Mart’ta Gökyüzü

Mart ayının ilk haftasında Balık burcunda ilerleyen Merkür ve Venüs Kiron’la birleşiyor, Jüpiter’le üçgen açı yapıyor. Yine Balık’ta Güneş Neptün kavuşumu var. Anlayışımız, duyarlılığımız ve yaratıcılığımız yüksek. Ancak her şeyden etkilenme, alıngan, kırılgan, pasif olma ve kendimizi hayallere kaptırma riski de var. Hassas, romantik, yardımsever ve özverili davranabilir, akışla uyumlu hareket edebiliriz. Ruhsal ve duygusal çalışmalar için iyi bir dönemdeyiz.

2 Mart’ta Başak burcunda Dolunay var. Dolunay Satürn’le üçgen, Neptün’le karşıt, Uranüs’le 135 derecelik açı yapıyor. Dolunay haritasında Balık burcunda Merkür, Venüs kavuşumu var. Merkür ve Venüs Jüpiter’le üçgen, Mars’la kare, Pluto’yla sekstil açı içerisinde.

Duyarlı ve dağınık Balık döneminde Başak burcundaki Dolunay toparlanmayı, dikkatimizi somut konulara ve şimdi ve burada olup bitene yöneltmeyi, düzeni, çalışmayı ve pratik çözümler aramayı gösteriyor. Üstelik Dolunay Oğlak burcundaki Satürn tarafından destekleniyor. Hayallerimizi, ideallerimizi somutlaştırmak için günlük hayatımızı düzenlemek, hedeflerimize odaklanmak ve detaylara dikkat etmek mümkün. Eğer bir süredir biraz karışıp kaybolduysak kafamızı toplayabiliriz. Temizlik, düzenleme ve dikkat gerektiren uğraşlar iyi gelecek.

Merkür 6 Mart’ta, Venüs ise 7 Mart’ta Koç burcuna geçiyor. İkisi de Mart sonuna dek Koç’ta olacak ancak Merkür 23 Mart’ta geri gitmeye başlıyor. (15 Nisan’a dek)

Merkür ve Venüs’ün Koç’a geçmesiyle birlikte daha dışadönük, aktif ve girişken olacağız. Duyarlılık azalacak ve kendi isteklerimize önem vereceğiz. 17 Mart’a dek Yay burcunda olan Mars da yeni deneyimleri, girişimleri destekliyor. 20 Mart’ta Güneş de Koç burcuna geçiyor.

Mart ayının ortalarına doğru Merkür ve Venüs Satürn’le kare açı yapacak. (10-13 Mart) Aynı dönemde Güneş Jüpiter, Mars ise Uranüs ile üçgen açıda. Bu dönemde kendimizi bir miktar kısıtlamak, kontrol etmek, isteklerimizi sorumluluklar ya da otorite figürleri yüzünden askıya almak durumunda kalabiliriz. Ancak olaylara olumlu yaklaşarak orta yolu bulacak ve isteklerimizi gerçekleştireceğiz.

26 Ocak’tan beri Yay burcunda ilerleyen Mars 17 Mart’ta Oğlak’a geçiyor. Mars bu yıl uzun bir süre Oğlak ve Kova burçlarında olacak. 17 Mart-16 Mayıs arasında Oğlak, 16 Mayıs-13 Ağustos arasında ise Kova’da ilerleyecek. 13 Ağustos-10 Eylül arasında Oğlak’a geri dönecek, 10 Eylül-16 Kasım arasında tekrar Kova’ya geçecek. Mars 27 Haziran-27 Ağustos arasında geri gidiyor!

17 Mart sonrasında iş ve hedeflerimize odaklanabilir; planlı, kararlı hareket edebiliriz.

17 Mart’ta Balık burcunda Yeni Ay var. Yeni ay Kiron’la kavuşumda, Mars’la kare, Jüpiter’le üçgen açıda. Yeni ay haritasında birleşen Merkür ve Venüs kuzey ay düğümü ile üçgen açı yapıyor. Kırılgan, şefkatli ve yardımsever olabiliriz. Anlayışımız, empatimiz yüksek ancak tepkisel davranmak, acele etmek de söz konusu olabilir.

Mart ayının son haftasında ise dikkatli olmamız gerekiyor. Güneş hem Mars (22-27 Mart) hem de Satürn (28-29 Mart) ile kare açı yapacak. Venüs de Pluto ile kare yapacak (23-24 Mart)ve Uranüs ile birleşiyor. (28-29 Mart) Gergin bir Dolunay öncesi olaylar beklemediğimiz şekilde gelişebilir, çatışma ve engellerle karşılaşabiliriz. Dolunayla birlikte geri adım atmak ve uzlaşmak durumunda kalacağız. Üstelik Merkür 23 Mart’ta geri gitmeye başlıyor. Karşımızdakini yanlış anlama ve olayları yanlış değerlendirme riski var. Geçmişten gelen konular gündeme gelebilir.

31 Mart’ta bir Dolunay daha gerçekleşecek. Bu kez Terazi burcunda. Dolunay geri giden Merkür ile karşıt, Mars ve Satürn ile kare, Kuzey ay düğümü ile sekstil açıda. Dolunay haritasında Mars ve Satürn Oğlak’ta birleşiyor. İkili ilişkilerde çatışma veya otorite figürleri ile zorluk yaşanabilir. Geri adım atma ve uzlaşma gereği var.

Mart ayında neler olacak? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

error: Content is protected !!