Ağustos’ta Gökyüzü

Ağustos başında 27 Temmuz’daki Ay Tutulması’nın etkisi devam ediyor. Tutulma ile kavuşumda olan Mars, 29 Temmuz-6 Ağustos arasında Uranüs ile ters açıda. Tepkisel davranabilir, kaza ve sakarlıklara yatkın olabiliriz. Ağustos’un ilk yarısında sakin ve dikkatli olmakta fayda var.

16 Mayıs’ta Kova’ya geçen Mars 27 Haziran’da geri gitmeye başladı. Mars 13 Ağustos’ta Oğlak’a geçecek ve 27 Ağustos’ta düzelecek. Mars 11 Eylül’de tekrar Kova’ya geçiyor. Mars’ın geri hareketi sizi nasıl etkiliyor? Burç yorumunuza bakın.

7 Ağustos’a dek Başak’ta ilerleyen Venüs, 7 Ağustos’ta Terazi’ye geçiyor ve 9 Eylül’e dek Terazi’de. Venüs 9-10 Ağustos’ta Satürn, 26-27 Ağustos’ta ise Pluto ile sert açı yapacak.

11 Ağustos’ta Aslan’da Güneş Tutulması var. Güneş Tutulması retro Merkür ile kavuşumda, Jüpiter ile kare açıda. Tutulma haritasında Venüs, Satürn ve Kiron ile ters açılı. İlişkiler ya da para ile ilgili stresler yaşanabilir. Daha önce gündeme gelen ancak sonuçlanmayan ya da ertelenen konular tekrar gündeme gelebilir. Bu konularla ilgili adım atılabilir.

Ağustos boyunca Aslan’da ilerleyen Merkür, 19 Ağustos’a dek geri gidiyor, 19 Ağustos’ta düzeliyor. Merkür 2 Eylül’e dek gölge dönemde olacak.

23 Ağustos’a dek Aslan burcunda olan Güneş, 23 Ağustos’ta Başak’a geçiyor.

11-26 Ağustos arasında Jüpiter ve Neptün üçgen açı yapıyor. Sanat, müzik, yaratıcılık, ruhsal çalışmalar, yoga ve meditasyon için iyi bir dönem. Sezgiler güçleniyor, anlayış artıyor. Daha uyumlu ve huzurlu olacağız.

1 Ağustos-22 Eylül arasında Satürn ve Uranüs üçgen açı yapıyor. Değişim yönünde sağlam adımlar atabilir, hayatımıza yenilik getirebilir, astroloji, bilim ya da teknolojiyle ilgilenebiliriz.

Ağustos ayının büyük kısmında gökyüzünde 6 gezegen geri harekette. Merkür, Mars, Satürn, Uranüs, Neptün ve Pluto geri gidiyor. Jüpiter-Neptün ve Satürn-Uranüs arasındaki iyi açılar ise yaratıcı, uyumlu ve sabırlı bir şekilde ilerlemeyi gösteriyor. Venüs Terazi’de, Güneş ise Aslan’da güçlü durumda. 11 Ağustos Güneş Tutulması, 19 Ağustos’ta Merkür ve 27 Ağustos’ta Mars’ın düz harekete geçmesi ile birlikte işler yoluna girmeye başlayacak.

26 Ağustos’ta Balık burcunda Dolunay var. Güneş ve Ay, hem Satürn hem de Uranüs ile iyi açı yapıyor. Empati ve duyarlılık gösterebilir, sorunlara pratik çözümler getirebiliriz.

Ağustos ayı gökyüzü hareketleri sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

error: Content is protected !!