Merkür Geri Gidiyor

27 Haziran’dan beri Aslan’da olan Merkür, 8 Temmuz’da Aslan’da geri harekete geçecek. Merkür, 8 Temmuz-1 Ağustos arasında geri gidiyor. 19 Temmuz’da Yengeç’e dönecek, 11 Ağustos’ta tekrar Aslan’a geçecek.

Merkür, 7-9 Temmuz arasında Mars’la kavuşumda. Sözlerimize dikkat etmeliyiz. Sivri dilli olabiliriz, Merkür durağan olduğundan söylediklerimiz oldukça etkili olabilir. Zihinsel enerji artıyor, hızlı öğrenmek, kavramak, aklımıza takılan problemlere çözüm bulmak mümkün.

Merkür zihin, düşünce, algı ve iletişimimizi yönetiyor. Aynı zamanda yolculuk, ticaret, haberleşme, pazarlık ve anlaşmalarla ilgili.

Merkür geri giderken yeni bir şeye başlamak, anlaşma imzalamak, önemli kararlar almak önerilmiyor. Bu dönemde dikkatsizlikler, yanlış anlamalar, iletişim kazaları olası. Merkür bir yıl içinde 3 ya da 4 kez geri gidiyor, her biri ortalama 21 gün sürüyor. (Aslında geri gitmiyor, hiçbir gezegen geriye doğru hareket etmiyor sadece Dünya’dan bakıldığında öyle görünüyor.)

Merkür gerilerken, eşyaları elden geçirmek, dosyaları düzenlemek, yarım kalan işleri tamamlamak ve ertelediğimiz şeyleri yapmak için uygun.

Merkür geri giderken daha önce başlamış fakat sonuçlandırılamamış işler, anlaşmalar yeniden gündeme gelebilir. Eski dostlar arayabilir, uzun zamandır görmediğimiz arkadaşlarla karşılaşabilir, hiç beklemediğimiz kişilerden haber alabiliriz. Daha derin ve detaylı düşünmek istediğimiz konulara vakit ayıracağız. Ertelediğimiz şeylere başlayabilir, yeni fikir ve projelerle ilgili bilgi toplayabiliriz.

Merkür gerilerken, eğer bir işi kabul etmek, yeni bir projeye başlamak ya da anlaşma imzalamak durumunda kalırsanız, konuyla ilgili tüm detayları öğrendiğinizden emin olun. Eğer yapabilirseniz, kararınızla ilgili esneklik ve değişiklik payı bırakın.

Merkür’ün geri hareketi sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

Yükselen Koç

Merkür 8 Temmuz’da geri harekete başlayacak. Tatil planlarında aksaklıklar olabilir, ayarlamaları kontrol edin. Eğer yalnızsanız, eski bir aşk tekrar gündeme gelebilir. Ertelenen bir tatile çıkabilir, eski bir hobiye tekrar başlayabilirsiniz.

19 Temmuz sonrasında ev ve aileyle ilgili ertelenen konular gündeme gelebilir, geçmişi hatırlayabilirsiniz, aile içerisinde geçmişten gelen konular konuşulabilir. Aile içerisinde iletişime dikkat etmek gerek.

9-10 Temmuz ve 16-17 Temmuz’da iç dünyanızdaki güvensizlikler açığa çıkabilir, ev ve iş arasında kalabilirsiniz. Sorumluluklar ya da iş stresi söz konusu olabilir.

Yükselen Boğa

Merkür 8 Temmuz’da geri harekete başlayacak. Ailenizle görüşebilir, memlekete gidebilir, kardeşleriniz ya da uzun zamandır görmediğiniz akrabalarınızla bir araya gelebilirsiniz. Anılar ya da geçmişten gelen konular gündeme gelecek.

19 Temmuz sonrasında daha detaylı ve derin düşünmek isteyeceksiniz. Araştırma yapmaya, bilgi toplamaya zaman ayırın. Seyahatlerde gecikme ve aksaklık olabilir, dikkat edin.

9-10 Temmuz ve 16-17 Temmuz’da yakın çevrenizle fikir ayrılıkları, iletişim sorunları ya da seyahatlerde terslik yaşanabilir. Yabancılar, yurtdışı ile ilgili sorunlar gündeme gelebilir.

Yükselen İkizler

Merkür 8 Temmuz’da geri harekete başlayacak. Kardeşlerinizle ya da uzun zamandır görmediğiniz akrabalarınızla bir araya gelebilir, daha önce planladığınız ya da ertelediğiniz bir eğitime, çalışmaya başlayabilirsiniz.

19 Temmuz sonrasında para ile ilgili gecikmeler ya da geçmişten gelen meseleler olabilir. 19 Temmuz-11 Ağustos arasında gecikmiş alacakları tahsil etmeniz ve parasal konuları yoluna sokmanız mümkün. Bu ay tutulmalar da sizi bu alanda etkileyecek.

9-10 Temmuz ve 16-17 Temmuz’da finansal stresler, borç-alacak, kredi vb. ilgili sorunlar gündeme gelebilir.

Yükselen Yengeç

Merkür 8 Temmuz’da geri harekete başlayacak ve 19 Temmuz’a dek sizi finansal konularda etkileyecek. Parayla ilgili gecikme ya da hesap işlerinde karışıklık olabilir, dikkatli olun.

19 Temmuz sonrasında Merkür Yengeç’te olacak, bazı konuları yeniden düşünüp değerlendirmeniz gerekiyor. Bu dönemde aldığınız kararlar sonradan değişebilir. Kafanız Ağustos ayında netleşecek gibi.

9-10 Temmuz ve 16-17 Temmuz’da ikili ilişkilerle ilgili bazı stresler, partnerinizle ilgili sorunlar gündeme gelebilir.

Yükselen Aslan

Merkür 8 Temmuz’da Aslan’da geri harekete başlayacak ve 19 Temmuz’da Yengeç burcuna geçecek. Temmuz ayında geçmişi düşünebilir, kararlarınızı gözden geçirebilirsiniz. İletişime dikkat edin ve olumlu düşünmeye özen gösterin. Bu dönemde aldığınız kararlarda esneklik payı bırakın. 1 Ağustos’ta düzelecek Merkür, 11 Ağustos’ta tekrar Aslan’a geçecek, Ağustos’un 2. yarısında kafanız daha net olacak.

9-10 Temmuz ve 16-17 Temmuz’da iş ortamı ile ilgili bazı stresler keyfinizi kaçırabilir, sağlık sorunları gündeme gelebilir.

Yükselen Başak

Merkür 8 Temmuz’da geri harekete başlayacak ve 19 Temmuz’a dek Aslan’da olacak. Kendi içinize dönebilir, geçmişi düşünebilir, bazı şeyleri yeniden değerlendirebilirsiniz. Olumlu düşünmeye özen gösterin. Bu dönemde arkanızdan konuşan ya da iş çeviren insanlar da olabilir.

19 Temmuz’dan sonra ise eski dostlarla bir araya gelmeniz ya da uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarla karşılaşmanız mümkün.

9-10 Temmuz ve 16-17 Temmuz’da aşkta sorunlar yaşanabilir, sosyal çevrenizi ve arkadaş ortamınızı etkileyebilir. Çocuklarla ilgili stresler gündeme gelebilir.

Yükselen Terazi

Merkür 8 Temmuz’da Aslan’da geri gitmeye başlıyor. Eski dostlarla bir araya gelebilir, eski arkadaş ya da tanıdıklarla karşılaşabilirsiniz. Arkadaşlarla iletişime dikkat edin, yanlış anlama/anlaşılmalar söz konusu olabilir.

19 Temmuz sonrasında iş hayatında bazı gecikme ve aksaklıklar olabilir ya da eski projeler, çalışmalar, fikirler tekrar önünüze gelebilir. Eski şirket ya da yöneticilerinizle görüşebilirsiniz. 11 Ağustos sonrasında ne yapacağınıza karar vermeniz ve hedeflerinizin netleşmesi daha kolay.

9-10 Temmuz ve 16-17 Temmuz’da eviniz, aileniz ile ilgili bazı sorunlar gündeme gelebilir, iç dünyanızdaki güvensizlikler açığa çıkabilir, yöneticilerle ilgili gerginlikler olabilir.

Yükselen Akrep

Merkür 8 Temmuz’da Aslan’da geri gitmeye başlıyor. İş hayatında gecikme ve aksaklıklar yaşanabilir, geçmişten gelen projeler, işler gündeme gelebilir. Yöneticilerinizle iletişimde dikkatli olun, yanlış anlamalar olası.

19 Temmuz’da ise Merkür Yengeç’e geri dönüyor, yabancılarla iletişimde ya da yurtdışı seyahatlerde terslik çıkabilir. 11 Ağustos’ta Merkür tekrar Aslan’a geçecek ve Ağustos’un 2. yarısında iş hayatında kafanız netleşecek.

9-10 Temmuz ve 16-17 Temmuz’da yakın çevrenizle iletişimde zorlanabilir, kardeş, komşu ya da kuzenlerle sorun yaşayabilirsiniz. Fikir ayrılıkları ya da seyahatlerde problem söz konusu olabilir.

Yükselen Yay

Merkür 8 Temmuz’da Aslan’da geri gitmeye başlıyor. Yurtdışı ile ilgili konularda ya da seyahatlerde gecikme ve aksaklık olabilir. Ayarlamaları 2 kere kontrol edin.

Merkür 19 Temmuz’da Yengeç’e geri dönecek. 19 Temmuz-11 Ağustos arasında borç-alacak-kredi vb. finansal meselelerle uğraşabilir, gecikmiş alacakları tahsil edebilirsiniz. Parayla ilgili karışıklıklar, hesap işlerinde hatalar olabilir, dikkatli olun.

9-10 Temmuz ve 16-17 Temmuz’da para ile ilgili stresler, ödemelerle ilgili zorluklar ortaya çıkabilir. Gecikme yaşanabilir.

Yükselen Oğlak

Merkür 8 Temmuz’da Aslan’da geri gitmeye başlıyor. Ortak finansal konularla ilgili gecikmeler olabilir, borç-alacak-kredi işleri ile uğraşmanız gerekebilir. Ya da metafizik veya psikolojiyle ilgilenebilir, bilinmeyen, gizemli konuları araştırabilir, öğrenebilirsiniz.

19 Temmuz’da Merkür Yengeç’e geri dönüyor, ikili ilişkilerde iletişime dikkat edin, yanlış anlamalar olası. 11 Ağustos’ta Merkür tekrar Aslan’a geçecek, maddi konuları yoluna sokabilirsiniz.

9-10 Temmuz ve 16-17 Temmuz’da ilişkilerde bazı gerginlikler yaşanabilir, sorumluluklar ya da iş yükü beraberliğinizi etkileyebilir, otorite figürleri ya da partnerinizle ters düşebilirsiniz.

Yükselen Kova

19 Temmuz’a dek Merkür Aslan’da geri gidiyor, eski sevgilinizle karşılaşabilir, iletişim kurabilir, tekrar bir araya gelebilirsiniz. Bu dönemde ilişkilerde iletişime dikkat etmek gerekiyor. Yanlış anlamalar olabilir. Geçmiş konular gündeme gelebilir, konuşulabilir. Ya da siz kendinizi geçmişi düşünürken ve ilişkilerinizi gözden geçirirken bulabilirsiniz.

19 Temmuz’da Merkür Yengeç’e geri dönecek. İş hayatında bazı gecikme ve aksaklıklarla karşılaşabilirsiniz. Çalışmaların üzerinden geçmek, dosyaları vb. düzenlemek, hataları düzeltmek için uygun bir dönem. 11 Ağustos’ta Merkür tekrar Aslan’a geçecek, Ağustos’un 2. yarısında ilişkilerle ilgili kafanız netleşecek.

9-10 Temmuz ve 16-17 Temmuz’da iş ortamında bazı gerginlikler yaşanabilir, yorgunluk ve yalnız kalma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Sağlığınıza özen gösterin, dinlenmeye vakit ayırın.

Yükselen Balık

8 Temmuz’da Merkür Aslan’da gerilemeye başlıyor, işle ilgili aksaklık ve gecikmeler olabilir. Eski işler, projeler gündeme gelebilir. Daha önce beraber çalıştığınız kişilerle karşılaşabilir, bir araya gelebilirsiniz. Çalışmaların üzerinden geçmek, dosyaları vb. düzenlemek, hataları düzeltmek için uygun bir dönem.

19 Temmuz’da Merkür Yengeç’e geriliyor, eski sevgilinizle karşılaşmanız ya da iletişim kurmanız mümkün. Bu dönemde sözlerinize dikkat edin, yanlış anlama/anlaşılmalar olabilir.

9-10 Temmuz ve 16-17 Temmuz’da aşkta bazı gerginlikler çıkabilir, sosyal çevreniz, ya da arkadaşlarla ilgili sorunlar beraberliğinizi etkileyebilir. Bugünlerde keyfiniz kaçabilir biraz.

error: Content is protected !!