Ağustos’ta Gökyüzü

20 Temmuz’da Mars, 22 Temmuz’da Güneş Aslan burcuna geçti, 23 Temmuz’da Aslan burcunda Yeni Ay gerçekleşti. Ağustos ayında Aslan burcu dönemindeyiz. Güneş 23 Ağustos’a, Mars 5 Eylül’e kadar Aslan’da olacak. 21 Ağustos’ta Aslan burcunda bir Yeni Ay daha var, üstelik bu bir Güneş Tutulması. Bu ay Koç, Aslan ve Yay burçları özellikle olumlu etkileniyor. Aktif olmak, harekete geçmek, risk almak, eğlenmek, kendimizi ifade etmek, sanat, yaratıcılık, yöneticilikle ilgili olumlu etkiler var. Risk alabilir ve yapmak istediğimiz şeyler için harekete geçebiliriz. Sahne sanatları, yaratıcı uğraşlar, borsa, yatırım, kumar, spekülasyon, çocuklar ve aşkla ilgili konular vurgulanıyor.

26 Temmuz’da Başak burcuna geçen Merkür, 24 Temmuz’da Yeni Ay’ın hemen ertesinde gölge döneme giriyor. 13 Ağustos’ta geri gitmeye başlıyor. 1 Eylül’de tekrar Aslan burcuna dönecek, 5 Eylül’de düzelecek ve 9 Eylül’de tekrar Başak burcuna geçecek. Merkür 19 Eylül’de gölge dönemden çıkıyor. Merkür Başak burcunda geri giderken dikkat, analiz, düzenleme gerektiren işlerin üzerinden geçebiliriz. Eşyaları, dosyaları, dolapları elden geçirmek, düzenlemek; hataları düzeltmek, eksikleri tamamlamak ve detaylarla ilgilenmek için iyi bir zaman.

31 Temmuz’da Venüs Yengeç burcuna geçti ve 26 Ağustos’a kadar bu burçta olacak. 26 Ağustos’ta Venüs Aslan burcuna geçecek. Bu ay ailemizle, sevdiklerimizle, annemizle birlikte vakit geçirmekten, misafir ağırlamaktan, yemek yapmaktan, deniz kenarında olmaktan keyif alacağız.

7 Ağustos’ta Kova burcunda Ay Tutulması var. Bu tutulma Mars’la karşıt, Jüpiter ile olumlu açıda. Dürtüsel karar alabilir ve tepkisel davranabiliriz. İkili ilişkiler, ortaklıklar, dostluk ve arkadaşlıkla ilgili olumlu etkiler var.

21 Ağustos’ta ise Aslan burcunda Güneş Tutulması var. Güneş Tutulması Marsla kavuşumda, Jüpiter, Uranüs ve Satürn ile olumlu açıda olacak. Temmuz’un son haftasında başlayan konular Ağustos sonunda yeni bir aşamaya gelebilir. Bu ay yıldız haritamızda Aslan burcunun gösterdiği alan vurgulanıyor.

29 Temmuz-10 Ağustos arasında Jüpiter Pluto ile kare açıda olacak. Ağustos’un ilk yarısında Jüpiter-Pluto karesi, yıldız haritamızda bu gezegenlerin bulunduğu alanlarda bazı değişiklik ve düzenlemeler yapmamız gerektiğini gösteriyor.

23 Ağustos’ta Güneş Başak, 26 Ağustos’ta ise Venüs Aslan burcuna geçiyor.

22 Ağustos-2 Eylül arasında Jüpiter ve Satürn olumlu açıda olacak. Üstelik 6 Nisan’dan beri geri giden Satürn 25 Ağustos’ta düzeliyor. Satürn Yay burcundaki yaklaşık 3 yıllık yolculuğunun sonlarına yaklaştı. Satürn 20 Aralık 2017’de Yay burcundan çıkacak ve Oğlak burcuna girecek. Son 3 yıldır sınandığımız, test edildiğimiz konularla ilgili yeni bir aşamaya geliyoruz, şu ana dek edindiğimiz tecrübelerden önemli dersler çıkarabiliriz. Hayata bakış açımız genişliyor ve anlayışımız yükseliyor.

error: Content is protected !!