Mayıs’ta Gökyüzü

Mayıs ayına Akrep burcunda Dolunay ile girdik. 30 Nisan’da Akrep’te Dolunay gerçekleşti. Dolunay Neptün ile üçgen, ay düğümleri ile kare, Satürn ile sekstil açı yapıyor. Yoğun duygular, ruhsal çalışmalar, sezgiler ve yakın ilişkiler, ilişkilerde paylaşım ön planda. Kasım ayında Akrep burcunda gerçekleşen Yeni Ay ile başlayan döngü tepe noktasına geliyor. Jüpiter’in Akrep burcundaki yolculuğu ile birlikte bu hayatınızda belli bir iyileşme, düzelmeyi gösterebilir. Bunun hangi alanda olacağını görmek için Jüpiter’in sizi nasıl etkilediğine bakın. 18 Mayıs – 2 Haziran arasında gerçekleşecek Jüpiter – Neptün üçgeni de bunu destekleyecek.

Mayıs ayında gölge dönemi geride bırakan Merkür 13 Mayıs’a dek Koç burcunda. 13 Mayıs’ta Boğa’ya geçiyor. Güneş 21 Mayıs’a dek Boğa’da, 21 Mayıs’ta İkizler’e geçiyor. 19 Mayıs’a dek İkizler’de olan Venüs ise Yengeç’e geçiyor.

Ay ortasında gökyüzünde önemli bir değişim var. 2011’den beri Koç’ta ilerleyen Uranüs 15 Mayıs 2018’de Boğa’ya geçiyor. Uranüs 26 Nisan 2026’e dek Boğa’da olacak.

Uranüs Boğa’da iken en çok etkilenecek kişiler sabit burçlar (Boğa, Aslan, Akrep ve Kova). Bu burçlarda Güneş, Ay, Yükselen ya da çok sayıda kişisel gezegeni olanlar. Yükselen Boğa, Aslan, Akrep ve Kova hayatlarının önemli alanlarında değişikliklerle karşılaşacak. (Yükselen Boğa- kişilik, Yükselen Aslan- kariyer, Yükselen Akrep- ilişkiler, Yükselen Kova- ev, aile.)

15 Mayıs’ta ise Boğa burcunda Yeni Ay var. Yeni Ay Jüpiter ile karşıt, Pluto ve Mars ile uyumlu açıda. Satürn ile 135 derece. Yeni ay ayaklarımızı yere sağlam basmayı, güvenli, dayanıklı ve sabırlı olmayı gösteriyor. Kendi güvenliğimizi oluşturmak, iş ya da maddi konularla ilgili planlarımızı gerçekleştirmek için adım atabiliriz.

Mars ise 16 Mayıs’ta Kova’ya geçiyor. 13-19 Mayıs arasında Mars ve Uranüs sert açıda olacak. Bu açı kazalar, tartışmalar, ani tepkilerle ilişkili. Hızlı gelişen olaylar söz konusu.

29 Mayıs’ta Yay burcunda Dolunay gerçekleşecek. Dolunay Mars ve Ay düğümleri ile olumlu açıda. Gökyüzünde büyük su üçgeni var. (Venüs, Jüpiter, Neptün) Seyahat ve eğitim fırsatları, hayata bakış açımızı genişletecek, daha iyimser olabileceğimiz koşullar var.

Mayıs ayında neler olacak? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

error: Content is protected !!