Uranüs ve Astroloji

Astrolojiye merakınız, ilginiz var mı? Bu da astrolojik olarak açıklanabilir, tahmin edilebilir 🙂

Bilim, teknoloji, yenilik, değişim ve gelecekle ilgili olan Uranüs astrolojiyi de sembolize ediyor. Uranüs Kova burcunun modern yöneticisi. (Kova burcunun klasik yöneticisi Satürn)

Eğer yıldız haritanızda kişisel gezegenlerinizden bir ya da birkaçı (Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Mars) ya da Yükselen burcunuz Kova’da veya Uranüs ile açı içerisinde ise astrolojiye ilgi duyar, astrolojik bilgileri anlamaya ve sentezlemeye yatkın olursunuz.

(Bunun bir istisnası Yay burcu yoğunluğu fazla olan haritalar. Yay burcu doğuştan meraklı ve öğrenmeye yatkın olduğundan sanırım.)

Örneğin, benim doğum haritamda Uranüs Güneş ile karşıt, Ay ile kavuşumda ve Yükselen (Asc) ile kare açıda. Şans noktam ise Kova burcunda. Astrolojiye ilgim 15 yaşında Milliyet gazetesinin verdiği bir astroloji kitabı ile başladı. O yıllarda ve sonraki 10 yılda etrafımda astrolojinin burçlardan daha fazlası olduğunun farkında olan ve bununla ilgilenen kimse olmadı. Yine de ben astrolojiyi merak etmekten kendimi alamadım. Ve yıllar geçtikçe de -yaklaşık 25 yıl- astrolojiye ilgim azalmadı. Yıllar sonra annemin evinde buldum bu kitabı ve sayfalar sararmış, yapraklar dağılmış da olsa aldım.

Uzun lafın kısası, doğum haritanızda Kova burcuna ve Uranüs’e bakın. Kova burcunda ne var? Uranüs hangi gezegenlerle açı yapıyor? Nerede yer alıyor? Astrolojiye olan ilginizi, yeteneğinizi ve merakınızı görebilirsiniz.

error: Content is protected !!