Haziran’da Gökyüzü

Haziran astrolojik etkiler açısından yoğun geçecek.

  • Özellikle 13-21 Haziran arasında Merkür ve Mars’ın, Satürn ve Pluto ile sert açıları dikkat çekiyor. Otoritenin baskısı hissedilecek, kırıcı sözler sarf edebilir, ipleri koparabiliriz. Söylemler sertleşiyor.
  • 17 Haziran’da ise Yay’da Dolunay var. Dolunay haritasında Merkür- Mars kavuşumu, Satürn ve Pluto’nun karşısında yer alıyor. Ayrılıkları, çatışmaları, inanç ve görüşler nedeniyle harekete geçmeyi, güvenliğimizi savunmayı, fanatizm ve şiddeti gösterebilir. Dolunay Jüpiter’le birleşiyor, aşırılıklara gidebiliriz. Şanslı ve gelişime açık, anlayışımızı yükselten durumlar söz konusu olabilir.
  • Jüpiter Neptün’le kare açıda olacak. (Haziran-Eylül arasında etkili.) İdealizm, hayalcilik artıyor. Spritüel ve sanatsal çalışmalar olumlu etkileniyor ancak bu dönemde gerçekçi olmak zor.
  • Güneş 9-10 Haziran’da, Venüs ise 23-24 Haziran’da Jüpiter ve Neptün’le sert açıda olacak. Karışık, hareketli, iletişime açık ve yanılabileceğimiz günler…
  • 8 Temmuz’da geri gitmeye başlayacak olan Merkür, 20 Haziran’da gölge döneme giriyor.
  • Mars ay boyunca Yengeç’te.
  • 19 Haziran-17 Temmuz arasında Satürn Güney Ay Düğümü ile kavuşumda.

Oldukça karışık, tepkisel, yanılgılara açık, sürtüşmelere ve çatışmalara açık (özellikle 13-21 Haziran arası), idealist ve zor bir aya giriyoruz. Temmuz’da ise tutulma mevsimi başlıyor. 2 Temmuz’da Yengeç’te Güneş, 17 Temmuz’da Oğlak’ta Ay Tutulması var. Kısaca 2019 yılının dönüm noktası Haziran-Temmuz. Şimdiden programınızı hafifletin, bazı tersliklere ve karışıklıklara hazır olun.

21 Mayıs’tan beri İkizler’de olan Güneş, 21 Haziran’da Yengeç’e geçiyor. Güneş, 9-10 Haziran’da Jüpiter ve Neptün’le sert açıda olacak.

21 Mayıs’tan beri İkizler’de olan Merkür, 4 Haziran’da Yengeç’e geçiyor. 27 Haziran’a dek Yengeç’te olacak, 27 Haziran’da Aslan’a geçiyor. Merkür, 16-20 Haziran arasında Satürn ve Pluto ile sert açılar yapacak, Mars ile kavuşumda olacak. 20 Haziran’da gölge döneme giriyor, 8 Temmuz’da Aslan’da geri harekete geçecek. (Merkür, 8 Temmuz-1 Ağustos arasında geri gidiyor. 19 Temmuz’da Yengeç’e dönecek, 11 Ağustos’ta tekrar Aslan’a geçecek.)

15 Mayıs’tan beri Boğa’da olan Venüs, 9 Haziran’da İkizler’e geçiyor. Venüs 3 Temmuz’a dek İkizler’de, 23-24 Haziran’da Jüpiter ve Neptün’le sert açıda olacak.

16 Mayıs’ta Yengeç’e geçen Mars, Haziran boyunca Yengeç’te olacak. (2 Temmuz’a dek) Mars Yengeç’te duygusal tepkilere yol açabilir. Ailevi huzursuzluk ve güvenliğimizi savunma ihtiyacı ortaya çıkabilir. Mars bu burçta düşük durumda. İsteklerimizi, kendimizi direk ve açık bir şekilde ifade etmekte zorlanmak, kırılmak, küsmek söz konusu olabilir. Mars, 13-15 Haziran’da Satürn’le, 18-21 Haziran’da Pluto ile karşı karşıya geliyor.

9-24 Haziran arasında Jüpiter -Neptün ile kare açıda olacak. Bu karenin ilkini Ocak ayında yaşadık, sonuncusu ise Eylül’de. Haziran-Eylül arasında etkili.

3 Haziran-3 Temmuz arasında Satürn-Neptün ile uyumlu ilerliyor.

19 Nisan-10 Mayıs arasında ise Satürn Güney Ay Düğümü ile kavuşumdaydı.  Bu açı 19 Haziran-17 Temmuz ve 17 Eylül-5 Ekim arasında tekrar ediyor. Yıldız haritamızda Satürn’ün geçtiği eve dikkat etmek iyi olabilir. Bu alanda geçmişin gölgeleriyle karşılaşabiliriz. Satürn 2018-2020 arasında Oğlak burcunda hepimizi farklı alanlarda teste tabi tutuyor. Satürn sizi nasıl etkiliyor?

11 Mayıs-16 Haziran arasında Neptün Kuzey Ay Düğümü ile üçgen açıda. Bu açı 10 Temmuz-20 Ağustos arasında tekrar ediyor. Duygusal iyileşme, spritüel gruplar ya da çalışmalardan faydalanma söz konusu olabilir.

Neptün 21 Haziran’da geri harekete geçiyor. (27 Kasım’a dek)

3 Haziran’da İkizler burcunda Yeni Ay var. Yeni Ay Neptün’le kare, Jüpiter’le karşıt.

17 Haziran’da Yay burcunda Dolunay var. Dolunay Jüpiter’le kavuşumda, Neptün’le kare açıda.

Haziran ayı gökyüzü hareketleri sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

error: Content is protected !!