21 Ağustos Güneş Tutulması Sizi Nasıl Etkiliyor?

21 Ağustos’ta Aslan burcunda Güneş Tutulması var. Tutulma özellikle ABD’yi etkileyecek. Bunun 2 sebebi var.

  1. Tutulma en net Kuzey Amerika’dan izlenebilecek. (Dünya astrolojisine göre tutulma hangi ülkelerde gözlemlenebiliyorsa, özellikle o ülkeleri etkiliyor.)
  2. Tutulma Aslan burcunun 28 derecesinde ve ABD başkanı Donald Trump’ın yıldız haritasında yükselen derecesine ve Mars’a denk geliyor.

Tutulma tam tutulma olduğu için de önemli (Tam tutulma, kısmi ya da halkalı tutulmadan daha etkili) ve kuzey ay düğümü tarafında gerçekleşiyor. (Tutulmalar ya kuzey düğüm ya da güney düğüm civarında gerçekleşir; kuzey düğüm geleceği, gelişimi gösterir, güney düğüm ise geçmiş ve kayıplarla ilgilidir.) Ayrıca Mars ile kavuşumda, Uranüs ve Satürn ile üçgen açıda. Tutulmanın diğer gezegenlerle yaptığı açılar uyumlu ve kuzey düğüm tarafında olması olumlu ancak ülkeler astrolojisinde tutulmalar büyük değişimlerle ilişkilendiriliyor. Eğer bu tutulma bin yıl önce gerçekleşseydi, insanlar bunu önceden bilemeyecek, hazırlıksız yakalanacak, gün ortasında güneşin karardığını görecek ve astrologlar o yıl hem kral hem de ülke için olumsuz öngörülerde bulunacaktı. Eskiler tutulmalardan çok korkarlardı, felaket habercisi olarak kabul edilirdi. Her ne kadar bu görüşler artık geçerli olmasa da tutulmaların değişim getirdiği ve sahneyi değiştirdiği biliniyor.

Tutulma gerçekleştiği burçla ilgili konulara, kişilere dikkat çeker. Tutulma sırasında Güneş, Ay, Mars ve Kuzey Ay Düğümü Aslan burcunda olacak. Aslan burcundaki tutulma ünlüleri, liderleri, sanat ve sahne dünyasını, yöneticileri öne çıkarıyor ve onlarla ilgili gelişmeleri gündeme getiriyor.

Peki, tutulmanın Türkiye’den izlenemeyecek olması bizi etkilemeyeceğini mi gösteriyor? Cevap hayır, tutulma derecesi (28 derece Aslan) yıldız haritanızda Güneş, Ay, kişisel gezegenler ya da önemli noktalara yakınsa (+/- 4 derece toleransla), sizin için önemli değişimlere işaret eder. Tutulma Aslan’da kuzey düğüm civarında ve iyi açılı olduğundan olumlu değişimleri, güçlenmeyi, kendini ifade etmeyi ve ortaya koymayı, dikkat çekmeyi ve kendine güven kazanmayı gösteriyor.

Tutulmalar 19 yılda bir kendini tekrar eder, her 19 yılda bir zodyakta aynı derecede yine bir tutulma olur. 22 Ağustos 1998’de yine Aslan burcunun 28 derecesinde Güneş Tutulması gerçekleşti. Bu tarihten sonraki 1 yılda hayatınızda neler oldu? Geçmişe bakmak tutulmanın sizi nasıl etkileyeceğini anlamanıza yardımcı olabilir. Tutulma aynı derecede olsa da bütün gezegenler o tarihten bugüne yer değiştirdi ve artık hiçbiri aynı yerde değil, o yüzden aynı derecede olsa da hiçbir tutulma kendini tam olarak tekrar etmez. Yine de, sizin doğum haritanızda denk geldiği nokta aynı olduğu için benzer temalar gündeme gelir.

Tutulmaların etkisi yeni ay ya da dolunaydan daha uzun, ay tutulmalarının etkisi 6 ay, güneş tutulmalarının etkisi 1 yıl sürüyor, tutulma ne kadar sürüyorsa o kadar etkili olduğunu belirten görüşler de var. Bu tutulma 2 dakika 40 saniye sürecek yani maksimum etkisi 2 yıl 8 ay.

Tutulma derecesi bir süre hassas bir nokta olarak kalır ve bu noktaya gelen transitler tarafından tetiklenir. 3 Eylül’de geri giden Merkür tutulma derecesinde Mars’la kavuşum yapacak. Bu dikkat edilmesi gereken önemli bir tarih.

Güneş Tutulması hepimizin hayatınızda belli konuları vurguluyor ve başlangıçları gösteriyor. Güneş Tutulması sizi hangi alanda etkiliyor?

Yükselen Koç

Güneş Tutulması, aşk, çocuklar, hobiler, kendini ifade, yaratıcılık ya da sanatla ilgili olumlu gelişmeleri, başlangıçları gösteriyor.

Yalnız Koçlar, bu ay hayatınıza yeni biri girecek, belki de girdi bile. Çocuk sahibi olmak isteyenler de şanslı. Çocuklarla ilgili güzel gelişmeler var.

Sahne sanatları, tiyatro ya da sanatın diğer dalları ile uğraşanlar, yeni ürünler ortaya koyacak ve diğer insanların ilgisini çekecek. Kendinize güven tazeleyeceğiniz güzel bir dönemdesiniz.

Yükselen Boğa

Hayatınızda yeni bir temel atıyor, kendinizi güvende hissedeceğiniz koşulları oluşturuyorsunuz. Evinizi yenileyebilir, tadilat ya da taşınma ile uğraşabilirsiniz. Gayrimenkul alım satımı söz konusu olabilir. Anne-babanızla ilgili olaylar ortaya çıkabilir ve onlarla ilgilenmeniz gerekebilir.

Ev ve aileyle ilgili konularda yaratıcı ve güzel çözümler bulacaksınız.

Yükselen İkizler

Yeni bir kursa ya da eğitime başlayabilir, medya, yayıncılık, yazarlık gibi konularla ilgilenebilirsiniz.

Kendinizi iyi ifade ediyorsunuz. İletişim yetenekleriniz ortaya çıkıyor ve sözleriniz karşınızdakileri etkiliyor. Bu tutulma özellikle zihinsel faaliyetlerle uğraşanları, yazar, konuşmacı, öğretmen ve öğrencileri olumlu etkiliyor. Ticaret ya da medya ve yayıncılıkla uğraşanları da.

Önemli bir anlaşma ya da sözleşme imzalayabilirsiniz. Kardeş, kuzen ya da komşularla ilgili güzel gelişmeler olabilir. Onların hayatında yeni bir dönem başlayabilir.

Yükselen Yengeç

Maddi durumunuz iyileşiyor.  Maaşınıza zam alabilir ve gelirinizi artırabilirsiniz. Toplu bir ödeme almanız da olası. Uzun zamandır satın almak istediğiniz önemli bir şeyi satın alabilir ya da yatırımlardan kazanç elde edebilirsiniz.

Kendi değerinize ilişkin farkındalığınız da yükselecek. Yeteneklerinizin diğer insanlar tarafından takdir edildiğini göreceksiniz.

Yükselen Aslan

Kendinizi ortaya koymak ve göstermek için güzel fırsatlar var. Enerjiniz yüksek, kendinden emin ve kararlısınız. Varlığınız hissediliyor, kendinizi güçlü bir şekilde ifade ediyor ve ortaya koyuyor, çevrenizdekileri etkiliyorsunuz.

Yeni girişimlerde bulunabilir, risk alabilirsiniz. Dış görünüşünüzle ilgilenebilir, tarzınızı yenileyebilirsiniz.

Yaratıcı uğraşlar, sahne sanatları ya da sanatın diğer dalları ile ilgilenenler, yaratıcılıkları ve karizmaları ile dikkat çekecek. Yöneticiler de olumlu etkileniyor.

Yükselen Başak

Aslan burcu astrolojide bilinçaltı ile ilgili 12. Evinizde. Bu tutulma ile önemli farkındalıklar ve çözülmeler yaşayacaksınız. Hayatınızda bir dönem bitiyor ve bazı şeyler geride kalıyor. Gizli şeyler, sırlar açığa çıkabilir. Kontrol dışı gelişmeler ve sonlar söz konusu olabilir. Ancak en nihayetinde bu değişimler sizin için hayırlı olacak. Geçmişle ilgili düğümler çözülecek.

Bağımlılıkları, kötü alışkanlıkları ve korkuları geride bırakabilir, kendinizi daha derinden anlayabilirsiniz. Akışa güvenin ve kendi içinize dönün. Rüyalarınıza ve sezgilerinize dikkat edin. Bilinçaltı ile ilgili çalışmalar ve danışmanlık almak için de iyi bir dönemdesiniz.

Yükselen Terazi

Güneş Tutulması geleceğe dair hedeflerinizin netleşeceğini ve artık önünüzü görebileceğinizi gösteriyor. Harekete geçmek için iyi bir dönemdesiniz.

Yeni bir çevreye girebilir ve yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Grup, dernek vb. bir yere başlayabilirsiniz. Sosyal hayatınız hareketleniyor, arkadaşlarınızla görüşecek, yeni dostluklar kuracaksınız. Sizinle benzer ilgi alanları olan ya da benzer hedefleri, idealleri paylaşan insanlarla bir araya geleceksiniz.

Yükselen Akrep

İş hayatınızda yeni bir dönem başlıyor. Yeni bir iş teklifi alacak ya da yeni bir projeye başlayacaksınız. Diğer insanların dikkatini çekecek ve ön plana çıkacaksınız. Kararlı, azimli ve güçlüsünüz. Kendinden emin oluşunuz diğer insanları etkiliyor. İşiniz ve kariyerinizde parlayacak ve yeni bir noktaya geleceksiniz.

Sahne sanatları, yaratıcı uğraşlar ya da sanatın diğer dalları ile uğraşanlar, özellikle olumlu etkileniyor. Alanınızda tanınabilir, ödül ve övgü alabilirsiniz. Yaratıcılığınız ve karizmanız dikkat çekiyor. Yöneticiler için de aynı şey geçerli. Büyük ihtimalle terfi edecek ya da daha iyi bir pozisyona geçeceksiniz. Kendi işini kurmak isteyen yükselen Akrepler için ise tam sırası.

Yükselen Yay

Güneş Tutulması ile hukuki bir mesele lehinize çözülecek ya da medya ve yayıncılıkla ilgili çabalarınız olumlu sonuç verecek. Eğitim ya da yurtdışı ile ilgili gelişmeler de olabilir. Yeni bir eğitime veya kursa başlayabilir, seyahate çıkabilir, yabancı kültürlerle ilgilenebilirsiniz.

Ufkunuzun genişlediği ve hayata ilişkin anlayışınızın arttığı bir dönemdesiniz. Kendinizi geliştiriyor, yeni şeyler öğreniyorsunuz. Geçmişten gelen alışkanlıkları ve kalıpları geride bırakacak ve hayata daha geniş bakacaksınız.

Yükselen Oğlak

Güneş tutulması sizi başkalarıyla bağlantılı finansal konularda etkiliyor. Kredi çekebilir, borç alabilir ya da işyerinizden bonus-prim-tazminat vb. bir ödeme alabilirsiniz. Maddi-manevi destek bulabileceğiniz bir dönemdesiniz. Finansal bir ortaklığa girmeniz de olası.

Boşanma, hisse dağılımı vb. bir süreçte ortak varlıkları, hisseleri ayırmak söz konusu olabilir. Eşinizin geliri artabilir, vergi, sigorta, hisse, yatırım vb. işlerle uğraşmanız gerekebilir.

İçsel olarak da önemli bir dönüşüm ve yenilenme içerisindesiniz. Hayatınızda bir sayfa kapanıyor. Korkularınız ve egosal bağımlılıklarınızla yüzleşiyor ve bunlardan özgürleşiyorsunuz.

Yükselen Kova

İkili ilişkiler ve partnerinizle ilgili konular vurgulanıyor. Eğer yalnızsanız, yeni bir ilişki gündeme gelecek. Yeni biriyle tanışacak ve çok etkileneceksiniz. Belki de bu kişiyle tanıştınız bile.

Bu dönemde yakın dostluklar, beraber çalıştığınız kişilerle ilişkiler de önem kazanıyor. İkili ilişkilerde girişken ve aktifsiniz. Yeni bir dostluk ya da iş ortaklığı başlayabilir.

Birlikteliği olanlar ise ilişkilerinde yeni bir safhaya geçiyor. Birlikte yaşamaya ya da evlenmeye karar verebilirsiniz. Eşinizin hayatında önemli gelişmeler olabilir.

Yükselen Balık

Yeni bir projeye başlayabilir, yeni bir işe ya da bölüme geçebilirsiniz. İşyerinde çalışmalarınız dikkat çekiyor. Evde ya da işte sizin için çalışacak kişiler arıyorsanız, istediğiniz gibi bir eleman bulabilirsiniz.

Sağlığınızla ilgili de yeni bir dönem başlıyor, daha sağlıklı beslenebilir, alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz. Spora ya da egzersize başlayabilir, büyük ölçüde forma girebilirsiniz.

error: Content is protected !!