Haziran’da Gökyüzü

Haziran’ın ilk haftasında seyahat ve eğitim fırsatları, hayata bakış açımızı genişletecek, daha iyimser olabileceğimiz koşullar var.

Bu ayın en önemli gökyüzü hareketi Mars’ın geri gidişi. Mars 13 Mayıs’ta gölge döneme girdi ve 27 Haziran’da da geri gitmeye başlayacak.

Mars bu yıl uzun bir süre Oğlak ve Kova burçlarında. 17 Mart-16 Mayıs arasında Oğlak’taydı, 16 Mayıs-13 Ağustos arasında Kova’da ilerleyecek. 13 Ağustos-10 Eylül arasında Oğlak’a geri dönecek, 10 Eylül-16 Kasım arasında tekrar Kova’ya geçecek. Mars 27 Haziran-27 Ağustos arasında geri gidiyor!

Mars geri giderken işlerin istediğimiz hızda ilerlemesi zor, bu nedenle bu etkinin hissedilmeye başlanacağı 13 Mayıs ile tamamen geride kalacağı 8 Ekim arasında şartları zorlamamakta fayda var. Bu dönemde biraz geri çekilmek, durmak, sabırlı olmak, ne istediğimizi düşünmek, yeni şeylere başlamaktansa devam eden işleri tamamlamak, dinlenmek, öfke ve kızgınlık kaynaklı çıkışlar yapmamaya dikkat etmek gerek.

Temmuz ve Ağustos’ta 3 tutulma (13 Temmuz, 27 Temmuz, 11 Ağustos) var, hem Mars (27 Haziran-27 Ağustos) hem de Merkür (26 Temmuz-19 Ağustos) gerileyecek. Yani olaylı günlerin öncesindeyiz, yine de değişimin ayak seslerini çoktan duymaya başladık. Bu yıl sizi zorlayan her ne ise Temmuz sonu bununla ilgili bir dönüm noktası olabilir. Böyle zamanlarda kendimize özen göstermek ve iç sesimizi dinlemek her zamankinden önemli.

Haziran’ın başında İkizler burcunda ilerleyen Merkür 13 Haziran’da, Güneş ise 21 Haziran’da Yengeç burcuna geçiyor. Venüs ise 14 Haziran’a dek Yengeç, 14 Haziran sonrasında ise Aslan burcunda olacak. Merkür de 29 Haziran’da Aslan’a geçiyor. Mars ay boyunca Kova’da, 27 Haziran’da geri gitmeye başlıyor.

Özellikle ayın ilk yarısında iletişim, eğitim, grup çalışmaları, fikir alışverişi, konuşmak, yazmak, okumak ve gezmek öne çıkıyor. Mars 4-11 Haziran arasında Güney Ay Düğümü ile birlikte ilerleyecek, gruplar içerisinde gerginlik, işbirliği yapmakta zorluk söz konusu olabilir. İnsanlar öfke ile harekete geçebilir, grup olarak hareket edebilir. 6-7 Haziran günlerinde kafa karışıklığı, hassasiyet, iletişimde yanlış anlamalarla karşılaşabilir, öfke patlamaları yaşayabilir ve ikili ilişkilerde zorlanabiliriz.

13 Haziran’da İkizler burcunda Yeni Ay var. Yeni Ay Neptün ile kare, Mars ile 135 derece açı yapıyor. Yeni Ay haritasında Venüs Uranüs’le kare açıda. Yeni ay zihinsel çalışmaları ve hareketi destekliyor, ikili ilişkilerde sürpriz gelişmeler olabilir, beklenmedik sözler sarf edilebilir.

28 Haziran’da Oğlak burcunda Dolunay var. Dolunay Satürn’le kavuşumda, Uranüs’le üçgen, Kiron’la kare açıda. Moralimizi yüksek tutmamız ve sorumluluklarla yüzleşmemiz gerekiyor. Depresif bir dolunay bu. Satürn’ün Oğlak burcundaki yolculuğu bize sorumluluklarımızı hatırlatıyor. Eğer ihmal ettiğimiz şeyler varsa, Dolunay kaçınılmaz bazı sonuçlar getirebilir.

Haziran ayında neler olacak? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

error: Content is protected !!