Eylül’de Gökyüzü

Geçtiğimiz 2 ayın zorlu görünümlerinden sonra Eylül ayında biraz rahatlıyoruz. Ağustos ayının büyük kısmında gökyüzünde 6 gezegen (Merkür, Mars, Satürn, Uranüs, Neptün ve Pluto ) geri hareketteydi. Merkür 19 Ağustos’ta, Mars 27 Ağustos’ta düzeldi, Satürn ise 6 Eylül’de düzeliyor.

Özelikle 6 Eylül sonrasında Başak ve Akrep’teki gezegenler ve bu gezegenler arasında oluşan uyumlu açılar, Satürn’ün de düz harekete geçmesiyle birlikte projeleri hayata geçirmek, çalışmak ve yenilenmek yönünde bizi destekliyor.

Diğer yandan ilk olarak Mayıs ayında oluşan Mars’ın sert açıları bu ay 3. ve son kez tekrar edecek. Bu ayın en kritik gökyüzü hareketi bu, Mayıs’ın 2. yarısında başlayan ve Ağustos’un ilk haftasında tepe noktasına ulaşan gerilimler tekrar gündeme gelip sona erecek. Eylül’ün 2. yarısı bu açıdan önemli.

Mars 11 Eylül’de Kova’ya geçiyor. 15-22 Eylül arasında Uranüs ile sert açıda, 23-28 Eylül arasında Güney Ay Düğümü ile kavuşumda olacak. (Mars 16 Kasım’a dek Kova’da olacak.)

18 Nisan’da beri geri giden Satürn 6 Eylül’de düz harekete geçiyor.

9 Eylül’e dek Terazi’de ilerleyen Venüs, 9 Eylül’de Akrep’e geçiyor. (Venüs, 5 Ekim -16 Kasım arasında geri gidecek.)

9 Eylül’de Başak burcunda Yeni Ay var. Yeni ay Pluto ve Jüpiter ile iyi açıda, Neptün’le karşıt durumda. Verimli çalışmak, zihinsel faaliyetler, çevremizi düzenlemek, organizasyon ve plan yapmak için iyi bir zaman. İşle ilgili başlangıçlar olabilir. Sonbahar hazırlıklarına başlayabiliriz. Detaylara dikkat etmek gerek, bazı belirsizlikler olabilir ya da bazı konularda yanılabiliriz.

Merkür 6 Eylül’e dek Aslan’da, 6-22 Eylül arasında Başak’ta, 22 Eylül’de Terazi’ye geçiyor.

6-18 Eylül arasında Jüpiter ve Pluto uyumlu açı yapıyor. Konsantrasyon, derinlik, arınma ve yenilenme söz konusu.

1 Ağustos-22 Eylül arasında Satürn ve Uranüs üçgen açı yapıyor. Değişim yönünde sağlam adımlar atabilir, hayatımıza yenilik getirebilir, astroloji, bilim ya da teknolojiyle ilgilenebiliriz.

23 Eylül’e dek Başak burcunda olan Güneş, 23 Eylül’de Terazi’ye geçiyor.

25 Eylül’de Koç burcunda Dolunay var. Dolunay Kuzey Ay Düğümü ve Mars ile olumlu açı yapıyor ancak Kiron’la kavuşum, Satürn’le ise kare açıda. İlişkiler ve kendimizi öne sürmekle ilgili sorunlar çıkabilir, kendi istediğimizi yapmak ve kendimizi ortaya koymakla ilgili korku ve endişe yaşayabiliriz. İkili ilişkilerde gerilim ve bazı ilişkilerin sona ermesi söz konusu olabilir.

Eylül ayı gökyüzü hareketleri sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

error: Content is protected !!