Aralık’ta Gökyüzü

Aralık ayında Merkür ve Uranüs dışında tüm gezegenler ileri harekette. Yani geri giden gezegen yok başka 🙂 Merkür ise 7 Aralık’ta düzeliyor. Aralık’ın 2. yarısında işleri yoluna sokabilir, yeni projelere odaklanabilir ve hızlı ilerleme kaydedebiliriz.

Gökyüzünde Yay ve Balık burcu dikkat çekiyor. Üstelik 7 Aralık’taki Yeni ay da Yay burcunda. Yay ve Balık görüşler, inançlar, idealler, hayaller ve özlemlerle ilgili. Hayattan beklentilerimiz artabilir, kendimizi hayallere kaptırabiliriz. Hayatı sorgulayabilir, ruhsal çalışmalara katılabilir, felsefe ile ilgilenebiliriz. İkisi de değişken burç; kararsızlık, ne yöne gideceğini bilememek, zihin ve kalp ikilemi ya da etki altında kalmak söz konusu olabilir. Diğer yandan hayal kurmak, vizyonumuzu genişletmek ve yaşamdan istemek için güzel bir dönemdeyiz. Bizden daha büyük bir gücün, planın parçası olduğumuzu hissedebiliriz.

17 Kasım’da geri gitmeye başlayan Merkür, Aralık başında Akrep’e geri dönüyor. 7 Aralık’ta düzeliyor, 13 Aralık’ta tekrar Yay’a geçiyor. Yani ayın ilk yarısında Akrep’te, 2. yarıda ise Yay’da. Merkür geri giderken yeni bir şeye başlamak, anlaşma imzalamak, önemli kararlar almak tavsiye edilmiyor. Bu dönemde dikkatsizlikler, yanlış anlamalar ve iletişim kazaları yaşanabilir.

Balık burcunda geri giden Kiron 9 Aralık’ta düzeliyor. Merkür ve Kiron 3-11 Aralık arasında üçgen açı oluşturuyor. Sözler, kelimeler, konuşmalar ve iletişim iyileştirici olacak.

16 Kasım’da Terazi’de düz harekete geçen Venüs ise 2 Aralık’ta Akrep’e giriyor ve 7 Ocak’a dek Akrep’te olacak. Venüs 29 Kasım-2 Aralık arasında Uranüs’le karşı karşıya geliyor. İlişkiler açısından riskli zamanlar, ani bitişler, geri dönüşler ya da sürpriz karşılaşmalar olabilir.

16 Kasım’da Balık’a geçen Mars Aralık boyunca Balık’ta olacak. Enerjimiz dağılabilir, motivasyonumuz düşebilir. Yaptığımız işlerde daha fazla anlam arayacak, daha özverili ve yardımsever olacağız.

7 Aralık’ta Yay burcunda Yeni Ay var. Yeni ay Jüpiter’le kavuşumda, Mars, Neptün ve Uranüs’le sert açıda. İnandığımız şeyler için harekete geçmek, özveride bulunmak, aşırıya kaçmak, görüşlerimizi fanatik bir şekilde savunmak hatta inandıklarımız için kendimizi feda etmek söz konusu olabilir. Ya da vizyonumuzu genişletebilir, hayal kurabilir, büyük beklentiler ve istekler içerisine girebiliriz. Ne yapacağını şaşırmak, kararsız kalmak da mümkün. Bu dönemde başladığımız şeyler kalbimizi coşturabilir. Fazlasıyla heyecanlı ve iyimser olabiliriz. Yeni ay haritasında Merkür, Kiron ve ay düğümleri uçurtma açı kalıbını oluşturuyor. Zihinsel derinlik, konsantrasyon, olumlu düşüncelere odaklanmak ve bakış açımızı genişletmek duygusal iyileşme getiriyor. Düşüncelerimizi ifade edebileceğimiz ve farklı görüşleri paylaşabileceğimiz grup çalışmalarına katılabiliriz. Başkalarından öğrenmek ve öğrendiklerimizi aktarmak için güzel bir dönemdeyiz. Venüs ve Uranüs Ay düğümleri ile büyük kare meydana getiriyor, ilişkilerle ilgili kadersel gelişmeler ve yön değişiklikleri gündeme gelebilir.

22 Aralık’a dek Yay burcunda olan Güneş, 22 Aralık’ta Oğlak’a geçiyor.

22 Aralık’ta Yengeç burcunda Dolunay var. Dolunay Uranüs’le uyumlu, Satürn, Mars, Kiron ve Venüs’le sert açıda. Ailevi konular gündeme geliyor. İş ve sorumluluklar ile özel hayatımızı ve duygusal ihtiyaçlarımızı dengelemek için adım atabiliriz. Kendimize vakit ayırmak ve duygularımıza özen göstermek gerekiyor. Duygusal sıkıntılar yaşayabiliriz ancak kendimizi iyi ifade edeceğiz. Dolunay haritasında Merkür ve Jüpiter birleşiyor. Olumlu düşünmek ve iletişime önem vermek sorunları çözmemize yardımcı olacak. Güvenliğimizi korumaya ve sürdürmeye odaklanacağız. Güvensiz hissetmek ve tepkisel davranmak söz konusu olabilir.

Aralık ayı gökyüzü hareketleri sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

error: Content is protected !!