Merkür Yay Burcunda Sizi Nasıl Etkiliyor?

Merkür 5 Kasım’da Yay burcuna geçti. Aralık ayında Yay burcunda geri gideceği için bu sefer Yay burcunu ziyareti normalden daha uzun sürecek. Merkür 15 Kasım’da gölge periyoda giriyor. (Geri hareketinin etkileri az da olsa hissedilmeye başlayacak.) 3-23 Aralık arasında Yay burcunda geri gidecek ve 11 Ocak’ta Oğlak’a geçecek.

Merkür Yay’da iken daha meraklı ve iyimser olabilir, felsefe ve yabancı kültürlerle ilgilenebilir, yeni şeyler öğrenebilir ve farklı bakış açılarına açık olarak ufkumuzu genişletebiliriz. Fikir ve inançlarımızı gözden geçireceğiz.

Merkür 27 Kasım-6 Aralık arasında Yay burcunun son derecelerinde Satürn ile kavuşumda olacak. Bu dönemde her şeyi fazlaca ciddiye alabilir, endişe ve karamsarlığa meyilli olabiliriz. Olumsuz düşüncelere takılmayalım. Zihinsel çalışmalara odaklanmak iyi olabilir. Merkür durağan olduğundan etkilenen kişiler için aksaklık, gecikme ve terslikleri gösterecektir. İletişim ve ulaşım sorunları yaşanabilir. Bu durumdan en çok etkilenecek olanlar yıldız haritalarında Yay, İkizler, Başak ve Balık burçlarının son derecelerinde yükselen, Güneş, Ay veya Merkür’ü olanlar.

Merkür zihin, düşünce ve algılarımız ile iletişimimizi yönetiyor. Aynı zamanda yolculuk, ticaret, haberleşme, pazarlık ve anlaşmalarla ilgili. Merkür bir yıl içinde 3 ya da 4 kez geri gidiyor, her biri ortalama 21 gün sürüyor. (Aslında geri gitmiyor, hiçbir gezegen geriye doğru hareket etmiyor, sadece Dünya’dan bakıldığında öyle görünüyor.)

Merkür geri giderken yeni bir şeye başlamak, anlaşma imzalamak, önemli kararlar almak önerilmiyor. Çünkü bu dönemde dikkatsizlikler, yanlış anlamalar, iletişim kazaları daha sık yaşanıyor. Ancak Merkür’ün geri gitmesinin olumlu yönleri de yok değil.

Merkür geri giderken daha önce başlamış fakat sonuçlandırılamamış işler, anlaşmalar yeniden gündeme gelebilir. Eski dostlar arayabilir, uzun zamandır görmediğimiz arkadaşlarla karşılaşabilir, hiç beklemediğimiz kişilerden haber alabiliriz. Daha derin ve detaylı düşünmek istediğimiz konulara vakit ayırabiliriz. Yapmak istediğimiz fakat ertelediğimiz şeylere başlayabilir, yeni fikir ve projelerle ilgili araştırma yapabilir ve bilgi toplayabiliriz.

Merkür Yay burcunda sizi nasıl etkiliyor?

Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

Yükselen Koç

Merkür Yay burcunda iken (5 Kasım-11 Ocak) yeni şeyler öğrenebilir, öğrendiklerinizin üzerinden geçebilir, fikirlerinizi daha iyi ifade edebilir, felsefe ve yabancı kültürlere ilgi duyabilirsiniz. Merkür geri giderken (3-23 Aralık) ve 27 Kasım-6 Aralık arasında hukuki meseleler, seyahat ve eğitimde aksaklıklar olabilir. Medya, yayıncılık, dış ticaret ve yurtdışı ile ilgili konulara da dikkat etmek gerek. Önümüzdeki iki ay farklı bakış açılarını öğrenmek, çevrenizdekilerle fikir alışverişinde bulunmak ve düşüncelerinizi gözden geçirmek için iyi bir dönemdesiniz.

Yükselen Boğa

Merkür Yay burcunda iken (5 Kasım-11 Ocak) ortak finansal konuları düzene sokabilir, hesapları ve bütçenizi gözden geçirebilirsiniz. Merkür geri giderken (3-23 Aralık) ve 27 Kasım-6 Aralık arasında ödemelerde gecikme ve aksaklık; vergi, sigorta, kredi vb. işlerde terslik yaşanabilir. Önümüzdeki iki ay metafizik, psikoloji ve mistik konulara ilgi duyabilir, yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Hayatın daha derin ve gizemli yönlerini araştırmak, okumak, bu konularda fikir alışverişinde bulunmak size iyi gelecek.

Yükselen İkizler

Merkür Yay burcunda iken (5 Kasım-11 Ocak) ikili ilişkilerde iletişim önemli olacak. Danışmanlık ve tavsiye almak, eşiniz, ortağınız ve yakın dostlarla fikir alışverişinde bulunmak için iyi bir dönemdesiniz. Merkür geri giderken (3-23 Aralık) ve 27 Kasım-6 Aralık arasında yakınlarınızla ya da beraber çalıştığınız kişilerle iletişimde yanlış anlama ve anlaşılmalara karşı dikkatli olun. Karşınızdaki kişiler hakkında varsayımda bulunmayın ve olumlu düşünün.  Bu dönemde eski dostlar ve iş arkadaşları ile bir araya gelebilirsiniz. Önümüzdeki iki ay iletişimle ilgili farkındalığınızı yükseltebilir, diğer insanlardan çok şey öğrenebilir ve onlar sayesinde hayata bakış açınızı genişletebilirsiniz.

Yükselen Yengeç

Merkür Yay burcunda iken (5 Kasım-11 Ocak) işinizle ilgili yeni şeyler öğrenebilir, iş ortamınızı düzenleyebilir, organize edebilirsiniz. İşle ilgili yeni fikirler gündeme gelebilir.  Merkür geri giderken (3-23 Aralık) ve 27 Kasım-6 Aralık arasında işyerinde terslik, projelerde gecikme ve aksaklık yaşanabilir. Beraber çalıştığınız kişilerle iletişimde yanlış anlama ve anlaşılmalara karşı dikkatli olun. Günlük işleri ve detayları kontrol etmekte fayda var.  3-23 Aralık’ta eski iş arkadaşları ya da müşterilerle bağlantıya geçebilirsiniz. Önümüzdeki iki ay işyerinizi düzene sokacak, üzerinde çalıştığınız projelere yoğunlaşacak ve gündelik işleri halletmek, daha verimli çalışmak için yollar geliştireceksiniz.

Yükselen Aslan

Merkür Yay burcunda iken (5 Kasım-11 Ocak) daha sosyal olacak ve kendinizi daha iyi ifade edeceksiniz. Okumak, yazmak ve yeni şeyler öğrenmekten keyif alacaksınız. Yaratıcılığınız da artıyor.  Merkür geri giderken (3-23 Aralık) ve 27 Kasım-6 Aralık arasında sevgilinizle iletişimde yanlış anlama/anlaşılmalar olabilir. Çocuklarla ilgili sorunlar gündeme gelebilir, bunlar üzerine düşünebilirsiniz. Eski sevgilinizden haber almanız ya da onunla karşılaşmanız da mümkün. Aralık ayında yaratıcı çalışmalar, çocuklar ya da aşkla ilgili gelişmeler var. Geçmişten gelen bazı konular tekrar gündeme geliyor.

Yükselen Başak

Merkür Yay burcunda iken (5 Kasım-11 Ocak) evden çalışmak, okumak ve yazmak isteyeceksiniz. Eviniz ve ailenizle ilgili plan yapacak, aile bireyleriyle daha fazla iletişim halinde olacaksınız.  Merkür geri giderken (3-23 Aralık) ve 27 Kasım-6 Aralık arasında ailenizle iletişimde yanlış anlama/anlaşılmalar olabilir. Aile içerisinde geçmişten gelen konular gündeme gelebilir, konuşulabilir. Aralık ayı evinizi düzenlemek, dolapları, eşyaları elden geçirmek ve sadeleşmek için uygun. Önümüzdeki iki ay kendi içinize dönebilir, çocukluğunuz, eviniz ve ailenizle ilgili düşünebilir, geçmişi hatırlayabilirsiniz.

Yükselen Terazi

Merkür Yay burcunda iken (5 Kasım-11 Ocak) yeni şeyler öğrenecek, okuyacak, yazacak, kardeş, yakın akraba ya da komşularla iletişim halinde olacaksınız. Ancak Merkür geri giderken (3-23 Aralık) ve 27 Kasım-6 Aralık arasında iletişimde yanlış anlama/anlaşılmalarla karşılaşabilirsiniz. Eğitim ve ulaşımla ilgili terslik ve gecikmeler söz konusu olabilir. Önümüzdeki iki ay farklı bakış açılarını öğrenmek, çevrenizdekilerle fikir alışverişinde bulunmak ve düşüncelerinizi, yazdıklarınızı, çalışmalarınızı gözden geçirmek için iyi bir dönemdesiniz.

Yükselen Akrep

Merkür Yay burcunda iken (5 Kasım-11 Ocak) para ile ilgili düşünecek, plan yapacak ve hesaplarınızı düzene sokacaksınız. Ancak Merkür geri giderken (3-23 Aralık) ve 27 Kasım-6 Aralık arasında ödeme ve hesap işlerinde gecikme ve yanlışlık olabilir, dikkatli olun. Önümüzdeki iki ay değerlerinizi gözden geçirmek, yatırımlar hakkında bilgi edinmek ve finansal konularda fikir alışverişinde bulunmak için iyi bir dönemdesiniz.

Yükselen Yay

Merkür Yay burcunda iken (5 Kasım-11 Ocak) dış görünümünüz ve tarzınızı gözden geçireceksiniz. Daha meraklı ve konuşkan olacak, yeni şeyler öğrenecek ve düşüncelerinizi iyi ifade edeceksiniz. Ancak Merkür geri giderken (3-23 Aralık) ve 27 Kasım-6 Aralık arasında kendi içinize dönmeniz, önemli konuları yeniden değerlendirmeniz ve kararlarınızı gözden geçirmeniz gerek. Bu dönemde iletişimde yanlış anlama ve anlaşılmalara karşılaşabilirsiniz. Kararsızlık yaşayabilirsiniz, önemli kararları ertelemeniz iyi olabilir. Daha önce karar verip ertelediğiniz konularla ilgili harekete geçebilirsiniz.

Yükselen Oğlak

Merkür Yay burcunda iken (5 Kasım-11 Ocak) kendi içinize dönecek ve biraz yalnız kalmak, kafa dinlemek isteyeceksiniz. Bu dönemde yazmak size iyi gelebilir. Merkür geri giderken (3-23 Aralık) ve 27 Kasım-6 Aralık arasında birtakım endişe ve korkular, geçmişten gelen konular gündeme gelebilir. Olumsuz düşüncelerden uzak durun ve rüyalarınıza dikkat edin. Rüyalarınızı yazmak, sezgilerinizi takip etmek size yol gösterecek. Bilinçaltını keşfe yönelik çalışmalardan fayda sağlayabilirsiniz.

Yükselen Kova

Merkür Yay burcunda iken (5 Kasım-11 Ocak) arkadaşlarınızla bir araya gelecek, fikir alışverişinde bulunacaksınız. Sosyal çevrenizde yeni şeyler öğrenebilir, arkadaşlarınız sayesinde ufkunuzu genişletebilirsiniz. Ancak Merkür geri giderken (3-23 Aralık) ve 27 Kasım-6 Aralık arasında arkadaşlarla iletişimde yanlış anlama/anlaşılmalarla karşılaşabilirsiniz, dikkatli olun. Veya grup çalışmalarında aksaklıklar olabilir. Eski arkadaşlar ve tanıdıklardan haber alabilir, onlarla karşılaşabilir, bir araya gelebilirsiniz. Geleceğe dair planları gözden geçirmenin tam sırası.

Yükselen Balık

Merkür Yay burcunda iken (5 Kasım-11 Ocak) işinizle ilgili yeni şeyler öğrenebilir, eğitim alabilir ya da seyahat edebilirsiniz. Bu dönemde üstlerinize kendinizi daha iyi ifade edeceksiniz. Ancak Merkür geri giderken (3-23 Aralık) ve 27 Kasım-6 Aralık arasında iş hayatında iletişimde yanlış anlama/anlaşılmalar olabilir, dikkatli olun. Projelerde gecikme ve aksaklıklarla karşılaşmanız da mümkün. Eski iş arkadaşları ya da patronlardan haber alabilirsiniz. Daha önce başlayan ancak yarım kalan veya ertelenen işler gündeme gelebilir.

error: Content is protected !!