Aslan Burcunda Güneş Tutulması Sizi Nasıl Etkiliyor?

Temmuz ayında iki tutulma yaşadık (13 Temmuz Yengeç’te Güneş Tutulması, 27 Temmuz Kova’da Ay Tutulması), 11 Ağustos’ta ise Aslan’da Güneş Tutulması var. (Nihayet yılın son tutulması)

Önümüzdeki 6 ay tutulmaların gösterdiği farkındalıkları ve değişimi sindirebilir ve yeni adımlar atabiliriz, zira Ocak 2019’a dek başka tutulma olmayacak.

27 Temmuz Ay Tutulması oldukça zorlu koşulları gösteriyordu, 11 Ağustos Güneş Tutulması ise retro Merkür ile kavuşumda, Jüpiter ile kare açıda. Tutulma haritasında Venüs, Satürn ve Kiron ile ters açılı. İlişkiler ya da para ile ilgili stresler olabilir.

Jüpiter’in sert açıları aşırılıklara işaret etse de tutulmanın şans gezegeni ile bağlantıda olması daha iyimser ve güvenli olacağımızı gösteriyor. Atacağımız adımlar (makul, mantıklı olanlar :)) olumlu sonuçlar getirecek. Daha önce gündeme gelen ancak sonuçlanmayan ya da ertelenen konular tekrar gündeme gelebilir. Bu konularla ilgili başlangıç yapılabilir.

Bu arada unutmayın, hem Mars hem de Merkür geri gidiyor, sakin sabırlı olmakta ve işleri ağırdan almakta fayda var. Merkür 19 Ağustos’ta, Mars 27 Ağustos’ta düzelecek. (Merkür 2 Eylül’e, Mars ise 9 Ekim’e dek gölge dönemde olacak. Geri hareketin etkisi azalarak da olsa devam edecek bu tarihlere kadar…)

Güneş Tutulması sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuza bakın.

Yükselen Koç

11 Ağustos’ta Aslan’da Güneş Tutulması var. Eski sevgilinizle karşılaşma, görüşme olasılığı var. Yeniden bir araya gelmek söz konusu olabilir. Venüs Terazi’de ilişkilerle ilgili sizi olumlu etkiliyor. Eğer bir birlikteliğiniz varsa, geçmişten gelen konuları konuşabilir, sorunları çözebilir, anıları hatırlayabilir, partnerinizden destek görebilir ve birlikte güzel vakit geçirebilirsiniz. Çocuklarla ilgili gelişmeler gündeminizde olacak.

Ayın 2. yarısında iş hayatında uğraşmanız gereken şeyler çıkabilir. Üstlerle gerginlik yaşanabilir. Yapılması gerekenlerle ilgili baskı hissedebilirsiniz.

Yükselen Boğa

11 Ağustos’ta Aslan’da Güneş Tutulması var. Taşınma, tadilat veya dekorasyonla uğraşabilir, ailenizle bir araya gelebilirsiniz. Ev ve aileyle ilgili konular gündeminizde. Aile içerisinde geçmişten gelen konular konuşulabilir. Evinizle ilgili yapmak isteyip ertelediğiniz şeyler için adım atabilirsiniz.

Ayın 2. yarısında eğitim, seyahat ve yurtdışı ile ilgili gecikme veya aksaklık yaşanabilir. Ancak Venüs Terazi’de işle ilgili sizi olumlu etkiliyor. Günlük hayatınızda daha huzurlu olacak, beraber çalıştığınız kişilerden destek görecek, çalışmaktan keyif alacaksınız.

Yükselen İkizler

11 Ağustos’ta Aslan’da Güneş Tutulması var. Kardeş, komşu ya da akrabalarla ilgili önemli gelişmeler olabilir. Seyahate çıkabilir ya da yarıda bıraktığınız bir kursa tekrar başlayabilirsiniz. Yakın çevre, kardeşler, eğitim, medya, iletişim ve seyahat gündemde olacak. Kardeşler ve akrabalarla bir araya gelecek, geçmişten gelen konuları konuşacak, eski günleri hatırlayacaksınız.

Venüs Terazi’de aşkla ilgili sizi olumlu etkiliyor. Hobilerinize, tatil ya da eğlenceye vakit ayıracak ve hayattan daha çok keyif alacaksınız. Partneriniz, kardeş, komşu ya da akrabalarla seyahate çıkabilir, güzel vakit geçirebilirsiniz.

Ayın 2. yarısında ortak finansal konular, borç, kredi, yatırım, vergi ya da sigorta işleri ile uğraşmanız gerekebilir.

Yükselen Yengeç

11 Ağustos’ta Aslan’da Güneş Tutulması var. Geliriniz artabilir ya da daha önce karar verdiğiniz önemli bir şeyi satın alabilirsiniz. Kendi değerinizi fark ettiğiniz bir dönemdesiniz. Finansal konularla ilgili bilgi edinmek, çeşitli yatırımları araştırmak için de iyi bir dönem. Para ile ilgili düşünebilir, bilgi toplayabilirsiniz. Değer verdiğiniz şeyleri sorgulamanız da mümkün. Ödenmemiş alacakları tahsil edebilirsiniz.

Venüs Terazi’de ev ve aileyle ilgili sizi olumlu etkiliyor. Evinizi güzelleştiriyor, ailenizle bir araya geliyorsunuz. İç dünyanızda daha huzurlu ve mutlu olacaksınız. Evinizde dostlarınızı ağırlayabilir, anne-babanızdan destek görebilirsiniz.

Ayın 2. yarısında ikili ilişkilerle ilgili sorunlar, beraber çalıştığınız kişiler ya da partnerinizle ters düşmek söz konusu olabilir.

Yükselen Aslan

11 Ağustos’ta Aslan’da Güneş Tutulması var. Daha önce gündeme gelen ancak ertelenen konular tekrar gündeme gelebilir, bu konularda adım atabilirsiniz. Farkındalığınız ve kendinize güveniniz artıyor. Ön plana çıkacak ve çevrenizde etkili olacaksınız.

Kendinizi güçlü bir şekilde ortaya koyacak ve ifade edeceksiniz. Ancak bazı konularda kuşkuya düşebilir ve kararsızlık yaşayabilirsiniz. Merkür, 19 Ağustos’a dek geri gidiyor. Gecikme ve terslikler, iletişim-ulaşım sorunları yaşanabilir.

Venüs Terazi’de yakın çevre, iletişim, kardeş, komşu ve akrabalarla ilgili sizi olumlu etkiliyor. Seyahatlerde iyi vakit geçirebilir, yakınlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Kendinizi iyi ifade ediyor, konuşmak, okumak, yazmak veya gezmekten keyif alıyorsunuz.

Yükselen Başak

11 Ağustos’ta Aslan’da Güneş Tutulması var. Bu ay bilinçaltınızda önemli çözülmeler olacak. Sizi etkileyen ancak farkında olmadığınız duygu ve düşüncelerin farkına varabilir, gizli ya da bilmediğiniz bazı şeyleri öğrenebilir, hayatınızda bazı şeyleri bitirmeye ve geride bırakmaya karar verebilirsiniz. Arka planda kalmanız, çalışmalarınıza odaklanmanız ve kendinize vakit ayırmanız daha iyi, zira Eylül ayında sizin döneminiz başlıyor ve yeni başlangıçlar gündeme geliyor.

Venüs Terazi’de para ile ilgili sizi olumlu etkiliyor. Gelirinizi artırabilir, güzellik, giyim-kuşam ya da dekorasyona para harcayabilirsiniz. Kendinize verdiğiniz değer artıyor.

Ayın 2. yarısında çocuklarla daha fazla ilgilenmeniz gerekiyor. Aşkta zorluk yaşayabilir, kendinizi ifade etmediğinizi fark edebilirsiniz.

Yükselen Terazi

11 Ağustos’ta Aslan’da Güneş Tutulması var. Geleceğe yönelik planları gözden geçiriyorsunuz. Bazı kararsızlık veya kuşkular olsa da, ertelediğiniz plan ve hedeflerle ilgili harekete geçmek iyi olabilir.

Sosyal hayatınız da canlanıyor. Eski arkadaşlarla bir araya gelebilir, geçmiş günleri hatırlayabilir, birlikte iyi vakit geçirebilirsiniz. Geçmiş dönemlerden tanıdığınız kişilerle bir araya geleceğiniz toplantılara, organizasyonlara katılmanız mümkün. Venüs Terazi’de, uyumlu ve hoş tavırlarla çevrenizi etkileyecek ve iyi ilişkiler kuracaksınız.

Ayın 2. yarısında ev ve aileyle ilgili konular gündeme gelebilir. Hayatınızda yeni bir temel atma sürecindesiniz. Ailevi problemler ya da taşınma, tadilat gibi işler gündemde. Başkalarından destek almaya açık olun ve her şeyi kendi başınıza halletmeye çalışmayın.

Yükselen Akrep

11 Ağustos’ta Aslan’da Güneş Tutulması var. İş hayatında yeni başlangıçlar var. Size daha önce teklif edilen ancak ertelenen bir pozisyona geçebilir ya da eski şirketinizde tekrar işe başlayabilirsiniz. İşinize, kariyerinize odaklanıyor ve dikkat çekiyorsunuz. Eski müşteriler ya da patronlarla görüşebilirsiniz. Daha önce ortaya çıkan bir pozisyon ya da proje tekrar gündeme gelebilir.

Venüs Terazi’de, rüyalarınıza ve sezgilerinize dikkat çekiyor. Dinlenmeye ve iç sesinizi dinlemeye vakit ayırın.

Ayın 2. yarısında yakın çevre, kardeş, komşu ya da akrabalarla ilgili konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Eğitimle ilgili zorluklar ya da iletişim sorunları yaşanabilir. Seyahatlerde de dikkatli olmanız gerekiyor.

Yükselen Yay

11 Ağustos’ta Aslan’da Güneş Tutulması var. Yurtdışına seyahat edebilir, yeni yerler görebilir, daha önce başladığınız ancak yarım bıraktığınız bir eğitime tekrar başlayabilirsiniz. Ertelediğiniz kararlarla ilgili girişimde bulunmanız mümkün. Yayıncılık, yeni şeyler öğrenmek veya öğretmekle meşgul olabilirsiniz. Öğrendiklerinizi tekrar etmek için de iyi bir dönem. Hayata ilişkin görüşleriniz, düşünceleriniz değişiyor.

Venüs Terazi’de sosyal hayatınızı ve arkadaş ilişkilerinizi olumlu etkiliyor. Arkadaşlardan destek görüyor, birlikte iyi vakit geçiriyorsunuz. Grup çalışmalarından keyif alacak ve güzel dostlar edineceksiniz.

Ayın 2. yarısında para ilgili konular gündeme gelebilir. Beklenmedik masraflar çıkabilir, bütçenizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz.

Yükselen Oğlak

11 Ağustos’ta Aslan’da Güneş Tutulması var. Borç, kredi, tazminat, miras gibi yüklü bir ödeme alabilirsiniz. Eşinizin geliri artabilir, geçmiş dönemlerden kaynaklanan ödemeler söz konusu olabilir. Korkulardan özgürleşiyor ve yenileniyorsunuz. Önemli değişimler yapabilirsiniz. Hayatınızda bir dönem kapanıyor ve yeni bir dönem başlıyor. Yakın ilişkiler ve ortak finansal konular gündemde. Ortak hesapları gözden geçirebilir, yatırım, borç, kredi, tazminat, miras, vergi ya da sigorta işleri ile uğraşabilirsiniz. Ancak evrak işlerinde dikkatli olun, zira Merkür 19 Ağustos’a dek geri gidiyor.

Venüs Terazi’de iş hayatını ve üstlerle ilişkileri olumlu etkiliyor. Üstlerden destek görüyor, beğeniliyor ve takdir ediliyorsunuz. Çevrenizde iyi bir izlenim bırakacaksınız.

Ayın 2. yarısında geçmiş kızgınlıklar su yüzüne çıkabilir. Çok çalışabilir ve bazı konularda mücadele edebilirsiniz. Sağlığınıza özen gösterin ve dinlenmeye zaman ayırın.

Yükselen Kova

11 Ağustos’ta Aslan’da Güneş Tutulması var. Eğer bir birlikteliğiniz yoksa, eski eş ya da sevgiliyle tekrar bir araya gelebilirsiniz. Eğer biriyle birlikteyseniz, partnerinizin hayatında önemli gelişmeler olabilir. İlişkinizle ilgili ertelenen kararlar gündeme gelebilir ve yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Partnerinize ve ilişkinize odaklanıyor, ilişkiler hakkında düşünüyorsunuz. Eski eş ya da sevgiliyle karşılaşmak, görüşmek söz konusu olabilir. Ya da partnerinizle geçmişten gelen konuları konuşacaksınız.

Venüs Terazi’de, tatile, seyahate çıkmak için iyi bir dönem. Yurtdışında güzel vakit geçirebilir, yabancılardan destek görebilirsiniz. Yeni yerler görmekten mutlu olacak ve ilginizi çeken insanlarla tanışacaksınız.

Ayın 2. yarısında enerji ve motivasyonunuz düşebilir. Dinlenmeye özen gösterin ve kendinize vakit ayırın. Olumsuz düşüncelerden uzak durun.

Yükselen Balık

11 Ağustos’ta Aslan’da Güneş Tutulması var. Yeni bir iş ya da projeye başlayabilirsiniz. Eski şirketinizden ya da daha önce beraber çalıştığınız kişilerden teklif alabilirsiniz. İş ortamında yenilenme söz konusu. Eğer eleman arıyorsanız, daha önce çalıştığınız ya da görüştüğünüz birini işe almanız mümkün. Bu ay iş hayatı ve beraber çalıştığınız kişilerle ilgili olaylar gündemde olacak. Eski iş arkadaşları ya da müşterilerle bir araya gelebilir, mevcut işleri gözden geçirebilirsiniz. İş ve projelerle ilgili gecikme ve aksaklıklara karşı dikkatli olun, zira Merkür 19 Ağustos’a dek geri gidiyor.

Venüs Terazi’de, yakınlarınızdan maddi manevi destek görüyorsunuz. Başkalarının kaynaklarından yararlanmaktan yana şanslısınız.

Ayın 2. yarısında arkadaşlarla ilgili sorunlar çıkabilir. Bir arkadaşınızla ters düşmeniz ya da grup çalışmalarında gerginlik yaşamanız olası.

error: Content is protected !!