Uranüs Boğa’da Sizi Nasıl Etkiliyor?

2011’den beri Koç’ta ilerleyen Uranüs, 6 Mart 2019’da temelli Boğa’ya geçiyor ve 26 Nisan 2026’e dek Boğa’da olacak.

(Uranüs 15 Mayıs -6 Kasım 2018 arasında bir süreliğine Boğa’ya geçmiş, 6 Kasım 2018’de Koç’a geri dönmüştü.)

Boğa burcu para, kaynaklar, maddi konular, güvenlik, sanat, müzik, gıda, çiftçilik, doğa ile ilgili olduğundan bu alanlarda radikal değişiklikler, iniş-çıkışlar, krizler, yeniliklerle karşılaşabilir, teknolojinin daha çok işin içine girmesini bekleyebiliriz.

Uranüs Boğa’da iken neler olacak?

Uranüs Boğa’da iken en çok etkilenecek kişiler sabit burçlar (Boğa, Aslan, Akrep ve Kova). Bu burçlarda Güneş, Ay, Yükselen ya da çok sayıda kişisel gezegeni olanlar(Merkür, Venüs, Mars).

Uranüs bir burçta yaklaşık 7 yıl kalır -84 yılda tüm burçları dolaşır-, bu nedenle burç konumu kuşakları etkiler ve kolektif değişimleri gösterir. Uranüs’ün bireysel haritalardaki etkisini öğrenmek için ev konumuna bakmak gerekir.

Uranüs önümüzdeki 7 yılda sizi nasıl etkileyecek? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

Yükselen Koç: Değer Verdiğiniz Şeyler Değişiyor

Mart 2011’den beri Koç burcunda olan Uranüs, 6 Mart’ta burcunuzdan çıktı ve Boğa’ya geçti. Uranüs geçtiğimiz 7 yılda kendinizi yenilediğinizi ve hayatınızda önemli değişiklikler yaptığınızı gösteriyor. Bu yorucu bir dönem olmuş olabilir. Muhtemelen şimdi 7 yıl öncesinden çok farklısınız. Dış görünüşünüzü, tarzınızı, işinizi, arkadaş çevrenizi ve yaşam şeklinizi değiştirdiniz. Uranüs istediğiniz şeyleri yapmak, risk almak ve kendinizi özgürce ifade etmek için sizi cesaretlendirdi. Eski kalıplardan ve kısıtlamalardan kurtuldunuz. Bu süreçte beklenmedik tavırlarla çevrenizi şaşırtmış olabilirsiniz.

6 Mart’ta Uranüs Boğa burcuna, yıldız haritanızda 2. Eve -para evi- geçiyor. Uranüs, para, gelir, maddi varlık ve kaynaklarla ilgili ani gelişmelere işaret ediyor. Önümüzdeki yıllarda en büyük arzunuz özgürlüğünüzden ödün vermeden ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve kendinizi güvende hissedeceğiniz bir gelir elde etmek olabilir. Değerleriniz, para kazanma ve harcama şekliniz değişecek. Uzun saatler çalışmak ya da rutin işler yapmak size çekici gelmeyecek. Mevcut işinizde daha fazla özgürlük isteyeceksiniz. Uranüs teknolojiyi de gösteriyor, internet üzerinden -online- iş yapmaya ya da işinizde teknolojiyi daha fazla kullanmaya başlayabilirsiniz.

Değişim, yenilik ve özgürlük gezegeni Uranüs değişime en çok direnen burç Boğa’da pek rahat değildir, bu burçta düşüşte kabul edilir. Hayatınızda iş, para ve özgürlük dengesini kurmak biraz zaman alabilir ve maddi olarak iniş-çıkış yaşayabilirsiniz. Para ile ilgili risk alırken dikkatli olun, tasarruf yapın, kenarda mutlaka bir miktar para bulundurun. Önümüzdeki 3 yıl Satürn de yıldız haritanızda kariyer alanından geçiyor, iş, para ve kariyerle ilgili tedbirli olmakta fayda var. Sabırlı olun, değişim için acele etmeyin.

Uranüs değer verdiğiniz şeylerin ve finansal konulara yaklaşımınızın değişeceğini gösteriyor. Yeni gelir kaynaklarının ortaya çıkması da mümkün. Belki de paranın değerinin farkında değilsiniz ve bu konuda bilinçsiz davranıyorsunuz. Ya da maddiyata gereğinden fazla önem veriyorsunuz ve bu da ufkunuzu daraltıyor, seçeneklerinizi kısıtlıyor. Her iki durumda da paraya bakış açınız değişecek. Daha az eşya ve daha az sorumluluğun olduğu bir hayat da keyifli olabilir. Belki de zaman akıp giderken araba taksitlerini ödemek için çalışmanın anlamını sorgulayacak ve tüketim alışkanlıklarınızı değiştireceksiniz. Eğer öz değerinizi sahip olduklarınıza endeksliyorsanız, Uranüs bunu sorgulamanıza neden olacak.

Yükselen Boğa: Kendime Yeni Bir Ben Lazım

Değişim, yenilik ve özgürlüğü sembolize eden Uranüs 6 Mart 2019’da burcunuza geçti. Uranüs herhangi bir burcu 84 yılda bir ziyaret ediyor ve en son 1934-41 yılları arasında Boğa burcundaydı, yani bu hayatınız boyunca sadece bir kere yaşayacağınız bir transit. Uranüs 2026 yılına dek Boğa’da olacak ve hayatınızın birçok alanında, iş, kariyer, ilişkiler ve dış görünüşünüzde önemli değişiklikler yapacaksınız.

Özgürlük sizin için önem kazanıyor, eski kalıp ve kısıtlamalardan kurtuluyorsunuz. Beklenmedik tavırlarla çevrenizi şaşırtabilir, dürtüsel davranabilir, ani çıkışlar yapabilirsiniz. Kendinizi özgürce ifade etmeye ve risk almaya yatkınsınız. Muhtemelen dış görünüşünüzü yenileyecek ve tarzınızı değiştireceksiniz. Yenilik ve değişim heyecan veriyor, belki de hiç olmadığı kadar özgür hissediyorsunuz.

Özgürleşecek, gerçekten ne istiyorsanız, neye inanıyorsanız, nasıl yaşamak istiyorsanız, bu yönde adımlar atacaksınız. Bu inişli çıkışlı olsa da heyecan verici ve canlandırıcı bir süreç olacak.

Değişim, yenilik ve özgürlük gezegeni Uranüs Boğa’yı pek sevmez, güven ve konfor arayan, rahatına düşkün ve değişimden hazzetmeyen Boğa’da kendisini tam olarak ortaya koyamaz.

Önümüzdeki yıllarda “Hayat, siz plan yaparken başınıza gelenlerdir.” sözünü sık sık hatırlayabilirsiniz, plan, düşünce ve tavırlarınız beklenmedik bir şekilde değişebilir. Uranüs burcunuzdayken size yeni yollara girmeniz ve yeni şeyler denemeniz için cesaret verecek ki bu normal koşullarda Boğa burcunun gönlünden geçen bir şey değil. Garantici, tedbirli, mevcut durumu korumaya önem veren ve risk almayı pek sevmeyen bir burç olsanız da önümüzdeki yıllarda hayatınızda değişim enerjisine alan açmanız gerekiyor.

Geçtiğimiz 7 yılda Koç burcunda ve 12. Evinizde ilerleyen Uranüs, bilinçaltı korkuların ve dürtülerin beklenmedik bir şekilde açığa çıktığını gösteriyor. Sırlar ve gizlenen şeyler de öyle. Duygusal ve ruhsal olarak geliştiğiniz, bilinçaltınızda gizli düşünce, korku ve kalıpları fark ettiğiniz ve bunlardan özgürleştiğiniz bir dönemi geride bırakıyorsunuz. Uranüs’ün Boğa’ya geçmesiyle birlikte bazı kararlar alabilir ve başlangıçlar yapabilirsiniz.

2019 yılında yükselen Boğa’ların yanı sıra 20-26 Nisan doğumlu Boğalar da Uranüs’ten etki alıyor. Hayatınızda önemli değişimler yapabilir, hiç düşünmediğiniz yollara girebilir, yeniliğe ve değişime hiç olmadığı kadar açık olabilirsiniz. Hiç bilmediğiniz ve farkında olmadığınız yönlerinizi keşfedeceksiniz. Görüşleriniz, inançlarınız ve yaşam şekliniz kökten değişebilir. Sizi sınırlayan kalıplardan ve düşüncelerden kurtulacak, kendinizi daha özgür hissedeceksiniz. Gerçekten ne istediğinizi ve kim olduğunuzu bulmak ve ortaya çıkarmak için mükemmel bir dönemdesiniz. Ancak acele kararlar vermeyin. Farklı şeyler deneyin fakat kesin ve bağlayıcı kararlar almaktan kaçının. Hayatınızda bazı dalgalanmalar olmasını normal karşılayın ve akışla birlikte sezgilerinizi dinleyerek hareket edin. Uranüs daha cesur bir şekilde kendinizi ifade etmenize ve bazı değişimlere neden olacak.

Yükselen İkizler: Farkındalığınız Artıyor

Geçtiğimiz 7 yılda arkadaş çevrenizde önemli değişimler yaşadınız, sıra dışı, farklı ve özgür ruhlu insanlarla tanıştınız, hiç beklemediğiniz olaylarla karşılaştınız. Arkadaşlıklarda ani kopmalar, grup çalışmalarında gerginlikler oldu. Bazı insanlardan uzaklaşırken bu arada yeni arkadaşlar edindiniz, yeni gruplara girdiniz. Mart 2011’den beri Koç burcunda arkadaşlık evinizde olan Uranüs 6 Mart 2019’da Boğa burcuna bilinçaltı, bitişler, karma ve ruhsal iyileşme ile ilgili 12. Eve girdi.

Uranüs 12. Evde iken bilinçaltı korku ve dürtüler beklenmedik bir şekilde açığa çıkabilir. Sırlar ve gizlenen şeyler de öyle.

Önümüzdeki 7 yılda karşınıza çıkacak bazı olaylar ve insanlar size bilinçaltınızı aynalayacak. Bu ilk etapta rahatsız edici olabilir, geçmiş travmalar, korkular ve güvensizlikler açığa çıkabilir. Sizi fazlasıyla huzursuz eden insanlar, çileden çıkaran olaylar olabilir ve bunlar başarınızı ve mutluluğunuzu sabote ediyor gibi görünebilir. Ancak görünüşe aldanmayın. Bu kişiler bilinçaltınızda gömülü bazı deneyimleri size yeniden yaşatacak. Dikkatli olursanız kendi bilinçaltınızla ilgili önemli bilgiler edinebilirsiniz. Ancak kurban psikolojisine girmekten kaçınmanız gerekiyor. Unutmayın iç dünyanızı değiştirdiğinizde dış dünyanız da değişecek. Eğer problemleri görmezden gelirseniz, psikolojik sorunlar sağlığınızı etkileyebilir.

Biraz içe dönmeniz, kendinize vakit ayırmanız ve iç dünyanızda olan biteni gözlemlemeniz çok yol kat etmenizi sağlayacak. Uranüs burada bilinçaltınızı keşfetmek için size hiç olmadığı kadar büyük bir potansiyel getiriyor. Bağımlılık, korkular, ilişkiler ve affetmekle ilgili çalışabilir, terapi, vb. den büyük fayda sağlayabilirsiniz. Uranüs size korkularla ve bilinmeyenle yüzleşmek için gereken cesareti verecek. Bilinçaltınızı keşfediyor, sırlardan ve size engel olan kalıplardan özgürleşiyorsunuz. Duygusal ve ruhsal olarak yenileneceğiniz bu dönemde hayatla ilgili görüş ve inançlarınız değişebilir.

12. Ev hastaneleri, hapishaneleri ve toplum dışına itilmiş kesimleri de gösteriyor, bunlarla ilgili çalışmalara katılabilir, diğer insanlara yardım etmeye çekilebilirsiniz.

6 Mart 2019’da temelli Boğa’ya geçen Uranüs, 26 Nisan 2026’ya dek Boğa’da olacak. 26 Nisan 2026’da ise İkizler’e geçecek ve kendinizi yeniden keşfedeceğiniz, özgürleşeceğiniz bir dönem başlayacak. Şimdi bu döneme hazırlık için iç dünyanızda yenilenme zamanı.

Yükselen Yengeç: Sosyal Çevreniz Değişiyor

Önümüzdeki yıllarda arkadaş çevreniz değişecek, sizin gibi düşünen insanlarla bir araya gelecek, ideallerinizi için harekete geçecek ve toplumsal sorunlar için çalışacaksınız.

Uranüs 6 Mart’ta gruplar ve ideallerle ilgili 11. Evinize girdi. (26 Nisan 2026’ya dek burada kalacak.) Uranüs tüm burçları 84 yılda geçiyor ve bir burçta yaklaşık 7 yıl kalıyor. Mart 2011’den beri iş ve kariyerle ilgili 10. Evinizdeydi. Bu süreçte kariyerinizde önemli iniş çıkışlar yaşadınız. Belki işinizden ayrıldınız, belki de kendi işinizi kurdunuz. Meslek hayatınız büyük bir değişim geçirdi. Otorite figürleri ile sorunlar yaşadınız, kendinizi daha çok ifade etmeye başladınız, daha asi ve başına buyruk davrandınız. Eğer yöneticiyseniz, sorumluluklar sizi yordu, hayatınızı kısıtladı ve kendinize daha çok vakit ayırmak istediniz. İşinizde daha fazla heyecan ve özgürlük aradınız. Sizi rahatsız eden ve sınırlayan koşulları değiştirmek için harekete geçtiniz, belki de fazla düşünmeden karar verdiniz. İşiniz ve kariyerinizle ilgili koşullar değişkendi ve neler olacağını tahmin etmek zordu. Muhtemelen hayatınızda tamamen farklı bir yol çizmeye karar verdiniz. Kendi kendinize koyduğunuz standartlardan, aile ya da çevrenizin beklentilerinden ve sizi sınırlayan düşüncelerden özgürleştiniz.

Neyse ki Uranüs 2019’da buradan çıkıyor ve farklı insanlarla bir araya geleceğinizi, bu sayede hayatın farklı yönlerini görüp özgürleşeceğinizi gösteriyor.

Toplumsal konularla daha fazla ilgilenecek, grup, dernek vb. içerisinde yer alacaksınız. Sosyal medyada daha fazla var olabilir, görünür hale gelebilirsiniz. Teknoloji ile ilgili yetenek ve beceriler kazancınızı artırabilir, işinizi olumlu etkileyebilir. Gruplar içerisindeki rolünüz değişebilir, sıradışı, farklı ve özgür ruhlu kişilere çekilebilir, yeni gruplara girebilirsiniz. Arkadaş ilişkilerinde ani kopmalar, grup çalışmalarında gerginlikler olabilir. Arkadaşlarınızın ne yapacağı belli olmuyor. Diğer yandan sosyal çevreniz, sosyal hayatınız heyecan ve ilham verici. Gelecek planlarınız ve idealleriniz de değişiyor.

Yükselen Aslan: Kariyer Yolunuz Değişiyor

Kariyerinizi değiştirmek mi istiyorsunuz? Şimdi tam zamanı. 6 Mart 2019’da Boğa burcuna geçecek olan Uranüs, iş hayatında değişime işaret ediyor. Uranüs önümüzdeki yıllarda yıldız haritanızda uzun vadeli hedefler, amaçlar, iş ve kariyerle ilgili alandan geçecek. İşinizde daha fazla heyecan ve özgürlük arayacaksınız. Sizi rahatsız eden ve sınırlayan koşulları değiştirmek için harekete geçebilir, fazla düşünmeden karar verebilirsiniz. Kendinizi daha çok ifade edecek, daha asi ve başına buyruk olacaksınız. İşinizle ilgili koşullar değişken ve ne olacağını tahmin etmek zor. Hayatınızda tamamen farklı bir yol çizmeye karar verebilirsiniz. Kendi kendinize koyduğunuz standartlardan, aile ya da çevrenizin beklentilerinden ve sizi sınırlayan düşüncelerden özgürleşiyorsunuz.

Uranüs herhangi bir burcu 84 yılda bir ziyaret ediyor, yani eğer iş hayatında radikal bir değişim istiyorsanız, bu bulunmaz bir fırsat. Eğer işinizden memnunsanız ve değiştirmek istemiyorsanız bile yeniliğe ve fırsatlara açık olmakta fayda var. İşle ilgili beklenmedik değişimler olabilir, eğer hazırlıklı olursanız yolun sonunda kendinizi daha mutlu olacağınız bir yerde bulabilirsiniz.

Başına buyruk Uranüs sabırlı ve kararlı olmanız gereken bir alanda ilerliyor. Bu biraz sorun yaratabilir. İş hayatında daha fazla özgürlük arayabilir, otorite ile problem yaşayabilirsiniz. Sorumluluklar ve kısıtlamalar oldukça sıkıcı olacak. Kendinize özgü yönlerinizi ve farklı taraflarınızı ortaya koyabilir, bu şekilde ya diğer insanları etkileyebilir ya da kendinizden uzaklaştırabilirsiniz. Özgürlük ve sorumluluk dengesini iyi kurmanız gerekiyor. Freelance ya da serbest çalışma saatleri olan ve yaratıcı yönünüzü ortaya koyabileceğiniz bir işe geçecek, hem iş hem de özel hayatınızda sizi kısıtlamayacak sorumluluk ve anlaşmalar içine girmeyi tercih edeceksiniz. Uranüs özellikle de özgürlüğünüz söz konusu olduğunda para ve başarının o kadar da önemli olmadığını hatırlatacak.

Uranüs Mart 2011’den beri eğitim, seyahat ve ideallerle ilgili 9. Evinizdeydi ve görüşlerinizi değiştiren ani gelişmeleri gündeme getirdi. Sizi şaşırtan olaylarla karşılaştınız, astroloji, teknoloji veya bilimsel konularla ilgilendiniz, yabancı kültürler, seyahatler, akademik çalışmalar, felsefe ve eğitim aracılığıyla yeni şeyler öğrendiniz. Bütün bunlar hayata bakış açınızın genişlemesine ve daha açık fikirli olmanıza yol açtı. Yeni insanlar ve deneyimler büyümenize ve gelişmenize sebep oldu. Geçmişi geride bırakıp anı yaşadınız, kendinizin ve hayatın farklı yönlerini keşfettiniz. Artık daha cesur, yaratıcı ve özgünsünüz.

Şimdi bu öğrendiklerinizi kariyer ve meslek hayatınıza uygulama zamanı. Eğer kendi işinizi yapmak istiyorsanız, harekete geçebilirsiniz ancak Uranüs 10. Evde ilerlerken yolunuz biraz inişli çıkışlı olabilir. Teknoloji ya da astrolojiyle ilgili bir alanda çalışabilir ya da işinizde teknolojiyi daha fazla kullanabilirsiniz. Değişime açık olarak sezgilerinizi takip edin.

6 Mart 2019’da temelli Boğa’ya geçen Uranüs, 26 Nisan 2026’ya dek burada olacak. Ve size en uygun işi, kariyeri, mesleği bulmanızı sağlayacak.

Yükselen Başak: Maceraya Hazır Mısın?

Uranüs 6 Mart’ta Boğa’ya, yıldız haritanızda macera ve deneyime açık 9. Eve girdi. Bu seyahat ve eğitim fırsatları ile dolu güzel bir dönem olabilir. Uranüs herhangi bir burcu 84 yılda bir ziyaret ettiğinden bu hayatınızda sadece bir kere yaşayacağınız bir transit.

Bol bol seyahat edebilir, daha önce hiç gitmediğiniz yerlere gidebilir, hatta farklı bir şehre ya da ülkeye taşınabilirsiniz. Airbnb vb. seçenekleri düşünebilir ve birçok ülkeyi gezebilirsiniz. Değişken bir burç olduğunuzdan adaptasyonunuz yüksek, eğer akışa uyarsanız yeni yerlerde heyecan verici deneyimler yaşayabilirsiniz. Sizden çok farklı insanlarla, daha önce var olduğunu bilmediğiniz hayatlarla karşılaşabilirsiniz. Bunun sonucunda hayata bakış açınız ve görüşleriniz değişebilir.

Uranüs, görüşlerinizi değiştiren ani olaylarla karşılaşacağınızı gösteriyor. Astroloji, teknoloji ve bilimsel konularla ilgilenecek, yabancı kültürler, seyahatler, akademik çalışmalar, felsefe ve eğitim aracılığıyla yeni şeyler öğreneceksiniz. Bütün bunlar bakış açınızın genişlemesine ve daha açık fikirli olmanıza yol açacak. Değişime uyum sağlıyor ve kendinizi özgür hissediyorsunuz. Yeni insanlar ve deneyimler büyümenize ve gelişmenize sebep oluyor. Geçmişi geride bırakıyor, anı yaşıyor, kendinizin ve hayatın farklı yönlerini keşfediyorsunuz. Daha cesur, yaratıcı ve özgün olabilirsiniz.

9. Ev eğitimle ilgili olduğundan meraklı ve öğrenmeye açık olacak, farklı konularla ilgilenecek, çeşitli kurslara, eğitimlere ya da akademik çalışmalara katılacaksınız. Birçok farklı alana ilgi duyabilir ancak ilginizi kısa bir süre sonra kaybedebilirsiniz çünkü başka konular sizi cezp etmeye başlayabilir. Uzun süreli eğitimlere yazılmadan önce iyi düşünün. Uranüs teknolojiyi gösteriyor, online eğitimler ilginizi çekebilir. Eğer öğretmen ya da eğitmenseniz online eğitim vermeye başlayabilir ve kazancınızı arttırabilirsiniz.

Uranüs’ün 9. Evinize geçmesi özellikle para ile ilgili olarak sizi rahatlatacak. Uranüs Mart 2011’den beri yakın ilişkiler ve finansal ortaklıklarla ilgili 8. Evinizdeydi. Yakın ilişkilerle ilgili beklenmedik olaylar, ani masraflar, parasal konularda iniş-çıkış, yok yere ortaya çıkan borçlarla karşılaştınız. Finansal olarak daha bağımsız olmanız ve kendi kaynaklarınıza güvenmeniz gerekti. Beklemediğiniz bir ödeme ya da kazanç da söz konusu olmuş olabilir. 8. Ev değişimle ilgili olduğundan Uranüs’ün burada olması hayatınızda bir şeyleri yerli yerine oturtmayı zorlaştırdı. Şaşırtıcı hatta travmatik olaylarla karşılaştınız ve önemli değişimler yaşadınız.

9. Ev hukuk, felsefe ve dinle ilgili olduğundan Uranüs buradan geçerken inanç ve görüşleriniz değişebilir, hukuki meselelerle ilgili olarak dikkatli olmanız gerekebilir.

Yükselen Terazi: Ani Değişimler

Uranüs 6 Mart’ta yakın ilişkiler, finansal ortaklıklar ve metafizikle ilgili 8. Evinize giriyor ve yaklaşık 7 yıl burada olacak. Özgürlük ve ilerlemeyi sembolize eden Uranüs herhangi bir burcu 84 yılda bir ziyaret ettiğinden bu hayatınızda sadece bir kere yaşayacağınız önemli bir değişim dönemi. Ancak zaman zaman çok da kolay olmayabilir.

Yakın ilişkilerde dramatik değişimler yaşayabilirsiniz. Evlenebilir, çocuk sahibi olabilir ya da ortak bir yatırıma girebilirsiniz. 8. Ev diğer insanlarla maddi manevi birleşmekle ilgili olduğundan bu evle ilgili bağlar kolay kolay kopmaz. Ayrılık, özgürlük, bireysellik ve değişimi temsil eden Uranüs’ün burada olması biraz zor olabilir.

Yine de bu enerjiye biraz aşinasınız. Uranüs Mart 2011’den beri evlilik, ortaklık ve ikili ilişkilerle ilgili 7. Evinizdeydi. İkili ilişkilerde beklenmedik gelişmeler, karşıtlıklar ve mücadeleler yaşadınız, aniden başlayan ve biten ilişkiler, evlilik ya da ayrılık gündeme geldi. İlişkinizde, evliliğinizde daha fazla özgürlük ve heyecan aradınız. Sağlam olmayan ve aslında mutlu olmadığınız ancak bir şekilde sürdürdüğünüz birliktelik/ortaklıklar kopma noktasına geldi. Heyecan verici, sıradışı, farklı ancak ne yapacağı belli olmayan insanlarla bir araya geldiniz. Belki de partnerinizin/ortağınızın beklenmedik tavırları nedeniyle huzursuz oldunuz, ilişkilerde gerginlik ve ani tepkilerle karşılaştınız. Olumlu yönden baktığımızda daha samimi ve gerçek ilişkiler kurmuş, ilişkilerinizde alma verme dengesini yeniden oturtmuş olabilirsiniz.

Şimdi ise yeni duygusal ve finansal deneyimler ile kendinizi daha derinden tanıyacak, yoğun deneyimler yaşayacaksınız. Güven ve yakınlıkla ilgili önemli dersler alacaksınız.

Finansal olarak tedbirli olmanız önemli. Uranüs, ortak finansal konular, eşinizin geliri, vergi, sigorta, krediler, borç-alacak, miras ve yatırımla ilgili ani gelişmelere ve değişen koşullara işaret ediyor. İkili ilişki ve ortaklıklarda kendinizi korumaya almanız iyi olabilir. Boşanma ya da ortaklığın bitmesi gibi bir durumda zarara uğramanızın önüne geçebilirsiniz. Farklı finansal ortaklıklara girebilir, diğerleri ile kaynaklarınızı birleştirebilir ve fayda sağlayabilirsiniz. Ancak yatırımlarda iniş çıkış ve kredi, borç, alacak vb. şeylerde beklenmedik olaylar karşınıza çıkabilir. Tedbirli ve dikkatli olun. Finansal olarak daha bağımsız olmanız ve kendi kaynaklarınıza güvenmeniz gerekiyor. İniş çıkışlara hazırlıklı olmak için varsa borçlarınızı kapatın.

Bu ev metafizik konular, bilinmeyen, ölüm ve ölüm ötesi, korkular, egosal bağımlılıklar ve iç dünyamızın derinlikleri ile ilgili olduğundan ruhsal ve duygusal çalışmalara ilgi duyabilir, bir terapist vb.den yardım alabilir, reiki, regresyon, hipnoz, psikanaliz vb. konularla ilgilenebilirsiniz. Bu çalışmalarla hiç beklemediğiniz farkındalıklar ve çözülmeler yaşamanız mümkün. Geçmiş hayatlardan ya da çocukluğunuzdan gelen bazı travmalar çözülecek, duygusal ve ruhsal olarak yenileneceksiniz. Bazı iniş çıkışlar, sembolik anlamda yeniden doğuş yaşayabilirsiniz.

Yükselen Akrep: İkili İlişkilerde Devrim

Uranüs Mart 2011’den beri Koç burcunda yıldız haritanızda iş ortamı, günlük hayat ve sağlıkla ilgili 6. Evdeydi. Büyük ihtimalle iş değiştirdiniz, işinizde daha fazla heyecan, serbest zaman ve özgürlük aradınız. İş yeri ve çalışma hayatıyla ilgili koşullar değişken ve huzursuz edici (ya da heyecan verici) idi. Günlük hayatınızda kurallardan ve rutinlerden sıkıldınız, iş hayatınızda ve gündelik rutininizde dramatik değişimler oldu. Baskıcı ortamlardan uzaklaştınız, stres kaynaklı sağlık sorunları yaşadınız ve yaşam biçiminizde değişiklik yaptınız.

Uranüs 6 Mart’ta karşıt burcunuz Boğa’ya giriyor ve yaklaşık 7 yıl Boğa’da olacak. Uranüs burada ikili ilişkilerinize dramatik değişimler, heyecan ve özgürlük getirecek.

Beklenmedik gelişmeler, karşıtlık ve mücadeleler olabilir. İlerleme ve özgürlüğü temsil eden Uranüs mevcut durumunuzu değiştirecek, ikili ilişkilerde kendinizi daha açık ve özgür bir şekilde ortaya koyacaksınız. Artık ilişkilerde “mış gibi” yapamayacaksınız. Ne hissediyorsanız, ne istiyorsanız söylemek ve yapmak isteyeceksiniz. Bu noktada belki ilişkinin bitmesi de umurunuzda olmayacak. Artık sizi kısıtlayan ve kim olduğunuzu ifade etmenize izin vermeyen ilişkiler içerisinde kalmanız çok zor. Baskıcı ve kontrolcü insanlardan, düzeninizi bozmamak için sürdürdüğünüz ilişki ve dostluklardan uzaklaşıyorsunuz. İçinde samimiyet olmayan ancak sürdürmeniz gerektiğini düşündüğünüz için sürdürdüğünüz ilişkiler büyük risk altında.

Bu dönemde sağlam olmayan ve aslında mutlu olmadığınız ancak bir şekilde sürdürdüğünüz birliktelik/ortaklıklar kopma noktasına gelebilir. Heyecan verici, sıra dışı, farklı ancak ne yapacağı belli olmayan insanlarla birlikte olabilirsiniz. Hayatınıza çektiğiniz insanların özgürlüğüne fazlasıyla düşkün olma olasılığı var. Partnerinizin/ortağınızın beklenmedik tavırları nedeniyle huzursuz olabilirsiniz. İlişkilerinizde gerginlik yaşayabilir, ani tepkilerle karşılaşabilirsiniz.

İlişkilerde alışılmadık deneyimler, elde olmayan ayrılıklar, ani başlayan ya da biten ilişkiler gündeme gelebilir. Eğer hali hazırda mutlu bir ilişki içindeyseniz, partnerinizle seyahate çıkabilir, yeni deneyimler yaşayabilir, özgür hissedebilirsiniz. Birbirine uygun çiftler ilişkilerini yenileyecek. Ancak eğer ilişkinizde kendinizi özgürce ifade edemiyorsanız, devam etmek istemeyeceksiniz. Kısa süreli ya da kesin bir ayrılık söz konusu olabilir. Belki de bir ayrılık sürecinin ardından tekrar bir araya geleceksiniz.

Bu dönemde iş ilişkileri ve ortaklıklar da değişecek. Daha fazla özgürlük isteyecek ve daha açık davranacaksınız. Profesyonellikten uzaklaşabilir, daha önce söylemediğiniz şeyleri ifade edebilirsiniz.

Yükselen Yay: Yeni Bir Rutin

6 Mart’ta sağlık, iş ortamı ve gündelik hayata yaklaşımınızı değiştirecek 7 yıllık bir dönem başlıyor. Değişim ve yenilenmeyle ilgili Uranüs Boğa burcuna yıldız haritanızda 6. Eve giriyor. Uranüs herhangi bir burcu 84 yılda bir ziyaret ettiğinden bu hayatınızda sadece bir defa yaşayacağınız bir transit.

Uranüs’ün 6. Eve geçişi bazı açılardan oldukça rahatlatıcı olacak çünkü Uranüs Mart 2011’den beri yıldız haritanızda aşk ve çocuklarla ilgili 5. Evdeydi. Sürpriz aşklar, aniden başlayıp biten ilişkiler, belki de beklenmedik bir hamilelik yaşadınız. Farklı ve sıradışı kişilerden etkilendiniz ancak bu insanlar başına buyruk, özgürlüğüne düşkün hatta bencildi. Çocuklarla ilgili ani gelişmeler oldu. Varsa çocuklarınız daha asi davrandı ve onlara sınırlama getirmekte zorlandınız. Kendinizi ifade etmenin yeni yollarını keşfettiniz, düşüncelerinizi özgün ve canlı bir şekilde ifade etmeye başladınız. Yaratıcılığınız ortaya çıktı.

Uranüs, önümüzdeki 7 yılda ise sağlığınız, iş yeriniz, çalışma arkadaşlarınız ve size bağlı çalışanlarla ilgili ani gelişmelere işaret ediyor. İş değişikliği yapabilir, alışılmadık saatlerde ya da farklı iş kollarında çalışabilirsiniz. İşinizde daha fazla heyecan, serbest zaman ve özgürlük arayacaksınız. İş yeriniz ve çalışma hayatınızla ilgili koşullar değişken ve huzursuz edici (ya da heyecan verici) olabilir. İşinizde, günlük hayatınızda teknolojiyi daha fazla kullanmanız gerekebilir. Günlük hayatınızda kurallardan ve rutinlerden sıkılıyorsunuz, enerjiniz bir artıp bir azalıyor.

Uranüs dürtüsel ve öngörülemezdir, heyecan ve özgürlük arar, 6. Ev ise düzenli bir şekilde yapılması gereken rutin ve sıkıcı işlerle ilgili. Bu dönemde zorluk bu ikisini bir araya getirmek. Hem spontane yaşamanın hem de günlük işleri ve görevleri yerine getirmenin bir yolunu bulmanız gerekiyor. Gündelik hayatınız kaosa dönmeyecek kadar planlı, sıkıcı ya da yorucu olmayacak kadar esnek olmalı.

Bunun bir yolu bazı işleri devretmek ve kendinize günlük hayatınızda serbest zaman sağlamak olabilir. Üzerinizde baskı yaratan ya da yapmak istemediğiniz rutin işleri başkalarına devredin. Uranüs burada iş hayatınızı yeniden organize etmenize sebep olabilir.

Uranüs 6. Evde ilerlerken sağlığınıza dikkat etmeniz ve özen göstermeniz gerekiyor. Tuhaf rahatsızlıklar, bir ortaya çıkıp bir kaybolan alerjilerle karşılaşabilirsiniz. İşle ilgili stres ve iş yoğunluğu sağlığınızı etkileyebilir. Sağlığınızı ihmal etme eğilimindesiniz. Dengeli beslenmeye, yeterince dinlenmeye ve iyi uyumaya özen gösterin. Kendinize iyi bakın. Kontrollerinizi aksatmayın ve sağlık sorunlarını ihmal etmeyin.

Yükselen Oğlak: Aşkta Heyecan

Uranüs son 7 yıldır yıldız haritanızda ev, aile ve iç dünyanızla ilgili 4. Evdeydi. Duygusal olarak büyük değişimler geçirdiniz, bir ya da birden çok kez taşındınız, güvende hissettiğiniz bir temel oluşturmakta zorlandınız. Ebeveynlerinizle ilişkileriniz değişti, onlardan duygusal ya da fiziksel olarak uzaklaştınız. Bağımlı ilişkiler sone erdi ve aile içerisinde kendinizi daha açık ve özgür bir şekilde ifade etmeye başladınız. Belki de geçmişe ve geleneklere yaklaşımınız değişti ve geçmişten gelen bağlar koptu.

6 Mart’ta Uranüs Boğa burcuna yıldız haritanızda aşk, çocuklar, eğlence ve hobilerle ilgili 5. Eve girdi. Oğlak çalışkan ve iş odaklı olsa da önümüzdeki yıllarda oyun ve eğlence hayatınızda önemli fark yaratacak.

Uranüs herhangi bir burcu 84 yılda bir ziyaret ettiğinden bu hayatınız boyunca sadece bir defa yaşayacağınız bir transit. İçinizdeki dürtüler, istekler, arzular ve yaratıcılık ortaya çıkıyor. Farklı konularla ilgilenecek, ilginç hobiler edinecek ve özgün şeyler üreteceksiniz. Eğer sanat ya da yaratıcı uğraşlar içindeyseniz, en dikkat çekici ürünlerinizi ortaya koyacaksınız.

Aşkta da beklenmedik gelişmeler var, sizden çok farklı, özgürlüğüne düşkün ve sıradışı biriyle karşılaşabilir, aniden başlayıp biten ilişkiler yaşayabilirsiniz. İlk görüşte aşk ya da çocuklarla ilgili beklenmedik gelişmeler olabilir. Varsa çocuklarınız başına buyruk davranabilir, onlara sınırlama getirmekte zorlanabilirsiniz.

Bu dönemde özgürlük sizin için önemli, bağlanmakta zorlanabilir ve birden çok kişiyle görüşebilirsiniz. Karşınıza sizden çok genç, hayata bakış açınızı yenileyecek, size farklı bir perspektif kazandıracak biri çıkabilir. Aşk ilişkilerinde istikrar yakalamak zor, karşınızdaki kişilerin sağı solu belli olmuyor. Beklenmedik bir hamilelik ya da çocuklarla ilgili gelişmeler hayatınızın akışını değiştirebilir. Uranüs burada aşkta maceracı olmanıza neden olacak. Yeniliğe ve değişime açık olarak heyecan arayacaksınız.

Yükselen Kova: Ev ve Ailede Devrim

6 Mart’ta Uranüs’ün Boğa burcuna geçmesiyle birlikte hem iç hem de dış dünyada değişim dönemine giriyorsunuz. Bu 7 yıllık dönem ev, aile hayatı ve duygularınız ile ilgili olarak sizi etkileyecek. 26 Nisan 2026’ya dek yaşam biçiminiz değişecek, başka bir şehre taşınabilir, ev değiştirebilir, aile içerisinde değişimler yaşayabilir, evlenebilir ya da çocuk sahibi olabilirsiniz. Eğer hayatınızın ileriki dönemlerindeyseniz ve çocuklarınız belli bir yaşa geldiyse, evden ayrılmaları söz konusu olabilir.

Uranüs Mart 2011’den beri yıldız haritanızda iletişim, yakın çevre ve komşularla ilgili 3. Evdeydi, yakın çevrenizde sıradışı ve ilham verici insanlarla bir araya geldiniz. Farklı konularla ilgilendiniz, bu konularda eğitim aldınız. Düşünce biçimi ve iletişiminiz değişti. Uranüs 6 Mart 2019’da Boğa’ya yerleşti ve 26 Nisan 2026’ya dek Boğa’da olacak.

Uranüs herhangi bir burcu 84 yılda bir ziyaret ettiğinden bu hayatınız boyunca sadece bir defa yaşayacağınız bir transit.

Değişken, öngörülemez ve istikrarsız Uranüs yıldız haritanızda ev ve yerleşimle ilgili alandan geçiyor, önümüzdeki yıllarda yerleşik hayata geçmek biraz zor olabilir. Tam yerleştim derken tekrar taşınma gereği ya da ailevi bir konu ortaya çıkabilir ve planlar değişebilir. Güvende hissettiğiniz bir temel oluşturmakta zorlanıyorsunuz, ev/aileyle ilgili değişiklikler sıkça gündeme geliyor. Taşınmak, evinizde tadilat yapmak, anne-babanızla ilgili ani olaylar ve beklenmedik gelişmeler var. Ev/aileye yaklaşımınız değişiyor, daha fazla özgürlük arıyorsunuz. Huzursuz olabilirsiniz ancak ne yapmak istediğinizi de bilmiyorsunuz. Geçmişe ve geleneklere karşı tutumunuz değişebilir ve geçmişten gelen bağlar kopabilir.

Uranüs sürprizlerle ilgili, özel hayatınız sürprizlerle dolu olacak. Evlenebilir, boşanabilir, farklı insanlar -ev arkadaşları vb.- ile birlikte yaşayabilir, evinizde uzun süre akrabalarınızı ağırlayabilir, ailevi konularda beklenmedik değişimler yaşayabilirsiniz. Çocuk sahibi olabilir ya da evinizden online iş yapmaya başlayabilirsiniz.

Yükselen Balık: Fikirler Değişiyor

Uranüs Mart 2011’den beri yıldız haritanızda para ile ilgili 2. Evdeydi. 6 Mart’ta bu alandan çıkıyor ve finansal konularda sizi rahat bırakıyor. Geçtiğimiz yıllarda parayla ilgili istikrarsızlık, iniş çıkış yaşadınız. Bütçenizi kontrol etmeniz zorlaştı, beklenmedik masraflar ortaya çıktı ya da gelirinizde ani değişimler oldu.

6 Mart’ta radikal devrimci Uranüs Boğa burcuna yıldız haritanızda iletişimle ilgili 3. Eve giriyor. Uranüs, yakın çevrenizde hareketliliğe işaret ediyor. Günlük iletişimler, kısa yolculuklar hayatınıza canlılık getiriyor. İletişim, eğitim ya da yakın çevre ile ilgili ne olacağı belli olmayan, değişken durumlar var.

Yakın çevrenizdeki bazı insanlardan uzaklaşırken farklı, ilham verici, yenilikçi ve özgür ruhlu insanlarla bir araya geleceksiniz. Bu kişiler sizinle aynı çevrede oturan, çalışan, belki de komşularınız ya da her gün bir şekilde bir araya geldiğiniz insanlar olacak.

Düşünce biçiminiz ve iletişiminiz değişecek. Fikirlerinizi daha açık, özgür ve özgün bir şekilde ifade etmeye başlayacaksınız. Eğer normalde düşündüğünüz şeyi açıkça söylemiyorsanız bu geride kalıyor, sözünü sakınmayan, hakkını savunan, sesini çıkaran birine dönüşüyorsunuz.

Teknolojiyi daha fazla kullanabilir, sosyal medya ve internetle haşır neşir olabilirsiniz. Dikkatiniz dağınık olabilir, çabuk sıkılabilirsiniz. Kardeş, komşu ve yakın akrabalarla ilgili beklenmedik gelişmeler, ayrılık ve kopukluklar yaşanabilir.

Bu dönemde hayatınızda yazmak, öğrenmek, öğretmek, medya ve yayıncılık da ön plana çıkıyor. Farklı konularla ilgilenebilir, bu konular hakkında eğitim alabilir ya da araştırma yapabilirsiniz. Online eğitimlere, çeşitli workshop ya da seminerlere katılabilirsiniz. Belki de siz bir eğitim programı oluşturacak ve online veya yüz yüze eğitim vermeye başlayacaksınız.

error: Content is protected !!