Louise Hay 90 Yaşında Hayata Veda Etti

Düşünce Gücüyle Tedavi (You Can Heal Your Life) kitabıyla bilinen Louise Hay, dün 90 yaşında hayata veda etti. Yaşlandıkça iyileşen, güzelleşen, insanda hiç ölmeyecekmiş hissi uyandıran Lousie Hay’in ölümü moralimi bozdu. Ölümü hatırlattı…

Lousie Hay’in hayatı oldukça sıradışı. En kötü koşullarda başlıyor. 5 yaşında tecavüze uğruyor, fakirlik içinde büyüyor, doğru düzgün eğitim almıyor. Model oluyor, İngiliz bir iş adamı ile evleniyor, 14 yıl sonra kocası başka bir kadın için kendisini terk ediyor. 1970’lerde düşünce gücü ile ilgili çalışmalara başlıyor, 1980’de kansere yakalanıyor ve iyileşiyor, 50 yaşında Düşünce Gücüyle Tedavi kitabını yazıyor, kitap tüm dünyada 50 milyondan fazla satıyor, 60 yaşında yayınevi kuruyor.

Louise Hay’in yıldız haritasında Yükselen Aslan Neptün 1. Evde yer alıyor (spritüel lider), çocukluğu çok zor geçmiş. (Satürn ve Ay Akrep  4. Evde, üstelik biri Mars biri Kiron’la karşıt, Satürn aile ile ilgili zorlukları gösteriyor, Ay Akrep’te düşük durumda) Louise İngiliz bir iş adamı ile evlenmiş. (Şans gezegeni Jüpiter 7. Evde -evlilik evi- Güneş’le üçgen açı yapıyor, Venüs Terazi’de-evlilik için en iyi göstergelerden biri, Jüpiter yabancı biriyle evliliği gösteriyor.)

Çok satan Düşünce Gücüyle Tedavi kitabını yazmış. (Venüs, Güneş ve Merkür 3. Evde Terazi’de, üstelik Güneş ve Merkür’ün dispozitörü Venüs Terazi’de güçlü durumda ve Güneş Kova’daki Jüpiter ile üçgen açıda, Jüpiter Kova’da yeni, orjinal fikirlerin şans getireceğini gösteriyor. Louise Hay bu kitabı yazdığında (1984) kişisel gelişim ve olumlu düşünce kavramları neredeyse yoktu.)

Louise Hay, 30 Ağustos 2017 sabah saatlerinde hayata veda etmiş. 21 Ağustos’taki Güneş Tutulması 1. Evde Neptün’ün üzerine geliyor. 30 Ağustos’taki transitlere baktığımızda ise Transit Mars’ın natal Neptün’ün Transit Uranüs’ün de Tepe Noktasının tam üzerinde olduğunu görüyoruz. Transit Venüs ise yükselen derecesinde.

Aynı gün Progress haritaya baktığımızda Progress Güneş’in natal Pluto’nun tam karşısından geçmekte olduğunu görüyoruz. Progress Ay ise Balık burcuna 8. Eve yeni girmiş. (Pluto ve 8. Ev ölümle ilgili, Işıklar’ın (Güneş ve Ay) ikisi de ölümle ilgili göstergelerle bağlantı kuruyor.)

 

 

error: Content is protected !!