Eylül’de Gökyüzü

Eylül ayında Güneş, Merkür, Mars ve Venüs uzunca bir süre Başak burcunda olacak.

13 Ağustos’tan beri Başak burcunda geri giden Merkür, 1 Eylül’de kısa bir süre için Aslan’a geçiyor, 5 Eylül’de düzeliyor ve 8 Eylül’de tekrar Başak’a geçiyor. Merkür ay sonuna dek Başak’ta olacak, 30 Eylül’de Terazi’ye geçecek. Merkür 5 Eylül’de düzelse de geri hareketin etkisi 19 Eylül’e kadar hissediliyor. (gölge dönem)

Merkür 3-4 Eylül’de Aslan burcunda geri giderken Mars’la kavuşum yapacak. Geçmişten gelen konular gündeme gelebilir, konuşmalar hararetlenebilir, tartışmaya dönebilir. Kendimizi ifade etme ve ortaya koyma çabası içerisinde olacağız. Açık konuşacak, lafımızı sözümüzü sakınmayacağız. Uranüs’ün Mars ve Merkür ile olumlu açıları, farklı bakış açılarına açık olacağımızı ve sürpriz, yaratıcı çözümler bulacağımızı gösteriyor.

Merkür düzeldikten sonra 14-17 Eylül arasında tekrar Mars’la kavuşumda olacak. Bu kez Başak burcunda. Ayın ilk haftasında gündeme gelen konular bu hafta çözülebilir. Detaylı işlerle uğraşabilir, sorunlara pratik çözümler bulabilir, çok çalışabiliriz. Hızlı ilerleme gösterebilir, kararlı davranabiliriz.

6 Eylül’de Balık burcunda Dolunay var. Üstelik Dolunay Balık burcunun yönetici gezegeni Neptün ile çok yakın. Oldukça hassas ve duygusal bir gün olabilir. 5-6 Eylül’de her şeyden etkilenebilir, buluttan nem kapabiliriz.

Mars 5 Eylül’de Başak’a geçiyor ve 22 Ekim’e dek Başak’ta olacak. Enerjimizi çalışmaya, düzenlemeye, detaylara aktaracağız.

Venüs 20 Eylül’e dek Aslan burcunda, 20 Eylül’de Venüs de Başak’a geçiyor ve Başak burcunda 4 gezegen birden ilerlemeye başlıyor. 20 Eylül’de aynı zamanda Başak burcunda Yeni Ay var, Merkür Güneş, Ay, Venüs ve Mars Başak burcunda olacak. Haritamızda Başak burcunun bulunduğu evle ilgili konularda yeni başlangıçlar var.

Eylül başında Başak’ta olan Güneş, 22 Eylül’de Terazi’ye geçiyor.

Ayın son haftasında 24 Eylül-2 Ekim arasında Jüpiter Uranüs’le karşı karşıya geliyor. Değişiklik ve özgürlük ihtiyacımız artıyor. Farklı bakış açılarına açık olma, yeni şeyler deneme ve kısıtlamalardan özgürleşme zamanı. Farkındalığımız artıyor, sorunlara yeni, farklı, yaratıcı çözümler bulabiliriz.

error: Content is protected !!