Jüpiter Yay Burcunda Sizi Nasıl Etkiliyor?

9 Kasım 2018 – 2 Aralık 2019 tarihleri arasında Jüpiter Yay burcunda.

11 Ekim 2017’den beri Akrep’te olan Jüpiter, 8 Kasım 2018’de Yay burcuna geçiyor ve 2 Aralık 2019’e dek Yay’da.

Jüpiter detaycı Akrep’ten, detaylara takılmayan ve büyük resme odaklanan Yay’a geçiyor… 13 aydır Akrep’teydi, yoğun duygusallık ve dönüşüm dönemindeydik. Şimdi ise kozasından çıkan kelebek gibiyiz, Yay burcunun iyimserliği ile birlikte bakış açımız da değişiyor. Jüpiter bir burcu 12 yılda bir ziyaret ediyor. En son 24 Kasım 2006-18 Aralık 2007 arasında Yay’daydı. O dönemde yaşadıklarınızı gözden geçirin, nasıl bir yıl geçirmiştiniz, nelerle karşılaşmıştınız, önümüzdeki yıla dair bir fikir oluşturabilirsiniz.

Jüpiter Yay’da bu burcun doğal yöneticisi olarak, iki katı genişleme, büyüme ve risk alma enerjisi getiriyor. Bu sene olumlu düşünceler, sahip olduklarımıza şükretmek ve yeni olanaklara, fırsatlara odaklanmak her zamankinden çok işe yarayacak. Macera, deneyim ve yeniliğe açık olacağız. Cesur adımlar atmaya hazır mısınız?

Jüpiter Yay’da sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

Yükselen Koç: Maceraya Hazır mısın?

8 Kasım’da Jüpiter Yay burcuna yıldız haritanızda eğitim, seyahat, görüş ve ideallerle ilgili 9. Eve giriyor. Jüpiter hem Yay burcunun hem de 9. Evin yöneticisi, burada güçlü yönlerini rahatça ortaya koyacak ve size şans getirecek. Hayata olumlu bakacak ve çevrenize neşe saçacaksınız. Birçok konuda meraklı olacak, büyük düşünecek ve harekete geçmek isteyeceksiniz. Bir miktar her şey mümkün, her şeyi yapabilirim hissiyatında olabilirsiniz. Ve bu doğru olabilir. Ancak fazlasıyla maceracı, yeniliğe, deneyime açık ve risk almaya eğilimli olacaksınız, gözü kapalı risk almadığınızdan emin olun.

9 Kasım 2018 – 2 Aralık 2019 arasında seyahat, eğitim, yayıncılık ve ufuklarınızı genişletmekle ilgili olumlu koşullar var. Üniversiteye dönebilir, akademik alanda başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Sizden farklı kültüre, geçmişe, altyapıya sahip insanlarla bir araya gelecek, belki de yabancı bir dil öğrenmeye başlayacaksınız. Yurtdışına seyahat edebilir, iş ya da özel hayatınız dolayısıyla yabancılarla temas kurabilirsiniz. Uzun süredir aklınızda olan bir girişim için harekete geçmeniz de mümkün.

Öğretmek ya da yazmakla uğraşıyorsanız, daha üretken olacaksınız. Yazdıklarınızı yayınlayabilirsiniz. Felsefe ya da dinle ilgilenmeniz de olası. Davalar lehinize sonuçlanabilir, yasal problemler çözülebilir. Hayata bakış açınız genişliyor, önyargılardan kurtuluyorsunuz. Bildiğinizden çok başka hayatların var olduğunu görecek ve hayatın akışına güven duyacaksınız.

Yükselen Boğa: Yenilenme Zamanı

İlişkilerden yana şanslı bir yıldan sonra daha derin konulara giriyorsunuz. 8 Kasım’da Jüpiter Yay burcuna ve 8. Evinize giriyor. Bu ya hep ya hiç diye düşüneceğiniz ve hiçbir şeyi yarım bırakmak istemeyeceğiniz bir dönemi gösteriyor. 7. Ev evlilik ise 8. Ev balayı sonrası, bir insanla maddi manevi yakınlaşmak ve hayatınızı birleştirmek demek.

9 Kasım 2018 – 2 Aralık 2019 arasında partnerinizle birlikte yaşamaya, evlenmeye, çocuk sahibi olmaya, ev almaya ya da ortak iş yapmaya karar verebilirsiniz. Yakın ve derin ilişkilerle ilgili, ruhsal iyileşme ve kişisel dönüşüm potansiyeli getiren olumlu koşullar var. Anlayışınız yükseliyor ve ilişkiniz derinleşiyor. Korkularla yüzleşiyor, ruhsal olarak iyileşiyor, yenileniyorsunuz. Yakınlarınız dolayısıyla finansal koşullarınız iyileşebilir. Eş ya da ortağınızın geliri artabilir.

Bu yatırım fırsatları için de iyi bir dönem. Finansal ortaklıklar, yatırımlar, borç, kredi, vergi, sigorta ve miras konularıyla ilgili şansınız açık. Ortaklıklardan finansal kazanç sağlayabilir, istediğiniz koşullarda kredi ya da borç bulabilirsiniz. Bir yakınınızdan size miras kalması olasılığı da var.

Yüzeysel ilişkilerden uzaklaşmak, yakın ilişkilere odaklanmak, psikoterapi ya da ruhsal çalışmalarla ilgilenmek ve iç dünyanızda olan bitene dikkat etmek yenilenmenizi sağlayacak.

Yükselen İkizler: İlişkilerde Mutluluk

8 Kasım’da Jüpiter Yay burcuna girecek ve size ikili ilişkiler ve ortaklıklardan yana şans getirecek. 9 Kasım 2018 – 2 Aralık 2019 arasında ufkunuzu genişletecek, size çok şey katacak insanlarla tanışacak, ilişkiler yoluyla kendinizi geliştireceksiniz.

Eğer yalnızsanız, yeni insanlarla tanışabilir, sizden farklı geçmişe, kültüre, altyapıya sahip ya da normalde tipiniz olmayan kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Bu kişi başka bir şehirde yaşıyor da olabilir. Jüpiter seyahatle ilgili, normalde tercih etmeseniz de böyle bir olasılığa sıcak bakabilir ve ayrı şehirlerde ilişki yürütebilirsiniz. Partneriniz dolayısıyla seyahat edebilir, yeni yerler görebilirsiniz.

Eğer mutlu bir ilişkiniz varsa, ilişkinizi farklı bir boyuta taşıyacaksınız. Birlikte iş yapmaya karar verebilirsiniz. Beraber çalışabilir, seyahat edebilir, yeni insanlarla tanışabilir ve yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Partneriniz, dostlarınız, iş ortaklarınızdan destek göreceksiniz. Partnerinizin hayatında olumlu gelişmeler olabilir. Evlenebilir, yakın dostluklar, iş ortaklıkları kurabilirsiniz. Evlendiğiniz kişi başarılı biri olabilir, ilişkiniz size çok şey katacak. İlişkilerde alma verme dengesini yeniden kuracak ve daha mutlu olacaksınız.

Eğer artık sürdürmek istemediğiniz bir ilişki ya da ortaklık içerisindeyseniz dostça ayrılmak da daha kolay. Ve ayrılıktan kısa bir süre sonra karşınıza yeni insanlar çıkacak. Düşündüğünüzden daha kısa sürede işler ciddiye binebilir, karşınızdakini tanımak için kendinize zaman verin. İşler ne kadar iyi gitse de acele karar vermeyin. Bu karşınıza çıkan ortaklık fırsatları için de geçerli. Jüpiter burada size risk alma eğilimi verebilir, eğer bir iş ortaklığına girecekseniz, riskleri doğru hesapladığınızdan ve bilmeniz gereken her şeyi öğrendiğinizden emin olun.

Yükselen Yengeç: İş Fırsatları

8 Kasım’da Jüpiter Yay burcuna yıldız haritanızda sağlık ve günlük işlerle ilgili 6. Eve geçiyor. Keyifli, eğlenceli ve belki de yeme-içmeye, zevklere biraz fazla yer verdiğiniz bir yıldan sonra sağlığınıza dikkat etmek ve sadeleşmek için sizi destekliyor. Sağlık, işyeri, çalışma şartları, iş arkadaşları ve altınızda çalışanlarla ilgili olumlu koşullar var.

9 Kasım 2018 – 2 Aralık 2019 arasında sağlığınıza, çalışmalarınıza, gündelik işlerinize ve verimliliğe odaklanacak, birlikte çalıştığınız kişilerle iyi ilişkiler kuracak ve onlardan destek göreceksiniz. İş ortamında keyifli ve mutlusunuz. Geliriniz artabilir, karşınıza yeni iş fırsatları çıkabilir.

6.Ev sağlıkla ilgili olduğundan sağlığınıza ya da fit olmaya öncelik verebilir, beslenme alışkanlıklarınızı değiştirebilir ve sağlıklı yaşam konularına merak salabilirsiniz. Yoga, pilates, fitness, spora başlamanız da mümkün. Varsa sağlık problemleriniz düzelecek.

Ancak bu dönemde iştahınız artabilir ve kilo almaya eğilimli olabilirsiniz.

Günlük hayatınızda yapılması gereken işleri daha iyi planlayacak, detayları daha çok fark edeceksiniz. Çalışmaktan ve küçük şeylerden mutlu olacaksınız. Daha düzenli ve organize olacak, belki de bir yardımcı tutacaksınız. Eğer birilerini işe almanız gerekiyorsa ya da eviniz için yardımcı arıyorsanız, istediğiniz gibi birini bulmakta şanslı olacaksınız.

Bu dönemde evcil bir hayvanın bakımını üstlenmeniz de mümkün.

Eğer işinizde mutlu değilseniz, iş arayabilir ve iyi fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Tam olarak ne yapmak, nasıl bir işte çalışmak istediğinizi bilmiyorsanız, farklı şeyler denemek ve deneyim kazanmak iyi olabilir. İşinizle ilgili eğitim alabilir, yeteneklerinizi geliştirebilir, çeşitli kurslara katılabilir ve eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz.

Yükselen Aslan: Yaşama Sevinci

Jüpiter 8 Kasım’da Akrep’ten çıkıyor ve Yay’a, yıldız haritanızda tutkular ve kendini ifade ile ilgili 5. Eve geçiyor. Evde ailenizle, sevdiklerinizle geçirdiğiniz bir yıldan sonra kabuğunuzdan çıkıyorsunuz. Jüpiter Yay burcunda güçlü olduğundan 9 Kasım 2018 – 2 Aralık 2019 arasında aşk, romantizm, eğlence ve çocuklardan yana oldukça şanslısınız.

Yaratıcılığınız ortaya çıkıyor, kendinizi daha açık ve özgürce ifade ediyorsunuz.

Eğer sanatçı, müzisyen ya da oyuncu iseniz, bu sizin yılınız olacak, en iyi işlerinizi üretebilir, dikkat çekebilir, insanları etkileyebilirsiniz. Youtube, instagram vb. bir ortamda tesadüfen keşfedilebilir ve bir anda parlayabilirsiniz. Hazır olsanız da olmasanız da harekete geçin. Doğal ve içten paylaşımlar, üzerinde çalışılmış olanlardan daha şanslı.

Sosyal hayatınız canlanıyor, daha fazla dışarı çıkıyor, eğleniyorsunuz. Neşeli ve keyiflisiniz. Aşktan yana şanslısınız, birçok kişinin dikkatini çekiyorsunuz, karizmanız ve çekiciliğiniz yüksek. Eğer yalnızsanız, bir çok kişiyle tanışabilir, flört edebilir hatta aşık olabilirsiniz. Seyahatlerde veya yurtdışında biriyle tanışabilir, sizden çok farklı geçmiş, kültür ya da altyapıya sahip olan veya normalde tipiniz olmayan birinden etkilenebilirsiniz.

5. ev aşk, flört ve romantizmle ilgili ancak bu evde karşımıza çıkan ilişkiler her zaman uzun süreli olmayabilir. Eğer partnerinizle bir süredir birlikteyseniz, Jüpiter burada aşkı canlandırabilir, beraberliğinizde daha mutlu olacaksınız. 5. ev çocuklarla ilgili olduğundan çocuk sahibi olmak gündeme gelebilir. Bu dönemde başka insanlar da ilginizi çekebilir. Zararsız flörtler yaşam enerjinizi yükseltebilir ve beraberliğinizi olumlu etkileyebilir.

Yeni bir hobiye başlayabilir, yaratıcı yönlerinizi keşfedebilirsiniz. Varsa çocuklarınızla ilişkileriniz iyileşecek, onlarla gurur duyacaksınız. Çocuklarla ilgili güzel gelişmeler olabilir.

Yükselen Başak: Evde Mutluluk

8 Kasım’da Jüpiter Yay burcuna yıldız haritanızda ev ve aile ile ilgili 4. Eve geçiyor. Hareketli bir yılda sonra biraz durulma ve köklenme zamanı. 9 Kasım 2018 – 2 Aralık 2019 arasında evinizde daha çok vakit geçirecek, huzurlu ve keyifli olacaksınız. Jüpiter yıldız haritanızda kariyer alanının tam karşısından geçiyor, işten uzaklaşmaya, çalışmalarınızı hafifletmeye, ev, aile ve sevdiklerinize vakit ayırmaya ihtiyaç duyacaksınız.

Anne-babanızla ilişkiniz iyileşiyor, onlardan destek görüyorsunuz. Ailenizle daha fazla bir araya geliyorsunuz, varsa aranızdaki problemler çözülüyor.

Eğer kirada oturuyorsanız, ev alabilir ve kendi evinize taşınabilirsiniz. Jüpiter genişleme ile ilgili olduğundan daha büyük bir yere taşınabilir ya da evinizde tadilat yaptırabilirsiniz. Belki de evinizi yeniden dekore edecek, güzelleştireceksiniz. Kendinize home-office bir iş kurmanız ve evden çalışmaya başlamanız da mümkün.

Evinizde misafir ağırlamaktan mutluluk duyacaksınız, yazlık bir ev ya da devremülk satın alabilir, ev, arsa vb. bir gayrimenkule yatırım yapabilirsiniz. Başka bir şehirde çalışmak üzere bir iş teklifi almanız ve taşınmanız da olası.

Bu dönemde köklerinizi araştırabilirsiniz. Memleketinizi, okuduğunuz okulu, büyüdüğünüz mahalleyi ziyaret edebilir, nostaljiye kapılabilirsiniz. Sevdiklerinizle, ailenizle, daha yaşlı akrabalarınızla vakit geçirebilirsiniz, aile bağlarınız güçleniyor.

Yükselen Terazi: Yeni Arkadaşlar, İyi Komşular

8 Kasım’da Jüpiter Yay burcuna, yıldız haritanızda iletişim ve yakın çevre ile ilgili 3. Eve geçiyor. Gündelik iletişiminiz, telefon ve e-mail trafiğiniz artacak, hem daha meraklı ve aktif olacak, hem de düşüncelerinizi daha çok dile getireceksiniz.

9 Kasım 2018 – 2 Aralık 2019 arasında yakın çevrenizde öne çıkabilir, komşularınızla iyi ilişkiler kurabilirsiniz. Daha dışadönüksünüz, diğer insanlarla birlikte olmak ve sohbet etmekten keyif alıyorsunuz. Yakın çevrenize geziler hayatınızı güzelleştiriyor. Varsa kardeşlerinizle aranızdaki problemler çözülüyor, onlardan destek görüyorsunuz. Kardeşinizin hayatında olumlu gelişmeler olabilir.

Yeni şeyler öğrenmek ya da öğretmek için güzel bir dönemdesiniz. Birçok konuya ilgili duyabilir, çeşitli kurs ve eğitimlere katılabilirsiniz. Kendinizi iyi ifade ediyorsunuz. Muhtemelen çok konuşuyor, okuyor veya yazıyorsunuz. Belki de sosyal medya ve internetle haşır neşir olacaksınız. Sosyal medyada geçirdiğiniz vakte dikkat edin, bağımlı olmayın ve hayatınızı ele geçirmesine izin vermeyin. Eğer kendi işinizi yapıyorsanız, dijital pazarlama, sosyal medya, tanıtım uzmanı vb. bulabilir ve işinizi büyütebilirsiniz.

Yeni hobiler edinebilir, el becerilerinizi geliştirebileceğiniz, kullanabileceğiniz uğraşlara ilgi duyabilir, çeşitli workshop ve online kurslara katılabilirsiniz.

Kendiniz bir eğitim hazırlayabilir, workshop ya da seminer vermeye başlayabilirsiniz.

Sizi sınırlayan düşünce kalıplarından ve önyargılardan kurtuluyor, hayata daha geniş bakıyorsunuz. Eğer öğrenci ya da öğretmenseniz, bu transit sizi özellikle olumlu etkiliyor.

Evde oturmak, her zaman görüştüğünüz insanlarla görüşmek, hep aynı yerlere gitmek yerine farklı şeyler deneyecek, yakın çevrenizde daha fazla etkinliğe ve organizasyona katılacaksınız. Bu sayede ilginizi çeken insanlarla tanışabilir, çevrenizi genişletebilirsiniz.

İşiniz dolayısıyla seyahat etmeniz gerekebilir, kısa süreli yolculuklar söz konusu olabilir. Uzun yürüyüşler yapabilir, bisiklete binebilir, kısa tatillere çıkabilirsiniz.

Yükselen Akrep: Bolluk, Bereket

Yeni deneyimlerle dolu bir yıl geride kaldı. Hem risk aldınız, eğlendiniz ve iyi vakit geçirdiniz, hem de kendinizi geliştirdiniz ve yeni şeyler öğrendiniz. 8 Kasım’da Jüpiter Yay burcuna yıldız haritanızda para ve değerlerle ile ilgili 2. Eve geçiyor. Kişisel büyüme ile geçen bir yıldan sonra iş, para ve güvenlik konuları önem kazanıyor. Geçen yıl Jüpiter burcunuzda iken aklınıza birçok yaratıcı ve güzel fikir geldi, şimdi bunlardan bir ya da ikisini seçin ve harekete geçin. Yavaş ama emin adımlarla ilerleyin. Yeni bir işe, kariyere başlayabilirsiniz ya da finansal olarak en şanslı olduğunuz yıllardan biri olabilir.

9 Kasım 2018 – 2 Aralık 2019 arasında zam alabilir, terfi edebilir, işiniz dolayısıyla yer değiştirebilir, başka bir şehre taşınabilirsiniz. Eğer kendi işinizi yapıyorsanız, ücretlerinizi arttırmanın tam sırası.

Yüklü miktarda prim, tazminat, ödeme vb. alabilir, ev ya da araba gibi büyük bir satın alma gerçekleştirebilirsiniz. Maddi sorunlarınız varsa bu sorunları çözme, borçları ödeme ve bütçenizi yoluna koyma fırsatı var. Yeni gelir kaynaklarının ortaya çıkması da mümkün. Yine de hesaplanmış riskler alın ve fazla açılmayın. Gelecek için tasarruf ve yatırım yapmaya başlayın.

Parasal durumunuzdaki iyileşme gereğinden fazla para harcamanıza yol açabilir, önünüze çıkan seçenekler ne kadar çekici olsa da paranızı boşa harcamayın, tutumlu olun.

Jüpiter eğitimle ilgili olduğundan finansal konularda bilgi edinebilir, döviz, altın, hisse senedi, bitcoin vb. ilgilenebilir, araştırma ve yatırım yapabilirsiniz. Para yönetimi ile ilgili eğitim alabilir, kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bu sene kendinize verdiğiniz değer ve özsaygınız yükseliyor ve ilişkilerinizi olumlu etkiliyor. Yeteneklerinizi geliştiriyor ve düşündüğünüzden daha değerli olduğunuzu fark ediyorsunuz. Eğer yalnızsanız, güzel bir birliktelik ya da başarılı bir ortaklık kurabileceğiniz kişilerle karşılaşabilirsiniz, bu kişi tanıdığınız ancak potansiyelini fark etmediğiniz, güvenilir biri de olabilir. Jüpiter 2. Evden geçerken kurulan ilişki ya da ortaklık uzun süreli olacaktır.

Eğer bir birlikteliğiniz varsa partneriniz ya da ortağınızla birlikte bazı hedefler koyabilir ve yatırım yapabilirsiniz.

Yükselen Yay: Şans Sizden Yana

Bu yıl farkındalığınız oldukça arttı, bazı duyguları ve anıları geride bıraktınız, ruhsal ve duygusal olarak yenilendiniz. 8 Kasım’da ise 12 yılda bir burçları ziyaret eden Jüpiter Yay burcuna geçiyor ve 12 yıllık yeni bir döngü başlıyor. Şimdi harekete geçme zamanı!

Geçtiğimiz yıl kendinizi bir miktar görünmez hissetmiş olabilirsiniz, fakat artık nereye gitseniz dikkatler sizin üzerinizde. Eğer zor bir yıl geçirdiyseniz, işlerin bu kadar düzeleceğine inanmak zor gelebilir. Ancak Jüpiter Yay burcunun yöneticisi ve 1. Evinizde olduğundan birçok yönden hayatınız daha iyiye gidecek ve olumlu gelişmelerle karşılaşacaksınız. Jüpiter konfor alanından çıkmak, yeni şeylere başlamak yönünde sizi destekliyor.

Cömert ve iyimser, diğer insanları oldukları gibi kabul eden tavrınız ilişkilerinize olumlu yansıyor. Dış görünüşünüzü yeniliyor, iyi alışkanlıklar ediniyor, yeni tanıştığınız insanların dikkatini çekiyorsunuz. Yeni deneyimlere açık olarak kendinizi geliştiriyor, ufkunuzu genişletiyorsunuz. Geçmişte takıldığınız konuları geride bırakıyorsunuz. Kendinize güveniniz artıyor ve hayata olumlu bakıyorsunuz. Ancak savurganlığa, aşırı iyimserliğe ve kilonuza dikkat etmeniz gerekebilir.

1.Ev taze başlangıçları ve bireysel çabaları gösterir, 9 Kasım 2018 – 2 Aralık 2019 arasında kendinize ve isteklerinize odaklanacaksınız. Tek başına seyahate çıkabilir, yoga eğitmenlik programına yazılabilir, resim dersleri alabilirsiniz. Sonunu düşünmeden içinizden gelen şeylerin peşine düşün, ilgi duyduğunuz şeyleri takip edin ve deneyin, farklı deneyimler edinin. Aslında kişisel gelişim dediğimiz şey kendimizi keşfetmekle ilgili. O da ancak farklı şeyleri denemek ve deneyimimizi arttırmakla oluyor.

Eğlenceyi, neşeyi, keyfi sorumlulukların önüne koyabilirsiniz. Kendinize keşfetmek ve oyun oynamak, yeni fikirlerle haşır neşir olmak için izin verin. Bu normal tarzınızın ve yaşam şeklinizin, alışılmışın dışına çıkmak demek bile olsa. Aslında risk alma eğiliminiz de güçlü. Diğer insanların sizi olumsuz etkilemelerine ve hevesinizi kırmalarına izin vermeyin.

İş hayatında daha fazla özgürlük ve esneklik arayacaksınız. Eğer kendi başınıza çalışıyorsanız, tanıtım, sosyal medya vb. ile kendinizi, yeteneklerinizi öne çıkarabilir ve işinizi büyütebilirsiniz. Jüpiter 1. Evdeyken şans sizden yana. Kişiliğiniz, dış görünüşünüz, tarzınız ve yaklaşımınız ile diğer insanları etkiliyorsunuz.

Örneğin yoga eğitmeni iseniz, kişisel özellikleriniz, deneyiminiz, yogaya yaklaşımınız ve tarzınızla ön plana çıkabilirsiniz. 1. Ev dış görünüş ve ilk izlenimlerle ilgili olduğundan görseller, fotoğraflar da önemli olacaktır.

Aşkta daha cesur olacaksınız. Ancak birlikteliği olanlar biraz yalnız kalmaya ve kendilerine odaklanmaya ihtiyaç duyabilir. Kendinize zaman ayırmak isteyeceksiniz. Seyahat edebilir, yeni bir işe başlayabilir ya da tüm boş vaktinizi yeni bir ilgi alanına ayırabilirsiniz. Belki de hayatınızda birlikte olduğunuz insanların uyum sağlaması gereken önemli bir dönem başlıyor.

Yükselen Oğlak: Geçiş Dönemi

Hareketli, sosyal bir yıldan 8 Kasım’da Jüpiter Yay burcuna yıldız haritanızda bitişler, kapanışlar, inziva ve duygusal iyileşme ilgili 12. Eve geçiyor. Bu 12 yılda bir gelen biraz mistik ve hayalci bir dönem. Sizi içe dönmeye ve yavaşlamaya çağırıyor. Ancak ilk etapta hayatın hızlı temposundan uzaklaşıp buna uyum sağlamak zor olabilir.

9 Kasım 2018 – 2 Aralık 2019 arasında biraz yalnız kalmak ve dinlenmek isteyebilirsiniz. Ya da akıntıya karşı yüzmeye çalışabilir, bir takım hedeflere ulaşmak için kendinizi zorlayabilirsiniz. Ta ki bunun işe yaramadığını fark edene dek.

Bu hırs yapma, mücadele etme değil, akışa uyma zamanı. Yavaşlamayı hedef ve isteklerinize ulaşma yönünde bir engel değil fırsat olarak görün. Çünkü bu sayede ortaya çıkacak içgörüler size iyi gelecek ve hayatınızı olumlu etkileyecek. Eğer çok meşgul olursanız iç dünyanızdan gelecek mesajları kaçırabilir, iç sesinizi duymakta zorluk yaşayabilirsiniz. Bu sene “hiçbir şey yapmama sanatını” öğrenmektesiniz. Ve bu sayede derinleşeceksiniz. Bir süre tatile çıkabilir ya da işlerinizi hafifletebilirsiniz. Bir yoga, meditasyon vb. inzivasına katılmak da iyi olabilir.

Sanat, müzik, resim vb. yaratıcı uğraşlarla ilgilenmek de iyi. Kendi iç dünyanıza dönmek için neye ihtiyacınız varsa onu bulun, hayat koşuşturması içerisinde mola vermenin tadını çıkarın. Bu transit sanatçılar ve şifacılar için özellikle verimli geçebilir, hayal gücünüz artıyor, yetenekleriniz güçleniyor.

Ruhsal ve içsel yenilenme yaşadığınız bu dönemde daha yorgun hissedebilir, hem zihinsel hem de fiziksel olarak dinlenmeye ihtiyaç duyabilirsiniz.

Özellikle affedemediğiniz bazı durumlar, kişiler var ise bunlar üzerinde çalışabilir ve yardım, terapi vb. alabilirsiniz. 12. Ev teslimiyet, affetmek ve kabul ile ilgili, kin, öfke, kırgınlık gibi duyguları geride bırakıyor, iç dünyanızda temizlik yapıyor, yeni ve güzel duygular için yer açıyorsunuz. Bilinçaltının ortaya çıkması ve iyileşmesi sürecinde zor anlar yaşayabilir, bazen çaresiz hissedebilirsiniz. Korkularınızla yüzleşiyor, duygularınızı kabul ediyor ve kendiyle barışık bir insan oluyorsunuz. Empati yeteneğiniz artıyor.

Kafanızda çözemediğiniz bazı sorular olabilir, 12. Ev ruhsal yönümüz ve bilinçaltı ile ilgili, bu süreçte rüya ve sezgileriniz size yol gösterecek. Rüyalarınıza dikkat edin ve aklınızdaki sorular üzerinde düşünmek için kendinize zaman ayırın. Meditasyon, yoga, regresyon, hipnoz ve enerji çalışmalarından da faydalanabilirsiniz.

Sağlığınıza özen gösterin, stresten uzak durun, iş ya da özel hayatınızda üzerinize fazla yük almamaya çalışın. Gerekiyorsa bazı kişilere hayır deyin, hayır demeyi öğrenin ancak kendinize öncelik verin.

Hepimizi zaman zaman etkileyen yeme içme, alkol, sigara, kahve, tv, internet vb. bağımlıklılardan ya da size faydası olmayan alışkanlıklardan kurtulmak için de iyi bir dönemdesiniz. Bu dönemde doğada vakit geçirmek size iyi gelecek.

Yükselen Kova: Yeni Umutlar, Arkadaşlıklar

İşle dolu, belki de yoğun çalıştığınız bir yıldan sonra 8 Kasım’da Jüpiter Yay burcuna yıldız haritanızda arkadaşlar ve gruplarla ilgili 11. Eve geçiyor. Sorumluluklarınız hafifliyor ve sosyal hayatınız canlanıyor. 9 Kasım 2018 – 2 Aralık 2019 arasında hayata ilişkin idealler, umutlar, geleceğe dair planlar, arkadaşlar, gruplar, dernekler ve sosyal çevrenizden yana olumlu koşullar var. Şansınız diğer insanlarla işbirliği yapmaktan, arkadaşlık kurmaktan ve gruplara katılmaktan yana.

Size faydası dokunacak ya da iyi anlaşacağınız birçok insanla tanışacak, yeni dostluklar kuracaksınız. Kendinizi geliştirmenize yardım eden, farklı düşünen, ufkunuzu açan kişilerle karşılaşacak ve arkadaşlardan destek göreceksiniz. Hiç olmadığınız kadar sosyal ve arkadaş canlısı olabilir, kendinizi bile şaşırtabilirsiniz. Bu dönemde kurduğunuz arkadaşlıklar ilerde kalıcı dostluklara dönüşebilir. Grup, dernek vb. yerlere katılabilir, kendiniz bir grup kurabilir, farklı insanları bir araya getirebilir ya da işiniz dolayısıyla ekip çalışmalarında yer alabilirsiniz.

Belki de arkadaş grubunuzu peşinizden sürükleyecek, her zaman yaptığınız şeylerin ve monotonluğun dışına çıkaracak, farklı aktivitelere katılacak ve güzel vakit geçireceksiniz.

11.ev idealler, gelecek ve toplumsal konularla ilgili olduğundan bu konulara daha duyarlı olacaksınız. Çeşitli gruplara liderlik edebilir, sosyal çalışmalara katılabilir ve toplum yararına çalışmalar yapabilirsiniz. Hayatla ilgili idealleriniz üzerinde düşünüyor, geleceğe dair plan ve projelerinize odaklanıyorsunuz.

İnternet ve teknoloji ile ilgilenebilir, online kurslara katılabilir, sosyal medya ile haşır neşir olabilir, kendinize web sitesi, instagram, youtube vb. bir platform üzerinden küçük bir iş kurabilirsiniz.

Yükselen Balık: Kariyer Fırsatları

8 Kasım’da Jüpiter Yay burcuna yıldız haritanızda iş hayatı, kariyer ve toplumdaki rolünüzle ilgili 10. Eve geçiyor. Bu kariyer anlamında en şanslı yılınız çünkü Jüpiter herhangi bir burcu 12 yılda bir ziyaret ediyor. Uzun zamandır süregelen çabalarınızın sonuçlarını almaya başlıyor, işinizde istediğiniz noktaya geliyorsunuz. 9 Kasım 2018 – 2 Aralık 2019 arasında karşınıza güzel fırsatlar çıkabilir. Terfi edebilir ya da üstlerinizin dikkatini çekebilirsiniz. Buna bağlı olarak sorumluluklarınız artabilir ve çok çalışmanız gerekebilir. Jüpiter burada evliliğe de işaret edebilir. (Özellikle kadınlar için)

Şans gezegeni Jüpiter kariyer evinde ilerlerken çalıştığınız sektördeki en iyi şirketlerden teklif almanız mümkün. İş dolayısıyla şehir ya da ülke değiştirebilirsiniz ya da işiniz sıkça seyahat etmenizi gerektirebilir.

Şimdiki işinizle ilgili fırsatlar da çıkabilir. Çalıştığınız şirket yeniden yapılanabilir ve sizi yeni bir pozisyona atayabilir veya farklı bir yere gönderebilir.

Jüpiter gelişimi ve risk almayı gösterdiğinden eğer mevcut işinizde öğrenecek, yapacak şey kalmadığını düşünüyorsanız, ya da işiniz size artık heyecan vermiyorsa dramatik değişiklikler yapabilir, tamamen farklı bir alana geçebilirsiniz. Bilgisayar programcılığını bırakıp pilates eğitmeni olmaya ya da eğer eğitiminizi yarıda bıraktıysanız üniversiteye geri dönmeye karar verebilirsiniz. Ben de finans sektöründeki işimi yıldız haritamda Jüpiter 10. Evdeyken bırakmış ve yıllardır ilgilendiğim ve eğitimini almış olduğum astrolojiye geçiş yapmıştım.

Birçok farklı alan ilginizi çekebilir ancak önceliklerinizi belirleyip enerjinizi bir ya da iki konu üzerine odaklanmanız daha iyi.

10.ev uzun vadeli hedeflerle ilgili, “Hayatta ne yapmak istiyorum, hayat amacım ne?” gibi sorular kafanızı meşgul edebilir. Deneyimli kişilerden destek, koçluk alabilirsiniz. Eğer zaten alanında başarılı ve tecrübeli biriyseniz, daha fazla toplum önüne çıkmanız ve tanınmanız da mümkün.

Jüpiter yüksek öğrenimi gösteriyor, işinizle ilgili eğitim alabilir hatta yüksek lisans veya doktoraya başlayabilirsiniz.

error: Content is protected !!