Ekim’de Gökyüzü

Ekim ayının en önemli gökyüzü hareketi Jüpiter’in burç değiştirmesi. Şans, bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter bir yıldır (9 Eylül 2016’dan beri) uyumlu, zarif ve diplomatik Terazi burcundaydı, 10 Ekim 2017’de ise derin, tutkulu ve gizemli Akrep’e geçiyor. Jüpiter tüm burçları 12 yılda geçiyor, her burçta yaklaşık bir yıl kalıyor. 10 Ekim 2017 – 8 Kasım 2018 arasında Akrep’te olacak, 8 Kasım 2018’de Yay’a geçecek.

Jüpiter Akrep’te iken finansal ortaklıklar, yakın ilişkiler, cinsellik, psikoterapi, yatırımla ilgili konular olumlu etkilenecek. Bu dönem ortaklık kurmak için şanslı. İlişkilerde derinleşme, yakınlaşma, maddi manevi sahip olduklarımızı ve hislerimizi paylaşma zamanı. Görünenin ardındakini, görünmeyeni sezebilir, kendimizi yenileyebilir, mistik, metafizik konularla, ölüm ve ölüm ötesiyle daha fazla ilgilenebiliriz.

Jüpiter Akrep’te iken özellikle su burçlarını (Yengeç, Akrep, Balık) -bu burçlarda Güneş, Ay, yükselen ya da çok sayıda gezegeni olanlar- olumlu etkileyecek.

Ekim ayının başında Güneş ve Merkür Terazi’de ilerliyor. Merkür 17 Ekim’de, Güneş ise 23 Ekim’de Akrep’e geçiyor.

14 Ekim’e dek Venüs, 22 Ekim’e dek Mars Başak burcunda olacak. Çalışmak, organize etmek, analiz etmekten keyif alıyoruz, mükemmeliyetçi ve eleştirel yönlerimiz de ağır basıyor. 22 Ekim’e dek yapılması gereken işleri, görevleri, düzenlemeleri tamamlayabiliriz. Sonbahar temizliği ve kışa hazırlık yapabilir, detaylı işleri halledebiliriz.

14 Ekim’e dek Başak’ta olan Venüs, ilişkilerde daha seçici ve eleştirel olacağımızı gösteriyor. Kusur görmeye ve hata bulmaya yatkınız. 14 Ekim’de Terazi burcuna geçen Venüs ikili ve sosyal ilişkiler, sanat, güzellik ve estetikle ilgili konuları olumlu etkiliyor. İlişkilerimizde uyum yakalamak daha kolay olacak. 22 Ekim’de Terazi’ye geçen Mars ise ikili ilişkilerde girişken, aktif, tartışmacı ve rekabetçi olacağımızı gösteriyor. Ayın son haftasında Mars ve Venüs Terazi’de, Güneş, Merkür ve Jüpiter ise Akrep’te olacak. İlişkiler, ortaklıklar vurgulanıyor. Tek başımıza olmak yerine başkalarıyla birlikte olmak, onlarla birlikte bir şeyler yapmak isteyeceğiz.

5 Ekim’de Koç burcunda Dolunay var. Dolunay Pluto ile ters açıda olacak. Koç-Terazi aksında karşı karşıya gelen gezegenler ilişkilerde denge kurmamız gerektiğine işaret ediyor. Harekete geçme yönünde cesaretliyiz, kendimize ve isteklerimize odaklanıyoruz. Ancak Oğlak burcundaki Pluto sorumluluklar ve otorite tarafından engellenmeyi gösterebilir. İkili ilişkilerde güç çatışmaları yaşanabilir. Jüpiter Uranüs karşıtlığı farklı bakış açılarına açık olmamız gerektiğini, yenilik, değişim ve özgürlük ihtiyacını gösteriyor. Bu Dolunay’da asi, başkaldıran bir ton var. Bireysellik, bencillik ve cesaret vurgulanıyor. Eğer ilişkimizde gereğinden fazla uyumlu davranıp taviz veriyorsak, sabrımızın sonuna gelebilir, farklı tepkiler verebilir ve daha bağımsız davranabiliriz.

19 Ekim’de Terazi burcunda Yeni Ay var. Yeni ay Akrep burcundaki Jüpiter ve Merkür ile kavuşumda, Koç’taki Uranüs’ün tam karşısında. Ani, beklenmedik fırsatlar ortaya çıkabilir. İlişkiler ve ortaklıklar açısından şanslı ve hızlı yeni başlangıçlar var.

error: Content is protected !!