Kova Burcunda Ay Tutulması Sizi Nasıl Etkiliyor?

7 Ağustos’ta Kova burcunda Ay Tutulması var. Tutulmalar gizli ya da farkında olmadığımız şeyleri açığa çıkarır, gelişmeleri hızlandırır.

Bu tutulma Mars’la karşıt, Terazi’deki Jüpiter ile olumlu açıda. Jüpiterle üçgen açı iyimserliği, açık görüşlülüğü gösteriyor ve ilişkilerden yana desteğe işaret ediyor. Olayları objektif değerlendirebilir, kendimize dışarıdan bakabiliriz.

23 Temmuz’da Aslan burcunda Yeni Ay gerçekleşti, 21 Ağustos’ta ise Aslan burcunda Güneş Tutulması olacak. Mars da Aslan burcunda ilerliyor. Bu ay hepimizin hayatında Aslan burcunun yer aldığı evle ilgili konular vurgulanıyor, bu alanda kendimizi ifade etmeye ve göstermeye çalışıyoruz, yaratıcı çalışmalar yapıyor, kendimizi daha güçlü bir şekilde ortaya koyuyoruz. 21 Ağustos’taki Güneş Tutulması ile yeni bir aşamaya geleceğiz. Ay Tutulması Aslan burcundaki 2 yeni ayın tam ortasında bize ne istediğimizi ve ne yaptığımızı değerlendirme fırsatı sunuyor.  Bu dönemde biraz kendimize dönmek, yavaşlamak ve dinlenmek de iyi fikir.

Tutulma Aslan burcundaki Mars ile karşıt açıda. Bu yoğun duyguların ani ifadesine; dürtüsel, duygusal kararlara ve tepkilere neden olabilir.

Unutmayın tutulmalar yıldız haritanızda belli bir noktaya ya da gezegene temas ediyorsa sizi etkiler. Ay tutulmasının etkisi en az 6 altı ay, Güneş tutulmasının etkisi ise en az 1 yıl sürer. (Tutulmaların sürelerine göre etkilerinin daha uzun sürdüğü şeklinde görüşler de var.)

Tutulma 15 derece Kova burcunda gerçekleşiyor. Bu derece bir süre hassas bir nokta olarak kalacak, bu dereceye gelen transitler tarafından tetiklenecek. Mars tutulma sırasında 11 derece Aslan’da yer alıyor ve 13 Ağutos’ta 15 derece Aslan’a gelecek. Yani 13 Ağustos’ta da birtakım gelişmeler olabilir, hayatımızda bazı şeyler sona erebilir, gizli ya da farkında olmadığımız şeyler açığa çıkabilir, önemli kararlar alınabilir.

Ay Tutulması hepimizin denge kurması gereken alanlara işaret ediyor:

Yükselen Koç – bir grubun, ekibin parçası olarak kendinizi ifade etmek ve ortaya koymak

Yükselen Boğa – kendinize, yeteneklerinize ve gerçekten yapmak istediklerinize uyan hedefler belirlemek

Yükselen İkizler – kendi gerçeğinizi ifade etmek ve olaylara daha geniş bakabilmek

Yükselen Yengeç – maddi konularla ilgilenirken iç dünyanızda olup bitene ve değişime açık olmak

Yükselen Aslan – kendinize ve hedeflerinize odaklanırken başkalarının görüşlerini de dikkate almak ve sevdiklerinizi ihmal etmemek

Yükselen Başak –  dinlenmek, iç sesinizi dinlemek, dış dünyadan uzaklaşmak ancak günlük hayatta yapılması gerekenleri ihmal etmemek

Yükselen Terazi – bir grubun, ekibin parçası olmak ve kendi düşüncelerinizi ifade etmekten kaçınmamak

Yükselen Akrep – hedeflerinize ulaşmaya çalışırken evinizi, ailenizi ihmal etmemek

Yükselen Yay – yeni deneyimlere açık olarak ufkunuzu genişletirken şimdi ve burada yaşadıklarınızın tadını çıkarmak

Yükselen Oğlak – derinleşmek, değişime açık olmak ve aynı zamanda ayaklarınızı yere sağlam basmak

Yükselen Kova – ilişki içerisinde kendinizi ve isteklerinizi ihmal etmemek

Yükselen Balık – çalışmak, günlük işlere ve yapılması gerekenlere odaklanmak ancak dinlenmeyi de ihmal etmemek

error: Content is protected !!