30 Yaş ve Satürn Dönüşü: Yoksa geç mi kaldım?

[fusion_text]23 Şubat 2009, taksideyim, işe gidiyorum, pencereden dışarı baktım, İstanbul’da üst üste yığılan binaların arasından görünen gökyüzü. Hayatımı hiç sevmediğimi düşündüm. Daha ne kadar böyle yaşayacağım? Aklıma şunlar üşüştü:

“Hayatımdaki birçok şeyi hiç sevmiyorum, bu daha ne kadar böyle gidecek, daha ne kadar böyle yaşayabilirim.” Ve o kısacık anda hayatımı değiştirmeye karar verdim. Saniyeler sürdü, en fazla bir dakika ama ben kesin bir karar verdim.

Sonraki yıllarda hiç unutmadığım bu anın astrolojik görünümlerini araştırdığımda -O an bana ne olmuştu?- Satürn dönüşünün tam ortasına denk geldiğini fark ettim. Astrolojideki en önemli dönüm noktalarından biri. Belki de en önemlisi Satürn dönüşü. Satürn yüzünden bu dünyaya geliyoruz, enerji zaman boyutunda maddeye dönüşüyor, kuantumcular detaylı açıklasın, ben bu kadar biliyorum 🙂

Satürn dönüşü her 29-30 yılda bir başımıza gelir. İlki yetişkinliğe, 2.si yaşlılığa (58 yaş civarı) geçişi gösterir. Astrolojide 29 yaş pek de geç bir yaş değildir, 30 yaşından sonra aklı başına gelenler, iş değiştirenler, geç kaldığını düşünenler vs., astrolojik olarak 29-30 yaş bir dönüm noktasıdır hayatta, özellikle yetiştirme tarzı, korkular, endişeler vs. sebebiyle yıllar içerisinde kendi doğasından uzaklaşmışsa insan zaten 30’dan önce kendini bulamaz.

O gün işe giderken yaşadığım Satürn dönüşünün aklımı başıma getirmesiydi. Herkes böyle yaşamaz, ben böyle yaşadım. Zaman geçiyordu, hatta baya bir geçmişti ve ben neredeyse 30 yaşına gelmiştim. (1. Satürn dönüşü) Ben değiştirmedikçe hiçbir şey değişmeyecekti. Sorumluluğu almam gerekiyordu. Zaman ve sorumluluk. Satürn’ün sembolize ettiği iki kilit kavram. Satürn zamanın geçtiğini bana hissettirip kendi hayatımın sorumluluğunu almamı istiyordu.

Satürn dönüşünün ilginç bir yönü de insana güçlü bir kararlılık vermesi. Belki de gerçekle yüzleşip kabul etmekten gelen bir kararlılık bu.

Bu arada o andan sonra hayatımı değiştirmem aşama aşama 1 yılımı aldı. Bir yıl içinde çok daha mutlu olduğum bir hayat kurdum kendime :)[/fusion_text][youtube id=”https://www.youtube.com/watch?v=cB-DVomcEb4″ width=”600″ height=”350″ autoplay=”no” api_params=”” class=””][/youtube]

error: Content is protected !!