Mayıs’ta Gökyüzü

15 Mayıs’a dek Venüs Koç’ta, 16 Mayıs’a dek Mars İkizler’de, hayatımıza hareket, dürtüsellik, sabırsızlık getiriyor. İletişim kurmaya, sevdiğimiz şeylerin peşine düşmeye, biraz da kendine dönük olmaya yatkınız.

21 Mayıs’a dek Güneş Boğa’da 6 Mayıs’ta Merkür de Boğa’ya geçiyor, Boğa’da ilerleyen Güneş ve Merkür huzurlu ve sakin olmamıza, baharın tadını çıkarmamıza yardımcı olacak. 5 Mayıs’ta Boğa burcunda Yeni Ay var.

20 Nisan’dan beri Koç’ta olan Venüs, 15 Mayıs’ta Boğa’ya geçiyor. Venüs 9 Haziran’a dek Boğa’da olacak. Venüs Boğa’nın yönetici gezegeni olduğundan bu burçta güçlü çalışır. Hayattan keyif alma, yeme-içme vb. duyusal hazlar, güven ve huzur isteği baskın olacaktır. İlişkilerde de daha temkinli ve yavaş olabiliriz. Venüs Boğa’da güven arar. Fiziksel temas önemlidir.

31 Mart’ta İkizler’e geçen Mars, 16 Mayıs’a dek İkizler’de ilerliyor. 16 Mayıs’ta Yengeç’e geçecek. 2 Temmuz’a dek Yengeç’te. Mars Yengeç’te duygusal tepkilere yol açabilir. Ailevi huzursuzluk ve güvenliğimizi savunma ihtiyacı ortaya çıkabilir. Mars bu burçta düşük durumda. İsteklerimizi kendimizi direk ve açık bir şekilde ifade etmekte zorlanmak, kırılmak, küsmek söz konusu olabilir.

21 Mayıs’ta Güneş ve Merkür İkizler’e geçiyor; meraklı, iletişime açık, bilgiye aç, hareketli, canlı bir atmosfer getiriyor.

19 Nisan-10 Mayıs arasında ise Satürn Güney Ay Düğümü ile kavuşumda olacak. Bu birleşim 18 Haziran-17 Temmuz ve 17 Eylül-5 Ekim arasında tekrar ediyor. Yıldız haritamızda Satürn’ün geçtiği evlere dikkat etmek iyi olabilir. Bu evlerin temsil ettiği alanlarda karmik yüklerle karşılaşabiliriz. Satürn 2018-2020 arasında Oğlak burcunda hepimizi farklı alanlarda test ediyor. Satürn sizi nasıl etkiliyor?

11 Mayıs-18 Haziran arasında Neptün Kuzey Ay Düğümü ile üçgen açıda. Bu açı 10 Temmuz-20 Ağustos arasında tekrar ediyor. Duygusal iyileşme, spritüel gruplar ya da çalışmalardan faydalanma söz konusu olabilir.

19 Mayıs’ta Akrep burcunda Dolunay var. Dolunay Merkür ile karşıt, Pluto ile uyumlu açıda. Dolunay haritasında Güneş ve Merkür, Satürn, Pluto ve Ay düğümleri ile uyumlu açı yapıyor. Dolunay tehlikeli bir sabit yıldız Algol’un karşısında ve Güneş Algol ile kavuşumda olacak. Şiddet içeren olaylar olmamasını umalım.

Mayıs ayı gökyüzü hareketleri sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

error: Content is protected !!