Jüpiter Yay Burcunda: Tebdil-i mekanda ferahlık vardır

9 Kasım 2018 – 2 Aralık 2019 tarihleri arasında Jüpiter Yay burcunda.

11 Ekim 2017’den beri Akrep’te olan Jüpiter, 8 Kasım 2018’de Yay burcuna geçiyor ve 2 Aralık 2019’e dek Yay’da.

Jüpiter detaycı Akrep’ten, detaylara takılmayan ve büyük resme odaklanan Yay’a geçiyor… 13 aydır Akrep’teydi, yoğun duygusallık ve dönüşüm dönemindeydik. Şimdi ise kozasından çıkan kelebek gibiyiz, Yay burcunun iyimserliği ile birlikte bakış açımız da değişiyor. Jüpiter bir burcu 12 yılda bir ziyaret ediyor. En son 24 Kasım 2006-18 Aralık 2007 arasında Yay’daydı. O dönemde yaşadıklarınızı gözden geçirin, nasıl bir yıl geçirmiştiniz, nelerle karşılaşmıştınız, önümüzdeki yıla dair bir fikir oluşturabilirsiniz.

Jüpiter Yay’da bu burcun doğal yöneticisi olarak, iki katı genişleme, büyüme ve risk alma enerjisi getiriyor. Bu sene olumlu düşünceler, sahip olduklarımıza şükretmek ve yeni olanaklara, fırsatlara odaklanmak her zamankinden çok işe yarayacak. Macera, deneyim ve yeniliğe açık olacağız. Cesur adımlar atmaya hazır mısınız?

Jüpiter Yay’da iken yeni deneyimler yaşamak, yeni yerler görmek, yeni insanlarla tanışmak, olayları farklı perspektiflerden görmek iyi fikir. Bu dönemde yakın çevrenizin, bildiğiniz ortamın dışına çıkın, rahatlık alanınızı genişletin. Daha önce hiç gitmediğiniz bir yere gidin, yabancı dil öğrenmeye başlayın, farklı kültür ya da ülkelerden insanlarla konuşun, görüşlerini öğrenin. Bu sene turizm, seyahat sektörleri ve yurtdışı ile bağlantılı işler için oldukça iyi geçebilir.

Akademik çalışmalar da Jüpiter’in Yay burcundaki geçişinden olumlu etkileniyor. Online eğitimler artacak ve popüler hale gelecek. Eğitim ve çalışma yöntemleri ile ilgili yenilikler çıkabilir. Yay burcu özgürlüğü de temsil ediyor. 9-6 çalışmak dışında alternatifler çoğalabilir, freelance çalışmalar yaygınlaşabilir, kendi işinizi kurmak için risk alabilirsiniz. Kapalı bir ofiste 9-6 çalışmak size uygun değilse, bu yıl bunu daha fazla hissedebilirsiniz.

Jüpiter’in Yay burcunu geçişi iletişimle ilgili yenilikler de getirebilir. 1983’te Jüpiter yine Yay’da iken Motorola tarafından üretilen ilk cep telefonları piyasaya çıkmıştı. 2007’deki Jüpiter Yay transitinde ise ilk iPhone piyasaya sürüldü. Acaba 2019’da neler olacak?

Jüpiter de Yay burcu da medya ve yayıncılığı temsil ediyor. Jüpiter Yay’da iken bu alanda da yeniliklerle karşılaşabiliriz. Sosyal medya daha da yaygınlaşabilir, yeni uygulamalar ve platformlar ortaya çıkabilir.

Yay burcu etik değerleri de temsil ediyor, etik değerlere ve adalete verilen önem ve duyarlılık artacak.

Jüpiter’in Yay’a geçişiyle mülteciler ve uluslararası ilişkilerle ilgili iyileşme sağlanabilir. En iyi ihtimalle ülkelerarası diplomatik ilişkiler düzelebilir ve farklı görüşler arasında barışçıl yaklaşımlar sağlanabilir. Satürn Yay’da iken (2015-17) ortaya çıkan kutuplaşmalar azalabilir. Açık fikirli Jüpiter Yay’da başka kültürleri merak etmeyi ve onlarla aramızda yeni köprüler kurmayı gösterebilir.

Diğer yandan maalesef Yay burcunun fanatizmi de yükselişe geçebilir. Hem siyaset hem de dinle ilgili konularda uçlara kayabiliriz. Politik aşırılık, köktendincilik ve kutuplaşma artabilir. Uluslararası ilişkilerde gergin günler yaşanabilir. Bazı liderler yükselirken bazı liderlerin düşüşünü görebiliriz.

Jüpiter Yay burcunda ilerlerken Balık’taki Neptün ile sert açı yapacak. (Ocak, Haziran ve Eylül 2019) Hayal gücü, sezgi ve yaratıcılık artıyor ancak gerçeklerden uzaklaşmak da mümkün. Kendimizi hayallere, ideallere kaptırabiliriz. Günlük hayattan keyif almakta zorlanabilir, her an bir mucize beklentisi içerisine girebiliriz. İnanç ve dinle ilgili aşırılıklar söz konusu olabilir. Bu dönemde Satürn’ün Oğlak’ta olması ayaklarımızı yere sağlam basmak yönünde bizi destekliyor. Diğer yandan, eğer gerçekçi olmaktan uzaklaşırsak duvara -Satürn- toslayabiliriz.

Gölge yönüyle kilo alma, abartma, savurganlık, kibir, aşırı iyimserlik, boyundan büyük işlere kalkışma ve olayları yanlış değerlendirme Jüpiter transitinin olası olumsuz görünümleri. Jüpiter varsa bu yönde eğilimleri güçlendirebilir.

Kimler daha çok etkilenecek?

Yay burçları, yükseleni Yay olanlar ya da Yay burcunda çok sayıda gezegeni bulunanlar. Koç ve Aslan da olumlu etkileniyor.

Jüpiter Yay burcunda iken doğanlar ise, Jüpiter dönüşü yaşıyorlar ve önümüzdeki yıl çeşitli fırsatlar ve olumlu gelişmelerle karşılaşacaklar.

Eğer aşağıdaki tarihler arasında doğduysanız, yıldız haritanızda Jüpiter Yay burcunda yer alıyor.

 

  • 24 Kasım 2006 – 18 Aralık 2007
  • 9 Aralık 1994 – 3 Ocak 1996
  • 26 Aralık 1982 – 19 Ocak 1984
  • 14 Ocak 1971 – 5 Haziran 1971, 11 Eylül 1971 – 6 Şubat 1972, 24 Temmuz 1972 – 25 Eylül 1972
  • 10 Şubat 1959 – 24 Nisan 1959, 5 Ekim 1959 – 1 Mart 1960, 10 Haziran 1960 – 26 Ekim 1960
  • 24 Ekim 1947 – 15 Kasım 1948

Jüpiter’in bir burcu geçmesi yaklaşık 1 yıl sürüyor, 12 yılda bir aynı burcu ziyaret ediyor. Geçmişte Jüpiter’in Yay burcunda olduğu tarihlerde (yukarıda yer alıyor) yaşadıklarınızı gözden geçirin, nasıl bir yıl geçirmiştiniz, nelerle karşılaşmıştınız, önümüzdeki yıla dair bir fikir oluşturabilirsiniz.

Jüpiter Yay’da sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

error: Content is protected !!