Başak Burcunda Dolunay Sizi Nasıl Etkiliyor?

19 Şubat’ta Başak burcunda Dolunay var. Dolunay Mars ve Uranüs’le üçgen, Venüs ve Satürn’le 135 derecelik açı yapıyor. Dolunay haritasında Merkür Neptün’le birleşiyor, Venüs ise iki kötücül Satürn ve Pluto’nun arasında. Bu Dolunay Süper Ay olarak da geçiyor çünkü Ay dünyaya en yakın konumda, normalden daha büyük ve parlak görünüyor.

Çalışkan, detaycı ve mükemmeliyetçi Başak’taki Dolunay, 21 Ocak’ta Aslan’daki Ay Tutulması ile başlayan farkındalık ve değişimleri sistemli bir şekilde hayata geçirebileceğimizi gösteriyor. Hayatımızı daha iyiye götürmek üzere düzenleyip günlük işlerimize odaklanabiliriz. Eşyaları elden geçirmek, dosyaları düzenlemek ya da bahar temizliğine başlamak için iyi bir zaman.

Merkür Dolunay haritasında Ay’ın dispozitörü ve Neptün’le Balık burcunda birleşiyor. Ay ise Başak burcunda. Sezgi, rüya ve hisleri akıl, mantık ve gerçeklerle dengelememiz gereken ilginç bir Dolunay bu.

Merkür Neptün birleşimi iletişimde empati ve sezgiyi öne çıkarıyor. Hayal gücümüz ve farkındalığımız artıyor, yaratıcı çalışmalar destekleniyor, ideallerimizi gerçekleştirmek için pratik, mantıklı, sağlam adımlar atabiliriz.

Başak’taki Ay fazlasıyla hayalci ya da affedici olduğumuz noktalarda ayırt edici olmayı ve sınır çizmeyi gösterebilir. Böylece Balık’ın naifliğini dengeleyebiliriz. Hafta başında Venüs Oğlak’ta Satürn’den ayrılıp (18 Şubat) Pluto’ya doğru giderken (23 Şubat) ikili ve sosyal ilişkilerde kısıtlayıcı durumlar, duygusal veya fiziksel uzaklaşma, dönüşüm ya da kıskançlık söz konusu olabilir.

Dolunay sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

Yükselen Koç

19 Şubat’ta Başak burcunda Dolunay var. Dolunay günlük hayatınızı düzenleme ya da beslenmenize, sağlığınıza dikkat etme gereğine işaret ediyor. Üzerinde çalıştığınız bir projeyi tamamlamanız mümkün. Bu hafta iş hayatında üstlerle ilişkilere önem verin. İletişime özen gösterin, yanlış anlama/anlaşılmalar olası, aşırı hayalcilikten ya da endişeden uzak durun.

Yükselen Boğa

19 Şubat’ta Başak burcunda Dolunay var. Dolunay aşk ya da çocuklarla ilgili gelişmeleri gösteriyor. Hobiler, keyifler, tatil ve eğlence gündeme gelebilir.  Sosyal çevrenizde biriyle tanışabilir ve yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Yurtdışı ile ilgili konular, yabancılarla ilişkilere önem verin. Yeni şeyler öğrenmeye açık olun.

Yükselen İkizler

19 Şubat’ta Başak burcunda Dolunay var. Eviniz ya da ailenizle ilgilenebilir, evinizi düzenleyebilir, ailenizle bir araya gelebilirsiniz. Evle ilgili işlerle uğraşmanız gerekebilir. Bu konularla ilgili finansal destek bulabilirsiniz. Borç, kredi vb. ya da başkalarıyla ortak finansal yatırımlara önem verin. Yakın ilişkilerde değişim gündeme gelebilir. İşle ilgili belirsizlikler olası.

Yükselen Yengeç

19 Şubat’ta Başak burcunda Dolunay var. Dolunay kısa bir seyahati ya da yeni bir eğitime başlamayı gösteriyor. Kardeş, komşu ya da kuzenlerle bir araya geleceksiniz, bu kişilerle ilgili gelişmeler olabilir. Okumak, yazmak ve düşüncelerinizi ifade etmekle ilgileneceksiniz. Eşiniz, ortağınız ve yakın dostlarınızla ilişkilere önem verin. Rutinden çıkmak, seyahat etmek isteyebilirsiniz. Mistik konular ilginizi çekiyor.

Yükselen Aslan

19 Şubat’ta Başak burcunda Dolunay var. Dolunay bütçe ve hesap işlerini gündeme getiriyor, gelirinizi artırmanız da mümkün. Verimli çalışmanız işinize olumlu yansıyor, yeteneklerinizi geliştiriyor ve takdir ediliyorsunuz. Günlük işlerinize ve sağlığınıza önem verin, projelerinize odaklanın.

Yükselen Başak

19 Şubat’ta Başak burcunda Dolunay var. Dolunay kendinize dönme, isteklerinizi fark etme ve ifade etme gereğine işaret ediyor. Tek başınıza karar alabilir, harekete geçebilirsiniz. Dış görünüşünüzle ve kişisel meselelerle meşgul olacaksınız. Sevdiklerinizle iyi iletişim kurabilir, söylenmeyeni sezebilirsiniz. Sevgiliniz ya da çocuklarla ilişkilere odaklanın.

Yükselen Terazi

19 Şubat’ta Başak burcunda Dolunay var. Dolunay kendi içinize dönme, yalnız kalma, günlük koşuşturmadan uzaklaşma ve dinlenme gereğine işaret ediyor. Olumsuz düşüncelerden ve endişeden uzak durun, kendinize vakit ayırın. İş hayatında iletişime dikkat edin, yanlış anlama/anlaşılmalar olası. Günlük rutinden yorulabilirsiniz, dalgınlık ya da tembellik söz konusu olabilir. Evinize ve ailenize odaklanın.

Yükselen Akrep

19 Şubat’ta Başak burcunda Dolunay var. Dolunay arkadaşlarınızla bir araya gelmeyi gösteriyor. Sosyal çevrenize, arkadaşlarınıza vakit ayırabilir, eğlenebilirsiniz. Grup çalışmaları gündeme gelebilir. Yakın çevrenizle ilişkiler, okumak ya da yazmak önem kazanıyor. Kendinizi iyi ifade edeceksiniz.

Yükselen Yay

19 Şubat’ta Başak burcunda Dolunay var. Dolunay işe odaklanmayı, sorumluluk almayı ve ön plana çıkmayı gösteriyor. İş ve kariyerle ilgili gelişmeler var. Maddi konularla ilgilenmek ve bütçe yapmak iyi olabilir. Evinizde ailenizle vakit geçirmek, günlük koşuşturmadan uzaklaşmak ya da hayal kurmak isteyebilirsiniz.

Yükselen Oğlak

19 Şubat’ta Başak burcunda Dolunay var. Dolunay eğitim almayı ya da seyahate çıkmayı gösterebilir. Yeni şeyler öğrenmek ya da öğretmek söz konusu olabilir. Ufkunuz genişliyor, hayata ilişkin anlayışınız netleşiyor. Kendinize, isteklerinize ve dış görünüşünüze odaklanın. Hayal gücünüz artıyor, okumak, yazmak ya da mistik konular ilginizi çekiyor.

Yükselen Kova

19 Şubat’ta Başak burcunda Dolunay var. Dolunay yakın ilişkilere ve ortak finansal konulara işaret ediyor. Borç ya da kredi bulabilir, başkalarından maddi destek görebilirsiniz. İlişkilerde yakınlaşma, paylaşım artıyor. Kendi içinize dönebilir, tek başınıza vakit geçirmekten keyif alabilirsiniz. Rüya ve sezgilerinize dikkat edin.

Yükselen Balık

19 Şubat’ta Başak burcunda Dolunay var. Dolunay ikili ilişkilere ve ortaklıklara işaret ediyor. İlişkilerle ilgili karar alabilirsiniz. Kendinize odaklı olduğunuz bu dönemde Dolunay kendi istekleriniz ile partnerinizin ihtiyaçları arasında denge kurmanız gerektiğini gösteriyor. Partnerinizin, ortağınızın hayatındaki gelişmeler sizi meşgul ediyor. İletişime dikkat edin, yanlış anlama/anlaşılmalar olası. Sosyal çevrenize, hedeflerinize, arkadaşlarla ilişkilere ve grup çalışmalarına odaklanın.

error: Content is protected !!