Kasım’da Gökyüzü

Kasım ayında hem Mars, Jüpiter, Uranüs ve Ay düğümleri burç değiştiriyor hem de Venüs 16 Kasım’a dek Merkür ise 17 Kasım’dan sonra geri gidiyor. Gezegenlerin burç değiştirmesi ilgi duyduğumuz şeylerin ve ihtiyaçlarımızın değişeceğini gösteriyor.  Diğer yandan Merkür ve Venüs’ün geri gidişi geçmişten gelen konuların, kişilerin, projelerin gündemde olacağına işaret ediyor. Tamamlanmamış, yarım kalmış işler, ilişkiler, dostluklar, aşklar gündemde.

Ay düğümleri 6 Kasım’da yaratıcı Aslan-Kova aksından geleneksel Yengeç-Oğlak aksına geçiyor. Mayıs 2020’ye dek Kuzey ay düğümü Yengeç, Güney ay düğümü ise Oğlak burcunda olacak. Bu dönemde yakın ilişkilere özen göstermek, duygulara dikkat etmek ve aile bağlarını güçlendirmek daha başarılı ve mutlu olmanın yolu…

Uranüs 7 Kasım’da 4 ay için öncü Koç’a geri dönüyor. (6 Mart 2019’da temelli Boğa’ya geçecek ve 26 Nisan 2026’ya dek burada olacak.) Uranüs 2011-2018 arasında Koç’taydı. Bu süreçte bireyselliğimizi fark etmek ve kendi yolumuzu çizmek önem kazandı. Önümüzdeki 4 ay yine özgürlük ve bireysellik öne çıkıyor. Cesur çıkışlar ya da asi tavırlarla karşılaşacağız.

8 Kasım’da Jüpiter Yay burcuna geçiyor ve 2 Aralık 2019’a dek yöneticisi olduğu Yay’da olacak. Jüpiter Yay’da iken yabancılar, yurtdışı ve yabancı dille yapılan işler olumlu etkileniyor. Yurtdışı seyahat, turizm, dış ticaret, akademik öğrenim, reklamcılık, yayıncılık, medya ve pazarlama da… Yay burcu araştırmayı, öğrenmeyi, keşfetmeyi, macerayı, inanç ve felsefeleri, iyimserliği, özgürlüğü ve olaylara daha geniş bakmayı gösteriyor. Bu dönemde bize şans getirecek şey yeni deneyimler, yeni yerler, yeni insanlar… Risk almaya da yatkın olacağız. Etik değerlere ve adalete verilen önem ve duyarlılık artacak.

5 Ekim’de Akrep burcunda geri gitmeye başlayan Venüs, 16 Kasım’da düzeliyor. Venüs Kasım ayı boyunca Terazi’de olacak. Venüs Terazi’de geri giderken eski aşklar gündeme gelebilir. İlişkilerde huzursuzluk, problemleri çözme gereği, adalet duygusunun yaralanması, güzellik ve estetikle ilgili takıntılar söz konusu olabilir. Bu dönemde ikili ve sosyal ilişkilerde uyum yaratmak kolay değil. Yanlış anlamalar yaşanabilir, aslında bize uygun olmayan kişilere evet diyebiliriz. Dış görünüşümüzde değişiklik yapmak için de iyi bir zaman değil. Venüs Kasım başında (1-2 Kasım) ve sonunda (29-30 Kasım) Uranüs’le karşı karşıya geliyor. İlişkiler açısından riskli zamanlar, ani bitişler ya da sürpriz karşılaşmalar olabilir.

16 Kasım’a dek Kova’da ilerleyen Mars, 16 Kasım’da Balık’a geçecek ve 2019’a dek Balık’ta olacak. Enerjimiz dağılabilir, motivasyonumuz düşebilir. Yaptığımız işlerde daha fazla anlam arayacak, daha özverili ve yardımsever olacağız.

Kasım’da Yay’a geçen Merkür ise 17 Kasım’da geri gitmeye başlıyor. Merkür 17 Kasım-7 Aralık arasında geri harekette olacak.  Merkür geri giderken yeni bir şeye başlamak, anlaşma imzalamak, önemli kararlar almak tavsiye edilmiyor. Bu dönemde dikkatsizlikler, yanlış anlamalar ve iletişim kazaları yaşanabilir. 16-18 Kasım’da Merkür Neptün ile kare açıda olacak. Özelikle bugünlerde olan biteni yanlış değerlendirebilir ve yanılabiliriz.

22 Kasım’a dek Akrep burcunda olan Güneş, 22 Kasım’da Yay’a geçiyor.

25 Kasım’da Neptün düz harekete dönüyor. Şefkat, merhamet, yardımseverlik ve özveri artıyor.

Kasım ayı gökyüzü hareketleri sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

error: Content is protected !!