Uranüs Boğa Burcunda (2018-26)

2011’den beri Koç’ta ilerleyen Uranüs, 6 Mart 2019’da temelli Boğa’ya geçti. Uranüs 26 Nisan 2026’e dek Boğa’da olacak. (Uranüs 15 Mayıs -6 Kasım 2018 arasında bir süreliğine Boğa’ya geçmiş, 6 Kasım 2018’de Koç’a geri dönmüştü.)

Uranüs devrimleri, ani değişimleri ve teknolojiyi sembolize ediyor. Boğa ise değişime en çok direnen burç. Uranüs ve Boğa’nın farklı özellikleri dolayısıyla Uranüs bu burçta düşüşte kabul ediliyor.

Mart 2011’den beri Koç’ta olan Uranüs, Arap Baharı, Occupy Wall Street, Gezi olayları gibi ayaklanmaları gündeme getirdi. Teknolojiyi kendimizi ortaya koymak için kullanmaya başladık, selfie çekmek, blog yazmak, Youtube’da video yayınlamak yaygınlaştı. Televizyonun yerini cep telefonları ve tabletler aldı. Bireysellik arttı, konsantrasyon azaldı.

Boğa burcu para, kaynaklar, maddi konular, güvenlik, sanat, müzik, gıda, çiftçilik, doğa ile ilgili olduğundan bu alanlarda radikal değişiklikler, iniş-çıkışlar, krizler, yeniliklerle karşılaşabilir, teknolojinin daha çok işin içine girmesini bekleyebiliriz.

Toprak burçlarından Boğa kendi kendine yeterli olmayı, gıda ve çiftçiliği gösteriyor, bu alanda önemli değişiklik ve yenilikler, devrim niteliğinde gelişmeler gündeme gelebilir. Genetiği değiştirilen gıdalar, topraksız tarım vb. yöntemler artabilir. Tarım endüstrisi büyük bir değişim geçirebilir.

Uranüs Boğa’da iken finansal sistemlerde dünya çapında değişimler olacak. Boğa burcu parayı sembolize ediyor, dijital paraların yükselişi ya da bildiğimiz anlamda paranın sonunun gelmesi ve farklı ödeme yöntemlerinin ortaya çıkması, yaygınlaşması söz konusu olabilir. Değiş tokuş, ikinci el eşya kullanımının artması ve bu tip durumların ekonomiyi değiştirmesi de mümkün.

Uranüs en son 1934-1942 yılları arasında Boğa burcundaydı.

1930’da çıkan büyük ekonomik kriz (Great Depression) 1941’de Uranüs Boğa’yı terk etmeden hemen önce sona erdi. Büyük ihtimalle önümüzdeki yıllarda olacak ekonomik ve sistemsel değişiklikler ile 2026’ya gelmeden 2008’de başlayan ve halen devam eden ekonomik kriz de sona erecek. Bu süreç sancılı geçebilir ve kendimizi güvende hissetmekte zorlanabiliriz. Uranüs inatçı Boğa’da rahatlık alanından çıkmak için bizi zorlayacak.

Uranüs Koç’ta iken kendi isteklerimizin peşinden gitmek, bağımsız çalışmak gündeme geldi, bir çok kişi hayatını değiştirdi, Boğa’ya geçince bu trend daha da güçlenebilir. Gittikçe daha çok sayıda insan evden çalışmaya, internet üzerinden iş yapmaya başlayabilir. Uranüs Boğa’da iken teknolojiyi yeteneklerimizi ortaya koymak ve para kazanmak için kullanmak üzere yeni ve farklı yöntemler geliştirebiliriz.

Uranüs Boğa’da iken görebileceğimiz olumsuz bir gelişme ise otoriter rejimlerin ve liderlerin güç kazanması olabilir. 1933 yılında Almanya’nın başına gelen Hitler, Uranüs Boğa’da iken inanılmaz bir güç kazanmış ve kendisiyle beraber diğer ülkeleri de 2. Dünya Savaşı’na sürüklemişti. Aynı dönemde İtalya’da Mussolini iktidara gelmişti.

Boğa burcu fiziksel dünyayı ve beş duyuyu gösteriyor, sanal gerçeklik beş duyuya da hitap edecek şekilde gelişebilir. Dijital ve fiziksel dünya birbirine karışabilir. Uranüs Boğa’da iken fiziksel dünyanın ve maddesel zevklerin tadını çıkarmak istesek de, sahip olduğumuz ya da olmak istediğimiz şeylerin özgürlüğümüzü kısıtlamasını istemeyeceğiz.

Sanat ve müzik alanında sıra dışı sanatçılar ve performanslar ortaya çıkabilir.

Doğa kirliliği ve iklim değişiklikleri hızla kötüye gidebilir ve bir takım önlemler alınması gerekebilir. Önümüzdeki dönemde doğal çevre ve kaynakları korumak daha çok gündeme gelecek. Deprem, tsunami, kuraklık, vb. afetler meydana gelebilir.

Uranüs bir burçta yaklaşık 7 yıl kalır -84 yılda tüm burçları dolaşır-, bu nedenle burç konumu kuşakları etkiler ve kolektif değişimleri gösterir. Uranüs’ün bireysel haritalardaki etkisini öğrenmek için ev konumuna bakmak gerekir.

Uranüs Boğa’da iken en çok etkilenecek kişiler sabit burçlar (Boğa, Aslan, Akrep ve Kova). Bu burçlarda Güneş, Ay, Yükselen ya da çok sayıda kişisel gezegeni olanlar(Merkür, Venüs, Mars).

Uranüs önümüzdeki 7 yılda sizi nasıl etkileyecek? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

error: Content is protected !!