Ekim’de Gökyüzü

Ekim ayının en önemli gökyüzü hareketi Venüs gerilemesi. Venüs 5 Ekim’de Akrep burcunda geri gitmeye başlıyor. 16 Kasım’da düzelecek. 5 Ekim-1 Kasım arasında Akrep, 1 Kasım-2 Aralık arasında Terazi, 2 Aralık-7 Ocak arasında yine Akrep’te olacak.

Venüs geri giderken eski aşklar gündeme gelebilir. İlişkilerde hasıraltı edilen sorunlar su yüzüne çıkabilir. Para ile ilgili endişelenebilir, hayattan keyif almakta zorlanabiliriz.

Bu dönemde ikili ve sosyal ilişkilerde sorunlar büyüyebilir, uyum yaratmak zor olabilir. Dış görünüşümüzde değişiklik yapmak için iyi bir zaman değil, sonradan hoşumuza gitmeyebilir.

Venüs geri giderken ilişkilerde yaşadığımız problemlere ve geçmişten gelen konulara dikkat etmek gerek. Sanatsal ya da yaratıcı çalışmalar, hobiler duygularımızı ifade etmek için çıkış noktası olabilir.

Venüs 5 Ekim-1 Kasım arasında Akrep burcunda geri giderken özellikle ortak varlıklar, ortak paralar, yatırımlar, borç-alacak, kredi, vergi, sigorta ve miras konularına vurgu yapıyor. Bu konularla uğraşmak, gecikme ve aksaklık söz konusu olabilir. Gecikmiş alacakların tahsil edilmesi mümkün. Cinsel ve ruhsal problemlerle ilgili danışmanlık almak için de uygun bir zaman. Bu sorunların geçmişle bağlantısını keşfedebilir ve nedenlerini anlayabiliriz.

Ekim ayında Merkür ve Jüpiter de Akrep’te olacak. Venüs’ün geri hareketinin işaret ettiği problemleri doğru analiz edecek ve bu konularda iyileşme ve gelişme sağlamak için şanslı olacağız. Ekim ayında yıldız haritamızda Akrep’in bulunduğu alanda içsel değişim, arınma ve yenilenme var. (Bu değişimi hangi alanda yaşayacağınızı görmek için yükselen burçlara göre yorumlara bakın.)

24 Ekim’e dek Terazi burcunda olan Güneş, 24 Ekim’de Akrep’e geçiyor.

Merkür, 10 Ekim’e dek Terazi’de, 10 Ekim’de Akrep’e geçiyor ve ay sonuna dek Akrep’te olacak.

Mars, Ekim ayı boyunca Kova’da ilerliyor. 16 Kasım’da Balık’a geçecek.

9 Ekim’de Terazi burcunda Yeni Ay var. Yeni ay Mars ile uyumlu, Pluto ile kare, Neptün ile 150 derece. Terazi burcunda Yeni ay ilişkilere vurgu yapıyor, güzellik, adalet, uyum ve huzur arayışımızı gösteriyor. Yakın ilişkilere odaklanma, duygusal yoğunluk, kıskançlık, takıntılar ve değişim gündeme geliyor. Bu dönemde başlayan ilişkiler düşündüğümüz gibi gitmeyebilir, geçmişin gölgesinde kalabilir. 9-12 Ekim arasında duygular yoğunlaşabilir, ego çatışmaları, ilişkilerde gerilim, beklenmeyen sözlerin sarf edilmesi söz konusu olabilir. Yeni şeylere başlamak için pek iyi bir zaman değil çünkü Terazi burcunun yöneticisi Venüs Akrep’te zararlı ve geri gidiyor.

24 Ekim’de Boğa burcunda Dolunay var. Dolunay Satürn’le uyumlu, Ay düğümleri ile kare, Uranüs’le kavuşumda, geri giden Venüs’le karşıt. Venüs gerilemesinin (5 Ekim-16 Kasım) ortasında Dolunay ilişkiler ya da para ile ilgili bir dönüm noktasına geldiğimizi gösteriyor. Maddi güvenceye ihtiyaç duyuyor ve ayaklarımızı yere sağlam basmak istiyoruz ancak değişim ihtiyacımız da yüksek. Değer verdiğimiz şeyler hızla değişebilir ve daha önce bizim için önemli olan şeyler önemini yitirebilir. Bazı şeylere daha fazla katlanmak istemeyebiliriz. Eğer bir süredir ilişkiniz kötüye gidiyorsa, süreç hızlanabilir.

Ekim ayı gökyüzü hareketleri sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

error: Content is protected !!