Temmuz’da Gökyüzü

Temmuz ayının başında gökyüzü duygusal ve hassas bir zamandan geçtiğimizi gösteriyor. Venüs Boğa, Güneş, Merkür ve Mars Yengeç burçlarında ilerliyor. 1-4 Temmuz arasında Mars Pluto ile karşıt açı yapacak, bu açı 2 Temmuz’da kesinleşecek. Güç mücadeleleri, ego çatışmaları, duygusal tepkiler söz konusu. 5 Temmuz’da Venüs İkizler’e geçiyor, ay sonuna dek İkizler’de olacak. 6 Temmuz’da ise Merkür Aslan burcuna geçiyor ve 26 Temmuz’a dek Aslan’da olacak.

9-10 Temmuz’da Güneş Pluto ile karşı karşıya geliyor. Üstelik 9 Temmuz’da Oğlak burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Ay Pluto ile kavuşumda, Güneş ve Mars ile karşıt, Jüpiter ile kare açıda. Bu yılın en zor Dolunay’ı. Otorite figürleri, erkeklerle çatışmalar, güç mücadeleleri, bazı ilişkilerde iplerin kopma noktasına gelmesi, kazalar ve duygusal tepkiler söz konusu olabilir. Dolunay bir şeylerin bitişini, sonunu belirgin bir şekilde gösteriyor. Ay, Yengeç burcununun yöneticisi, Oğlak burcunda ve Pluto ile çok yakın bir kavuşum yapıyor. Mars’ın Güneşle kavuşumda ve Ay’la karşıt açıda olması akla şiddet unsurlarını getiriyor, Jüpiter karesi ise uçlara savrulmayı ve aşırılıkları anlatıyor.

Neyse ki, 20 Temmuz’dan sonra kırgınlıklar ve güç mücadeleleri geride kalıyor; kendimizi olduğumuz gibi ifade ettiğimiz, kalbimizin sesini dinlediğimiz, içimizden gelenin peşinden gittiğimiz bir dönem başlıyor. Yeni girişimler, yaşama sevinci, hayatın tadını çıkarmak, risk almak, eğlence, sanat ve aşk Ağustos ayı boyunca hayatımızda olacak.

20 Temmuz’da Mars Aslan’a geçiyor ve 5 Eylül’e dek bu burçta olacak. 22 Temmuz’da Güneş de Aslan burcuna geçiyor, 23 Temmuz’da Aslan burcunda Yeni Ay gerçekleşiyor. Yeni Ay Mars ile kavuşumda, Uranüs ile kare açıda olacak. Gökyüzünde ateş elementi baskın. Ayın son haftasında yaşam enerjimiz, yaşama sevincimiz ve risk alma eğilimimiz oldukça yüksek, Yeni Ay ani kararları ve sürpriz başlangıçları gösteriyor. Ağustos ayı boyunca Mars Aslan burcunda olacak ve 21 Ağustos’ta Aslan burcunda bir Güneş Tutulması gerçekleşecek. Güneş Tutulması diğer gezegenlerle iyi açılar yapıyor, Ağustos sonuna doğru 23 Temmuz civarında başladığımız şeylerle ilgili olarak yeni bir aşamaya gelebiliriz.

error: Content is protected !!