Oğlak Burcunda Ay Tutulması Sizi Nasıl Etkiliyor?

Tutulmalar stresli zamanlardır ve aniden ortaya çıkan olaylara işaret eder. Hayatımızda çabuk değişimleri ve gelişim fırsatlarını gösterir. Karanlık kalmış alanları aydınlatır. Evlilik, boşanma, iş/kariyer değiştirme, yeni bir ilişki, önemli farkındalıklar, hamilelik, gizli kalan şeylerin açığa çıkması, bitiş ya da başlangıçlar gündeme gelebilir. Önemli tutulmalar gökyüzünde bir çentik bırakır. Daha sonra bu noktaya gelen transit ve ilerletmeler tetikleyicidir.

Tutulmalar bazen stresli bazen de olumlu sonuçların ortaya çıkmasını hızlandırır. Etkileri iyi ya da kötü yönde, az ya da çok olmak üzere çok farklı olabilir (yıldız haritanıza bağlı).

17 Temmuz’da Oğlak burcunda Ay Tutulması var. Tutulma Güney Ay Düğümü yönünde yer alıyor, Satürn ve Pluto ile kavuşumda, Venüs ve Merkür’le karşıt, Neptün’le uyumlu açıda.

16-17 Temmuz gerginliklerin yaşanabileceği, riskli günler.

Tutulma önemli bir dönüşüme işarete ediyor. Krizler, güç mücadeleleri, baskı, sınırlanma, kısıtlanma hissi söz konusu olabilir. Yıldız haritamızda tutulmanın yer aldığı evle ilgili alanda bazı şeyleri geride bırakmak, bir şeylerden vazgeçmek, o alanda ne yapıyorsak, nasıl davranıyorsak, işleri nasıl hallediyorsak, nasıl ilişki kuruyorsak yaklaşımımızı değiştirmek söz konusu olacak. (Tutulma etkisi yaklaşık 6 ay devam ediyor.) Bu alanda geçmişten gelen yükler, enerjimizi düşüren ve bizi kısıtlayan alışkanlıklar var. Bunları değiştirmek gerekiyor. Bazı bitişler, sonlar, kararlar, sırlar ya da gizli şeylerin açığa çıkması mümkün. Tutulma haritasında Venüs-Satürn karşıtlığı ilişkiler ya da para ile ilgili sorunlara işaret ediyor.

Tutulmalar 19 yılda bir tekrar eder, 16 Temmuz 2000’de yine aynı derecede Ay Tutulması vardı. O tarihte neler olduğunu hatırlamak tutulmanın sizin için ne anlama geldiğini sezmek için işe yarayabilir.

Ay Tutulması sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

Yükselen Koç

2019 yılı tutulmalarından üçü kariyer evinizde Oğlak burcunda. Bunların ilki 6 Ocak’ta Oğlak’ta gerçekleşen Güneş Tutulmasıydı.

17 Temmuz’da yine Oğlak burcunda Ay Tutulması var. Tutulma Pluto ile birleşiyor ve iş hayatında önemli bir dönüm noktasını gösteriyor. 16-17 Temmuz’da iç dünyanızdaki güvensizlikler açığa çıkabilir, ev ve iş arasında kalabilirsiniz. Sorumluluklar ya da iş stresi gündeme gelebilir.

Güç savaşları, rekabet, baskı söz konusu olabilir. Bir kişinin gerçek yüzünü görebilirsiniz. Gizli ya da bilmediğiniz şeyler açığa çıkabilir ve siz de katı, acımasız davranabilirsiniz. Bu dönem bazı yükselen Koçlar için işten ayrılmayı gösterebilir. Eğer böyle bir durum olursa, kısa süre içinde size uygun yeni bir pozisyon ortaya çıkacak.

Bu yıl Oğlak’ta bir tutulma daha olacak. Yılın son tutulması 26 Aralık’ta Oğlak’ta ve Jüpiter’le kavuşumda. Bu tutulma sizi başarıya taşıyabilir ve heyecan verici yeni bir iş gündeme gelebilir.

Yükselen Boğa

2019 yılı tutulmalarından üçü yurtdışı ile ilgili olan 9. Evde Oğlak burcunda. Bunların ilki 6 Ocak’ta Oğlak’ta gerçekleşen Güneş Tutulmasıydı.

17 Temmuz’da yine Oğlak burcunda Ay Tutulması var. Tutulma Pluto ile birleşiyor ve hayata bakış açınızda önemli bir dönüm noktasını gösteriyor. 16-17 Temmuz’da yakın çevrenizle fikir ayrılıkları, iletişim sorunları ya da seyahatlerde terslik yaşanabilir.

Yabancılar, yurtdışı ile ilgili sorunlar gündeme gelebilir. Oldukça şaşırabilirsiniz, görüş ve inançlarınız sarsılabilir. Bakış açınızı tamamen değiştiren kişilerle ve olaylarla karşılaşacaksınız. Yurtdışında ya da seyahatlerde yoğun deneyimler yaşayabilirsiniz.

Yılın son tutulması 26 Aralık’ta Oğlak burcunda ve Jüpiter’le kavuşumda. Bu tutulma girişimcilik, eğitim, seyahat ya da yurtdışı ile ilgili fırsatları gündeme getiriyor.

Yükselen İkizler

2019 yılı tutulmalarından üçü Oğlak burcunda borç, alacak, kredi ve finansal ortaklıklarla ilgili 8. Evde. Bu tutulmalarda başkalarıyla kaynakları birleştirmek, paylaşmak ya da borçları, ödemeleri yoluna sokmak gündeme gelecek. Yoğun duygular ortaya çıkabilir ve içsel dönüşümünüz hızlanabilir.

Bunların ilki 6 Ocak’ta Oğlak’ta gerçekleşen Güneş Tutulmasıydı.

17 Temmuz’da yine Oğlak burcunda Ay Tutulması var. Tutulma Pluto ile birleşiyor ve hayatınızda önemli bir dönüm noktasını gösteriyor. 16-17 Temmuz’da finansal stresler, borç-alacak, kredi vb. ilgili sorunlar gündeme gelebilir.

Bir süredir devam eden bazı problemlerle geri dönüşü olmayan kararlar alabilir, bazı şeyleri tamamen geride bırakmaya karar verebilirsiniz. Finansal olarak stresli bir dönem olabilir.

Yılın son tutulması 26 Aralık’ta Oğlak burcunda ve Jüpiter’le kavuşumda. Bu tutulma yüklü bir bonus, tazminat, miras ya da ödeme alacağınızı ya da yeni bir ortaklığı gösteriyor.

Yükselen Yengeç

2019 yılı tutulmalarından üçü Oğlak burcunda ikili ilişkiler ve ortaklıklarla ilgili 7. Evde olacak. Bu dönemlerde hayatınıza güçlü insanlar girebilir, bazı ilişkiler bitebilir, ilişkilerde dengeler değişebilir ve ortaklıklar kurulabilir.

Bunların ilki 6 Ocak’ta Oğlak’ta gerçekleşen Güneş Tutulmasıydı.

17 Temmuz’da yine Oğlak burcunda Ay Tutulması var. Pluto ile birleşiyor ve ilişkilerle ilgili önemli bir dönüm noktasını gösteriyor. 16-17 Temmuz’da ikili ilişkilerle ilgili stresler, partnerinizle ilgili sorunlar gündeme gelebilir.

İlişkilerde bir süredir devam eden problemler çözülüyor. Önemli kararlar alacak, muhtemelen bazı şeyleri tamamen geride bırakacaksınız. Kararsızlık geride kalıyor, sırlar ve gizlenen şeyler ortaya çıkıyor. Zor bir ayrılık gündeme gelebilir ya da bir iş ortaklığı sona erebilir. Yoğun ve duygusal bir dönem olacak, programınızı hafifletin ve kendinize zaman ayırın.

Yılın son tutulması 26 Aralık’ta Oğlak burcunda ve Jüpiter’le kavuşumda. Bu tutulma partnerinizin hayatında olumlu gelişmeleri gösteriyor. Nişanlanmaya, evlenmeye ya da birlikte yaşamaya karar vermeniz mümkün.

Yükselen Aslan

2019 yılı tutulmalarından üçü Oğlak burcunda sağlık ve günlük rutinle ilgili 6. Evde olacak. Sağlığınıza özen göstermek ve günlük işleri yoluna koymak zorunlu hale geliyor.

Bunların ilki 6 Ocak’ta Oğlak’ta gerçekleşen Güneş Tutulmasıydı.

17 Temmuz’da yine Oğlak burcunda Ay Tutulması var. Pluto ile birleşiyor ve iş hayatında önemli bir dönüm noktasını gösteriyor. 16-17 Temmuz’da iş ortamı ile ilgili bazı stresler keyfinizi kaçırabilir, sağlık sorunları gündeme gelebilir.

Büyük bir projeyi sonuçlandırabilirsiniz. İşten ayrılmanız da mümkün. Evde ya da işte sizin için çalışan bazı kişilerle sorun yaşayabilir ve bu kişileri işten çıkarabilirsiniz. Kritik kararlar alacak, muhtemelen bazı şeyleri tamamen geride bırakacaksınız. Günlük hayatınızda daha verimli olmak veya sağlığınız için yaşam şeklinizde dönüşümler yapacaksınız. Her şeyi kontrol etmeye çalışmaktan ya da kendiniz yapmaktan vazgeçin. Yoksa tükeneceksiniz. (Belki de tükendiniz bile!) Bu dönemde ihmal ettiğiniz fiziksel ya da duygusal problemlerle ilgilenmeniz zorunlu hale gelecek.

Yılın son tutulması 26 Aralık’ta Oğlak burcunda ve Jüpiter’le kavuşumda. Bu tutulma günlük hayatınızı ve işlerinizi yoluna sokmak için sizi destekliyor. Varsa sağlık problemleriniz çözülüyor.

Yükselen Başak

2019 yılı tutulmalarından üçü Oğlak burcunda aşk, tutku, eğlence ve kendini ifade ile ilgili 5. Evde olacak. Bu tutulmalar ışıkları sizin üzerinize çeviriyor. Aşk ya da çocuklarla ilgili değişimler gündem geliyor. Kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmeye ve ortaya koymaya başlıyorsunuz.

Bunların ilki 6 Ocak’ta Oğlak’ta gerçekleşen Güneş Tutulmasıydı.

17 Temmuz’da yine Oğlak burcunda Ay Tutulması var. Pluto ile birleşiyor ve aşkta önemli bir dönüm noktasını gösteriyor. 16-17 Temmuz’da aşkta sorunlar yaşanabilir, sosyal çevrenizi ve arkadaş ortamınızı etkileyebilir. Çocuklarla ilgili stresler gündeme gelebilir.

Duygularınız çok yoğun olacak, aşk ya da çocuklarla ilgili değişimler ve bazı durumlarda ayrılık söz konusu olabilir. Çocuklarla ilgili kararlar var. Aşkta tutku sizi aşırılığa ve kıskançlığa itebilir.

Yılın son tutulması 26 Aralık’ta Oğlak burcunda ve Jüpiter’le kavuşumda. Bu tutulma aşk ya da çocuklarla ilgili yaşadığınız sorunları çözmek ve işleri yoluna sokmak için sizi destekliyor.

Yükselen Terazi

2019 yılı tutulmalarından üçü Oğlak burcunda ev, aile, duygular ve iç dünya ile ilgili 4. Evde olacak. Babanızla ilgili konular, ev ya da aileyle ilgili değişimler, çocuk sahibi olmak ya da bir çocuğun evden ayrılması gündeme gelebilir.

Bunların ilki 6 Ocak’ta Oğlak’ta gerçekleşen Güneş Tutulmasıydı.

17 Temmuz’da yine Oğlak burcunda Ay Tutulması var. Pluto ile birleşiyor ve duygusal olarak yoğun bir dönemi gösteriyor. 16-17 Temmuz’da eviniz, aileniz ile ilgili bazı sorunlar gündeme gelebilir, iç dünyanızdaki güvensizlikler açığa çıkabilir, yöneticilerle ilgili gerginlikler olabilir.

Aile içerisinde geçmişten gelen problemler, sırlar ya da dinamikler su yüzüne çıkıyor. Bu iç dünyanızda büyük bir değişim zamanı. Ailenizi ilgilendiren önemli olaylar, taşınma, hamilelik ya da bir aile büyüğünün vefatı söz konusu olabilir. Aile dizimi ya da regresyon çalışmaları geçmişi çözmenize yardım edecek.

Yılın son tutulması 26 Aralık’ta Oğlak burcunda ve Jüpiter’le kavuşumda, Uranüs’le olumlu açıda. Beklenmedik bir miras ya da aileden gelen destek kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacak.

Yükselen Akrep

2019 yılı tutulmalarından üçü Oğlak burcunda yakın çevre, zihinsel çalışmalar ve iletişimle ile ilgili 3. Evde olacak.

Bunların ilki 6 Ocak’ta Oğlak’ta gerçekleşen Güneş Tutulmasıydı.

17 Temmuz’da yine Oğlak burcunda Ay Tutulması var. Pluto ile birleşiyor ve yakın çevrenizde yaşayacağınız değişimleri gösteriyor. 16-17 Temmuz’da yakın çevrenizle iletişimde zorlanabilir, kardeş, komşu ya da kuzenlerle sorun yaşayabilirsiniz. Fikir ayrılıkları ya da seyahatlerde problem söz konusu olabilir.

Kardeş, komşu ya da akrabalarla çekişmeler, yakınlarınızdan birinin iç yüzünü anlamak ve ilişkinizin kopma noktasına gelmesi söz konusu olabilir. Düşünceleriniz de radikal bir şekilde değişecek. Seyahatlerde yoğun deneyimler yaşayabilirsiniz, kazalara karşı dikkatli olun.

Yılın son tutulması 26 Aralık’ta Oğlak burcunda ve Jüpiter’le kavuşumda, Uranüs’le olumlu açıda. Size çok şey katacak yeni insanlarla tanışabilir, hayatınızı olumlu yönde etkileyecek bir kursa, seminere, workshopa katılabilir ya da kardeşlerle ilgili güzel haberler alabilirsiniz.

Yükselen Yay

2019 yılı tutulmalarından üçü Oğlak burcunda para ile ilgili 2. Evde olacak. Paraya yaklaşımınız, para kazanma, harcama tarzınız, belki de işiniz ya da işyerindeki pozisyonunuz değişecek.

Bunların ilki 6 Ocak’ta Oğlak’ta gerçekleşen Güneş Tutulmasıydı.

17 Temmuz’da yine Oğlak burcunda Ay Tutulması var. Pluto ile birleşiyor ve kaotik bir dönemi gösteriyor. 16-17 Temmuz’da para ile ilgili stresler, ödemelerle ilgili zorluklar ortaya çıkabilir. Gecikme yaşanabilir.

Durum değerlendirmesi yapın, gereken aksiyonları alın ve çalışmaya devam edin, zira ne kadar zorlansanız da yılsonunda işler düzelecek. Bu dönemde iş değişikliği ya da iş veya müşteri kaybı olabilir. Geçmişten gelen korkular ve parayla ilgili olumsuz düşünceler açığa çıkabilir. Bütçenize dikkat etmeniz ve harcamalarınızı kısmanız gerekebilir. Yapmanız gerekeni yapın ancak negatif düşüncelere takılmayın.

Yılın son tutulması 26 Aralık’ta Oğlak burcunda ve Jüpiter’le kavuşumda, Uranüs’le olumlu açıda. Kendinize güveninizi ve maddi durumunuzu tamamen değiştirecek fırsatlar ortaya çıkıyor.

Yükselen Oğlak

2019 yılı tutulmalarından üçü Oğlak burcunda 1. Evde olacak. Kişisel konular, kararlar ve başlangıçlar gündeme geliyor, ön plana çıkıyor, özgüveninizi yeniden kazanıyorsunuz.

Bunların ilki 6 Ocak’ta Oğlak’ta gerçekleşen Güneş Tutulmasıydı.

17 Temmuz’da yine Oğlak burcunda Ay Tutulması var. Pluto ile birleşiyor ve dönüşümü gösteriyor. 16-17 Temmuz’da ilişkilerde bazı gerginlikler yaşanabilir, sorumluluklar ya da iş yükü beraberliğinizi etkileyebilir, otorite figürleri ya da partnerinizle ters düşebilirsiniz.

Kendinize odaklanacak ve bazı şeyleri hayatınızdan çıkarmaya karar vereceksiniz. Kendinizi oldukça güçlü ve kararlı bir şekilde ortaya koyabilirsiniz ve bu etrafınızdaki kişileri rahatsız edebilir. Mutluluğunuzun sorumluluğunu almanız ve gücünüze sahip çıkmanız gerekiyor. Kimse bunu sizin için yapamaz. Eskiden ses çıkarmadığınız durumlara ses çıkaracak ve tepkinizi ortaya koyacaksınız.

Yılın son tutulması 26 Aralık’ta Oğlak burcunda ve Jüpiter’le kavuşumda, Uranüs’le olumlu açıda. Güçlü başlangıçlar gündeme geliyor. Şans sizden yana. Yeni bir iş ya da ilişki, eğitim, seyahat fırsatı var.

Yükselen Kova

2019 yılı tutulmalarından üçü Oğlak burcunda bilinçaltı, bitişler ve gizli konularla ilgili 12. Evde olacak.

Bunların ilki 6 Ocak’ta Oğlak’ta gerçekleşen Güneş Tutulmasıydı.

17 Temmuz’da yine Oğlak burcunda Ay Tutulması var. Pluto ile birleşiyor ve kontrol dışı faktörlerin iş başında olduğunu gösteriyor. 16-17 Temmuz’da iş ortamında bazı gerginlikler yaşanabilir, yorgunluk ve yalnız kalma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Sağlığınıza özen gösterin, dinlenmeye vakit ayırın.

Hayatınızdan çıkacak birileri ya da bir şeyler var. Ya da siz kendinizi nasıl sabote ettiğinizi fark edeceksiniz. Duygusal olarak yoğun bir dönem olabilir, gizli konular ve sırlar açığa çıkabilir, elinizde olmayan gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Programınızı hafifletin, sakinleşebileceğiniz ve rahatlayabileceğiniz aktivitelere katılın. Duygusal bir problem, affedemediğiniz bir kişi, endişe ya da korkuyla başa çıkmak için yardım alabilirsiniz. Hipnoz ya da regresyon gibi bir çalışmaya katılabilirsiniz, rüya ve sezgilere dikkat edin.

Yılın son tutulması 26 Aralık’ta Oğlak burcunda ve Jüpiter’le kavuşumda, Uranüs’le olumlu açıda. Bilinçaltını temizlemek ve hayatınızda bir dönemi geride bırakmak için güzel etkiler var. Hiç farkında olmadığınız şeyler açığa çıkarken duygusal ve ruhsal iyileşme söz konusu olacak.

Yükselen Balık

2019 yılı tutulmalarından üçü Oğlak burcunda arkadaşlar, grup çalışmaları ve gelecekle ilgili planları gösteren 11. Evde olacak.

Bunların ilki 6 Ocak’ta Oğlak’ta gerçekleşen Güneş Tutulmasıydı.

17 Temmuz’da yine Oğlak burcunda Ay Tutulması var. Pluto ile birleşiyor ve sosyal çevrede büyük bir değişimi gösteriyor. 16-17 Temmuz’da aşkta bazı gerginlikler çıkabilir, sosyal çevreniz, ya da arkadaşlarla ilgili sorunlar beraberliğinizi etkileyebilir. Bugünlerde keyfiniz kaçabilir biraz.

Size zarar veren bir arkadaşınızı, toksik bir ilişkiyi bitirmeniz ya da artık ait hissetmediğiniz bir grubun dışına çıkmanız gerekiyor. Duygusal olarak yoğun bir dönem olabilir, gizli konular ve sırlar açığa çıkabilir, bazı planları gerçekleştirmekten vazgeçebilirsiniz. Programınızı hafifletin, sakinleşebileceğiniz ve rahatlayabileceğiniz aktivitelere katılın.

Yılın son tutulması 26 Aralık’ta Oğlak burcunda ve Jüpiter’le kavuşumda, Uranüs’le olumlu açıda. Yeni bir gruba ya da derneğe üye olabilir, size çok şey öğretecek insanlarla tanışabilir, grup içerisinde öne çıkabilir, ideallerinizi canlandıran yeni bir oluşumun içerisinde yer alabilirsiniz. Bundan sonra neler yapacağınız netleşecek gibi görünüyor. Ait olduğunuz yeri buluyorsunuz.

error: Content is protected !!