaylar da olası, güvenliğe dikkat edin. Para ve yatırımlarla ilgili yanıltıcı bilgiler ve yanlış kararlar söz konusu olabilir, finansal konularda tedbirli olmanız gerekiyor.

Yükselen Balık

14 Eylül’de Balık burcunda Dolunay var. Dolunay oldukça duygusal olduğunuzu gösteriyor. Bu dönemde etkiye açıksınız. Kafanız karışabilir, karar vermekte zorlanabilir, olayları olduğu gibi göremeyebilirsiniz. Fazlasıyla idealist olabilir ya da hayallere kapılabilirsiniz. Diğerleriniz yanıltmanız da mümkün. Gerçekçi olmanız zor görünüyor. Karşınızdaki kişiye yardım etmek ya da onun isteklerini yerine getirmek için fedakarlık yapabilir, tutamayacağınız sözler verebilirsiniz. Bünyeniz hassas, sağlığınıza dikkat edin, kendinize iyi bakın.

14-28 Eylül arasında Jüpiter -Neptün ile kare açıda olacak. Bu karenin ilkini Ocak ayında yaşadık, sonuncusu ise Eylül’de. Haziran-Eylül arasında etkili. Neptün yıldız haritanızda sağlığınızı gösteren 1. Evde ilerliyor. Bu aylarda işkolik olma eğilimi gösterebilir ve çok çalışabilirsiniz. Eğer kendinize özen göstermezseniz, tükenmeniz ve zorunlu bir tatile çıkmanız gerekebilir. Dolayısıyla işler bu duruma gelmeden dinlenmeye zaman ayırın. Ortaya çıkan bazı fırsatlar gözünüzü boyayabilir, yanıltıcı olabilir, size fazlaca iyimser bir tablo çizebilir.

error: Content is protected !!