Aralık’ta Gökyüzü

Aralık astrolojik açıdan önemli bir ay. Karmayı, korku ve kısıtlamaları gösteren form dünyasının öğretmen gezegeni Satürn bu ay burç değiştiriyor. 2015’ten beri Yay burcundaydı, 20 Aralık’ta Oğlak’a geçiyor. Son 3 yılda değişken burçlar (İkizler, Başak, Yay, Balık) için bazı testlere işaret eden Satürn, önümüzdeki 3 yıl öncü burçları (Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak) daha fazla etkiliyor. Öncü burçlar en son buna benzer bir durumu 2010-12’de yaşadı. 2010-12 arasında Uranüs Koç, Satürn ise Terazi burcundaydı. Bu dönemde özellikle yükselen öncü burçlar (Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak) hayatlarında önemli değişimler yaptılar. Satürn’ün Oğlak burcundaki hareketi ile ilgili detaylı yorumları Aralık’ta yayınlayacağım.

Aralık ayında Güneş, Merkür ve Venüs Yay burcunda ilerliyor. Güneş 21 Aralık’ta, Venüs ise 25 Aralık’ta Oğlak burcuna geçiyor. Merkür 11 Ocak’a dek Yay burcunda ve 3-23 Aralık arasında geri gidiyor. Merkür’ün geri hareketinin etkisi 15 Kasım’dan beri hissedilmeye başlandı. Aralık boyunca da etkili olacak.

Ayın ilk haftasında Merkür Satürn’le kavuşumda ve durağan. Olan biteni fazlaca ciddiye alabilir, endişe ve karamsarlığa meyilli olabiliriz. Olumsuz düşüncelere takılmayalım. Zihinsel çalışmalara odaklanmak iyi olabilir. Etkilenen kişiler için aksaklık, gecikme ve terslikler var. Teknoloji, iletişim ve ulaşımla ilgili sorunlar yaşanabilir. Merkür’ün Yay burcunda geri hareketi sizi nasıl etkiliyor?

Ayrıca Aralık’ın ilk haftasında Jüpiter-Neptün üçgeni var. Özverili davranmak, başkalarına yardım etmek, ruhsal çalışmalar, sanat, yaratıcılık, hayaller ve sezgiler açısından güzel bir dönem. Her şeyden ilham alacak, duyarlı ve merhametli davranacağız.

3 Aralık’ta İkizler burcunda Dolunay var. Dolunay Neptün’le partil kare. Merkür durağan ve Satürn’le kavuşumda. Belirsizlik, hassasiyet ve endişe söz konusu olabilir. Net olmayan durumlar var. Önemli kararlar almak için pek iyi bir zaman değil. Yanılma olasılığı yüksek. Dikkatli olalım. İletişim sorunları ve yanlış anlamalarla karşılaşabiliriz. Bir süre sonra, bu dönemde karşımıza çıkan bilgilerin doğru olmadığını fark edebiliriz, düşünce ve kararlarımız değişebilir.

Terazi burcunda ilerleyen Mars, 9 Aralık’ta Akrep’e geçiyor. Mars Akrep burcunun yönetici gezegeni ve bu burçta güçlü durumda. Üzerinde çalıştığımız konulara odaklanacak, derinleşecek ve enerjimizi verimli kullanacağız.

18 Aralık’ta Yay burcunda Yeni ay var. Yeni ay Uranüs’le üçgen, Venüs ve Satürn’le kavuşumda. Yıldız haritamızda Yay burcunun yer aldığı alanda daha önce gündeme gelmiş ancak netleşmemiş konularda başlangıçlar olabilir. Sürpriz gelişmeler, ciddiyet ve sorumluluk içeren durumlar söz konusu.

error: Content is protected !!