Yay Burcunda Yeni Ay: Yeni Umutlar

Önümüzdeki hafta Güneş, Merkür ve Venüs Yay burcunda ilerliyor. Güneş 21 Aralık’ta, Venüs 25 Aralık’ta Oğlak burcuna geçiyor. Merkür 11 Ocak’a dek Yay burcunda ve 23 Aralık’a dek geri gidiyor. Merkür’ün geri hareketinin etkisi Aralık boyunca hissedilecek.

18 Aralık’ta Yay burcunda Yeni ay var. Yeni ay Uranüs’le üçgen açıda, Venüs ve Satürn’le kavuşumda. Yıldız haritamızda Yay burcunun yer aldığı alanda daha önce gündeme gelmiş ancak netleşmemiş konularda başlangıçlar olabilir. Yapmak isteyip de ertelediğimiz şeyler için harekete geçebiliriz. Güzel sürprizler, ciddiyet ve sorumluluk içeren durumlar söz konusu olabilir.

Yay burcunda Yeni ay sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre yorumunuza bakmayı unutmayın.

Yükselen Koç

18 Aralık’ta Yay burcunda Yeni ay var. Yurtdışına ya da uzak bir şehre seyahate çıkabilir, daha önce karar verdiğiniz fakat ertelediğiniz bir eğitime ya da kursa başlayabilirsiniz. Bu seyahat ya da eğitim size iyi gelecek, kendinizi geliştirecek ve özgür hissedeceksiniz. Ancak Merkür halen geri harekette olduğundan bazı aksaklık ve gecikmeler olabilir. Yabancılarla iletişimde sorun çıkabilir. Medya, yayıncılık ya da hukukla ilgili konular gündeme gelebilir.

20 Aralık’tan sonra ise işle ilgili konular önem kazanıyor. Sorumluluklarınız artıyor, özellikle Güneş’in Satürn ile kavuşumda olacağı 21-22 Aralık’ta işle ilgili sorumlulukların ağırlığını hissedebilirsiniz. Ayın son haftasında ve Ocak’ta kariyerinize ve işinize odaklanacaksınız.

Yükselen Boğa

18 Aralık’ta Yay burcunda Yeni ay var. Kredi, borç ya da prim, tazminat gibi toplu bir ödeme alabilirsiniz. Finansal bir ortaklık ya da yeni bir yatırım fırsatı gündeme gelebilir. Ancak Merkür geri harekette olduğundan bu gibi durumlarda bilgi eksikliği ya da sonraki dönemde değişiklikle karşılaşabilirsiniz. Büyük ihtimalle geçmişten gelen bir borcu yeniden yapılandıracaksınız. Ya da daha önce yaptığınız kredi başvurusu tekrar gündeme gelecek.

20 Aralık’tan sonra ise eğitim, seyahat, hukuk, medya, yayıncılık ya da yurtdışı ile ilgili konular öne çıkıyor. Hayata daha gerçekçi ve pratik bakmaya başlıyorsunuz.  Özellikle Güneş’in Satürn ile kavuşumda olacağı 21-22 Aralık’ta gelecekle ilgili olumsuz düşüncelere kapılabilirsiniz. Karamsarlıktan uzak durun. Ayın son haftasında yeni şeyler öğrenmekten ve seyahat etmekten keyif alacaksınız.

Yükselen İkizler

18 Aralık’ta Yay burcunda Yeni ay var. Yeni bir ilişki, dostluk ya da ortaklık gündeme geliyor. Arkadaş çevrenizde ya da grup içerisinde sürpriz bir karşılaşma yaşayacak, muhtemelen daha önceden tanıdığınız bir kişi ile bir araya geleceksiniz.

Yeni insanlarla tanışabilir, yeni ilişki ve dostluklar kurabilirsiniz. Eski sevgililer, dostlar ve arkadaşlar ortaya çıkıyor. Bu ay ikili ilişkiler açısından hareketli geçecek. Eşiniz, ortağınız ya da yakın dostlardan destek görecek, birlikte güzel vakit geçireceksiniz.

Eğer yalnızsanız, eski sevgilinizle karşılaşabilir ve yeniden bir araya gelmeyi düşünebilirsiniz. Eğer biriyle birlikteyseniz, ilişkinizde geçmişle ilgili bazı konular gündeme gelebilir, konuşulabilir.

20 Aralık’tan sonra ise borç-alacak, kredi, vergi, sigorta, yatırımla ilgili konular öne çıkıyor. Sorumlu ve gerçekçi davranmanız gerekiyor. Özellikle Güneş’in Satürn ile kavuşumda olacağı 21-22 Aralık’ta ortak finansal konularla ilgili sorumluluk hissedebilir ve endişelenme eğiliminde olabilirsiniz. Ayın son haftasında ve Ocak’ta finansal konular daha fazla gündeme gelecek ve maddi destek bulmanız mümkün olacak.

Yükselen Yengeç

18 Aralık’ta Yay burcunda Yeni ay var. Yeni bir iş ya da proje gündeme geliyor. Bu daha önce başlamış ancak netleşmemiş bir konu olabilir. Yeni bir işe ya da mevcut işyerinizde yeni bir departmana geçebilirsiniz. Merkür geri harekette olduğundan bu dönemde başladığınız işlerde ilerleyen günlerde bazı değişiklikler olabilir. Ancak genel olarak olumlu görünümler olduğundan süreç sizin lehinize devam edecek. Kariyerinizle ilgili bir değişim ve yeni sorumluluklar da gündemde olacak.

20 Aralık’tan sonra ise ikili ilişkiler önem kazanıyor. Özellikle Güneş’in Satürn ile kavuşumda olacağı 21-22 Aralık’ta ilişkilerde bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Sorumluluklarınız artıyor. Ayın son haftasında ve Ocak’ta ikili ilişkilerde daha fazla destek bulacak ve önemli gelişmelerle karşılaşacaksınız.

Yükselen Aslan

18 Aralık’ta Yay burcunda Yeni ay var. Yeni bir ilişki ya da hobiye başlayabilir, kısa bir tatile çıkabilirsiniz. Daha önce başlayıp rafa kaldırdığınız yaratıcı bir proje tekrar gündeme gelebilir.  Bu dönemde Merkür geri harekette olduğundan eski sevgilinizle karşılaşabilir, ondan haber alabilir ya da tekrar görüşmeye karar verebilirsiniz. Ancak eğer yeni biriyle tanışırsanız, bu kişiyle ilgili düşünceleriniz bir süre sonra değişebilir.

20 Aralık’tan sonra ise işle ilgili konular öne çıkıyor. Özellikle Güneş’in Satürn ile kavuşumda olacağı 21-22 Aralık’ta işle ilgili baskı ve sorumluluk hissedebilirsiniz. Ayın son haftasında ve Ocak’ta daha yoğun çalışacak, çalışmaktan keyif alacak ve işe odaklanacaksınız.

Yükselen Başak

18 Aralık’ta Yay burcunda Yeni ay var. Yeni bir eve taşınabilir ya da evinizde bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Evinizi daha güzel, huzurlu ve konforlu bir hale getirecek ya da ailenizle bir araya gelecek ve anne-babanızla ilgileneceksiniz. Aileniz için yeni bir dönem başlıyor.

Merkür geri harekette olduğundan evinizde yapmak isteyip de ertelediğiniz değişiklikler için harekete geçmenin tam sırası. Dolapları düzenlemek, eşyaları elden geçirmek için uygun bir dönem. Ancak ev ve aileyle ilgili bazı gecikme ve aksaklıklar da yaşanabilir. Aile içerisinde geçmişten gelen konular gündeme gelebilir ve konuşulabilir.

20 Aralık’tan sonra ise yaratıcı çalışmalara, çocuklarla ilgili konulara ya da özel hayatınıza odaklanıyorsunuz. Özellikle Güneş’in Satürn ile kavuşumda olacağı 21-22 Aralık’ta çocuklarla ilgili sorumluluk hissedebilir ya da kendinizi ifade etmekte zorluk yaşayabilirsiniz. Sevgilinizle aranıza soğukluk girebilir. Ayın son haftasında ve Ocak’ta özel hayatınız ya da çocuklarla ilgili gelişmeler ön plana çıkıyor.

Yükselen Terazi

18 Aralık’ta Yay burcunda Yeni ay var. Bir eğitime veya kursa başlayabilir ya da kısa bir seyahate çıkabilirsiniz. Daha önce yaptığınız bir sözleşmeyi yenilemeniz gerekebilir. Kardeş, kuzen ya da komşularla ilgili başlangıçlar olabilir. Yakın çevrenizin sizi desteklediği bir dönemdesiniz. Medya, yayıncılık, ticaret ve eğitimle ilgili konular da olumlu görünüyor. Ancak Merkür geri harekette olduğundan bu dönemde anlaşma yaparken veya sözleşme imzalarken dikkatli olun. Bazı noktaları gözden kaçırabilirsiniz. Eğer öğrenci ya da öğretmenseniz, öğrendiğiniz/anlattığınız şeyleri tekrar edecek, eksikleri tamamlayacak ve konuların üzerinden geçeceksiniz. Yeni şeyler öğrenmek ve düşüncelerinizi gözden geçirmek için iyi bir dönemdesiniz.

Uzun süredir görmediğiniz akrabalardan ya da eski komşulardan haber alabilir, onlarla karşılaşabilir, tekrar görüşebilirsiniz.

20 Aralık’tan sonra ise ev ve aileyle ilgili konular önem kazanıyor. Özellikle Güneş’in Satürn ile kavuşumda olacağı 21-22 Aralık’ta ev ve aileyle ilgili sorumlulukların ağırlığını hissedebilirsiniz. Ayın son haftasında ve Ocak’ta ailenizle ilgilenecek ve evde daha çok vakit geçireceksiniz.

Yükselen Akrep

18 Aralık’ta Yay burcunda Yeni ay var. Maaşınıza zam alabilir, gelirinizi artırabilirsiniz. Muhtemelen bu artış bir süre önce planlandı ve size söylendi. Ya da daha önce yapılan bir artışla ilgili düzeltme yapılacak. Bu ay yeteneklerinizin takdir edildiğini görecek ve kendi değerinizi fark edeceksiniz.

Yeni bir işe geçmeniz de mümkün. Ya da ertelediğiniz bir şeyi satın alabilir, tahsil edemediğiniz alacakları tahsil edebilirsiniz.  Merkür geri harekette olduğundan bu dönemde yaşadığınız finansal gelişmeler geçmişle bağlantılı olabilir. Eğer kendi işinizi yapıyorsanız, eski müşterileriniz sizinle tekrar irtibata geçebilir. Eğitim, seyahat ya da zevkleriniz için para harcayabilir, bir süredir istediğiniz ancak ertelediğiniz şeyleri almaya karar verebilirsiniz.

20 Aralık’tan sonra ise eğitim ve zihinsel çalışmalar önem kazanıyor. Kardeşlerle ilgili gelişmeler öne çıkıyor. Özellikle Güneş’in Satürn ile kavuşumda olacağı 21-22 Aralık’ta zihinsel olarak yorulabilirsiniz.  Ayın son haftasında ve Ocak’ta eğitime odaklanacak, yakın çevrenizde hareketli günler geçireceksiniz.

Yükselen Yay

Aralık ayında kendinize ve isteklerinize odaklanacaksınız. Kendinizi güçlü bir şekilde ortaya koyacak ve çevrenizde etkili olacaksınız. Şimdi yeni başlangıçlar zamanı. Aralık’ta 4 gezegen birden –Güneş, Merkür, Venüs ve Satürn- burcunuzu ziyaret ediyor. Üstelik 18 Aralık’ta Yay burcunda Yeni ay gerçekleşiyor. Kendinize güveniniz ve çekiciliğiniz artıyor.

Merkür ayın büyük kısmında geri harekette olduğundan kendinizi ifade etmekte zorlanabilir, kararsızlık yaşayabilir, iletişim sorunları, yanlış anlama ve anlaşılmalarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizle ilgili konuları yeniden düşünmenin ve kararlarınızı gözden geçirmenin tam sırası. Ancak bu ay kesin bir sonuca varmaya çalışmayın. Daha önce karar verdiğiniz ancak ertelediğiniz konularda harekete geçebilir, yeni şeylere başlayabilirsiniz.

18 Aralık’ta Yay burcunda Yeni ay var. Dış görünümünüzü yenileyebilir, kendinizle ilgili yeni kararlar alabilir ve isteklerinize odaklanabilirsiniz. Bir süredir aklınızda olan fakat ertelediğiniz şeyler için harekete geçmek için iyi bir dönem. Sorumluluklarınız artacak ve kendinizi özgürce ifade edeceksiniz. Yaratıcılığınızı ortaya çıkaracağınız koşullar var.

20 Aralık’tan sonra ise finansal konular önem kazanıyor. Özellikle Güneş’in Satürn ile kavuşumda olacağı 21-22 Aralık’ta maddi sorumluluklar öne çıkıyor.  Ayın son haftasında ve Ocak’ta gelirinizi artırmak ve maddi durumunuzu sağlamlaştırmakla daha fazla ilgileneceksiniz.

Yükselen Oğlak

18 Aralık’ta Yay burcunda Yeni ay var. Yeni ay önemli farkındalıkları ya da gizli bir şeyin ortaya çıkışını gösteriyor. Kontrolünüzde olmayan bazı gelişmeler söz konusu. Gizli ya da daha önce hiç fark etmediğiniz bir şeyi öğrenebilirsiniz. Bilinçaltı çalışmalarına katılabilir, terapi ya da danışmanlık alabilirsiniz. Geçmişten gelen önemli bir konu çözüme kavuşacak. Başkalarına yardımla ilgili çalışmalar yapabilir, özverili davranabilirsiniz.

Merkür geri harekette olduğundan kafanız karışabilir ve kararsız kalabilirsiniz, olayları net bir şekilde görmeniz zor görünüyor. Bu ay yeni şeylere başlamak, risk almak ve ortaya çıkmak için uygun değil. Dinlenin,  iç dünyanızda olan bitene kulak verin, geçmişte olanlarla bugünün bağlantısını kurmaya çalışın. Eski endişeler ve korkular gündeme gelebilir, geçmiş bazı olayları ve anıları hatırlayabilirsiniz.

20 Aralık’tan sonra ise kendinize ve isteklerinize odaklanacaksınız. Özellikle Güneş’in Satürn ile kavuşumda olacağı 21-22 Aralık’ta kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz, sağlığınıza özen gösterin ve moralinizi yüksek tutun. Ayın son haftasında ve Ocak’ta hayatınızda yeni başlangıçlar ve sorumluluklar gündeme geliyor.

Yükselen Kova

18 Aralık’ta Yay burcunda Yeni ay var. Yeni ay arkadaşlar ya da sosyal çevre ile ilgili başlangıçları gösteriyor. Eski dostlarla tekrar bir araya gelebilir ve yeni bir grup oluşturabilirsiniz. Bir süredir aklınızda olan grup, dernek vb. çalışmalara katılmaya karar verebilirsiniz. Sosyal çevrenizde geçmişten gelen konular gündeme geliyor, dostluklar tazeleniyor.

Eski arkadaşlar, tanıdıklar ve dostlarla bir araya geleceksiniz. Uzun süredir görmediğiniz bir arkadaşınızla karşılaşabilir ya da eski tanıdıklardan haber alabilirsiniz. Arkadaşlarınızla geçmişi konuşabilir, anıları tazeleyebilirsiniz. Bir süredir aklınızda olan ancak ertelediğiniz sosyal çalışmalara katılabilir, dernek vb. yerlere üye olabilirsiniz. Gelecekle ilgili düşünmek, hedeflerinizi gözden geçirmek ve planlarınızı değerlendirmek için uygun bir dönemdesiniz ancak henüz önemli kararlar almayın. Arkadaşlarınızla fikir alışverişinde bulunun ve bilgi toplayın. Ayın büyük kısmında Merkür geri harekette olduğundan sosyal çevrenizde, arkadaşlarla iletişim sorunları yaşanabilir.

20 Aralık’tan sonra ise kendi içinize dönecek ve biraz yalnız kalmak isteyeceksiniz. Özellikle Güneş’in Satürn ile kavuşumda olacağı 21-22 Aralık’ta bilinçaltı korku ve endişeler ortaya çıkabilir, moralinizi yüksek tutmaya özen gösterin.

Yükselen Balık

18 Aralık’ta Yay burcunda Yeni ay var. İş hayatında yeni bir işe ya da pozisyona geçebilir, terfi edebilirsiniz. Bu iş ya da pozisyon daha önce gündeme gelmiş ancak sonuçlanmamış olabilir. İş hayatınızda yeni bir dönem başlıyor. Sorumluluklarınız artıyor. Gelişmeler gelirinize de olumlu yansıyacak. Merkür geri harekette olduğundan bu dönemde yapacağınız anlaşma ve sözleşmelerde detaylara dikkat edin.

Yeni bir iş teklifi alabilir, terfi edebilir ve yeni bir pozisyona geçebilirsiniz. Eski işyeriniz sizinle irtibata geçebilir, daha önce başvurmuş olduğunuz pozisyon ya da iş tekrar gündeme gelebilir. Eski işyerinize ya da daha önce çalıştığınız departmana geri dönmeyi düşünebilirsiniz. Merkür geri harekette olduğundan her şeyi netleştirmeye ve detaylara dikkat etmeye özen gösterin. Eğer bu dönemde yeni bir işe geçerseniz, bir süre sonra bazı değişiklikler gündeme gelebilir. Yine de bu, değişiklikler olumsuz olacak anlamına gelmiyor. Aralık’ta 4 gezegen birden yıldız haritanızda iş ve kariyerle ilgili alandan geçiyor, Merkür, Venüs, Güneş ve Satürn. Üstelik 18 Aralık’ta bu alanda bir de Yeni ay var. İşle ilgili olumlu görünümler olduğundan karşınıza çıkan fırsatları değerlendirebilirsiniz.

20 Aralık’tan sonra ise sosyal yaşamınız önem kazanıyor. Özellikle Güneş’in Satürn ile kavuşumda olacağı 21-22 Aralık’ta arkadaşlarınızla ters düşebilirsiniz ya da onlarla ilgili sorumluluklar gündeme gelebilir.  Ocak ayında yeni arkadaşlar, gruplar hayatınıza girecek.

error: Content is protected !!